2019-2020 Boys Basketball



No Games for Jefferson City High School on this date.
Appleton City (3-17)
Class 1 District 6 
26
Archie (11-11)
Class 2 District 14 
49
Archie Final
Missouri Military Academy (11-9)
Class 3 District 13 
49
Battle (15-6)
Class 5 District 9 
73
Columbia Final
Trinity Catholic (19-5)
Class 3 District 7 
75
Bishop DuBourg (13-11)
Class 3 District 5 
55
St. Louis Final
Owensville (8-13)
Class 4 District 9 
54
Bourbon (18-6)
Class 3 District 3 
57
Bourbon Final
Versailles (11-13)
Class 3 District 9 
86
California (8-14)
Class 3 District 9 
93
California Final
St. Francis Borgia (11-11)
Class 4 District 4 
54
Cardinal Ritter (17-6)
Class 3 District 6 
68
St. Louis Final
Knob Noster (16-6)
Class 3 District 10 
56
Carrollton (10-12)
Class 3 District 14 
49
Carrollton Final
Niangua (1-22)
Class 1 District 4 
10
Chadwick (17-6)
Class 1 District 4 
56
Chadwick Final
Bell City (2-20)
Class 1 District 2 
47
Chaffee (8-15)
Class 2 District 3 
59
Chaffee Final
Montrose (15-9)
Class 1 District 6 
65
Chilhowee (9-13)
Class 1 District 8 
48
Chilhowee Final
Dora (25-2)
Class 1 District 4 
72
Clever (13-11)
Class 3 District 12 
54
Clever Final
Paris with Faith Walk (15-8)
Class 2 District 5 
56
Community (4-18)
Class 1 District 10 
35
Laddonia Final
East (Kansas City) (5-18)
Class 4 District 15 
45
Cristo Rey (7-11)
Class 3 District 16 
25
Kansas City Final
Plato (10-13)
Class 2 District 9 
68
Crocker (3-18)
Class 2 District 9 
65
Crocker Final
Union (4-17)
Class 4 District 9 
42
DeSoto (7-17)
Class 4 District 2 
51
Desoto Final
Gallatin (15-9)
Class 2 District 15 
53
East Buchanan (15-7)
Class 2 District 16 
68
Gower Final
Sherwood (10-11)
Class 3 District 10 
35
El Dorado Springs (11-12)
Class 3 District 10 
58
El Dorado Springs Final
Wellsville-Middletown (9-9)
Class 1 District 10 
53
Elsberry (3-19)
Class 2 District 5 
45
Elsberry Final
Boonville (17-5)
Class 4 District 10 
64
Fulton (12-9)
Class 4 District 8 
67
Fulton Final 1 OT
Novinger (12-8)
Class 1 District 11 
76
Green City (12-10)
Class 1 District 12 
62
Green City Final
Leeton (14-8)
Class 1 District 8 
72
Green Ridge (15-7)
Class 1 District 8 
70
Green Ridge Final
Affton (6-14)
Class 4 District 3 
65
Hancock (19-5)
Class 3 District 5 
69
St. Louis Final
Stoutland (6-18)
Class 2 District 9 
37
Hartville (23-2)
Class 2 District 10 
102
Hartville Final
Northeast Vernon County (10-8)
Class 1 District 6 
56
Hermitage (9-14)
Class 1 District 7 
74
Hermitage Final
Calvary Lutheran (14-9)
Class 2 District 8 
45
Higbee (10-11)
Class 1 District 10 
44
Higbee Final
New Covenant Academy with The Summit Preparatory (9-14)
Class 3 District 11 
70
Hurley (5-20)
Class 1 District 4 
61
Hurley Final
Arcadia Valley (12-10)
Class 3 District 2 
75
Kingston (9-13)
Class 3 District 3 
40
Cadet Final
Prairie Home with Bunceton (15-8)
Class 1 District 9 
63
Kingsville (4-15)
Class 1 District 8 
43
Kingsville Final
Couch (4-16)
Class 1 District 1 
46
Koshkonong (2-17)
Class 1 District 1 
65
Koshkonong Final
Mid-Buchanan (17-6)
Class 2 District 16 
41
Lafayette (St. Joseph) (13-9)
Class 4 District 16 
57
St. Joseph Final
Houston (11-11)
Class 3 District 4 
54
Laquey (5-16)
Class 2 District 9 
16
Laquey Final
Princeton (20-4)
Class 1 District 14 
52
Lathrop (18-5)
Class 3 District 16 
59
Lathrop Final
Midway (3-20)
Class 2 District 14 
39
Liberal (14-8)
Class 1 District 5 
86
Liberal Final
Tuscumbia (0-21)
Class 1 District 9 
18
Linn (16-6)
Class 2 District 8 
59
Linn Final
Silex (3-17)
Class 2 District 5 
54
Louisiana (5-16)
Class 2 District 5 
44
Louisiana Final
Climax Springs (16-8)
Class 1 District 7 
46
Macks Creek (15-9)
Class 1 District 7 
67
Macks Creek Final
Glasgow (13-9)
Class 1 District 10 
77
Madison (1-17)
Class 1 District 10 
40
Madison Final
Smith-Cotton (11-9)
Class 5 District 9 
63
Marshall (3-17)
Class 4 District 10 
41
Marshall Final
Grundy County with Newtown-Harris (9-14)
Class 1 District 12 
33
Mercer (17-6)
Class 1 District 14 
68
Mercer Final
Greenfield (14-10)
Class 2 District 13 
51
Miller (15-9)
Class 2 District 13 
59
Miller Final
Braymer (2-14)
Class 1 District 13 
15
North Andrew (15-8)
Class 2 District 16 
59
Rosendale Final
Gilman City with North Daviess (1-16)
Class 1 District 14 
40
North Harrison (15-8)
Class 1 District 14 
88
Eagleville Final
Pilot Grove (9-12)
Class 1 District 9 
72
Northeast (Cairo) (20-3)
Class 1 District 10 
82
Cairo Final
North Nodaway (12-11)
Class 1 District 16 
59
Northeast Nodaway (8-13)
Class 1 District 16 
35
Ravenwood Final
Ballard (7-13)
Class 1 District 6 
50
Northwest (Hughesville) (9-13)
Class 1 District 8 
57
Hughesville Final
Tina-Avalon (7-14)
Class 1 District 13 
40
Orrick (15-8)
Class 1 District 13 
54
Orrick Final
Brussels (Brussels, IL)
 
