2019-2020 Boys Basketball



No Games for Carnahan High School on this date.
Jasper (6-17)
Class 2 District 12 
37
Adrian (20-3)
Class 2 District 14 
71
Adrian Final
Oran (21-5)
Class 2 District 3 
57
Advance (22-4)
Class 2 District 3 
74
Advance Final
Doniphan (12-14)
Class 3 District 1 
50
Alton (19-7)
Class 2 District 2 
63
Alton Final
Keytesville (17-6)
Class 1 District 10 
70
Atlanta (15-5)
Class 1 District 11 
71
Atlanta Final
Cassville (8-15)
Class 4 District 12 
78
Aurora (3-19)
Class 3 District 12 
55
Big 8 Crossover Championships Vs Aurora ,  Cassville Final
Moberly (2-18)
Class 4 District 8 
66
Battle (16-6)
Class 5 District 9 
92
Columbia Final
Vienna (11-10)
Class 2 District 9 
57
Belle (4-17)
Class 2 District 8 
51
Belle Final
Richland (Essex) (7-16)
Class 1 District 2 
47
Bernie (21-5)
Class 2 District 1 
79
Bernie Final
Blue Eye (17-6)
Class 2 District 11 
64
Billings (18-6)
Class 2 District 11 
65
Billings Final
St. Pius X (Kansas City) (6-16)
Class 3 District 16 
41
Bishop LeBlond (8-16)
Class 2 District 16 
29
St. Joseph Final
Portageville (11-13)
Class 2 District 1 
48
Bloomfield (6-17)
Class 2 District 3 
53
Bloomfield Final
Lee's Summit West (14-8)
Class 5 District 13 
68
Blue Springs South (12-10)
Class 5 District 14 
71
Blue Springs Final 1 OT
Clopton (16-7)
Class 2 District 5 
35
Bowling Green (15-8)
Class 3 District 8 
33
Bowling Green Final 1 OT
McAuley Catholic (6-18)
Class 1 District 5 
65
Bronaugh (5-17)
Class 1 District 5 
46
Bronaugh Final
Monroe City (22-2)
Class 3 District 13 
53
Brookfield (12-11)
Class 3 District 14 
31
Brookfield Final
Brashear (9-11)
Class 1 District 11 
71
Bucklin with Macon County (0-19)
Class 1 District 12 
45
Bucklin Final
Bolivar (19-2)
Class 4 District 11 
59
Buffalo (11-12)
Class 3 District 10 
48
Buffalo Final
Ava (20-4)
Class 3 District 4 
84
Cabool (13-12)
Class 2 District 10 
58
Cabool Final
Blair Oaks (22-2)
Class 3 District 9 
101
California (8-15)
Class 3 District 9 
50
California Final
West Plains (11-10)
Class 4 District 11 
61
Camdenton (4-19)
Class 4 District 10 
32
Camdenton Final
Trenton (4-19)
Class 3 District 14 
54
Cameron (7-16)
Class 3 District 16 
60
Cameron Final
Joplin (17-5)
Class 5 District 12 
71
Carl Junction (5-16)
Class 4 District 12 
30
Carl Junction Final
Branson (7-17)
Class 5 District 11 
50
Carthage (13-10)
Class 5 District 12 
53
Carthage Final
Maryville (11-10)
Class 3 District 16 
43
Center (14-8)
Class 4 District 14 
48
Kansas City Final
Arcadia Valley (12-11)
Class 3 District 2 
52
Central (Park Hills) (19-4)
Class 4 District 2 
91
Park Hills Final
Southern Boone (17-6)
Class 3 District 9 
45
Centralia (19-5)
Class 3 District 13 
51
Centralia Final
Fatima (15-9)
Class 3 District 9 
68
Chamois (9-13)
Class 1 District 9 
17
Chamois Final
Central (Cape Girardeau) (19-5)
Class 4 District 1 
63
Charleston (21-4)
Class 3 District 1 
50
Charleston Final
Miami (11-12)
Class 1 District 6 
48
Chilhowee (10-13)
Class 1 District 8 
71
Chilhowee Final
St. Dominic (12-10)
Class 4 District 7 
55
Christian (20-5)
Class 3 District 8 
68
O'fallon Final
Naylor (8-14)
Class 1 District 1 
85
Clearwater (13-11)
Class 3 District 2 
103
Piedmont Final
Brentwood (11-10)
Class 2 District 4 
63
