2013-2014 Girls Volleyball


Lesterville (23-11-3)
Class 1 District 3 
1
Leopold (31-5)
Class 1 District 4 
2
Class 1 State Quarterfinal 1, Leopold Final
Santa Fe (29-3-2)
Class 1 District 14 
2
Midway (31-4)
Class 1 District 13 
0
Class 1 State Quarterfinal 2, Mound City Final
Valle Catholic (25-8-1)
Class 1 District 5 
1
Winona (27-9)
Class 1 District 6 
2
Class 1 State Quarterfinal 3, Spokane Final
Osceola (25-5-3)
Class 1 District 12 
2
Jasper (25-11)
Class 1 District 10 
0
Class 1 State Quarterfinal 4, Osceola Final
Lesterville (23-11-3)
Class 1 District 3 
2
Bernie (20-11-2)
Class 1 District 2 
1
Class 1 State Tournament, Leopold Final
Leopold (31-5)
Class 1 District 4 
2
Gideon (28-7)
Class 1 District 1 
0
Class 1 State Tournament, Leopold Final
Santa Fe (29-3-2)
Class 1 District 14 
2
Orrick (19-14)
Class 1 District 15 
0
Class 1 State Tournament, Mound City Final
Midway (31-4)
Class 1 District 13 
2
Mound City with Craig (26-6)
Class 1 District 16 
0
Class 1 State Tournament, Mound City Final
Sacred Heart (25-7-2)
Class 1 District 7 
0
Winona (27-9)
Class 1 District 6 
2
Class 1 State Tournament, Spokane Final
Valle Catholic (25-8-1)
Class 1 District 5 
2
Spokane (21-11-2)
Class 1 District 8 
0
Class 1 State Tournament, Spokane Final
Liberal (16-12)
Class 1 District 11 
1
Jasper (25-11)
Class 1 District 10 
2
Class 1 State Tournament, Osceola Final
Osceola (25-5-3)
Class 1 District 12 
2
Billings (19-9-3)
Class 1 District 9 
0
Class 1 State Tournament, Osceola Final
St. Pius X (Festus) (26-8-2)
Class 2 District 3 
2
Metro (30-2-2)
Class 2 District 4 
0
Class 2 State Quarterfinal 1, St. Louis Final
Summit Christian Academy (21-8-4)
Class 2 District 15 
2
Bishop LeBlond (31-4-3)
Class 2 District 16 
0
Class 2 State Quarterfinal 2, St. Joseph Final
Lutheran St. Charles (24-6-1)
Class 2 District 6 
0
Hermann (23-13)
Class 2 District 8 
2
Class 2 State Quarterfinal 3, Hermann Final
Fair Grove (28-6)
Class 2 District 10 
2
El Dorado Springs (27-9)
Class 2 District 12 
0
Class 2 State Quarterfinal 4, El Dorado Springs Final
St. Pius X (Festus) (26-8-2)
Class 2 District 3 
2
Woodland (24-10-1)
Class 2 District 2 
0
Class 2 State Tournament, St. Louis Final
Portageville (18-13)
Class 2 District 1 
0
Metro (30-2-2)
Class 2 District 4 
2
Class 2 State Tournament, St. Louis Final
Summit Christian Academy (21-8-4)
Class 2 District 15 
2
St. Paul Lutheran (Concordia) (27-10)
Class 2 District 14 
1
Class 2 State Tournament, St. Joseph Final
Bishop LeBlond (31-4-3)
Class 2 District 16 
2
Cole Camp (23-11)
Class 2 District 13 
0
Class 2 State Tournament, St. Joseph Final
Lutheran St. Charles (24-6-1)
Class 2 District 6 
2
Fatima (28-5-1)
Class 2 District 7 
1
Class 2 State Tournament, Hermann Final
Barat Academy (15-12-3)
Class 2 District 5 
0
Hermann (23-13)
Class 2 District 8 
2
Class 2 State Tournament, Hermann Final
Fair Grove (28-6)
Class 2 District 10 
2
Ash Grove (24-9-3)
Class 2 District 11 
0
Class 2 State Tournament, El Dorado Springs Final
Liberty (Mountain View) (26-6-3)
Class 2 District 9 
1
El Dorado Springs (27-9)
Class 2 District 12 
2
Class 2 State Tournament, El Dorado Springs Final
Lutheran South (19-10-3)
Class 3 District 3 
2
Perryville (30-5-5)
Class 3 District 1 
