2019-2020 Boys Basketball



No Games for Jefferson City High School on this date.
Potosi (4-18)
Class 4 District 2 
57
Arcadia Valley (13-11)
Class 3 District 2 
67
Ironton Final
Walnut Grove (9-16)
Class 1 District 7 
62
Ash Grove (1-22)
Class 2 District 13 
50
Ash Grove Final
Koshkonong (2-19)
Class 1 District 1 
0
Bakersfield (9-14)
Class 2 District 10 
1
Bakersfield Forfeit
Pembroke Hill (10-12)
Class 4 District 14 
68
Barstow (8-13)
Class 3 District 15 
54
Kansas City Final
Benton (15-8)
Class 4 District 16 
55
Bishop LeBlond (8-17)
Class 2 District 16 
46
St. Joseph Final
North Callaway (13-10)
Class 3 District 8 
46
Bowling Green (16-8)
Class 3 District 8 
47
Bowling Green Final
Chadwick (17-7)
Class 1 District 4 
52
Bradleyville (11-12)
Class 1 District 4 
57
Bradleyville Final
Novinger (14-8)
Class 1 District 11 
81
Brashear (9-12)
Class 1 District 11 
63
Brashear Final
Polo (7-17)
Class 2 District 15 
63
Braymer (2-16)
Class 1 District 13 
47
Braymer Final
Pleasanton (Pleasanton, KS)
 
63
Bronaugh (5-18)
Class 1 District 5 
51
Bronaugh Final
Mexico (11-10)
Class 4 District 8 
51
Brookfield (12-12)
Class 3 District 14 
46
Brookfield Final
Fayette (12-9)
Class 2 District 7 
66
Brunswick (15-10)
Class 1 District 12 
50
Brunswick Final
Green City (14-10)
Class 1 District 12 
73
Bucklin with Macon County (0-21)
Class 1 District 12 
42
Bucklin Final
Eminence (7-16)
Class 1 District 3 
38
Bunker (14-10)
Class 1 District 3 
57
Bunker Final
Salem (10-13)
Class 4 District 9 
66
Cabool (13-13)
Class 2 District 10 
37
Cabool Final
Gideon (21-5)
Class 1 District 2 
39
Campbell (18-5)
Class 2 District 1 
53
Campbell Final
Richmond (22-3)
Class 3 District 14 
66
Carrollton (10-14)
Class 3 District 14 
36
Carrollton Final
Scott County Central (2-20)
Class 1 District 2 
47
Central (New Madrid County) (16-9)
Class 3 District 1 
81
New Madrid Final
Tuscumbia (0-22)
Class 1 District 9 
14
Chamois (10-13)
Class 1 District 9 
45
Chamois Final
Kirksville (18-5)
Class 4 District 8 
43
Chillicothe (18-4)
Class 3 District 14 
57
Chillicothe Final
Madison (1-19)
Class 1 District 10 
33
Community (5-18)
Class 1 District 10 
77
Laddonia Final
Normandy Collaborative (10-10)
Class 4 District 5 
74
Confluence Prep Academy Charter (8-4)
Class 4 District 6 
77
St. Louis Final
Delta (Deering) (4-16)
Class 1 District 1 
60
Cooter (14-8)
Class 1 District 1 
92
Cooter Final
Valle Catholic (17-9)
Class 2 District 3 
81
Crystal City (11-12)
Class 2 District 4 
77
Crystal City Final
Bourbon (18-7)
Class 3 District 3 
59
Cuba (9-15)
Class 3 District 3 
60
Cuba Final
St. Joseph Christian (12-12)
Class 2 District 16 
41
East Buchanan (17-7)
Class 2 District 16 
69
Gower Final
Carl Junction (5-17)
Class 4 District 12 
35
East Newton (16-9)
Class 3 District 12 
71
Granby Final
Osage (5-17)
Class 4 District 10 
53
Eldon (3-19)
Class 3 District 9 
38
Eldon Final
Mansfield (3-19)
Class 2 District 10 
66
Fordland (8-16)
Class 2 District 10 
44
Fordland Final
Blue Eye (18-6)
Class 2 District 11 
53
Forsyth (16-10)
Class 3 District 11 
47
Forsyth Final
Berean Christian Sr.