Cleveland NJROTC (10-8)
Class 3 District 6 
45
St. Louis Final
Butler (12-12)
Class 3 District 10 
79
Clinton (3-18)
Class 3 District 10 
70
Clinton Final
Golden City (21-2)
Class 1 District 5 
70
College Heights Christian (15-9)
Class 2 District 12 
49
Joplin Final
Orrick (16-8)
Class 1 District 13 
63
Concordia (12-9)
Class 1 District 8 
46
Concordia Final
Fair Grove (17-7)
Class 3 District 11 
71
Conway (11-14)
Class 3 District 11 
51
Conway Final
Summersville (7-15)
Class 1 District 3 
58
Couch (4-17)
Class 1 District 1 
57
Myrtle Final
Southwest (Washburn) (7-18)
Class 2 District 12 
37
Crane (23-2)
Class 2 District 11 
77
Crane Final
Crystal City (11-11)
Class 2 District 4 
72
Crossroads College Preparatory (1-17)
Class 2 District 4 
53
St. Louis Final
Laquey (5-17)
Class 2 District 9 
51
Cuba (8-15)
Class 3 District 3 
63
Cuba Final
West Nodaway (8-16)
Class 1 District 16 
52
DeKalb (4-17)
Class 1 District 15 
67
Dekalb Final
Chaffee (8-16)
Class 2 District 3 
89
Delta (20-5)
Class 1 District 2 
109
Delta Final
Campbell (17-5)
Class 2 District 1 
92
Delta (Deering) (4-15)
Class 1 District 1 
36
Deering Final
Poplar Bluff (7-13)
Class 5 District 1 
61
Dexter (14-9)
Class 4 District 1 
70
Dexter Final
Sarcoxie (19-5)
Class 3 District 12 
74
Diamond (10-14)
Class 2 District 12 
45
Diamond Final
Midway (3-21)
Class 2 District 14 
47
Drexel (10-10)
Class 1 District 6 
49
Drexel Final
St. Charles West (11-12)
Class 4 District 7 
38
Duchesne (8-16)
Class 3 District 7 
36
St. Charles Final
Lincoln College Prep (14-9)
Class 4 District 15 
49
East (Kansas City) (5-19)
Class 4 District 15 
44
Kansas City Final
Lawson (10-13)
Class 3 District 16 
34
East Buchanan (16-7)
Class 2 District 16 
49
Gower Final
Mt. Vernon (15-10)
Class 3 District 12 
46
East Newton (15-9)
Class 3 District 12 
29
Granby Final
Malden (10-13)
Class 3 District 1 
68
East Prairie (7-15)
Class 3 District 1 
64
East Prairie Final
Greenville (4-15)
Class 2 District 2 
49
Ellington (13-11)
Class 2 District 2 
72
Ellington Final
McCluer (18-3)
Class 4 District 7 
54
Eureka (17-6)
Class 5 District 3 
48
Eureka Final
New Covenant Academy with The Summit Preparatory (9-15)
Class 3 District 11 
35
Everton (12-11)
Class 1 District 5 
42
Everton Final
Pleasant Hill (9-13)
Class 4 District 13 
60
Excelsior Springs (1-19)
Class 4 District 15 
31
Excelsior Springs Final
Notre Dame (Cape Girardeau) (21-4)
Class 4 District 1 
75
Farmington (13-10)
Class 4 District 2 
42
Farmington Final
Paris with Faith Walk (15-9)
Class 2 District 5 
49
Fayette (11-9)
Class 2 District 7 
61
Fayette Final 1 OT
Bradleyville (10-12)
Class 1 District 4 
65
Fordland (8-15)
Class 2 District 10 
74
Fordland Final
Raytown (18-6)
Class 5 District 14 
66
Fort Osage (6-14)
Class 5 District 15 
39
Independence Final
Ritenour (3-18)
Class 5 District 5 
29
Francis Howell (23-1)
Class 5 District 8 
76
St. Charles Final
Ft. Zumwalt North (16-7)
Class 5 District 7 
62
Francis Howell Central (10-11)
Class 5 District 7 
56
St. Charles Final
Ft. Zumwalt West (8-14)
Class 5 District 7 
65
Francis Howell North (1-21)
Class 5 District 6 
46
St. Charles Final
Purdy (12-11)
Class 2 District 12 
54
Galena (13-9)
Class 2 District 11 
37
Galena Final
St. Louis Christian Sr.
