2019-2020 Boys Basketball



No Games for Carnahan High School on this date.
Rich Hill (11-14)
Class 1 District 6 
73
Appleton City (3-19)
Class 1 District 6 
68
Appleton City Final 1 OT
Adrian (21-3)
Class 2 District 14 
71
Archie (11-13)
Class 2 District 14 
53
Archie Final
Cassville (9-15)
Class 4 District 12 
62
Aurora (3-20)
Class 3 District 12 
57
Aurora Final
Liberty (Mountain View) (17-7)
Class 3 District 4 
58
Ava (20-5)
Class 3 District 4 
55
Ava Final
Crocker (3-19)
Class 2 District 9 
53
Belle (5-17)
Class 2 District 8 
62
Belle Final
Oak Park (9-14)
Class 5 District 16 
50
Belton (3-20)
Class 5 District 13 
20
Belton Final
Pembroke Hill (10-13)
Class 4 District 14 
38
Benton (16-8)
Class 4 District 16 
60
St. Joseph Final
Duchesne (8-17)
Class 3 District 7 
31
Bishop DuBourg (14-11)
Class 3 District 5 
47
St. Louis Final
Barstow (9-13)
Class 3 District 15 
64
Bishop Ward (Kansas City, KS)
 
37
Kansas City, KS Final
Osage (5-18)
Class 4 District 10 
42
Blair Oaks (23-2)
Class 3 District 9 
72
Jefferson City Final
Lee's Summit North (4-19)
Class 5 District 13 
55
Blue Springs (14-8)
Class 5 District 14 
67
Blue Springs Final
Park Hill (6-18)
Class 5 District 16 
64
Blue Springs South (13-10)
Class 5 District 14 
76
Blue Springs Final
Logan-Rogersville (17-8)
Class 4 District 11 
51
Bolivar (19-3)
Class 4 District 11 
44
Bolivar Final
Southern Boone (17-8)
Class 3 District 9 
56
Boonville (18-5)
Class 4 District 10 
64
Boonville Final
Clopton (17-8)
Class 2 District 5 
35
Bowling Green (16-8)
Class 3 District 8 
33
Bowling Green Final
Carl Junction (5-18)
Class 4 District 12 
39
Branson (8-17)
Class 5 District 11 
59
Branson Final
Bevier (9-15)
Class 1 District 11 
35
Brashear (10-12)
Class 1 District 11 
40
Brashear Final
Butler (12-13)
Class 3 District 10 
52
Buffalo (12-12)
Class 3 District 10 
65
Buffalo Final
Salem (11-13)
Class 4 District 9 
66
Cabool (13-13)
Class 2 District 10 
37
Cabool Final
Hogan Prep Academy Charter (12-11)
Class 3 District 15 
78
Capital City High (3-19)
Class 4 District 10 
63
Jefferson City Final
Hale with Bosworth (17-8)
Class 1 District 12 
51
Carrollton (10-15)
Class 3 District 14 
48
Carrollton Final
Lincoln College Prep (14-10)
Class 4 District 15 
52
Central (Kansas City) (19-6)
Class 3 District 16 
59
Kansas City Final
Hillcrest (6-17)
Class 4 District 11 
73
Central (Springfield) (4-18)
Class 5 District 11 
27
Springfield Final
Northeast Vernon County (10-11)
Class 1 District 6 
55
Chilhowee (11-13)
Class 1 District 8 
59
Chilhowee Final
Cameron (7-17)
Class 3 District 16 
33
Chillicothe (19-4)
Class 3 District 14 
67
Chillicothe Final
DeSmet (20-6)
Class 5 District 6 
63
Christian Brothers College (16-7)
Class 5 District 6 
70
St. Louis Final
Centralia (20-5)
Class 3 District 13 
65
Clark County (17-8)
Class 3 District 13 
48
Kahoka Final
Northwest (Cedar Hill) (3-20)
Class 5 District 1 
45
Clayton (11-12)
Class 4 District 5 
65
Clayton Final
Union Star (1-21)
Class 1 District 15 
44
DeKalb (5-18)
Class 1 District 15 
55
Dekalb Final
Vienna (11-12)
Class 2 District 9 
59
Dixon (13-10)
Class 3 District 4 
92
Dixon Final
Roosevelt (4-19)
Class 4 District 3 
72
Farmington (14-10)
Class 4 District 2 
80
Farmington Final
Linn (17-7)
Class 2 District 8 
45
Fatima (16-9)
Class 3 District 9 
62
Westphalia Final
Parkway North (11-13)
Class 4 District 7 
84
Fox (7-17)
Class 5 District 2 
75
Arnold Final
Ft. Zumwalt West (8-15)
Class 5 District 7 
38
Francis Howell Central (11-11)
Class 5 District 7 
54
St. Charles Final
Ft. Zumwalt South (18-5)
Class 5 District 7 
59
Ft. Zumwalt East (5-18)
Class 4 District 7 
49
St. Peters Final
Hannibal (9-12)
Class 4 District 8 
61
Fulton (12-10)
Class 4 District 8 
59
Fulton Final
Riverview Christian Sr.
 