 
52
Galena (14-9)
Class 2 District 11 
77
Galena Final
Stanberry (16-8)
Class 1 District 16 
58
Gallatin (16-9)
Class 2 District 15 
74
Gallatin Final
Albany (13-11)
Class 1 District 16 
66
Gilman City with North Daviess (1-18)
Class 1 District 14 
20
Gilman City Final
New Franklin (23-1)
Class 2 District 7 
54
Glasgow (13-11)
Class 1 District 10 
46
Glasgow Final
Verona (5-20)
Class 2 District 12 
47
Golden City (22-2)
Class 1 District 5 
68
Golden City Final
Bismarck (1-20)
Class 2 District 4 
32
Grandview (Hillsboro) (8-18)
Class 3 District 3 
50
Hillsboro Final
Sacred Heart (15-10)
Class 1 District 8 
67
Green Ridge (15-8)
Class 1 District 8 
63
Green Ridge Final
Marshall (3-18)
Class 4 District 10 
37
Hannibal (8-12)
Class 4 District 8 
52
Hannibal Final
Rolla (9-14)
Class 4 District 9 
47
Helias Catholic (16-5)
Class 4 District 10 
62
Jefferson City Final
Valley Park (8-13)
Class 3 District 5 
41
Herculaneum (9-14)
Class 3 District 3 
70
Herculaneum Final
Wheatland (6-18)
Class 1 District 7 
67
Hermitage (10-15)
Class 1 District 7 
77
Hermitage Final
Malden (11-13)
Class 3 District 1 
61
Holcomb (5-16)
Class 2 District 1 
54
Holcomb Final
Kingsville (4-17)
Class 1 District 8 
39
Hume (9-13)
Class 1 District 6 
61
Hume Final
Prairie Home with Bunceton (17-8)
Class 1 District 9 
39
Jamestown (15-8)
Class 1 District 9 
326
Jamestown Final
Drexel (10-11)
Class 1 District 6 
60
Jasper (7-17)
Class 2 District 12 
68
Jasper Final
Hazelwood East (9-14)
Class 4 District 6 
46
Jennings (11-7)
Class 4 District 6 
55
St. Louis Final
Higbee (10-13)
Class 1 District 10 
39
La Plata (15-9)
Class 1 District 11 
53
Laplata Final
Midway (3-22)
Class 2 District 14 
31
Lakeland (20-4)
Class 2 District 13 
71
Deepwater Final
West Platte (14-11)
Class 2 District 16 
64
Lawson (10-14)
Class 3 District 16 
41
Lawson Final
Knob Noster (18-6)
Class 3 District 10 
72
Lexington (5-18)
Class 3 District 14 
45
Lexington Final
Roosevelt (4-18)
Class 4 District 3 
70
Lift for Life Academy Charter (18-9)
Class 3 District 6 
80
St. Louis Final
Cole Camp (20-5)
Class 2 District 7 
57
Lincoln (12-8)
Class 2 District 7 
68
Lincoln Final
Tina-Avalon (9-14)
Class 1 District 13 
44
Linn County (5-15)
Class 1 District 12 
40
Purdin Final
Everton (12-12)
Class 1 District 5 
49
Lockwood (16-8)
Class 1 District 5 
60
Lockwood Final
John Burroughs (8-15)
Class 4 District 5 
70
Lutheran North (18-8)
Class 3 District 7 
78
St. Louis Final
Trinity Catholic (21-5)
Class 3 District 7 
64
Lutheran St. Charles (10-8)
Class 3 District 8 
38
St. Peters Final
South Shelby (5-19)
Class 2 District 5 
66
Marion County (0-20)
Class 1 District 11 
32
Philadelphia Final
Greenfield (14-11)
Class 2 District 13 
60
Marionville (13-12)
Class 2 District 11 
76
Marionville Final
Worth County (10-14)
Class 1 District 16 
57
Maysville (3-19)
Class 2 District 15 
45
Maysville Final
Thomas Jefferson Independent (17-8)
Class 2 District 12 
70
McAuley Catholic (6-19)
Class 1 District 5 
50
Joplin Final
Lindbergh (7-15)
Class 5 District 2 
32
McCluer North (11-12)
Class 5 District 5 
43
Florissant Final
Grundy County with Newtown-Harris (10-15)
