2019-2020 Girls Volleyball


Holcomb (18-12-2)
Class 1 District 1 
0
Advance (34-2)
Class 1 District 3 
2
Class 1 State Quarterfinal 1, Bloomfield Final
Santa Fe (33-1-3)
Class 1 District 13 
2
Crest Ridge (25-7-3)
Class 1 District 14 
1
Class 1 State Quarterfinal 2, Centerview Final
Lesterville (19-13-4)
Class 1 District 5 
1
Billings (22-5-2)
Class 1 District 7 
2
Class 1 State Quarterfinal 3, Summersville Final
Calvary Lutheran (23-6-3)
Class 1 District 12 
2
Sacred Heart (19-11-3)
Class 1 District 11 
1
Class 1 State Quarterfinal 4, Rich Hill Final
Bloomfield (14-16-1)
Class 1 District 2 
0
Advance (34-2)
Class 1 District 3 
2
Class 1 State Tournament, Bloomfield Final
Holcomb (18-12-2)
Class 1 District 1 
2
Crystal City (13-14-1)
Class 1 District 4 
0
Class 1 State Tournament, Bloomfield Final
Bishop LeBlond (21-11-2)
Class 1 District 15 
1
Crest Ridge (25-7-3)
Class 1 District 14 
2
Class 1 State Tournament, Centerview Final
Santa Fe (33-1-3)
Class 1 District 13 
2
Rock Port (20-6)
Class 1 District 16 
0
Class 1 State Tournament, Centerview Final
Summersville (11-19-4)
Class 1 District 6 
1
Billings (22-5-2)
Class 1 District 7 
2
Class 1 State Tournament, Summersville Final
Miller (27-4-2)
Class 1 District 8 
0
Lesterville (19-13-4)
Class 1 District 5 
2
Class 1 State Tournament, Summersville Final
Sacred Heart (19-11-3)
Class 1 District 11 
2
Rich Hill (14-14-1)
Class 1 District 10 
0
Class 1 State Tournament, Rich Hill Final
Calvary Lutheran (23-6-3)
Class 1 District 12 
2
Greenfield (18-13-4)
Class 1 District 9 
0
Class 1 State Tournament, Rich Hill Final
Valle Catholic (26-7-1)
Class 2 District 3 
1
St. Pius X (Festus) (22-6-2)
Class 2 District 4 
2
Class 2 State Quarterfinal 1, Marble Hill Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (20-14-2)
Class 2 District 15 
2
East Buchanan (24-12)
Class 2 District 16 
1
Class 2 State Quarterfinal 2, Independence Final
Fatima (18-6-4)
Class 2 District 8 
0
Hermann (31-5)
Class 2 District 7 
2
Class 2 State Quarterfinal 3, O'fallon Final
Strafford (31-4)
Class 2 District 10 
1
Licking (30-8)
Class 2 District 9 
2
Class 2 State Quarterfinal 4, Strafford Final
Valle Catholic (26-7-1)
Class 2 District 3 
2
Woodland (25-5-3)
Class 2 District 2 
1
Class 2 State Tournament, Marble Hill Final
St. Pius X (Festus) (22-6-2)
Class 2 District 4 
2
Twin Rivers (11-17-2)
Class 2 District 1 
0
Class 2 State Tournament, Marble Hill Final
Summit Christian Academy (20-8-3)
Class 2 District 14 
0
St. Paul Lutheran (Concordia) (20-14-2)
Class 2 District 15 
2
Class 2 State Tournament, Independence Final
Stover (21-12)
Class 2 District 13 
0
East Buchanan (24-12)
Class 2 District 16 
2
Class 2 State Tournament, Independence Final
Christian (25-10-1)
Class 2 District 6 
0
Hermann (31-5)
Class 2 District 7 
2
Class 2 State Tournament, O'fallon Final
Fatima (18-6-4)
Class 2 District 8 
2
Maplewood-Richmond Hts. (24-3)
Class 2 District 5 
0
Class 2 State Tournament, O'fallon Final
Strafford (31-4)
Class 2 District 10 
2
Diamond (17-14-2)
Class 2 District 11 
0
Class 2 State Tournament, Strafford Final
Stockton (24-11-1)
Class 2 District 12 
0
Licking (30-8)
Class 2 District 9 
2
Class 2 State Tournament, Strafford Final
Windsor (Imperial) (23-9-5)
Class 3 District 3 
2
Perryville (26-7-2)
Class 3 District 1 
1
Class 3 State Quarterfinal 1, Ste. Genevieve Final