67
Principia (5-17)
Class 3 District 5 
44
St. Louis Final
Lutheran North (17-8)
Class 3 District 7 
47
Priory (17-5)
Class 4 District 4 
55
St. Louis Final
Canton (4-17)
Class 1 District 11 
86
Putnam County (12-11)
Class 2 District 6 
78
Unionville Final
Tri-County (6-16)
Class 1 District 14 
30
Ridgeway with Cainsville (9-8)
Class 1 District 14 
58
Cainsville Final
Fox (7-16)
Class 5 District 2 
44
Rockwood Summit (11-12)
Class 4 District 4 
61
Fenton Final
Wellington-Napoleon (8-14)
Class 2 District 15 
41
Sacred Heart (14-10)
Class 1 District 8 
71
Sedalia Final
Scotland County (6-16)
Class 2 District 6 
48
Salisbury (14-8)
Class 2 District 6 
69
Salisbury Final
Sweet Springs with Malta Bend (5-14)
Class 2 District 14 
56
Santa Fe (3-20)
Class 1 District 13 
37
Alma Final
Everton (11-11)
Class 1 District 5 
32
School of the Ozarks (7-14)
Class 2 District 11 
61
Point Lookout Final
Ava (19-4)
Class 3 District 4 
64
Seymour (14-11)
Class 2 District 10 
43
Seymour Final
Dadeville (13-11)
Class 1 District 5 
63
Sheldon (2-20)
Class 1 District 5 
44
Sheldon Final
Cole Camp (20-4)
Class 2 District 7 
68
Smithton (13-8)
Class 2 District 7 
59
Smithton Final
Fredericktown (10-13)
Class 3 District 2 
69
St. Vincent (15-6)
Class 2 District 3 
58
Perryville Final
La Monte (0-22)
Class 1 District 8 
47
Stover (5-18)
Class 2 District 7 
52
Stover Final
Eminence (7-15)
Class 1 District 3 
54
Summersville (6-15)
Class 1 District 3 
45
Summersville Final
Grandview Christian
 
52
Summit Christian Academy (12-11)
Class 3 District 15 
55
Lee's Summit Final
Lincoln (11-8)
Class 2 District 7 
52
Tipton (15-9)
Class 2 District 7 
55
Tipton Final
Hazelwood East (9-12)
Class 4 District 6 
50
University City (15-7)
Class 4 District 5 
55
St. Louis Final
Skyline (23-2)
Class 2 District 13 
73
Warsaw (5-18)
Class 3 District 10 
43
Warsaw Final
Osceola (6-15)
Class 2 District 13 
33
Weaubleau (18-5)
Class 2 District 13 
62
Weaubleau Final
Fayette (10-9)
Class 2 District 7 
44
Westran (14-6)
Class 2 District 6 
62
Huntsville Final
John Burroughs (8-14)
Class 4 District 5 
52
Whitfield (7-17)
Class 3 District 5 
55
St. Louis Final
Ft. Zumwalt East (5-17)
Class 4 District 7 
47
Windsor (Imperial) (15-9)
Class 4 District 3 
54
Imperial Final
Osborn (8-14)
Class 1 District 15 
26
Winston (18-4)
Class 1 District 14 
47
Winston Final
Pattonsburg (16-7)
Class 1 District 14 
85
Worth County (9-13)
Class 1 District 16 
79
Grant City Final
Van-Far (18-6)
Class 2 District 5 
51
Wright City (12-11)
Class 3 District 8 
63
Wright City Final



Processing. Please wait.