 
53
Gateway (9-8)
Class 4 District 3 
60
St. Louis Final
Senath-Hornersville (12-12)
Class 2 District 1 
59
Gideon (21-4)
Class 1 District 2 
61
Gideon Final
Mercer (18-6)
Class 1 District 14 
69
Gilman City with North Daviess (1-17)
Class 1 District 14 
27
Gilman City Final
Slater (19-2)
Class 2 District 7 
59
Glasgow (13-10)
Class 1 District 10 
47
Glasgow Final
Smithville (7-13)
Class 4 District 16 
30
Grandview (16-6)
Class 4 District 13 
61
Grandview Final
Bevier (9-14)
Class 1 District 11 
30
Green City (13-10)
Class 1 District 12 
70
Green City Final
School of the Ozarks (7-15)
Class 2 District 11 
36
Greenwood (21-3)
Class 2 District 11 
79
Springfield Final
Macks Creek (16-9)
Class 1 District 7 
78
Halfway (12-12)
Class 1 District 7 
46
Halfway Final
Palmyra (19-4)
Class 3 District 13 
60
Hannibal (7-12)
Class 4 District 8 
54
Hannibal Final
Gainesville (15-10)
Class 2 District 10 
56
Hartville (24-2)
Class 2 District 10 
86
Hartville Final
Risco (13-11)
Class 1 District 2 
43
Hayti (17-8)
Class 2 District 1 
74
Hayti Final
Jefferson City (9-11)
Class 5 District 9 
62
Helias Catholic (16-5)
Class 4 District 10 
67
Jefferson City Final
Union (4-18)
Class 4 District 9 
42
Hermann (14-9)
Class 3 District 8 
51
Hermann Final
Weaubleau (19-5)
Class 2 District 13 
83
Hermitage (9-15)
Class 1 District 7 
56
Hermitage Final
Jamestown (15-8)
Class 1 District 9 
67
Higbee (10-12)
Class 1 District 10 
37
Higbee Final
South Shelby (4-19)
Class 2 District 5 
51
Highland (11-11)
Class 3 District 13 
54
Ewing Final
Waynesville (10-12)
Class 5 District 10 
51
Hillcrest (5-17)
Class 4 District 11 
59
Springfield Final
Perryville (4-19)
Class 4 District 1 
53
Hillsboro (18-4)
Class 4 District 2 
84
Hillsboro Final
Lexington (5-17)
Class 3 District 14 
55
Holden (7-15)
Class 3 District 15 
59
Holden Final
Ft. Zumwalt South (17-5)
Class 5 District 7 
50
Holt (13-9)
Class 5 District 8 
54
Wentzville Final
Salem (10-13)
Class 4 District 9 
53
Houston (12-11)
Class 3 District 4 
57
Houston Final
Dixon (11-10)
Class 3 District 4 
74
Iberia (18-4)
Class 2 District 9 
93
Iberia Final
South Holt (13-9)
Class 1 District 15 
35
Jefferson (Conception) with South Nodaway (22-2)
Class 1 District 16 
61
Conception Jct. Final
St. Paul Lutheran (Farmington) (5-19)
Class 1 District 3 
38
Jefferson (Festus) (13-11)
Class 3 District 3 
73
Festus Final
Bell City (2-21)
Class 1 District 2 
49
Kelly (17-9)
Class 3 District 2 
65
Benton Final
Caruthersville (8-11)
Class 3 District 1 
55
Kennett (19-7)
Class 3 District 1 
77
Kennett Final
Central (Springfield) (4-17)
Class 5 District 11 
51
Kickapoo (14-8)
Class 5 District 11 
73
Springfield Final
St. Vincent (16-6)
Class 2 District 3 
72