St. Michael the Archangel (21-9-2)
Class 3 District 14 
2
Pleasant Hill (18-16-2)
Class 3 District 13 
0
Class 3 State Quarterfinal 2, Lee's Summit Final
St. Francis Borgia (30-4)
Class 3 District 8 
2
St. Dominic (26-8)
Class 3 District 7 
0
Class 3 State Quarterfinal 3, St. Louis Final
Reeds Spring (20-11-3)
Class 3 District 12 
0
Logan-Rogersville (33-4)
Class 3 District 11 
2
Class 3 State Quarterfinal 4, California Final
Windsor (Imperial) (23-9-5)
Class 3 District 3 
2
Ste. Genevieve (14-15-4)
Class 3 District 2 
0
Class 3 State Tournament, Ste. Genevieve Final
Rosati-Kain (13-5)
Class 3 District 4 
0
Perryville (26-7-2)
Class 3 District 1 
2
Class 3 State Tournament, Ste. Genevieve Final
St. Michael the Archangel (21-9-2)
Class 3 District 14 
2
Odessa (32-1-3)
Class 3 District 15 
0
Class 3 State Tournament, Lee's Summit Final
Pleasant Hill (18-16-2)
Class 3 District 13 
2
Maryville (27-8-1)
Class 3 District 16 
0
Class 3 State Tournament, Lee's Summit Final
St. Dominic (26-8)
Class 3 District 7 
2
Incarnate Word Academy (27-8-1)
Class 3 District 6 
0
Class 3 State Tournament, St. Louis Final
Visitation Academy (18-16-1)
Class 3 District 5 
0
St. Francis Borgia (30-4)
Class 3 District 8 
2
Class 3 State Tournament, St. Louis Final
California (26-7-3)
Class 3 District 10 
0
Logan-Rogersville (33-4)
Class 3 District 11 
2
Class 3 State Tournament, California Final
Reeds Spring (20-11-3)
Class 3 District 12 
2
Kirksville (22-8-2)
Class 3 District 9 
0
Class 3 State Tournament, California Final
Cor Jesu Academy (23-6)
Class 4 District 4 
0
Lafayette (Wildwood) (30-8)
Class 4 District 3 
2
Class 4 State Quarterfinal 1, St. Louis Final
St. Teresa's Academy (27-6)
Class 4 District 15 
1
Liberty (28-7)
Class 4 District 16 
2
Class 4 State Quarterfinal 2, Blue Springs Final
Hickman (20-15)
Class 4 District 8 
0
Francis Howell Central (19-5-2)
Class 4 District 6 
2
Class 4 State Quarterfinal 3, St. Charles Final
Nixa (34-4)
Class 4 District 10 
2
Willard (32-5)
Class 4 District 9 
0
Class 4 State Quarterfinal 4, Nixa Final
Oakville (29-3-1)
Class 4 District 2 
0
Lafayette (Wildwood) (30-8)
Class 4 District 3 
2
Class 4 State Tournament, St. Louis Final
Cor Jesu Academy (23-6)
Class 4 District 4 
2
Jackson (28-9-3)
Class 4 District 1 
0
Class 4 State Tournament, St. Louis Final
St. Teresa's Academy (27-6)
Class 4 District 15 
2
Blue Springs (22-11)
Class 4 District 14 
1
Class 4 State Tournament, Blue Springs Final
Liberty (28-7)
Class 4 District 16 
2
Lee's Summit (22-14)
Class 4 District 13 
0
Class 4 State Tournament, Blue Springs Final
Francis Howell Central (19-5-2)
Class 4 District 6 
2
Francis Howell (20-14-2)
Class 4 District 7 
0
Class 4 State Tournament, St. Charles Final
Ritenour (25-10-1)
Class 4 District 5 
0
Hickman (20-15)
Class 4 District 8 
2
Class 4 State Tournament, St. Charles Final
Nixa (34-4)
Class 4 District 10 
2
Webb City (28-7)
Class 4 District 11 
0
Class 4 State Tournament, Nixa Final
Willard (32-5)
Class 4 District 9 
2
Jefferson City (31-6-3)
Class 4 District 12 
0
Class 4 State Tournament, Nixa Final
St. Louis Christian Sr.
 
2
TBD
 
1
Nationals Tournament,  Omaha Final
St. Louis Christian Sr.
 
0
TBD
 
2
Nationals Tournament,  Omaha Final
St. Louis Christian Sr.
 
2
TBD
 
0
Nationals Tournament,  Omaha Final



Processing. Please wait.