2019-2020 Girls Volleyball



No Games for Principia High School on this date.
Farmington (3-11-3)
Class 4 District 1 
0
Arcadia Valley (13-4)
Class 2 District 3 
2
Ironton Final
Lutheran (Kansas City) (10-1-2)
Class 1 District 14 
2
Archie (5-3-3)
Class 1 District 14 
0
Archie Final
Hancock (5-4-3)
Class 2 District 4 
1
Bayless (6-7)
Class 3 District 3 
2
St. Louis Final
Linn (2-8-1)
Class 2 District 8 
0
Blair Oaks (19-0)
Class 3 District 10 
2
Jefferson City Final
Southwest (Washburn) (1-11)
Class 2 District 11 
0
Blue Eye (9-3)
Class 1 District 7 
2
Blue Eye Final
Hume (4-5)
Class 1 District 10 
2
Bronaugh (1-10)
Class 1 District 10 
0
Bronaugh Final
Northeast Vernon County (2-4)
Class 1 District 10 
2
Bronaugh (1-10)
Class 1 District 10 
0
Bronaugh Final
Stover (7-3)
Class 2 District 13 
2
Bunceton with Prairie Home (1-7)
Class 1 District 12 
0
Bunceton Final
Lesterville (5-3-2)
Class 1 District 5 
2
Bunker (8-6-3)
Class 1 District 5 
0
Bunker Final
Appleton City with Montrose (7-5-1)
Class 1 District 10 
0
Butler (5-8-1)
Class 2 District 12 
2
Butler Final
Centralia (2-6)
Class 3 District 9 
0
California (9-2-2)
Class 3 District 10 
2
California Final
Otterville (5-2)
Class 1 District 11 
0
Calvary Lutheran (8-2-2)
Class 1 District 12 
2
Jefferson City Final
Jackson (7-1)
Class 4 District 1 
2
Central (Park Hills) (10-2-2)
Class 3 District 2 
1
Park Hills Final
Zalma (6-7-2)
Class 1 District 3 
2
Charleston (1-6)
Class 2 District 2 
0
Charleston Final
Benton (5-4)
Class 3 District 16 
2
Chillicothe (5-4-1)
Class 3 District 9 
0
Chillicothe Final
Viburnum (10-3-2)
Class 1 District 5 
0
Clearwater (2-8-2)
Class 2 District 2 
2
Piedmont Final
Versailles (2-5)
Class 2 District 13 
1
Cole Camp (3-3)
Class 2 District 13 
2
Cole Camp Final
Transportation and Law (1-6)
Class 1 District 4 
0
Collegiate School of Med-Bio Science (9-5)
Class 2 District 5 
2
St. Louis Final
Kingsville (1-7)
Class 1 District 14 
0
Concordia (3-3)
Class 1 District 13 
2
Concordia Final
East (Kansas City) (2-4)
Class 4 District 15 
0
Cristo Rey (8-2-2)
Class 3 District 15 
2
Kansas City Final
Brentwood (3-5-1)
Class 2 District 5 
0
Crossroads College Preparatory (6-3-1)
Class 2 District 5 
2
St. Louis Final
North Pemiscot (4-4)
Class 1 District 1 
2
Delta (Deering) (1-5)
Class 1 District 1 
0
Deering Final
Woodland (11-2-3)
Class 2 District 2 
1
Dexter (7-3-2)
Class 3 District 1 
2
Dexter Final
Plato (2-7-2)
Class 1 District 6 
2
Dixon (0-5)
Class 2 District 8 
0
Dixon Final
Sherwood (2-7)
Class 2 District 14 
0
El Dorado Springs (6-0)
Class 2 District 12 
2
El Dorado Springs Final
Boonville (0-6)
Class 3 District 9 
0
Eldon (5-4)
Class 3 District 10 
2
Eldon Final
Rock Bridge (8-4-1)
Class 4 District 8 
2
Fatima (6-3-2)
Class 2 District 8 
1
Westphalia Final
Billings (5-3-2)
Class 1 District 7 
2
Forsyth (4-6)
Class 2 District 10 
0
Forsyth Final
St. Dominic (10-2)
Class 3 District 7 
2
Francis Howell Central (5-4-2)
Class 4 District 6 
0
St. Charles Final
Crystal City (4-4)
Class 1 District 4 
1
Fredericktown (7-5-1)
Class 3 District 1 
2
Fredericktown Final
Metro (11-0)
Class 2 District 5 
2
Gateway (6-2)
Class 3 District 5 
1
St. Louis Final
North Technical (3-4)
Class 2 District 6 
0
Gateway Science Charter (4-6-1)
Class 2 District 4 
2
St. Louis Final
Senath-Hornersville (5-6-2)
Class 2 District 1 
0
Gideon (13-1-2)
Class 1 District 2 
2
Gideon Final
Cooter (1-5-1)
Class 1 District 1 
2
Hayti (0-8)