Kingston (9-14)
Class 3 District 3 
27
Cadet Final
Hardin-Central (4-14)
Class 1 District 13 
54
Kingsville (4-16)
Class 1 District 8 
32
Kingsville Final
Mexico (10-10)
Class 4 District 8 
70
Kirksville (18-4)
Class 4 District 8 
64
Kirksville Final
Carrollton (10-13)
Class 3 District 14 
40
Knob Noster (17-6)
Class 3 District 10 
65
Knob Noster Final
Marceline (8-15)
Class 2 District 6 
51
Knox County (12-12)
Class 2 District 6 
65
Edina Final
Chillicothe (17-4)
Class 3 District 14 
48
Lafayette (St. Joseph) (14-9)
Class 4 District 16 
65
St. Joseph Final
Springfield Catholic (16-10)
Class 3 District 11 
62
Lamar (14-11)
Class 3 District 12 
53
Big 8 Crossover,  Lamar Final
Staley (17-6)
Class 5 District 16 
54
Lee's Summit (8-15)
Class 5 District 13 
45
Lee's Summit Final
Viburnum (3-16)
Class 2 District 4 
32
Lesterville (19-7)
Class 1 District 3 
75
Lesterville Final
Archie (11-12)
Class 2 District 14 
49
Liberal (15-8)
Class 1 District 5 
73
Liberal Final
Truman (15-8)
Class 5 District 14 
54
Liberty (17-6)
Class 5 District 15 
53
Liberty Final
Timberland (9-13)
Class 5 District 8 
61
Liberty (Wentzville) (3-16)
Class 5 District 8 
50
Lake St. Louis Final
Plato (10-14)
Class 2 District 9 
54
Licking (12-13)
Class 3 District 4 
57
Licking Final
Ash Grove (1-21)
Class 2 District 13 
51
Lockwood (15-8)
Class 1 District 5 
75
Lockwood Final
Nevada (18-3)
Class 4 District 13 
44
Logan-Rogersville (16-8)
Class 4 District 11 
41
Big 8 Crossover Game,  Nevada Final
Wellington-Napoleon (9-14)
Class 2 District 15 
67
Lone Jack (5-15)
Class 2 District 14 
54
Lone Jack Final
Heritage Christian (Overland Park, KS)
 
84
Lutheran (Kansas City) (7-14)
Class 2 District 14 
81
Kansas City Final
Westminster Christian Academy (20-3)
Class 4 District 4 
43
Lutheran South (8-17)
Class 3 District 5 
39
St. Louis Final
Louisiana (5-17)
Class 2 District 5 
34
Lutheran St. Charles (10-8)
Class 3 District 8 
61
St. Peters Final
Clark County (17-7)
Class 3 District 13 
60
Macon (6-17)
Class 3 District 13 
52
Macon Final
Sturgeon (15-9)
Class 1 District 10 
62
Madison (1-18)
Class 1 District 10 
27
Madison Final
Canton (5-17)
Class 1 District 11 
73
Marion County (0-19)
Class 1 District 11 
33
Philadelphia Final
North Callaway (13-9)
Class 3 District 8 
49
Mark Twain (4-18)
Class 2 District 5 
27
Center Final
Parkway South (9-15)
Class 5 District 3 
36
Marquette (11-13)
Class 5 District 3 
56
Chesterfield Final
Lindbergh (7-14)
Class 5 District 2 
32
McCluer North (11-12)
Class 5 District 5 
43
Florissant Final
Reeds Spring (12-12)
Class 4 District 11 
57
McDonald County (5-16)
Class 4 District 12 
43
Anderson Final
Marquand-Zion (0-23)
Class 1 District 3 
24
Meadow Heights (12-12)