63
Galena (15-9)
Class 2 District 11 
90
Galena Final
Kickapoo (15-8)
Class 5 District 11 
80
Glendale (13-10)
Class 5 District 10 
66
Springfield Final
Raytown South (20-3)
Class 4 District 14 
74
Grain Valley (15-9)
Class 4 District 14 
61
Grain Valley Final
Platte County (11-12)
Class 4 District 16 
46
Grandview (17-6)
Class 4 District 13 
49
Grandview Final
Missouri Military Academy (12-10)
Class 3 District 13 
38
Hallsville (15-10)
Class 3 District 13 
79
Hallsville Final
STEAM Academy (0-14)
Class 3 District 7 
57
Hazelwood West (12-10)
Class 5 District 5 
76
St. Louis Final
Bismarck (1-21)
Class 2 District 4 
15
Herculaneum (10-14)
Class 3 District 3 
79
Herculaneum Final
Summit Christian Academy (13-11)
Class 3 District 15 
73
Heritage Christian (Olathe, KS)
 
50
Olathe, KS Final
St. James (20-3)
Class 3 District 4 
63
Hermann (14-11)
Class 3 District 8 
33
Hermann Final
Battle (16-7)
Class 5 District 9 
59
Hickman (4-16)
Class 5 District 9 
63
Columbia Final
Marion County (0-21)
Class 1 District 11 
50
Higbee (11-13)
Class 1 District 10 
71
Higbee Final
Central (Park Hills) (19-5)
Class 4 District 2 
71
Hillsboro (20-4)
Class 4 District 2 
72
Hillsboro Final
Francis Howell (24-1)
Class 5 District 8 
73
Holt (13-10)
Class 5 District 8 
56
Wentzville Final
Plato (10-15)
Class 2 District 9 
45
Iberia (19-4)
Class 2 District 9 
84
Iberia Final
Sikeston (14-9)
Class 4 District 1 
68
Jackson (9-15)
Class 5 District 1 
71
Jackson Final
Marquette (12-13)
Class 5 District 3 
75
Jennings (11-8)
Class 4 District 6 
62
St. Louis Final
University Academy Charter (21-1)
Class 3 District 15 
76
Kansas City Christian (Prairie Village , KS)
 
