2019-2020 Girls Volleyball



Viewing Principia High School
MICDS (3-6)
Class 3 District 5 
2
Principia (0-9-1)
Class 2 District 5 
0
St. Louis Final
Crest Ridge (9-0)
Class 1 District 14 
2
Archie (5-4-3)
Class 1 District 14 
0
Archie Final
Skyline (13-1)
Class 2 District 12 
2
Ash Grove (4-5-1)
Class 2 District 12 
1
Ash Grove Final
Mountain Grove (1-11-2)
Class 3 District 11 
0
Ava (12-5-1)
Class 3 District 11 
2
Ava Final
Chilhowee (5-2)
Class 1 District 14 
2
Ballard (1-8)
Class 1 District 10 
0
Butler Final
University Academy Charter (5-4-3)
Class 2 District 14 
0
Barstow (3-7)
Class 2 District 14 
3
Kansas City Final
Jefferson City (14-1-2)
Class 4 District 12 
2
Battle (3-10-2)
Class 4 District 8 
0
Columbia Final
Brentwood (3-6-1)
Class 2 District 5 
1
Bayless (7-7)
Class 3 District 3 
2
St. Louis Final
Leopold (10-4-3)
Class 1 District 3 
2
Bell City (2-5)
Class 1 District 3 
0
Bell City Final
Linn (2-8-2)
Class 2 District 8 
2
Belle (4-7)
Class 2 District 8 
1
Belle Final
Oak Park (3-10)
Class 4 District 15 
1
Belton (7-5-1)
Class 4 District 12 
2
Belton Final
Pembroke Hill (4-2-1)
Class 3 District 14 
2
Benton (5-5)
Class 3 District 16 
1
St. Joseph Final
Malden (7-6-3)
Class 2 District 1 
0
Bernie (6-3)
Class 1 District 2 
2
Bernie Final
Rosati-Kain (2-2-2)
Class 3 District 4 
2
Bishop DuBourg (0-10-1)
Class 3 District 3 
0
St. Louis Final
Lathrop (7-7-1)
Class 2 District 16 
0
Bishop LeBlond (9-3)
Class 1 District 15 
2
St. Joseph Final
Lesterville (6-3-2)
Class 1 District 5 
2
Bismarck (1-6)
Class 1 District 4 
0
Bismarck Final
Dexter (8-3-2)
Class 3 District 1 
2
Bloomfield (3-4-1)
Class 1 District 2 
0
Bloomfield Final
Marshfield (13-5)
Class 3 District 11 
2
Bolivar (7-6)
Class 3 District 13 
0
Bolivar Final
Fatima (7-3-2)
Class 2 District 8 
2
Boonville (0-7)
Class 3 District 9 
0
Boonville Final
Grandview (Hillsboro) (5-4-4)
Class 2 District 4 
2
Bourbon (1-8-2)
Class 2 District 8 
1
Bourbon Final
Ozark (4-6)
Class 4 District 10 
1
Branson (17-2)
Class 4 District 10 
2
Branson Final
Butler (5-9-1)
Class 2 District 12 
1
Buffalo (6-6-1)
Class 3 District 11 
2
Buffalo Final
Chillicothe (5-5-1)
Class 3 District 9 
0
Cameron (9-7-1)
Class 3 District 16 
2
Cameron Final
Christian (13-4-1)
Class 2 District 6 
2
Cardinal Ritter (1-7)
Class 3 District 4 
0
St. Louis Final
Carthage (12-5-1)
Class 4 District 11 
0
Carl Junction (8-4)
Class 4 District 11 
2
Carl Junction Final
Lafayette County (5-6)
Class 2 District 15 
2
Carrollton (1-9-2)
Class 2 District 15 
0
Carrollton Final
Reeds Spring (6-3-1)
Class 3 District 12 
2
Cassville (2-13)
Class 3 District 12 
0
Cassville Final
Raytown (4-6-2)
Class 4 District 13 
2
Center (1-4)
Class 3 District 14 
0
Kansas City Final
Woodland (12-2-3)
Class 2 District 2 
2
Central (Cape Girardeau) (9-3)
Class 4 District 1 
0
Cape Girardeau Final
Clarkton (9-3-3)
Class 1 District 2 
2
Central (New Madrid County) (7-8-1)
Class 2 District 1 
0
New Madrid Final
Waynesville (5-7-1)
Class 4 District 9 
2
Central (Springfield) (0-10)
Class 4 District 9 
0
Springfield Final
KCK Washington (kansas City , KS)
 