Class 2 District 3 
76
Patton Final
Hazelwood East (9-13)
Class 4 District 6 
57
Mehlville (17-5)
Class 5 District 2 
74
St. Louis Final
Frontier School of Excellence Charter (7-8)
Class 3 District 16 
27
Midland Adventist (Overland Park , KS)
 
62
Olathe Final
Pleasant Hope (14-10)
Class 3 District 11 
50
Miller (16-9)
Class 2 District 13 
56
Miller Final
Hollister (10-16)
Class 3 District 11 
56
Monett (6-17)
Class 4 District 12 
53
Monett Final
Elsberry (3-20)
Class 2 District 5 
29
Montgomery County (22-2)
Class 3 District 8 
60
Montgomery City Final
Nodaway-Holt (1-20)
Class 1 District 15 
41
Mound City with Craig (19-5)
Class 1 District 15 
78
Mound City Final
Webb City (12-8)
Class 4 District 12 
70
Neosho (12-10)
Class 4 District 12 
49
Neosho Final
Logan-Rogersville (16-8)
Class 4 District 11 
41
Nevada (Nevada, MO)
 
44
Nevada, MO Final
Russellville (5-16)
Class 2 District 8 
61
New Bloomfield (3-17)
Class 2 District 8 
54
New Bloomfield Final 1 OT
Pilot Grove (9-13)
Class 1 District 9 
55
New Franklin (22-1)
Class 2 District 7 
78
New Franklin Final
Richland (20-3)
Class 2 District 9 
70
Newburg (10-13)
Class 2 District 9 
57
Newburg Final
Climax Springs (17-8)
Class 1 District 7 
54
Niangua (1-23)
Class 1 District 4 
43
Niangua Final
Republic (17-7)
Class 5 District 12 
48
Nixa (18-6)
Class 5 District 11 
53
Nixa Final
Meadville (20-2)
Class 1 District 12 
61
Norborne (3-18)
Class 1 District 13 
22
Norborne Final
Festus (9-13)
Class 4 District 3 
55
North County (17-7)
Class 4 District 2 
63
Bonne Terre Final
Cooter (12-8)
Class 1 District 1 
99
North Pemiscot (0-21)
Class 1 District 1 
20
Wardell Final
Mid-Buchanan (18-6)
Class 2 District 16 
76
North Platte (4-17)
Class 2 District 16 
36
Dearborn Final
Riverview Gardens (6-16)
Class 4 District 6 
78
North Technical (7-17)
Class 3 District 7 
62
Florissant Final
Sheldon (3-20)
Class 1 District 5 
56
Northeast Vernon County (10-9)
Class 1 District 6 
45
Walker Final
Stover (5-19)
Class 2 District 7 
37
Northwest (Hughesville) (10-13)
Class 1 District 8 
60
Hughesville Final
La Plata (13-9)
Class 1 District 11 
67
Northwestern (Mendon) (11-12)
Class 1 District 12 
46
Mendon Final
Mansfield (2-19)
Class 2 District 10 
38
Norwood (15-10)
Class 1 District 4 
50
Norwood Final
Linn County (5-13)
Class 1 District 12 
69
Novinger (13-8)
Class 1 District 11 
74
Novinger Final
Odessa (11-9)
Class 4 District 14 
64
Oak Grove (11-8)
Class 4 District 14 
68
Oak Grove Final
Ruskin (19-4)
Class 4 District 13 
53
Oak Park (8-14)
Class 5 District 16 
48
Kansas City Final
Ste. Genevieve (12-12)
Class 4 District 1 
50
Oak Ridge (15-9)
Class 1 District 2 
63
Oak Ridge Final
Lafayette (Wildwood) (10-13)
Class 5 District 3 
