2014-2015 Girls Volleyball


1 Gideon (21-9)
Class 1 District 1 
1
2 Clarkton (23-9-1)
Class 1 District 1 
2
Class 1 District 1 Tournament, Cardwell Final
1 Bernie (24-10)
Class 1 District 2 
2
2 Advance (19-13-2)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Tournament, Bell City Final
1 Leopold (25-4-3)
Class 1 District 3 
1
2 St. Vincent (23-11-1)
Class 1 District 3 
2
Class 1 District 3 Tournament, Perryville Final
1 Leopold (25-4-3)
Class 1 District 3 
2
4 Meadow Heights (16-15)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, Perryville Final
2 St. Vincent (23-11-1)
Class 1 District 3 
2
3 Greenville (22-9-1)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, Perryville Final
1 Bismarck (22-11-1)
Class 1 District 4 
2
2 Kingston (15-13-2)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Tournament, Bismarck Final
1 Bismarck (22-11-1)
Class 1 District 4 
2
4 Crystal City (9-16-2)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Tournament, Bismarck Final
2 Kingston (15-13-2)
Class 1 District 4 
2
3 Crossroads College Preparatory (17-16-2)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Tournament, Bismarck Final
1 Eminence (17-13-2)
Class 1 District 5 
2
2 Viburnum (21-11)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, Bunker Final
1 Eminence (17-13-2)
Class 1 District 5 
2
4 Summersville (8-20-5)
Class 1 District 5 
1
Class 1 District 5 Tournament, Bunker Final
2 Viburnum (21-11)
Class 1 District 5 
2
3 Lesterville (10-16-4)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, Bunker Final
1 Winona (24-5-3)
Class 1 District 6 
2
2 Fordland (15-9-1)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Tournament, Fordland Final
1 Winona (24-5-3)
Class 1 District 6 
2
4 Thayer (6-21-1)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Tournament, Fordland Final
2 Fordland (15-9-1)
Class 1 District 6 
2
3 Niangua (6-17-1)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Tournament, Fordland Final
1 Sparta (29-3-1)
Class 1 District 7 
2
2 School of the Ozarks (23-7-1)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Tournament, Sparta Final
1 Sparta (29-3-1)
Class 1 District 7 
2
4 Hurley (16-13-1)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Tournament, Sparta Final
2 School of the Ozarks (23-7-1)
Class 1 District 7 
2
3 Purdy (16-15-4)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Tournament, Sparta Final
1 Lockwood (19-11-2)
Class 1 District 8 
1
2 Billings (22-6)
Class 1 District 8 
2
Class 1 District 8 Tournament, Billings Final
1 Lockwood (19-11-2)
Class 1 District 8 
2
4 Miller (7-18-3)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Tournament, Billings Final
2 Billings (22-6)
Class 1 District 8 
2
6 Verona (12-14-3)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Tournament, Billings Final
1 New Haven (28-5)
Class 1 District 9 
2
4 Smithton (4-19-4)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Tournament, Jefferson City Final
2 Calvary Lutheran (15-11-3)
Class 1 District 9 
2
3 Chamois (3-15)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Tournament, Jefferson City Final
1 Green Ridge (21-9-2)
Class 1 District 10 
2
3 Stover (27-8-1)
Class 1 District 10 
1
Class 1 District 10 Tournament, Green Ridge Final
1 Green Ridge (21-9-2)
Class 1 District 10 
2
4 Northwest (Hughesville) (15-19-1)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Tournament, Green Ridge Final
2 Sacred Heart (17-10-3)
Class 1 District 10 
0
3 Stover (27-8-1)
Class 1 District 10 
2
Class 1 District 10 Tournament, Green Ridge Final
1 Liberal (16-11-2)
Class 1 District 11 
2
2 Jasper (20-13-1)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Tournament, Jasper Final
1 Liberal (16-11-2)
Class 1 District 11 
2
4 McAuley Catholic (11-16-2)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Tournament, Jasper Final
2 Jasper (20-13-1)
Class 1 District 11 
2
3 Golden City (13-14-3)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Tournament, Jasper Final
1 Osceola (25-5-1)
Class 1 District 12 
2
4 Lakeland (7-20)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Tournament, Appleton City Final
2 Appleton City with Montrose (15-9)
Class 1 District 12 
2