Class 1 District 12 
36
Meadville (21-2)
Class 1 District 12 
59
Meadville Final
Rockwood Summit (11-13)
Class 4 District 4 
45
Mehlville (18-5)
Class 5 District 2 
77
St. Louis Final
Principia (5-19)
Class 3 District 5 
22
MICDS (20-4)
Class 4 District 5 
68
St. Louis Final
Maryville (12-10)
Class 3 District 16 
62
Mid-Buchanan (18-7)
Class 2 District 16 
51
Faucett Final
Carnahan (6-19)
Class 3 District 6 
53
Miller Career Academy (13-10)
Class 3 District 6 
86
St. Louis Final
Missouri Military Academy (12-9)
Class 3 District 13 
56
Missouri School for the Deaf (7-10)
Class 1 District 9 
39
Fulton Final
Ballard (7-14)
Class 1 District 6 
37
Montrose (16-9)
Class 1 District 6 
73
Montrose Final
El Dorado Springs (11-13)
Class 3 District 10 
33
Nevada (19-3)
Class 4 District 13 
62
Nevada Final
St. Elizabeth (19-5)
Class 1 District 9 
74
New Bloomfield (3-18)
Class 2 District 8 
27
New Bloomfield Final
Tarkio with Fairfax (19-6)
Class 2 District 16 
71
Nodaway-Holt (1-21)
Class 1 District 15 
33
Graham Final
Union Star (1-20)
Class 1 District 15 
27
North Nodaway (13-11)
Class 1 District 16 
61
Hopkins Final
Northwestern (Mendon) (11-13)
Class 1 District 12 
33
North Shelby (12-13)
Class 1 District 11 
76
Shelbyville Final
Sturgeon (15-10)
Class 1 District 10 
38
Northeast (Cairo) (21-3)
Class 1 District 10 
50
Cairo Final
Exeter (3-20)
Class 1 District 4 
78
Northeast Vernon County (10-10)
Class 1 District 6 
74
Walker Final
Kansas City Christian School (KANSAS CITY, KA)
 
62
Northland Christian (6-17)
Class 2 District 15 
47
Kansas City Final
Lutie (8-16)
Class 1 District 4 
37
Norwood (16-10)
Class 1 District 4 
60
Norwood Final
Marquand-Zion (0-24)
Class 1 District 3 
35
Oak Ridge (16-9)
Class 1 District 2 
132
Oak Ridge Final
DeKalb (4-18)
Class 1 District 15 
43
Osborn (9-15)
Class 1 District 15 
48
Osborn Final 1 OT
La Monte (0-24)
Class 1 District 8 
32
Otterville (14-10)
Class 1 District 9 
52
Otterville Final
North Harrison (17-8)
Class 1 District 14 
76
Pattonsburg (16-8)
Class 1 District 14 
71
Pattonsburg Final 1 OT
Parkway West (9-13)
Class 5 District 3 
67
Pattonville (11-12)
Class 5 District 6 
61
Maryland Heights Final
Penney (5-17)
Class 2 District 15 
45
Plattsburg (13-9)
Class 2 District 15 
60
Plattsburg Final
Charleston (22-4)
Class 3 District 1 
87
Poplar Bluff (7-14)
Class 5 District 1 
60
Poplar Bluff Final
King City (0-20)
Class 1 District 15 
25
Princeton (21-4)
Class 1 District 14 
72
Princeton Final
Calvary Lutheran (15-9)
Class 2 District 8 
87
Russellville (5-17)
Class 2 District 8 
66
Russellville Final
Hardin-Central (4-15)
Class 1 District 13 
30
Santa Fe (4-20)
Class 1 District 13 
48
Alma Final
College Heights Christian (15-10)
Class 2 District 12 
20
Sarcoxie (20-5)
Class 3 District 12 
62
Sarcoxie Final
Milan (20-3)
Class 2 District 6 
73
Scotland County (7-17)
Class 2 District 6 
35
Memphis Final
Oakville (13-12)
Class 5 District 2 
53
Seckman (9-13)
Class 5 District 1 
44
Imperial Final
North Pemiscot (0-22)
Class 1 District 1 
33
Senath-Hornersville (13-12)
Class 2 District 1 
79
Senath Final
Purdy (12-12)
Class 2 District 12 
40
