2019-2020 Girls Volleyball



No Games for Principia High School on this date.
Ritenour (9-4-1)
Class 4 District 5 
0
Affton (7-5-2)
Class 3 District 3 
2
St. Louis Final
St. Teresa's Academy (9-1)
Class 4 District 15 
3
Bishop Miege (Roeland Park, KS)
 
0
Roeland Park, KS Final
Bishop DuBourg (1-10-1)
Class 3 District 3 
2
Brentwood (3-7-1)
Class 2 District 5 
0
Brentwood Final
Transportation and Law (1-7)
Class 1 District 4 
0
Carnahan (6-3)
Class 2 District 4 
2
St. Louis Final
Lutheran St. Charles (10-3)
Class 3 District 7 
1
Christian (14-4-1)
Class 2 District 6 
2
O'fallon Final
Ursuline Academy (0-15-1)
Class 4 District 4 
1
Duchesne (2-4)
Class 3 District 6 
1
Oakville,  Oakville Final
Oakville (16-1-1)
Class 4 District 2 
1
Francis Howell
Class 4 District 7 
1
Gateway Matchup @ Oakville High School,  St. Louis Final
Ursuline Academy (0-15-1)
Class 4 District 4 
0
Francis Howell
Class 4 District 7 
2
Oakville,  Oakville Final
Holt (7-9)
Class 4 District 7 
1
Ft. Zumwalt North (12-2)
Class 4 District 7 
2
O'fallon Final
Jennings (5-5-1)
Class 3 District 6 
1
Hazelwood East (3-3)
Class 4 District 5 
2
St. Louis Final
St. Paul Lutheran (Farmington) (7-3)
Class 1 District 4 
0
Herculaneum (3-9-2)
Class 3 District 2 
2
Herculaneum Final
Maplewood-Richmond Hts. (10-1)
Class 2 District 5 
2
Lift for Life Academy Charter (2-3)
Class 3 District 4 
0
St. Louis Final
St. Joseph's Academy (6-8-1)
Class 4 District 4 
1
Marquette (10-4)
Class 4 District 3 
1
Oakville Tournament,  Oakville Final
Nerinx Hall (6-7-1)
Class 4 District 4 
0
Marquette (10-4)
Class 4 District 3 
2
Gateway Tour,  St. Louis Final
University City
Class 3 District 6 
2
McCluer (2-6)
Class 4 District 5 
1
Florissant Final
Rockwood Summit (14-5)
Class 4 District 2 
2
Mehlville
Class 4 District 2 
0
St. Louis Final
Roosevelt (2-6-1)
Class 3 District 3 
0
Metro (12-0)
Class 2 District 5 
2
St. Louis Final
Cleveland NJROTC (1-10)
 
0
Miller Career Academy (5-10)
Class 3 District 4 
2
St. Louis Final
St. Joseph's Academy (6-8-1)
Class 4 District 4 
2
Nerinx Hall (6-7-1)
Class 4 District 4 
0
Oakville Tournament,  Oakville Final
Hayti (0-9)
Class 1 District 1 
0
North Pemiscot (5-4)
Class 1 District 1 
2
Wardell Final
Bayless (8-7)
Class 3 District 3 
2
North Technical (3-5)
Class 2 District 6 
0
Florissant Final
Fox (3-6)
Class 4 District 2 
0
Northwest (Cedar Hill) (15-5-1)
Class 4 District 2 
2
Cedar Hill Final
Webster Groves (5-9-1)
Class 4 District 4 
0
Oakville (16-1-1)
Class 4 District 2 
2
Gateway Match Up,  St. Louis Final
Duchesne (2-4)
Class 3 District 6 
0
Oakville (16-1-1)
Class 4 District 2 
2
Gateway Matchup @ Oakville High School,  St. Louis Final
Ursuline Academy (0-15-1)
Class 4 District 4 
0
Oakville (16-1-1)
Class 4 District 2 
2
Gateway Matchup @ Oakville High School,  St. Louis Final
Ladue Horton Watkins (4-9-1)
Class 4 District 4 
1
Parkway South (9-7-2)
Class 4 District 3 
2
Manchester Final
Hazelwood West (5-9-1)
Class 4 District 5 
0
Pattonville (10-4-1)
Class 4 District 6 
2
Maryland Heights Final
Normandy Collaborative (0-2)
Class 3 District 6 
0
Riverview Gardens (3-4)
Class 4 District 5 
2
St. Louis Final
Central (Cape Girardeau) (10-3)
Class 4 District 1 
2
Scott City (3-10)
Class 2 District 2 
0
Scott City Final
McCluer North (1-4)
Class 4 District 5 
0
Seckman (6-1)
Class 4 District 2 
2
Imperial Final
St. Charles West (1-9)
Class 3 District 7 
0
St. Dominic (11-2)
Class 3 District 7 
2
O'fallon Final
Saxony Lutheran (5-11-1)
Class 2 District 2 
0
Ste. Genevieve (3-5-3)
Class 3 District 2 
2
Ste Genevieve Final
Gateway (5-2-1)
Class 3 District 5 
2
Sumner (1-9)
Class 2 District 5 
0
St. Louis Final
St. Joseph's Academy (6-8-1)
Class 4 District 4 
2
Timberland (8-0-1)
Class 4 District 7 
0
Oakville Tournament,  Oakville Final
Nerinx Hall (6-7-1)
Class 4 District 4 
1
Timberland (8-0-1)
Class 4 District 7 
1
Gateway Tour,  St. Louis Final
William Chrisman (1-4-1)
Class 4 District 14 
2
Van Horn (9-7-1)
Class 4 District 14 
0
Independence Final
Collegiate School of Med-Bio Science (10-5)
Class 2 District 5 
2
Vashon (6-3)
Class 3 District 4 
0
St. Louis Final
Ursuline Academy (0-15-1)
Class 4 District 4 
0
Webster Groves (5-9-1)
Class 4 District 4 
2
Gateway Match Up,  St. Louis Final
Potosi (7-7)
Class 3 District 2 
0
West County (9-3)
Class 2 District 3 
2
Park Hills Final
Notre Dame (St. Louis) (5-9-1)
Class 3 District 3 
1
Westminster Christian Academy (7-10-4)
Class 4 District 6 
2
Chesterfield Final
Hillsboro (2-5)
Class 4 District 1 
0
Windsor (Imperial) (2-1)
Class 3 District 3 
2
Imperial Final
Webster Groves (5-9-1)
Class 4 District 4 
Francis Howell
Class 4 District 7 
Gateway Match Up,  St. Louis TBD
Timberland (8-0-1)
Class 4 District 7 
Marquette (10-4)
Class 4 District 3 
Gateway Match Up,  St. Louis TBD
Soldan International Studies (2-4)
Class 3 District 5 
McKinley Classical Leadership (3-5)
Class 2 District 4 
St. Louis 5:15 PM
St. Joseph Christian (11-2)
Class 1 District 15 
Timberland (8-0-1)
Class 4 District 7 
Gateway Match Up,  St. Louis TBD
Duchesne (2-4)
Class 3 District 6 
Webster Groves (5-9-1)
Class 4 District 4 
Gateway Match Up,  St. Louis TBD



Processing. Please wait.