2
Central Academy (1-8)
Class 3 District 15 
0
Kansas City Final
Montgomery County (6-3)
Class 2 District 7 
2
Centralia (2-7)
Class 3 District 9 
0
Centralia Final
Niangua (0-8)
Class 1 District 6 
0
Chadwick (4-7)
Class 1 District 6 
2
Chadwick Final
Doniphan (9-7-3)
Class 3 District 1 
0
Clearwater (3-8-2)
Class 2 District 2 
2
Piedmont Final
Gateway Science Charter (5-6-1)
Class 2 District 4 
2
Cleveland NJROTC (1-9)
 
0
St. Louis Final
Galena (5-4-1)
Class 1 District 7 
0
Clever (7-2-3)
Class 2 District 10 
2
Clever Final
Nevada (11-2-1)
Class 3 District 13 
2
Clinton (5-7-1)
Class 3 District 13 
1
Clinton Final
KIPP St. Louis Sr. (1-3)
Class 3 District 4 
0
Confluence Prep Academy Charter (1-6)
Class 3 District 4 
2
St. Louis Final
Sparta (2-5)
Class 2 District 10 
0
Conway (3-4-1)
Class 2 District 9 
2
Conway Final
Lafayette (Wildwood) (11-3)
Class 4 District 3 
0
Cor Jesu Academy (10-1)
Class 4 District 4 
3
St. Louis Final
Herculaneum (2-9-2)
Class 3 District 2 
0
Crystal City (5-4)
Class 1 District 4 
2
Crystal City Final
Russellville (4-5)
Class 1 District 12 
2
Dixon (0-6)
Class 2 District 8 
0
Dixon Final
Charleston (2-6)
Class 2 District 2 
2
East Prairie (0-7)
Class 2 District 1 
0
East Prairie Final
Hallsville (6-2)
Class 2 District 7 
2
Eugene (7-2)
Class 1 District 12 
1
Eugene Final
Northeast (Kansas City) HS (3-4)
Class 3 District 15 
0
Ewing Marion Kauffman HS (4-2)
Class 3 District 14 
2
Kansas City Final
College Heights Christian (11-0)
Class 2 District 11 
2
Exeter (0-10)
Class 1 District 8 
0
Exeter Final
DeSoto (6-8-4)
Class 3 District 2 
0
Farmington (4-11-3)
Class 4 District 1 
2
Farmington Final
Holt (7-8)
Class 4 District 7 
0
Francis Howell
Class 4 District 7 
2
St. Charles Final
Troy Buchanan (5-5)
Class 4 District 8 
2
Francis Howell North (1-7-2)
Class 4 District 6 
0
St. Charles Final
Timberland (8-0-1)
Class 4 District 7 
2
Ft. Zumwalt North (11-2)
Class 4 District 7 
0
O'fallon Final
Ft. Zumwalt East (0-11)
Class 4 District 6 
0
Ft. Zumwalt South (2-7)
Class 4 District 7 
2
St. Peters Final
Francis Howell Central (6-4-2)
Class 4 District 6 
2
Ft. Zumwalt West (4-9)
Class 4 District 7 
0
O'fallon Final
Cooter (1-6-1)
Class 1 District 1 
0
Gideon (14-1-2)
Class 1 District 2 
2
Gideon Final
Lockwood (3-8)
Class 1 District 9 
2
Golden City (2-5)
Class 1 District 9 
0
Golden City Final
Crossroads College Preparatory (7-3-1)
Class 2 District 5 
2
Hancock (5-5-3)
Class 2 District 4 
1
St. Louis Final
Northland Christian (4-5)
Class 1 District 15 
0
Heritage Christian (Olathe, KS)
 
3
Olathe, KS Final
Knob Noster (0-6)
Class 2 District 13 
0
Holden (5-8)
Class 2 District 14 
2
Holden Final
Guadalupe Centers Charter (1-6)
 
