2019-2020 Boys Basketball


Princeton (25-5)
Class 1 District 14 
48
Jefferson (Conception) with South Nodaway (28-2)
Class 1 District 16 
62
Class 1 State Tournament, St. Joseph Final
St. Elizabeth (24-5)
Class 1 District 9 
82
Meadville (26-3)
Class 1 District 12 
71
Class 1 State Tournament, Moberly Final
1 Notre Dame (Cape Girardeau) (24-4)
Class 4 District 1 
38
2 Central (Cape Girardeau) (22-6)
Class 4 District 1 
37
Class 4 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final 2 OT
1 MICDS (23-5)
Class 4 District 5 
50
2 Ladue Horton Watkins (19-7)
Class 4 District 5 
58
Class 4 District 5 Tournament, Clayton Final
2 Salem (13-14)
Class 4 District 9 
49
4 Rolla (12-16)
Class 4 District 9 
54
Class 4 District 9 Tournament, Union Final
1 Logan-Rogersville (20-8)
Class 4 District 11 
51
2 Bolivar (21-6)
Class 4 District 11 
48
Class 4 District 11 Tournament, Marshfield Final
1 Webb City (16-9)
Class 4 District 12 
64
2 Neosho (13-13)
Class 4 District 12 
57
Class 4 District 12 Tournament, Monett Final
1 Raytown South (23-3)
Class 4 District 14 
63
2 Center (17-10)
Class 4 District 14 
41
Class 4 District 14 Tournament, Oak Grove Final
1 Lincoln College Prep (16-10)
Class 4 District 15 
60
2 Van Horn (16-11)
Class 4 District 15 
57
Class 4 District 15 Tournament, Kansas City Final
1 Kearney (12-14)
Class 4 District 16 
38
2 Lafayette (St. Joseph) (18-9)
Class 4 District 16 
57
Class 4 District 16 Tournament, Kearney Final
1 Mehlville (21-5)
Class 5 District 2 
56
3 Oakville (15-13)
Class 5 District 2 
46
Class 5 District 2 Tournament, Saint Louis Final
1 Chaminade College Prep (19-6)
Class 5 District 4 
45
3 Webster Groves (20-8)
Class 5 District 4 
35
Class 5 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Christian Brothers College (19-7)
Class 5 District 6 
62
2 DeSmet (22-7)
Class 5 District 6 
53
Class 5 District 6 Tournament, Chesterfield Final
1 Ft. Zumwalt South (21-6)
Class 5 District 7 
32
2 Ft. Zumwalt North (20-8)
Class 5 District 7 
46
Class 5 District 7 Tournament, St. Peters Final
1 Francis Howell (27-1)
Class 5 District 8 
65
2 Troy Buchanan (15-13)
Class 5 District 8 
50
Class 5 District 8 Tournament, Troy Final
1 Rock Bridge (23-3)
Class 5 District 9 
52
2 Battle (17-8)
Class 5 District 9 
49
Class 5 District 9 Tournament, Columbia Final
1 Raymore-Peculiar (24-3)
Class 5 District 13 
57
3 Lee's Summit West (16-11)
Class 5 District 13 
37
Class 5 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
1 Raytown (18-8)
Class 5 District 14 
53
5 Blue Springs South (17-10)
Class 5 District 14 
56
Class 5 District 14 Tournament, Raytown Final
2 Truman (16-10)
Class 5 District 14 
54
3 Blue Springs (15-10)
Class 5 District 14 
60
Class 5 District 14 Tournament, Raytown Final
1 Liberty (21-6)
Class 5 District 15 
71
2 William Chrisman (17-10)
Class 5 District 15 
49
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final
1 Park Hill South (20-7)
Class 5 District 16 
35
2 Staley (21-6)
Class 5 District 16 
51
Class 5 District 16 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.