Class 1 District 1 
0
Hayti Final
Seckman (7-3-1)
Class 4 District 2 
2
Hazelwood West (5-8-1)
Class 4 District 5 
0
St. Louis Final
Hermann (7-4)
Class 2 District 7 
2
Hickman (9-6-1)
Class 4 District 8 
0
Columbia Final
Branson (16-2)
Class 4 District 10 
2
Hillcrest (2-10)
Class 4 District 9 
0
Springfield Final
Clever (6-2-3)
Class 2 District 10 
0
Hollister (9-3-1)
Class 3 District 12 
2
Hollister Final
Northeast Vernon County (2-4)
Class 1 District 10 
1
Hume (4-5)
Class 1 District 10 
2
Bronaugh Final
Crane (1-8-1)
Class 1 District 7 
0
Hurley (6-7-1)
Class 1 District 7 
2
Hurley Final
West County (8-3)
Class 2 District 3 
0
Jefferson (Festus) (16-3)
Class 2 District 3 
2
Festus Final
Holcomb (9-4-2)
Class 1 District 1 
0
Kennett (8-4-2)
Class 3 District 1 
2
Kennett Final
Willard (16-2)
Class 4 District 9 
2
Lebanon (6-9-2)
Class 4 District 9 
0
Lebanon Final
Raymore-Peculiar (6-5)
Class 4 District 12 
2
Lee's Summit North (2-5)
Class 4 District 13 
1
Lee's Summit Final
Meadow Heights (6-10)
Class 1 District 3 
1
Leopold (9-4-3)
Class 1 District 3 
2
Leopold Final
Orchard Farm (10-2)
Class 3 District 7 
1
Lutheran St. Charles (10-2)
Class 3 District 7 
2
St. Peters Final
Purdy (3-12-1)
Class 1 District 8 
0
Marionville (4-6-1)
Class 2 District 11 
2
Marionville Final
St. Paul Lutheran (Farmington) (7-2)
Class 1 District 4 
2
Marquand-Zion (0-5)
Class 1 District 3 
0
Marquand Final
McCluer (4-6-2)
Class 4 District 5 
0
McCluer South-Berkeley
 
2
St. Louis Final
Neosho (4-6-3)
Class 4 District 11 
2
McDonald County (1-6)
Class 4 District 11 
0
Anderson Final
Carnahan (5-3)
Class 2 District 4 
2
McKinley Classical Leadership (3-5)
Class 2 District 4 
0
St. Louis Final
Fulton (6-6-1)
Class 3 District 9 
1
Mexico (3-4)
Class 3 District 9 
2
Mexico Final
Owensville (6-4-1)
Class 3 District 8 
2
Montgomery County (5-3)
Class 2 District 7 
0
Montgomery City Final
North Platte (7-3-1)
Class 1 District 15 
2
Mound City with Craig (3-8)
Class 1 District 16 
0
Mound City Final
Hazelwood East (3-3)
Class 4 District 5 
2
Normandy Collaborative (1-2)
Class 3 District 6 
0
St. Louis Final
Mound City with Craig (3-8)
Class 1 District 16 
0
North Platte (7-3-1)
Class 1 District 15 
2
Dearborn Final
Central Academy (1-7)
Class 3 District 15 
0
Northeast (Kansas City) HS (3-3)
Class 3 District 15 
2
Kansas City Final
Saxony Lutheran (5-10-1)
Class 2 District 2 
2
Oak Ridge (8-7-2)
Class 1 District 4 
0
Oak Ridge Final
Malden (7-5-3)
Class 2 District 1 
2
Oran (2-7-3)
Class 1 District 3 
1
Oran Final
Buffalo (5-6-1)
Class 3 District 11 
2
Osage (3-4)
Class 3 District 10 
1
Osage Beach Final
Green Ridge (5-5-3)
Class 1 District 11 
0
Osceola (5-5-1)
Class 1 District 11 
2
Osceola Final
Marshfield (12-5)
Class 3 District 11 
2
Parkview (5-4-2)
Class 4 District 10 
0
Springfield Final
Kirkwood (3-8-1)
Class 4 District 4 
2
Parkway Central (8-9)
Class 4 District 6 
1
Chesterfield Final
Affton (6-5-2)
Class 3 District 3 
2
Pattonville (9-4-1)
Class 4 District 6 
0
Maryland Heights Final
Hillsboro (4-7)
Class 4 District 1 
0
Perryville (9-3-1)
Class 3 District 1 
2
Perryville Final
East Newton (1-5)
Class 2 District 11 
0
Pierce City (9-7-1)
Class 2 District 11 
2
Pierce City Final
St. Pius X (Kansas City) (7-1-2)
Class 3 District 15 
2
Pleasant Hill (2-3)
Class 3 District 13 
0
Pleasant Hill Final
Bernie (5-3)
Class 1 District 2 
1
Poplar Bluff (9-3)
Class 4 District 1 
2
Poplar Bluff Final
Bell City (2-5-2)
