2019-2020 Boys Basketball


Cooter (17-9)
Class 1 District 1 
82
Delta (25-5)
Class 1 District 2 
120
Class 1 State Tournament, Bloomfield Final
South Iron (29-1)
Class 1 District 3 
54
Dora (29-2)
Class 1 District 4 
59
Class 1 State Tournament, Mountain Grove Final
Princeton (25-4)
Class 1 District 14 
58
Orrick (19-9)
Class 1 District 13 
43
Class 1 State Tournament, St. Joseph Final
Jefferson (Conception) with South Nodaway (27-2)
Class 1 District 16 
68
Mound City with Craig (23-6)
Class 1 District 15 
64
Class 1 State Tournament, St. Joseph Final 1 OT
Rich Hill (14-15)
Class 1 District 6 
43
Golden City (26-2)
Class 1 District 5 
77
Class 1 State Tournament, Nevada Final
Green Ridge (19-8)
Class 1 District 8 
78
Fair Play (16-12)
Class 1 District 7 
64
Class 1 State Tournament, Sedalia Final
St. Elizabeth (23-5)
Class 1 District 9 
46
Northeast (Cairo) (24-5)
Class 1 District 10 
44
Class 1 State Tournament, Harrisburg Final
Meadville (26-2)
Class 1 District 12 
54
La Plata (18-10)
Class 1 District 11 
39
Class 1 State Tournament, Salisbury Final
1 Notre Dame (Cape Girardeau) (23-4)
Class 4 District 1 
57
4 Dexter (15-12)
Class 4 District 1 
55
Class 4 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final 1 OT
2 Central (Cape Girardeau) (22-5)
Class 4 District 1 
52
3 Sikeston (16-10)
Class 4 District 1 
47
Class 4 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final 1 OT
1 Central (Park Hills) (20-7)
Class 4 District 2 
55
4 Farmington (17-11)
Class 4 District 2 
47
Class 4 District 2 Tournament, Park Hills Final
2 Hillsboro (22-5)
Class 4 District 2 
66
3 North County (20-8)
Class 4 District 2 
59
Class 4 District 2 Tournament, Park Hills Final
1 Westminster Christian Academy (22-4)
Class 4 District 4 
56
4 St. Francis Borgia (14-13)
Class 4 District 4 
45
Class 4 District 4 Tournament, Town And Country Final
2 Priory (18-7)
Class 4 District 4 
48
3 Washington (18-9)
Class 4 District 4 
42
Class 4 District 4 Tournament, Town And Country Final
1 MICDS (23-4)
Class 4 District 5 
45
5 Clayton (13-13)
Class 4 District 5 
41
Class 4 District 5 Tournament, Clayton Final
2 Ladue Horton Watkins (18-7)
Class 4 District 5 
48
3 University City (18-9)
Class 4 District 5 
37
Class 4 District 5 Tournament, Clayton Final
2 Hazelwood East (12-14)
Class 4 District 6 
62
3 Confluence Prep Academy Charter (10-6)
Class 4 District 6 
54
Class 4 District 6 Tournament, St Louis Final
1 Kirksville (20-5)
Class 4 District 8 
56
5 Hannibal (10-14)
Class 4 District 8 
40
Class 4 District 8 Tournament, Mexico Final
2 Fulton (15-10)
Class 4 District 8 
73
3 Mexico (14-12)
Class 4 District 8 
67
Class 4 District 8 Tournament, Mexico Final
1 Sullivan (14-12)
Class 4 District 9 
43
4 Rolla (11-16)
Class 4 District 9 
50
Class 4 District 9 Tournament, Union Final
2 Salem (13-13)
Class 4 District 9 
61
6 Union (5-22)
Class 4 District 9 
50
Class 4 District 9 Tournament, Union Final 1 OT
1 Helias Catholic (20-6)
Class 4 District 10 
70
4 Camdenton (5-22)
Class 4 District 10 
51
Class 4 District 10 Tournament, Jefferson City Final
2 Boonville (20-5)
Class 4 District 10 
69
6 Marshall (5-20)
Class 4 District 10 
40
Class 4 District 10 Tournament, Jefferson City Final
1 Logan-Rogersville (19-8)
Class 4 District 11 
72
4 West Plains (13-14)
Class 4 District 11 
52
Class 4 District 11 Tournament, Marshfield Final
2 Bolivar (21-5)
Class 4 District 11 
59
3 Hillcrest (7-19)
Class 4 District 11 
56
Class 4 District 11 Tournament, Marshfield Final
1 Webb City (15-9)
Class 4 District 12 
62
5 Monett (7-20)
Class 4 District 12 
29
Class 4 District 12 Tournament, Monett Final
2 Neosho (13-12)
Class 4 District 12 
67
3 Carl Junction (6-20)
Class 4 District 12 
57
Class 4 District 12 Tournament, Monett Final
1 Grandview (20-6)
Class 4 District 13 
66
5 Harrisonville (17-9)
Class 4 District 13 
42
Class 4 District 13 Tournament, Harrisonville Final
2 Ruskin (22-4)
Class 4 District 13 
77
3 Nevada (22-4)
Class 4 District 13 
63
Class 4 District 13 Tournament, Harrisonville Final
1 Raytown South (22-3)
Class 4 District 14 
76
5 Odessa (13-13)
Class 4 District 14 
52
Class 4 District 14 Tournament, Oak Grove Final
2 Center (17-9)
Class 4 District 14 
46
3 Grain Valley (16-11)