3 Rich Hill (10-18-2)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Tournament, Appleton City Final
1 Lutheran (Kansas City) (21-12-1)
Class 1 District 15 
2
4 Orrick (10-14-3)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Tournament, Weston Final
2 North Platte (26-8)
Class 1 District 15 
2
3 West Platte (14-12-2)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Tournament, Weston Final
1 Portageville (28-4-1)
Class 2 District 1 
2
3 Central (New Madrid County) (16-14-3)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Tournament, Portageville Final
1 Portageville (28-4-1)
Class 2 District 1 
2
4 South Pemiscot (8-17)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Tournament, Portageville Final
2 Malden (19-12-1)
Class 2 District 1 
1
3 Central (New Madrid County) (16-14-3)
Class 2 District 1 
2
Class 2 District 1 Tournament, Portageville Final
1 Bloomfield (23-11-2)
Class 2 District 2 
2
3 Saxony Lutheran (16-15-5)
Class 2 District 2 
1
Class 2 District 2 Tournament, Bloomfield Final
1 Brentwood (24-7)
Class 2 District 4 
2
5 Valley Park (5-24-1)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Tournament, St. Louis Final
2 Principia (14-17)
Class 2 District 4 
2
3 Maplewood-Richmond Hts. (11-16-2)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Lutheran St. Charles (27-2-1)
Class 2 District 6 
2
3 Whitfield (15-16)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Tournament, St. Peters Final
1 Lutheran St. Charles (27-2-1)
Class 2 District 6 
2
4 Barat Academy (8-15-3)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Tournament, St. Peters Final
2 Hermann (14-19-2)
Class 2 District 6 
1
3 Whitfield (15-16)
Class 2 District 6 
2
Class 2 District 6 Tournament, St. Peters Final
1 Fatima (30-3-1)
Class 2 District 7 
2
2 Father Tolton Regional Catholic (21-11-2)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Tournament, Russellville Final
1 Fatima (30-3-1)
Class 2 District 7 
2
4 Russellville (4-21-3)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Tournament, Russellville Final
2 Father Tolton Regional Catholic (21-11-2)
Class 2 District 7 
2
3 Eugene (11-14-2)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Tournament, Russellville Final
2 Steelville (19-5-2)
Class 2 District 8 
2
4 Belle (11-16-3)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Tournament, Cuba Final
1 Linn (16-9-3)
Class 2 District 8 
0
4 Belle (11-16-3)
Class 2 District 8 
2
Class 2 District 8 Tournament, Cuba Final
2 Steelville (19-5-2)
Class 2 District 8 
2
3 Cuba (16-10-2)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Tournament, Cuba Final
1 Liberty (Mountain View) (34-3)
Class 2 District 9 
2
2 Licking (20-14-2)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Tournament, Cabool Final
1 Liberty (Mountain View) (34-3)
Class 2 District 9 
2
5 Willow Springs (13-15-4)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Tournament, Cabool Final
2 Licking (20-14-2)
Class 2 District 9 
2
3 Cabool (19-12-2)
Class 2 District 9 
1
Class 2 District 9 Tournament, Cabool Final
1 Strafford (34-2)
Class 2 District 10 
2
2 Fair Grove (25-7-1)
Class 2 District 10 
1
Class 2 District 10 Tournament, Strafford Final
1 Strafford (34-2)
Class 2 District 10 
2
4 Stockton (7-18-3)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Tournament, Strafford Final
2 Fair Grove (25-7-1)
Class 2 District 10 
2
3 Skyline (12-15-2)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Tournament, Strafford Final
1 Crane (24-8)
Class 2 District 11 
1
2 Clever (22-12)
Class 2 District 11 
2
Class 2 District 11 Tournament, Spokane Final
1 Crane (24-8)
Class 2 District 11 
2
4 Southwest (Washburn) (22-9)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Tournament, Spokane Final
2 Clever (22-12)
Class 2 District 11 
2
3 Marionville (19-10)
Class 2 District 11 
1
Class 2 District 11 Tournament, Spokane Final
1 El Dorado Springs (23-9-1)
Class 2 District 12 
2
2 College Heights Christian (23-8-4)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Tournament, Lamar Final
1 El Dorado Springs (23-9-1)
Class 2 District 12 
2
4 Pierce City (12-14-1)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Tournament, Lamar Final
2 College Heights Christian (23-8-4)
Class 2 District 12 
2
3 Diamond (16-13-2)
Class 2 District 12 