0
Independence Home School (Lawrence, KS)
 
3
Lawrence, KS Final
Sikeston (2-11)
Class 4 District 1 
0
Jackson (8-1)
Class 4 District 1 
2
Jackson Final
Greenfield (6-9-3)
Class 1 District 9 
1
Jasper (8-10-3)
Class 1 District 9 
2
Jasper Final
Notre Dame (St. Louis) (5-8-1)
Class 3 District 3 
2
John Burroughs (6-9-1)
Class 3 District 5 
1
St. Louis Final
Raytown South (3-8)
Class 4 District 13 
0
Kearney (4-5-2)
Class 4 District 16 
2
Kearney Final
Steelville (4-3-1)
Class 2 District 8 
2
Kingston (0-9)
Class 2 District 3 
0
Cadet Final
Drexel (5-4-2)
Class 1 District 14 
2
Kingsville (1-8)
Class 1 District 14 
0
Kingsville Final
Green Ridge (5-4)
Class 1 District 11 
2
La Monte (6-4)
Class 1 District 13 
0
La Monte Final
Adrian (13-3-2)
Class 2 District 12 
2
Lamar (7-5-1)
Class 3 District 13 
0
Lamar Final
Orrick (2-8)
Class 1 District 15 
0
Lawson (15-1-2)
Class 2 District 15 
2
Lawson Final
Blue Springs South (7-8)
Class 4 District 14 
1
Lee's Summit North (3-5)
Class 4 District 13 
2
Lee's Summit Final
Richmond (0-9)
Class 2 District 15 
0
Lexington (1-9)
Class 2 District 15 
2
Lexington Final
Diamond (8-2-2)
Class 2 District 11 
2
Liberal (4-11-1)
Class 1 District 9 
0
Liberal Final
Liberty North (11-2)
Class 4 District 16 
2
Liberty (8-3)
Class 4 District 16 
1
Liberty Final
Cabool (10-2-1)
Class 2 District 9 
2
Liberty (Mountain View) (5-4)
Class 2 District 9 
1
Mountain View Final
Washington (9-5-1)
Class 4 District 3 
0
Liberty (Wentzville) (5-1-1)
Class 4 District 7 
2
Lake St. Louis Final
Cole Camp (4-3)
Class 2 District 13 
2
Lincoln (4-4)
Class 1 District 11 
1
Lincoln Final
Parkway South (8-7-2)
Class 4 District 3 
0
Lindbergh (7-4)
Class 4 District 2 
2
St. Louis Final
Kickapoo (14-4)
Class 4 District 10 
2
Logan-Rogersville (9-3)
Class 3 District 11 
0
Rogersville Final
Santa Fe (7-0)
Class 1 District 13 
2
Lone Jack (4-7-1)
Class 2 District 14 
0
Lone Jack Final
Brookfield (0-9-2)
Class 2 District 15 
0
Marshall (5-2)
Class 3 District 9 
2
Marshall Final
Kirksville (11-4-1)
Class 3 District 9 
2
Mexico (3-5)
Class 3 District 9 
0
Mexico Final
North Nodaway (0-9)
Class 1 District 16 
1
Mound City with Craig (3-8-1)
Class 1 District 16 
1
Mound City Final
Sarcoxie (3-4)
Class 2 District 11 
0
Mt. Vernon (10-4)
Class 3 District 12 
2
Mount Vernon Final
Pacific (5-3-3)
Class 3 District 8 
0
New Haven (6-10-1)
Class 2 District 7 
0
New Haven Final
Chamois (1-4)
Class 1 District 12 
1
North Callaway (1-6)
Class 2 District 7 
2
Kingdom City Final
Arcadia Valley (14-4)
Class 2 District 3 
2
North County (8-5)
Class 3 District 2 
0
Bonne Terre Final
Eureka (9-5)
Class 4 District 3 
2
Northwest (Cedar Hill) (14-5-1)
Class 4 District 2 
0
Cedar Hill Final
Windsor (4-4)
Class 2 District 13 
2
Northwest (Hughesville) (1-10)
Class 1 District 13 
0
Hughesville Final
Hannibal (5-4-1)
Class 4 District 8 
0
Notre Dame (Quincy, IL)
 