27
Prairie Village , KS Final
Smithville (7-14)
Class 4 District 16 
53
Kearney (11-12)
Class 4 District 16 
66
Kearney Final
McCluer (19-4)
Class 4 District 7 
53
Kirkwood (11-13)
Class 5 District 4 
47
Kirkwood Final
Harrisburg (10-13)
Class 2 District 8 
50
Knox County (12-13)
Class 2 District 6 
41
Edina Final
Parkway Central (10-13)
Class 5 District 6 
28
Ladue Horton Watkins (17-6)
Class 4 District 5 
63
St. Louis Final
Hazelwood Central (14-10)
Class 5 District 5 
68
Lafayette (Wildwood) (10-14)
Class 5 District 3 
42
Wildwood Final
Holden (7-16)
Class 3 District 15 
50
Lafayette County (11-14)
Class 3 District 14 
75
Higginsville Final
Liberal (15-9)
Class 1 District 5 
64
Lakeland (21-4)
Class 2 District 13 
79
Deepwater Final
Rolla (9-15)
Class 4 District 9 
42
Lebanon (16-8)
Class 5 District 10 
43
Lebanon Final
Raymore-Peculiar (21-3)
Class 5 District 13 
65
Lee's Summit West (14-9)
Class 5 District 13 
44
Lee's Summit Final
Liberty (18-6)
Class 5 District 15 
58
Liberty North (12-11)
Class 5 District 15 
33
Liberty Final
Eureka (17-7)
Class 5 District 3 
43
Lindbergh (8-15)
Class 5 District 2 
44
St. Louis Final
Sweet Springs with Malta Bend (7-15)
Class 2 District 14 
56
Lone Jack (5-17)
Class 2 District 14 
55
Lone Jack Final
Christian (21-5)
Class 3 District 8 
61
Lutheran St. Charles (10-9)
Class 3 District 8 
47
St. Peters Final
Louisiana (6-17)
Class 2 District 5 
68
Mark Twain (4-19)
Class 2 District 5 
57
Center Final
Kingston (10-15)
Class 3 District 3 
74
Marquand-Zion (0-25)
Class 1 District 3 
31
Marquand Final
Savannah (10-12)
Class 4 District 16 
36
Maryville (13-10)
Class 3 District 16 
41
Maryville Final
Collegiate School of Med-Bio Science (3-15)
Class 3 District 7 
30
McKinley Classical Leadership (18-3)
Class 3 District 6 
75
St. Louis Final
Green City (14-11)
Class 1 District 12 
41
Meadville (22-2)
Class 1 District 12 
52
Meadville Final
Ridgeway with Cainsville (10-10)
Class 1 District 14 
47
Mercer (19-6)
Class 1 District 14 
54
Mercer Final
Transportation and Law (2-12)
Class 2 District 4 
49
Metro (7-11)
Class 3 District 6 
69
St. Louis Final
Moberly (2-19)
Class 4 District 8 
43
Mexico (12-10)
Class 4 District 8 
75
Mexico Final
Ballard (7-15)
Class 1 District 6 
50
Miami (12-12)
Class 1 District 6 
52
Amoret Final
Osceola (8-15)
Class 2 District 13 
45
Midway (3-23)
Class 2 District 14 
43
Cleveland Final
Reeds Spring (13-12)
Class 4 District 11 
53
Monett (6-18)
Class 4 District 12 
45
Monett Final
Macon (6-18)
Class 3 District 13 
50
Monroe City (23-2)
Class 3 District 13 
63
Monroe City Final
Houston (13-11)
Class 3 District 4 
52
Mountain Grove (5-20)
Class 3 District 4 
24
Mountain Grove Final
McDonald County (5-17)
Class 4 District 12 
40
Mt. Vernon (16-10)
Class 3 District 12 
58
Mount Vernon Final
Northeast (Cairo) (21-4)
Class 1 District 10 
39
New Franklin (24-1)
Class 2 District 7 
47
New Franklin Final
Laquey (5-19)
Class 2 District 9 
48
Newburg (11-13)
Class 2 District 9 
59
Newburg Final
Neosho (12-11)
Class 4 District 12 
62
Nixa (19-6)
Class 5 District 11 
64
Nixa Final
Affton (6-16)
Class 4 District 3 
65
Normandy Collaborative (11-10)
Class 4 District 5 
69
St. Louis Final
Fort Osage (6-15)
Class 5 District 15 
51
North Kansas City (18-5)
Class 5 District 15 
72
North Kansas City Final
Ewing Marion Kauffman HS (14-12)
Class 3 District 15 
76
Northland Christian (6-18)
Class 2 District 15 
41
Kansas City Final
Harrisonville (15-7)
Class 4 District 13 
63
Oak Grove (12-9)
Class 4 District 14 
59
Oak Grove Final
Pleasant Hill (10-13)
Class 4 District 13 
61
Odessa (11-11)
Class 4 District 14 
59
Odessa Final
Lincoln (13-8)
Class 2 District 7 
60
Otterville (14-11)
Class 1 District 9 
48
Otterville Final
Pacific (11-14)
Class 4 District 4 
50
Owensville (9-14)
Class 4 District 9 
54
Owensville Final
Carthage (13-11)
Class 5 District 12 
53
Ozark (16-8)
Class 5 District 10 
64
Ozark Final
Highland (11-12)
Class 3 District 13 
46
Palmyra (20-4)
Class 3 District 13 
64
Palmyra Final
Canton (5-18)