1
Class 2 District 12 Tournament, Lamar Final
1 Cole Camp (25-7-2)
Class 2 District 13 
2
4 Knob Noster (17-12-2)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Tournament, Holden Final
2 Adrian (24-5-3)
Class 2 District 13 
2
3 Holden (12-14-5)
Class 2 District 13 
1
Class 2 District 13 Tournament, Holden Final
1 Summit Christian Academy (25-5)
Class 2 District 15 
2
2 Lawson (22-10-2)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Tournament, Lee's Summit Final
1 Summit Christian Academy (25-5)
Class 2 District 15 
2
4 University Academy Charter (6-13-2)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Tournament, Lee's Summit Final
2 Lawson (22-10-2)
Class 2 District 15 
2
3 Barstow (17-10-2)
Class 2 District 15 
1
Class 2 District 15 Tournament, Lee's Summit Final
1 Bishop LeBlond (25-5-3)
Class 2 District 16 
2
4 East Buchanan (9-16-2)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Tournament, St. Joseph Final
2 Mid-Buchanan (17-10-3)
Class 2 District 16 
2
3 Lathrop (7-19-4)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Tournament, St. Joseph Final
2 St. Pius X (Festus) (30-5-1)
Class 3 District 2 
2
4 North County (25-7-2)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Tournament, Park Hills Final
1 Central (Park Hills) (25-9-1)
Class 3 District 2 
0
4 North County (25-7-2)
Class 3 District 2 
2
Class 3 District 2 Tournament, Park Hills Final
2 St. Pius X (Festus) (30-5-1)
Class 3 District 2 
2
3 Ste. Genevieve (24-8)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Tournament, Park Hills Final
4 Normandy Collaborative (4-7-2)
Class 3 District 4 
2
5 Sumner (1-14-1)
Class 3 District 4 
0
Class 3 District 4 Tournament, St. Louis Final
3 Vashon (10-6-1)
Class 3 District 4 
2
6 Lift for Life Academy Charter (1-11)
Class 3 District 4 
0
Class 3 District 4 Tournament, St. Louis Final
4 Clayton (13-18)
Class 3 District 5 
0
5 John F. Kennedy (7-16-3)
Class 3 District 5 
2
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
3 John Burroughs (13-9)
Class 3 District 5 
2
6 University City (3-28)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
4 McCluer South-Berkeley (10-6-2)
Class 3 District 6 
1
5 North Technical (8-11)
Class 3 District 6 
2
Class 3 District 6 Tournament, St. Charles Final
3 Orchard Farm (9-18-1)
Class 3 District 6 
2
6 Jennings (4-13)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Tournament, St. Charles Final
1 St. Dominic (20-11-2)
Class 3 District 7 
2
2 Winfield (21-6)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Tournament, O'Fallon Final
1 St. Dominic (20-11-2)
Class 3 District 7 
2
4 St. Charles West (12-9-1)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Tournament, O'Fallon Final
2 Winfield (21-6)
Class 3 District 7 
2
3 Warrenton (20-10-1)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Tournament, O'Fallon Final
1 St. Francis Borgia (25-6-2)
Class 3 District 8 
2
2 Sullivan (12-18-2)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Tournament, Union Final
1 St. Francis Borgia (25-6-2)
Class 3 District 8 
2
5 St. Clair (9-19-2)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Tournament, Union Final
2 Sullivan (12-18-2)
Class 3 District 8 
2
3 Owensville (12-14-3)
Class 3 District 8 
1
Class 3 District 8 Tournament, Union Final
1 Logan-Rogersville (34-1)
Class 3 District 9 
2
2 Buffalo (23-9-3)
Class 3 District 9 
0
Class 3 District 9 Tournament, Rogersville Final
1 Logan-Rogersville (34-1)
Class 3 District 9 
2
4 Mountain Grove (16-15-2)
Class 3 District 9 
0
Class 3 District 9 Tournament, Rogersville Final
2 Buffalo (23-9-3)
Class 3 District 9 
2
3 Mt. Vernon (21-11-2)
Class 3 District 9 
1
Class 3 District 9 Tournament, Rogersville Final
1 Aurora (23-9-1)
Class 3 District 10 
2
2 East Newton (24-10-2)
Class 3 District 10 
0
Class 3 District 10 Tournament, Aurora Final
1 Aurora (23-9-1)
Class 3 District 10 
2
4 Hollister (14-14-1)
Class 3 District 10 
0
Class 3 District 10 Tournament, Aurora Final
2 East Newton (24-10-2)
Class 3 District 10 
2
3 Seneca (15-13-4)
Class 3 District 10 
0
Class 3 District 10 Tournament, Aurora Final
1 Helias Catholic (37-0-1)
Class 3 District 12 
2
3 Blair Oaks (24-8-3)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Tournament, Jefferson City Final