Seneca (13-11)
Class 3 District 12 
42
Seneca Final
Marion C. Early (13-12)
Class 2 District 13 
61
Seymour (15-11)
Class 2 District 10 
64
Seymour Final
Stockton (7-16)
Class 3 District 10 
51
Sherwood (12-11)
Class 3 District 10 
54
Creighton Final
Caruthersville (8-12)
Class 3 District 1 
66
Sikeston (14-8)
Class 4 District 1 
90
Sikeston Final
Clever (13-12)
Class 3 District 12 
57
Skyline (24-2)
Class 2 District 13 
62
Urbana Final
Pilot Grove (9-14)
Class 1 District 9 
77
Slater (20-2)
Class 2 District 7 
79
Slater Final
Gateway (9-9)
Class 4 District 3 
49
Soldan International Studies (12-9)
Class 3 District 7 
56
St. Louis Final
Mound City with Craig (20-5)
Class 1 District 15 
71
South Holt (13-10)
Class 1 District 15 
47
Oregon Final
East Carter (17-8)
Class 2 District 2 
60
South Iron (26-0)
Class 1 District 3 
75
Annapolis Final
East Prairie (7-16)
Class 3 District 1 
56
South Pemiscot (13-11)
Class 2 District 1 
67
Steele Final
School of the Ozarks (7-16)
Class 2 District 11 
36
Sparta (12-13)
Class 2 District 10 
49
Sparta Final
Greenwood (22-3)
Class 2 District 11 
88
Spokane (14-10)
Class 2 District 11 
59
Spokane Final
Hazelwood West (11-10)
Class 5 District 5 
57
St. Charles (13-11)
Class 4 District 7 
37
St. Charles Final
Crest Ridge (22-2)
Class 2 District 14 
47
St. Paul Lutheran (Concordia) (15-5)
Class 3 District 14 
59
Concordia Final
Meadow Heights (12-13)
Class 2 District 3 
59
St. Vincent (18-6)
Class 2 District 3 
71
Perryville Final
Vienna (11-11)
Class 2 District 9 
37
Steelville (22-2)
Class 3 District 3 
92
Steelville Final
Jefferson (Conception) with South Nodaway (23-2)
Class 1 District 16 
77
Stewartsville (16-8)
Class 1 District 15 
29
Stewartsville Final
Dixon (12-10)
Class 3 District 4 
101
Stoutland (6-19)
Class 2 District 9 
69
Stoutland Final
Viburnum (3-17)
Class 2 District 4 
30
Valley (8-16)
Class 2 District 4 
61
Caledonia Final
Clopton (16-8)
Class 2 District 5 
37
Van-Far (19-6)
Class 2 District 5 
41
Vandalia Final
Fair Play (13-11)
Class 1 District 7 
54
Weaubleau (20-5)
Class 2 District 13 
59
Weaubleau Final
North Platte (4-18)
Class 2 District 16 
55
Wellington-Napoleon (10-14)
Class 2 District 15 
64
Wellington Final
Northeast Nodaway (9-14)
Class 1 District 16 
53
West Nodaway (8-17)
Class 1 District 16 
41
Burlington Junction Final
Salisbury (14-10)
Class 2 District 6 
36
Westran (16-6)
Class 2 District 6 
65
Huntsville Final
Sheldon (3-21)
Class 1 District 5 
49
Wheaton (12-12)
Class 2 District 12 
59
Wheaton Final
Thayer (19-5)
Class 2 District 2 
48
Willow Springs (15-9)
Class 3 District 4 
51
Willow Springs Final
Warrenton (9-13)
Class 4 District 8 
28
Winfield (16-9)
Class 3 District 8 
30
Winfield Final 1 OT
Hale with Bosworth (16-8)
Class 1 District 12 
30
Winston (20-4)
Class 1 District 14 
36
Winston Final
Wellsville-Middletown (10-10)
Class 1 District 10 
59
Wright City (13-11)
Class 3 District 8 
84
Wright City Final
Delta (21-5)
Class 1 District 2 
111
Zalma (5-19)
Class 1 District 3 
43
Zalma Final
South Nodaway (4-0)
 
Stewartsville (16-8)
Class 1 District 15 
Stewartsville 7:30 PM



Processing. Please wait.