0
Class 3 State Quarterfinal 1, St. Louis Final
St. Pius X (Kansas City) (28-6-2)
Class 3 District 15 
2
O'Hara (15-16-1)
Class 3 District 13 
1
Class 3 State Quarterfinal 2, Savannah Final
St. Francis Borgia (30-3-1)
Class 3 District 8 
2
St. Dominic (26-6)
Class 3 District 7 
1
Class 3 State Quarterfinal 3, Washington Final
Logan-Rogersville (32-4-2)
Class 3 District 10 
0
Carl Junction (31-5-1)
Class 3 District 12 
2
Class 3 State Quarterfinal 4, Carl Junction Final
Lutheran South (19-10-3)
Class 3 District 3 
2
Windsor (Imperial) (27-7-2)
Class 3 District 2 
1
Class 3 State Tournament, St. Louis Final
Perryville (30-5-5)
Class 3 District 1 
2
University City (10-21)
Class 3 District 4 
0
Class 3 State Tournament, St. Louis Final
St. Pius X (Kansas City) (28-6-2)
Class 3 District 15 
2
Grain Valley (24-8-1)
Class 3 District 14 
1
Class 3 State Tournament, Savannah Final
O'Hara (15-16-1)
Class 3 District 13 
2
Savannah (29-5-2)
Class 3 District 16 
0
Class 3 State Tournament, Savannah Final
St. Dominic (26-6)
Class 3 District 7 
2
Duchesne (16-11-2)
Class 3 District 6 
0
Class 3 State Tournament, Washington Final
Villa Duchesne (22-12)
Class 3 District 5 
0
St. Francis Borgia (30-3-1)
Class 3 District 8 
2
Class 3 State Tournament, Washington Final
Reeds Spring (29-5-1)
Class 3 District 11 
0
Logan-Rogersville (32-4-2)
Class 3 District 10 
2
Class 3 State Tournament, Carl Junction Final
Carl Junction (31-5-1)
Class 3 District 12 
2
Boonville (21-12-1)
Class 3 District 9 
0
Class 3 State Tournament, Carl Junction Final
St. Joseph's Academy (28-7-1)
Class 4 District 4 
0
Lafayette (Wildwood) (35-1-1)
Class 4 District 3 
2
Class 4 State Quarterfinal 1, St. Louis Final
Park Hill South (35-2-1)
Class 4 District 15 
2
Lee's Summit West (28-8-1)
Class 4 District 13 
1
Class 4 State Quarterfinal 2, Liberty Final
Marquette (25-11)
Class 4 District 7 
2
Francis Howell (27-9-2)
Class 4 District 8 
1
Class 4 State Quarterfinal 3, St. Charles Final
Rock Bridge (33-3)
Class 4 District 9 
1
Ozark (32-4)
Class 4 District 11 
2
Class 4 State Quarterfinal 4, Republic Final
Oakville (17-17-2)
Class 4 District 2 
0
Lafayette (Wildwood) (35-1-1)
Class 4 District 3 
2
Class 4 State Tournament, St. Louis Final
St. Joseph's Academy (28-7-1)
Class 4 District 4 
2
Farmington (17-13-2)
Class 4 District 1 
0
Class 4 State Tournament, St. Louis Final
Park Hill South (35-2-1)
Class 4 District 15 
2
Blue Springs (14-18)
Class 4 District 14 
0
Class 4 State Tournament, Liberty Final
Liberty (30-4-2)
Class 4 District 16 
0
Lee's Summit West (28-8-1)
Class 4 District 13 
2
Class 4 State Tournament, Liberty Final
Marquette (25-11)
Class 4 District 7 
2
Hazelwood West (12-20)
Class 4 District 6 
0
Class 4 State Tournament, St. Charles Final
Rosati-Kain (11-21-3)
Class 4 District 5 
1
Francis Howell (27-9-2)
Class 4 District 8 
2
Class 4 State Tournament, St. Charles Final
Ozark (32-4)
Class 4 District 11 
2
Jefferson City (22-12-2)
Class 4 District 10 
1
Class 4 State Tournament, Republic Final
Rock Bridge (33-3)
Class 4 District 9 
2
Republic (23-11-1)
Class 4 District 12 
1
Class 4 State Tournament, Republic Final
(, )
 
 
TBD
(, )
 
 
TBD
(, )
 
 
TBD
 
(, )
 
TBD



Processing. Please wait.