2
Quincy, IL Final
Lee's Summit West (11-1)
Class 4 District 13 
2
Notre Dame de Sion (0-6)
Class 3 District 14 
0
Kansas City Final
Excelsior Springs (8-3)
Class 3 District 16 
1
Odessa (12-0-1)
Class 3 District 15 
2
Odessa Final
Scott City (3-9)
Class 2 District 2 
2
Oran (2-8-3)
Class 1 District 3 
1
Oran Final
Union (3-6-1)
Class 4 District 3 
0
Owensville (7-4-1)
Class 3 District 8 
2
Owensville Final
Blue Springs (7-4)
Class 4 District 14 
0
Park Hill (6-4-1)
Class 4 District 15 
2
Kansas City Final
Truman (2-7-2)
Class 4 District 14 
0
Park Hill South (6-6)
Class 4 District 15 
2
Riverside Final
Ladue Horton Watkins (4-8-1)
Class 4 District 4 
1
Parkway North (4-6)
Class 4 District 6 
2
Creve Coeur Final
Ursuline Academy (0-12)
Class 4 District 4 
0
Parkway West (3-2)
Class 4 District 3 
2
Ballwin Final
Trenton (3-5-1)
Class 2 District 16 
2
Penney (4-9)
Class 2 District 16 
1
Hamilton Final
Central (Park Hills) (11-2-2)
Class 3 District 2 
2
Perryville (9-4-1)
Class 3 District 1 
0
Perryville Final
Grain Valley (4-6)
Class 4 District 14 
0
Platte County (8-4)
Class 4 District 16 
2
Platte City Final
Maryville (7-1)
Class 3 District 16 
2
Plattsburg (3-10-1)
Class 2 District 16 
0
Plattsburg Final
Oak Grove (4-3)
Class 3 District 15 
0
Pleasant Hill (3-3)
Class 3 District 13 
2
Pleasant Hill Final
Notre Dame (Cape Girardeau) (10-2-2)
Class 3 District 1 
2
Poplar Bluff (9-4)
Class 4 District 1 
1
Poplar Bluff Final
Caruthersville (7-3-2)
Class 2 District 1 
2
Portageville (4-9-1)
Class 2 District 1 
1
Portageville Final
Neosho (4-7-3)
Class 4 District 11 
0
Republic (5-4-1)
Class 4 District 11 
2
Republic Final
Sheldon (5-11-1)
Class 1 District 9 
0
Rich Hill (6-5-1)
Class 1 District 10 
2
Rich Hill Final
Parkview (6-4-2)
Class 4 District 10 
2
Rolla (8-10-1)
Class 4 District 9 
1
Rolla Final
North Kansas City (12-4-2)
Class 4 District 15 
2
Ruskin (1-6-1)
Class 4 District 13 
0
Kansas City Final
Stover (7-4)
Class 2 District 13 
0
Sacred Heart (7-7-3)
Class 1 District 11 
2
Sedalia Final
Willow Springs (7-4-3)
Class 3 District 11 
2
Salem (0-9-2)
Class 3 District 8 
0
Salem Final
Falls City (Falls City, NE)
 
1
Savannah (5-4-3)
Class 3 District 16 
3
Savannah Final
Hurley (6-8-1)
Class 1 District 7 
0
School of the Ozarks (6-7)
Class 1 District 7 
2
Point Lookout Final
Crane (1-9-1)
Class 1 District 7 
0
Seneca (4-3)
Class 3 District 12 
2
Seneca Final
Midway (7-3-2)
Class 1 District 14 
2
Sherwood (2-8)
Class 2 District 14 
1
Creighton Final
Helias Catholic (4-3)
Class 4 District 12 
2
Smith-Cotton (4-5-1)
Class 4 District 12 
0
Sedalia Final
Warsaw (1-11)
Class 2 District 13 
0
Smithton (3-5)
Class 1 District 11 
2
Smithton Final
Winnetonka (7-7-3)
Class 4 District 15 
2
Smithville (2-8-1)
Class 3 District 16 
0
Smithville Final
West Platte (9-2)
Class 1 District 15 
2
South Harrison (1-8)
Class 2 District 16 
0
Bethany Final
Rock Port (8-5)
Class 1 District 16 
2
South Holt (6-7)
Class 1 District 16 
0
Oregon Final
Meadow Heights (6-11)
Class 1 District 3 
0
South Iron (11-5-1)
Class 1 District 5 
2
Annapolis Final
Risco (8-6)
Class 1 District 2 
2
Southland (2-9-1)
Class 1 District 1 
0
Cardwell Final
New Covenant Academy with The Summit Preparatory (6-3)
Class 2 District 10 
2
Spokane (6-6-2)
Class 2 District 10 
0
Spokane Final
St. Charles West (1-8)
Class 3 District 7 
0
St. Charles (5-2)
Class 3 District 6 
2
St. Charles Final
St. James (3-3)
Class 3 District 8 
0
St. Clair (8-0)
Class 3 District 8 
2
St. Clair Final
Lee's Summit (7-6)
Class 4 District 13 
0
St. James (Lenexa, KS)
 