43
Oakville (12-12)
Class 5 District 2 
50
St. Louis Final
Hallsville (14-10)
Class 3 District 13 
40
Osage (4-17)
Class 4 District 10 
41
Osage Beach Final
Appleton City (3-18)
Class 1 District 6 
45
Osceola (7-15)
Class 2 District 13 
64
Osceola Final
New Haven (16-7)
Class 2 District 8 
60
Owensville (8-14)
Class 4 District 9 
51
Owensville Final
Blue Springs (13-8)
Class 5 District 14 
66
Park Hill (6-17)
Class 5 District 16 
64
Kansas City Final
Central (St. Joseph) (8-14)
Class 5 District 16 
45
Park Hill South (17-6)
Class 5 District 16 
71
Riverside Final
Lebanon (15-8)
Class 5 District 10 
50
Parkview (14-8)
Class 5 District 11 
62
Springfield Final
Kirkwood (11-12)
Class 5 District 4 
40
Parkway Central (10-12)
Class 5 District 6 
48
Chesterfield Final
Parkway North (10-13)
Class 4 District 7 
54
Parkway West (8-13)
Class 5 District 3 
72
Ballwin Final
Ladue Horton Watkins (16-6)
Class 4 District 5 
80
Pattonville (11-11)
Class 5 District 6 
65
Maryland Heights Final
West Platte (13-11)
Class 2 District 16 
56
Penney (5-16)
Class 2 District 15 
73
Hamilton Final
Marionville (12-12)
Class 2 District 11 
54
Pierce City (19-6)
Class 3 District 12 
73
Pierce City Final
Winnetonka (2-20)
Class 4 District 15 
40
Platte County (11-11)
Class 4 District 16 
65
Platte City Final
Lathrop (19-5)
Class 3 District 16 
69
Plattsburg (12-9)
Class 2 District 15 
65
Plattsburg Final
Brunswick (15-9)
Class 1 District 12 
63
Prairie Home with Bunceton (16-8)
Class 1 District 9 
74
Prairie Home Final
St. Pius X (Festus) (18-7)
Class 3 District 3 
65
Principia (5-18)
Class 3 District 5 
47
St. Louis Final
Lee's Summit North (4-18)
Class 5 District 13 
46
Raymore-Peculiar (20-3)
Class 5 District 13 
52
Peculiar Final
Kearney (10-12)
Class 4 District 16 
38
Raytown South (19-3)
Class 4 District 14 
64
Raytown Final
Lakeland (19-4)
Class 2 District 13 
78
Rich Hill (10-14)
Class 1 District 6 
41
Rich Hill Final
Lafayette County (10-14)
Class 3 District 14 
55
Richmond (21-3)
Class 3 District 14 
73
Richmond Final
Hickman (3-16)
Class 5 District 9 
53
Rock Bridge (19-3)
Class 5 District 9 
71
Columbia Final
Osborn (8-15)
Class 1 District 15 
45
Rock Port (19-5)
Class 1 District 16 
73
Rock Port Final
St. Thomas Aquinas (Overland Park, KS)
 
42
Rockhurst (12-9)
Class 5 District 14 
51
Kansas City Final
Glendale (13-9)
Class 5 District 10 
69
Rolla (9-13)
Class 4 District 9 
67
Rolla Final
Harrisburg (9-13)
Class 2 District 8 
62
Salisbury (14-9)
Class 2 District 6 
56
Salisbury Final
Benton (14-8)
Class 4 District 16 
45
Savannah (10-11)
Class 4 District 16 
50
Savannah Final
Greenwood (21-3)
Class 2 District 11 
79
School of the Ozarks (7-15)
Class 2 District 11 
36