Class 1 District 11 
41
Paris with Faith Walk (16-9)
Class 2 District 5 
57
Paris Final
Seneca (13-12)
Class 3 District 12 
52
Pierce City (20-6)
Class 3 District 12 
66
Pierce City Final
South Harrison (12-12)
Class 2 District 15 
64
Plattsburg (14-9)
Class 2 District 15 
81
Plattsburg Final
Webb City (12-9)
Class 4 District 12 
64
Republic (18-7)
Class 5 District 12 
71
Republic Final
Webster Groves (18-6)
Class 5 District 4 
63
Ritenour (3-19)
Class 5 District 5 
44
St. Louis Final
Rock Bridge (20-3)
Class 5 District 9 
57
Rockhurst (12-10)
Class 5 District 14 
48
Kansas City Final 1 OT
William Chrisman (15-9)
Class 5 District 15 
62
Ruskin (20-4)
Class 4 District 13 
76
Kansas City Final
Chamois (11-13)
Class 1 District 9 
70
Russellville (5-18)
Class 2 District 8 
45
Russellville Final
Fayette (13-9)
Class 2 District 7 
72
Schuyler County (2-22)
Class 2 District 6 
50
Queen City Final
Elsberry (4-20)
Class 2 District 5 
44
Silex (3-19)
Class 2 District 5 
40
Silex Final
Madison (1-20)
Class 1 District 10 
25
Slater (21-2)
Class 2 District 7 
89
Slater Final
Nevada (20-3)
Class 4 District 13 
61
Smith-Cotton (11-11)
Class 5 District 9 
52
Sedalia Final
Stover (5-20)
Class 2 District 7 
44
Smithton (14-9)
Class 2 District 7 
75
Smithton Final
Eugene (16-6)
Class 2 District 8 
84
South Callaway (6-16)
Class 3 District 9 
63
Mokane Final
Northeast (Kansas City) HS (6-18)
Class 4 District 15 
48
Southeast (7-18)
Class 3 District 15 
54
Kansas City Final
Union (4-19)
Class 4 District 9 
37
St. Clair (13-11)
Class 4 District 9 
51
St. Clair Final
St. Mary's (St. Louis) (9-16)
Class 4 District 3 
58
St. Dominic (13-10)
Class 4 District 7 
67
O'fallon Final
Helias Catholic (17-5)
Class 4 District 10 
69
St. Francis Borgia (11-12)
Class 4 District 4 
60
Washington Final
Chaminade College Prep (16-6)
Class 5 District 4 
58
St. Louis University (12-11)
Class 5 District 4 
48
St. Louis Final
Lafayette (St. Joseph) (15-9)
Class 4 District 16 
66
St. Pius X (Kansas City) (6-17)
Class 3 District 16 
62
Kansas City Final
Central (St. Joseph) (8-15)
Class 5 District 16 
48
Staley (18-6)
Class 5 District 16 
63
Kansas City Final
Festus (10-13)
Class 4 District 3 
57
Ste. Genevieve (12-14)
Class 4 District 1 
52
Ste Genevieve Final
Fair Grove (18-7)
Class 3 District 11 
59
Strafford (16-9)
Class 3 District 11 
51
Strafford Final
New Haven (17-7)
Class 2 District 8 
54
Sullivan (12-11)
Class 4 District 9 
49
Sullivan Final
Ft. Zumwalt North (17-7)
Class 5 District 7 
76
Timberland (9-14)
Class 5 District 8 
55
Wentzville Final
California (9-15)
Class 3 District 9 
87
Tipton (15-10)
Class 2 District 7 
82
Tipton Final
Penney (6-17)
Class 2 District 15 
62
Trenton (4-20)
Class 3 District 14 
57
Trenton Final
Francis Howell North (1-22)
Class 5 District 6 
39
Troy Buchanan (12-12)
Class 5 District 8 
64
Troy Final
Park Hill South (18-6)
Class 5 District 16 
59
Truman (15-9)
Class 5 District 14 
54
Independence Final
Eldon (3-20)
Class 3 District 9 
60
Versailles (12-13)
Class 3 District 9 
73
Versailles Final
Excelsior Springs (1-20)
Class 4 District 15 
33
Warrensburg (14-9)
Class 4 District 13 
61
Warrensburg Final
St. Charles West (11-13)
Class 4 District 7 
53
Warrenton (10-13)
Class 4 District 8 
56
Warrenton Final
Liberty (Wentzville) (3-17)
Class 5 District 8 
52
Washington (16-7)
Class 4 District 4 
59
Washington Final
Camdenton (4-20)
Class 4 District 10 
54
Waynesville (11-12)
Class 5 District 10 
81
Waynesville Final
Parkview (15-8)
Class 5 District 11 
61
West Plains (11-11)
Class 4 District 11 
46
West Plains Final
Priory (17-6)
Class 4 District 4 
55
Westminster Christian Academy (21-3)
Class 4 District 4 
59
Chesterfield Final
Joplin (18-5)
Class 5 District 12 
67
Willard (11-13)
Class 5 District 12 
64
Willard Final
Lighthouse Sr.
 
Heartland (Bethel) Sr.
 
Bethel 8:30 PM
Cainsville
 
Mercer (19-6)
Class 1 District 14 
Mercer 7:30 PM
Gateway Legacy Sr. H.
 
Notre Dame LaSalette (Georgetown, IL)
 
Georgetown, IL 6:30 PM



Processing. Please wait.