Class 4 District 14 
42
Class 4 District 14 Tournament, Oak Grove Final 1 OT
1 Lincoln College Prep (15-10)
Class 4 District 15 
57
5 Winnetonka (3-22)
Class 4 District 15 
43
Class 4 District 15 Tournament, Kansas City Final
2 Van Horn (16-10)
Class 4 District 15 
83
3 Northeast (Kansas City) HS (7-19)
Class 4 District 15 
55
Class 4 District 15 Tournament, Kansas City Final
1 Kearney (12-13)
Class 4 District 16 
58
4 Platte County (13-14)
Class 4 District 16 
48
Class 4 District 16 Tournament, Kearney Final
2 Lafayette (St. Joseph) (17-9)
Class 4 District 16 
51
6 Savannah (13-13)
Class 4 District 16 
47
Class 4 District 16 Tournament, Kearney Final
1 Poplar Bluff (9-15)
Class 5 District 1 
79
4 Northwest (Cedar Hill) (3-23)
Class 5 District 1 
23
Class 5 District 1 Tournament, Poplar Bluff Final
2 Jackson (10-16)
Class 5 District 1 
64
3 Seckman (10-15)
Class 5 District 1 
45
Class 5 District 1 Tournament, Poplar Bluff Final
1 Mehlville (20-5)
Class 5 District 2 
69
4 Lindbergh (10-17)
Class 5 District 2 
41
Class 5 District 2 Tournament, Saint Louis Final
2 Vianney (7-19)
Class 5 District 2 
41
3 Oakville (15-12)
Class 5 District 2 
42
Class 5 District 2 Tournament, Saint Louis Final
1 Chaminade College Prep (18-6)
Class 5 District 4 
60
4 Kirkwood (12-15)
Class 5 District 4 
41
Class 5 District 4 Tournament, St. Louis Final
2 SLUH (13-13)
Class 5 District 4 
29
3 Webster Groves (20-7)
Class 5 District 4 
41
Class 5 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Christian Brothers College (18-7)
Class 5 District 6 
70
4 Parkway Central (11-16)
Class 5 District 6 
54
Class 5 District 6 Tournament, Chesterfield Final
2 DeSmet (22-6)
Class 5 District 6 
84
3 Pattonville (11-14)
Class 5 District 6 
48
Class 5 District 6 Tournament, Chesterfield Final
1 Ft. Zumwalt South (21-5)
Class 5 District 7 
55
4 Ft. Zumwalt West (9-17)
Class 5 District 7 
38
Class 5 District 7 Tournament, St. Peters Final
2 Ft. Zumwalt North (19-8)
Class 5 District 7 
55
3 Francis Howell Central (12-14)
Class 5 District 7 
43
Class 5 District 7 Tournament, St. Peters Final
1 Francis Howell (26-1)
Class 5 District 8 
74
4 Timberland (11-15)
Class 5 District 8 
63
Class 5 District 8 Tournament, Troy Final
2 Troy Buchanan (15-12)
Class 5 District 8 
68
3 Holt (14-12)
Class 5 District 8 
46
Class 5 District 8 Tournament, Troy Final
1 Ozark (17-10)
Class 5 District 10 
33
4 Waynesville (12-13)
Class 5 District 10 
27
Class 5 District 10 Tournament, Lebanon Final
2 Lebanon (17-10)
Class 5 District 10 
69
3 Glendale (16-10)
Class 5 District 10 
70
Class 5 District 10 Tournament, Lebanon Final
1 Kickapoo (17-9)
Class 5 District 11 
65
4 Branson (10-18)
Class 5 District 11 
50
Class 5 District 11 Tournament, Springfield Final
2 Nixa (21-6)
Class 5 District 11 
68
3 Parkview (17-9)
Class 5 District 11 
39
Class 5 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Joplin (20-5)
Class 5 District 12 
67
4 Willard (11-16)
Class 5 District 12 
58
Class 5 District 12 Tournament, Carthage Final 1 OT
2 Republic (20-7)
Class 5 District 12 
55
3 Carthage (13-13)
Class 5 District 12 
46
Class 5 District 12 Tournament, Carthage Final
1 Raymore-Peculiar (23-3)
Class 5 District 13 
78
4 Lee's Summit North (5-21)
Class 5 District 13 
35
Class 5 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
2 Lee's Summit (9-17)
Class 5 District 13 
56
3 Lee's Summit West (16-10)
Class 5 District 13 
58
Class 5 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
4 Rockhurst (14-12)
Class 5 District 14 
59
5 Blue Springs South (16-10)
Class 5 District 14 
72
Class 5 District 14 Tournament, Raytown Final
1 Liberty (20-6)
Class 5 District 15 
70
5 Fort Osage (8-17)
Class 5 District 15 
47
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final
2 William Chrisman (17-9)
Class 5 District 15 
81
3 North Kansas City (18-7)
Class 5 District 15 
72
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final 2 OT
1 Park Hill South (20-6)
Class 5 District 16 
67
4 Central (St. Joseph) (9-18)
Class 5 District 16 
49
Class 5 District 16 Tournament, Kansas City Final
2 Staley (20-6)
Class 5 District 16 
69
3 Park Hill (6-20)
Class 5 District 16 
38
Class 5 District 16 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.