1 Helias Catholic (37-0-1)
Class 3 District 12 
2
5 Eldon (13-14-3)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Tournament, Jefferson City Final
2 California (17-12-4)
Class 3 District 12 
0
3 Blair Oaks (24-8-3)
Class 3 District 12 
2
Class 3 District 12 Tournament, Jefferson City Final
1 Boonville (22-6-3)
Class 3 District 13 
2
4 Centralia (22-5-1)
Class 3 District 13 
0
Class 3 District 13 Tournament, Centralia Final
2 Marshall (13-14-2)
Class 3 District 13 
2
3 Southern Boone (18-11-3)
Class 3 District 13 
0
Class 3 District 13 Tournament, Centralia Final
1 Pembroke Hill (11-15-3)
Class 3 District 15 
2
4 Lincoln College Prep (22-6-3)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Tournament, Kansas City Final
2 Center (6-17)
Class 3 District 15 
2
3 Cristo Rey (18-2-1)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Tournament, Kansas City Final
1 Savannah (28-2-2)
Class 3 District 16 
2
5 Lafayette (St. Joseph) (9-18-1)
Class 3 District 16 
0
Class 3 District 16 Tournament, Cameron Final
2 Maryville (19-11-2)
Class 3 District 16 
0
3 Smithville (14-16-2)
Class 3 District 16 
2
Class 3 District 16 Tournament, Cameron Final
1 Lafayette (Wildwood) (23-7)
Class 4 District 3 
2
2 Northwest (Cedar Hill) (27-5-2)
Class 4 District 3 
0
Class 4 District 3 Tournament, Fenton Final
1 Lafayette (Wildwood) (23-7)
Class 4 District 3 
2
4 Eureka (19-12-1)
Class 4 District 3 
1
Class 4 District 3 Tournament, Fenton Final
2 Northwest (Cedar Hill) (27-5-2)
Class 4 District 3 
2
3 Washington (19-13-1)
Class 4 District 3 
0
Class 4 District 3 Tournament, Fenton Final
1 Nerinx Hall (21-13-2)
Class 4 District 4 
1
4 Ursuline Academy (18-10)
Class 4 District 4 
2
Class 4 District 4 Tournament, Kirkwood Final
2 Kirkwood (19-10-3)
Class 4 District 4 
2
3 Webster Groves (23-8-2)
Class 4 District 4 
0
Class 4 District 4 Tournament, Kirkwood Final
4 Parkway North (9-16-3)
Class 4 District 6 
2
5 Pattonville (14-13)
Class 4 District 6 
1
Class 4 District 6 Tournament, St. Charles Final
3 Ft. Zumwalt East (13-13)
Class 4 District 6 
2
6 Ritenour (17-16-1)
Class 4 District 6 
1
Class 4 District 6 Tournament, St. Charles Final
4 Westminster Christian Academy (12-13-1)
Class 4 District 7 
1
5 Ladue Horton Watkins (15-11-1)
Class 4 District 7 
2
Class 4 District 7 Tournament, St. Louis Final
2 Parkway West (24-7-2)
Class 4 District 7 
2
7 Visitation Academy (4-10)
Class 4 District 7 
0
Class 4 District 7 Tournament, St. Louis Final
3 Marquette (16-15-1)
Class 4 District 7 
2
6 Parkway Central (12-16-3)
Class 4 District 7 
1
Class 4 District 7 Tournament, St. Louis Final
1 Francis Howell (21-8-3)
Class 4 District 8 
2
4 Holt (19-11)
Class 4 District 8 
0
Class 4 District 8 Tournament, St. Charles Final
2 Francis Howell Central (20-10)
Class 4 District 8 
1
3 Ft. Zumwalt West (22-10-1)
Class 4 District 8 
2
Class 4 District 8 Tournament, St. Charles Final
1 Willard (28-6)
Class 4 District 10 
2
2 Waynesville (24-7-1)
Class 4 District 10 
0
Class 4 District 10 Tournament, Waynesville Final
1 Willard (28-6)
Class 4 District 10 
2
5 Central (Springfield) (18-8-2)
Class 4 District 10 
0
Class 4 District 10 Tournament, Waynesville Final
2 Waynesville (24-7-1)
Class 4 District 10 
2
3 Lebanon (19-12-3)
Class 4 District 10 
0
Class 4 District 10 Tournament, Waynesville Final
1 Ozark (29-5)
Class 4 District 11 
2
4 Kickapoo (15-14)
Class 4 District 11 
0
Class 4 District 11 Tournament, Springfield Final
2 Nixa (22-9-2)
Class 4 District 11 
0
3 Glendale (25-5-5)
Class 4 District 11 
2
Class 4 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Lee's Summit North (16-13-1)
Class 4 District 14 
2
4 Blue Springs South (11-19-2)
Class 4 District 14 
0
Class 4 District 14 Tournament, Independence Final
2 Blue Springs (21-13)
Class 4 District 14 
2
3 Truman (21-11-1)
Class 4 District 14 
0
Class 4 District 14 Tournament, Independence Final
1 Liberty (28-0-2)
Class 4 District 15 
2
5 North Kansas City (16-12-3)
Class 4 District 15 
0
Class 4 District 15 Tournament, Kansas City Final
2 Park Hill South (19-10-3)
Class 4 District 15 
2
3 St. Teresa's Academy (9-18)
Class 4 District 15 
1
Class 4 District 15 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.