3
Lenexa, KS Final
Hickman (10-6-1)
Class 4 District 8 
2
St. Paul Lutheran (Concordia) (4-3)
Class 2 District 15 
0
Concordia Final
Central (St. Joseph) (3-4-1)
Class 4 District 16 
2
Staley (2-10)
Class 4 District 16 
1
Kansas City Final
Lovejoy (Brooklyn, IL)
 
0
STEAM Academy (5-2)
Class 2 District 6 
2
St. Louis Final
West Plains (1-9)
Class 4 District 10 
0
Strafford (9-3)
Class 2 District 10 
2
Strafford Final
Hermann (8-4)
Class 2 District 7 
2
Sullivan (6-6-1)
Class 3 District 8 
0
Sullivan Final
Union Star with King City (2-6-2)
Class 1 District 15 
0
Tarkio with Fairfax (9-4)
Class 1 District 16 
2
Tarkio Final
Houston (4-6)
Class 2 District 9 
2
Thayer (1-4)
Class 2 District 9 
0
Thayer Final
McAuley Catholic (9-3-3)
Class 1 District 8 
2
Thomas Jefferson Independent (6-7-1)
Class 1 District 8 
1
Joplin Final
Otterville (5-3)
Class 1 District 11 
0
Tipton (3-2)
Class 2 District 13 
2
Tipton Final
Fredericktown (7-6-1)
Class 3 District 1 
0
Valle Catholic (4-3)
Class 2 District 3 
2
Ste Genevieve Final
Maplewood-Richmond Hts. (9-1)
Class 2 District 5 
2
Valley Park (1-11-1)
Class 2 District 4 
0
Valley Park Final
Summit Christian Academy (8-4-1)
Class 2 District 14 
3
Van Horn (9-6-1)
Class 4 District 14 
1
Independence Final
Miller (10-1)
Class 1 District 8 
2
Verona (9-3)
Class 1 District 8 
0
Verona Final
St. Francis Borgia (14-3)
Class 3 District 8 
2
Villa Duchesne (1-6)
Class 3 District 5 
0
St. Louis Final
St. Joseph's Academy (4-8)
Class 4 District 4 
2
Visitation Academy (5-10-1)
Class 3 District 5 
1
St. Louis Final
Harrisonville (8-6-2)
Class 3 District 13 
1
Warrensburg (7-3)
Class 4 District 12 
2
Warrensburg Final
Joplin (7-2-1)
Class 4 District 11 
0
Webb City (11-1)
Class 4 District 11 
2
Webb City Final
Concordia (4-3)
Class 1 District 13 
2
Wellington-Napoleon (7-5)
Class 1 District 13 
0
Wellington Final
Nodaway-Holt (8-4)
Class 1 District 16 
2
West Nodaway (2-9)
Class 1 District 16 
0
Burlington Junction Final
Lutheran South (5-6-1)
Class 3 District 3 
0
Westminster Christian Academy (6-10-4)
Class 4 District 6 
2
Chesterfield Final
East Newton (1-6)
Class 2 District 11 
0
Wheaton (9-4)
Class 1 District 8 
2
Wheaton Final
Nixa (10-2)
Class 4 District 10 
1
Willard (17-2)
Class 4 District 9 
2
Willard Final
Fort Osage (12-4-1)
Class 4 District 14 
2
William Chrisman (1-4-1)
Class 4 District 14 
0
Independence Final
Warrenton (9-3-1)
Class 4 District 8 
2
Winfield (10-7)
Class 3 District 7 
0
Winfield Final
Summersville (5-8-1)
Class 1 District 6 
1
Winona (10-5-4)
Class 1 District 5 
2
Winona Final
Webster Groves (4-8-1)
Class 4 District 4 
Mehlville
Class 4 District 2 
St. Louis 5:30 PM
Duchesne (2-4)
Class 3 District 6 
Trinity Catholic (2-2)
Class 3 District 6 
St. Louis 6:00 PM



Processing. Please wait.