Class 1 District 3 
2
Puxico (0-3-1)
Class 2 District 2 
0
Puxico Final
Lawson (14-1-2)
Class 2 District 15 
2
Richmond (0-8)
Class 2 District 15 
0
Richmond Final
Clayton (5-1)
Class 3 District 5 
2
Ritenour (9-3-1)
Class 4 District 5 
1
St. Louis Final
Marquette (10-4)
Class 4 District 3 
0
Rockwood Summit (13-5)
Class 4 District 2 
2
Fenton Final
Cleveland NJROTC (1-8)
 
0
Roosevelt (2-5-1)
Class 3 District 3 
2
St. Louis Final
Grandview (1-6)
Class 4 District 13 
2
Ruskin (1-6-1)
Class 4 District 13 
0
Kansas City Final
Columbia Independent (1-4)
Class 1 District 12 
0
Russellville (3-5)
Class 1 District 12 
2
Russellville Final
Savannah (4-4-3)
Class 3 District 16 
0
Sacred Heart (6-7-3)
Class 1 District 11 
3
Sedalia Final
Bloomfield (3-3-1)
Class 1 District 2 
2
Sikeston (2-10)
Class 4 District 1 
0
Sikeston Final
Miller Career Academy (5-9)
Class 3 District 4 
2
Soldan International Studies (2-5)
Class 3 District 5 
0
St. Louis Final
North Nodaway (0-8)
Class 1 District 16 
0
South Harrison (1-7)
Class 2 District 16 
2
Bethany Final
Central (New Madrid County) (6-7-1)
Class 2 District 1 
1
South Pemiscot (1-8)
Class 1 District 1 
2
Steele Final
Lincoln College Prep (6-0)
Class 3 District 15 
2
Southeast (0-6)
Class 3 District 14 
0
Kansas City Final
Camdenton (11-6-2)
Class 4 District 9 
1
Southern Boone (7-4-2)
Class 3 District 10 
2
Ashland Final
Grandview (Hillsboro) (5-4-3)
Class 2 District 4 
0
St. Clair (7-0)
Class 3 District 8 
2
St. Clair Final
Licking (11-2)
Class 2 District 9 
2
St. James (5-3-2)
Class 3 District 8 
0
St James Final
East Buchanan (9-6)
Class 2 District 16 
2
St. Joseph Christian (11-2)
Class 1 District 15 
0
St. Joseph Final
Pleasant Hill (2-3)
Class 3 District 13 
0
St. Pius X (Kansas City) (7-1-2)
Class 3 District 15 
2
Kansas City Final
Valle Catholic (3-3)
Class 2 District 3 
2
St. Vincent (1-8-3)
Class 2 District 3 
0
Perryville Final
McCluer (4-6-2)
Class 4 District 5 
0
STEAM Academy (4-2)
Class 2 District 6 
2
St. Louis Final
Bourbon (1-7-2)
Class 2 District 8 
0
Steelville (3-3-1)
Class 2 District 8 
2
Steelville Final
St. Michael the Archangel (9-4-2)
Class 3 District 14 
0
Summit Christian Academy (7-4-1)
Class 2 District 14 
2
Lee's Summit Final
Vashon (6-2)
Class 3 District 4 
2
Sumner (1-8)
Class 2 District 5 
0
St. Louis Final
Marshall (4-2)
Class 3 District 9 
2
Sweet Springs with Malta Bend (5-6)
Class 1 District 13 
0
Sweet Springs Final
Portageville (4-8-1)
Class 2 District 1 
0
Twin Rivers (4-7-1)
Class 2 District 1 
2
Broseley Final
Cuba (1-4-2)
Class 2 District 8 
1
Union (3-5-1)
Class 4 District 3 
2
Union Final
Jennings (5-4-1)
Class 3 District 6 
2
University City (2-6-2)
Class 3 District 6 
0
St. Louis Final
Bishop DuBourg (0-9-1)
Class 3 District 3 
0
Valley Park (1-10-1)
Class 2 District 4 
2
Valley Park Final
Wright City (5-7)
Class 3 District 7 
0
Warrenton (8-3-1)
Class 4 District 8 
3
Warrenton Final
Ft. Zumwalt South (1-7)
Class 4 District 7 
0
Washington (9-4-1)
Class 4 District 3 
2
Washington Final
Northland Christian (4-4)
Class 1 District 15 
0
West Platte (8-2)
Class 1 District 15 
2
Weston Final
Parkway North (3-6)
Class 4 District 6 
2
Whitfield (8-7-1)
Class 2 District 6 
1
St. Louis Final
Eminence (4-7-1)
Class 1 District 5 
0
Willow Springs (6-4-3)
Class 3 District 11 
2
Willow Springs Final
Lakeland (4-5)
Class 1 District 11 
0
Windsor (3-4)
Class 2 District 13 
2
Windsor Final



Processing. Please wait.