2014-2015 Girls Volleyball


1 Osceola (26-5-1)
Class 1 District 12 
2
2 Appleton City with Montrose (15-10)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Tournament, Appleton City Final
1 Midway (24-6-3)
Class 1 District 13 
2
2 Drexel (21-9)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Tournament, Archie Final
1 Midway (24-6-3)
Class 1 District 13 
2
4 Lone Jack (6-20-2)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Tournament, Archie Final
2 Drexel (21-9)
Class 1 District 13 
2
3 Archie (12-13-4)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Tournament, Archie Final
1 Santa Fe (29-2-1)
Class 1 District 14 
2
2 Concordia (28-6-1)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Tournament, Concordia Final
1 Santa Fe (29-2-1)
Class 1 District 14 
2
4 Crest Ridge (11-17)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Tournament, Concordia Final
2 Concordia (28-6-1)
Class 1 District 14 
2
3 Wellington-Napoleon (17-9-2)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Tournament, Concordia Final
1 Lutheran (Kansas City) (22-12-1)
Class 1 District 15 
2
2 North Platte (26-9)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Tournament, Weston Final
1 South Holt (22-5)
Class 1 District 16 
0
3 Rock Port (19-14-1)
Class 1 District 16 
2
Class 1 District 16 Tournament, Tarkio Final
1 South Holt (22-5)
Class 1 District 16 
2
5 Tarkio with Fairfax (7-18)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Tournament, Tarkio Final
2 Mound City with Craig (21-9-1)
Class 1 District 16 
1
3 Rock Port (19-14-1)
Class 1 District 16 
2
Class 1 District 16 Tournament, Tarkio Final
1 Valle Catholic (21-10-1)
Class 2 District 3 
0
3 Jefferson (Festus) (19-12-2)
Class 2 District 3 
2
Class 2 District 3 Tournament, Festus Final
1 Valle Catholic (21-10-1)
Class 2 District 3 
2
4 Clearwater (20-10-4)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Tournament, Festus Final
2 Arcadia Valley (20-10-3)
Class 2 District 3 
1
3 Jefferson (Festus) (19-12-2)
Class 2 District 3 
2
Class 2 District 3 Tournament, Festus Final
1 Brentwood (24-8)
Class 2 District 4 
0
2 Principia (15-17)
Class 2 District 4 
2
Class 2 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Cole Camp (27-7-2)
Class 2 District 13 
2
2 Adrian (24-6-3)
Class 2 District 13 
1
Class 2 District 13 Tournament, Holden Final
1 St. Paul Lutheran (Concordia) (30-4-2)
Class 2 District 14 
2
2 Lafayette County (16-12-2)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Concordia Final
1 St. Paul Lutheran (Concordia) (30-4-2)
Class 2 District 14 
2
4 Lexington (11-19)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Concordia Final
2 Lafayette County (16-12-2)
Class 2 District 14 
2
3 Carrollton (7-19)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Concordia Final
1 Bishop LeBlond (26-5-3)
Class 2 District 16 
2
2 Mid-Buchanan (17-11-3)
Class 2 District 16 
1
Class 2 District 16 Tournament, St. Joseph Final
1 Dexter (30-3-1)
Class 3 District 1 
2
2 Perryville (25-9-1)
Class 3 District 1 
1
Class 3 District 1 Tournament, Dexter Final
1 Miller Career Academy (17-14)
Class 3 District 4 
2
2 Soldan International Studies (11-3)
Class 3 District 4 
0
Class 3 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Miller Career Academy (17-14)
Class 3 District 4 
2
4 Normandy Collaborative (4-8-2)
Class 3 District 4 
0
Class 3 District 4 Tournament, St. Louis Final
2 Soldan International Studies (11-3)
Class 3 District 4 
2
3 Vashon (10-7-1)
Class 3 District 4 
0
Class 3 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Villa Duchesne (26-8-2)
Class 3 District 5 
2
5 John F. Kennedy (7-17-3)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 MICDS (19-9-1)
Class 3 District 5 
2
3 John Burroughs (13-10)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Pleasant Hill (29-3-1)
Class 3 District 11 
2
2 O'Hara (18-9-3)
Class 3 District 11 
0
Class 3 District 11 Tournament, Clinton Final
1 Pleasant Hill (29-3-1)
Class 3 District 11 
2
4 Warrensburg (14-15-4)
Class 3 District 11 
0
Class 3 District 11 Tournament, Clinton Final
2 O'Hara (18-9-3)
Class 3 District 11 
2
3 Nevada (22-11)
Class 3 District 11 
1
Class 3 District 11 Tournament, Clinton Final
1 Boonville (23-6-3)
Class 3 District 13 
2
2 Marshall (13-15-2)
Class 3 District 13 
0
Class 3 District 13 Tournament, Centralia Final
1 St. Pius X (Kansas City) (27-5-3)
Class 3 District 14 
2
2 Odessa (21-9-2)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Tournament, Excelsior Springs Final
1 St. Pius X (Kansas City) (27-5-3)
Class 3 District 14 
2
4 Excelsior Springs (11-16-1)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Tournament, Excelsior Springs Final
2 Odessa (21-9-2)
Class 3 District 14 
2
3 Oak Grove (19-11-2)
Class 3 District 14 
1
Class 3 District 14 Tournament, Excelsior Springs Final
1 Pembroke Hill (12-15-3)
Class 3 District 15 
2
2 Center (6-18)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Tournament, Kansas City Final
1 Savannah (29-2-2)
Class 3 District 16 
2
3 Smithville (14-17-2)
Class 3 District 16 
0
Class 3 District 16 Tournament, Cameron Final
1 Farmington (23-9-1)
Class 4 District 1 
2
3 Poplar Bluff (23-12-2)
Class 4 District 1 
0
Class 4 District 1 Tournament, Sikeston Final
1 Cor Jesu Academy (26-7)
Class 4 District 2 
2
3 Oakville (17-17)
Class 4 District 2 
0
Class 4 District 2 Tournament, St. Louis Final
1 Cor Jesu Academy (26-7)
Class 4 District 2 
2
4 Mehlville (20-12-2)
Class 4 District 2 
0
Class 4 District 2 Tournament, St. Louis Final
2 Lindbergh (8-14-4)
Class 4 District 2 
1
3 Oakville (17-17)
Class 4 District 2 
2
Class 4 District 2 Tournament, St. Louis Final
2 Kirkwood (20-10-3)
Class 4 District 4 
2
4 Ursuline Academy (18-11)
Class 4 District 4 
0
Class 4 District 4 Tournament, Kirkwood Final
1 McCluer North (15-11)
Class 4 District 5 
2
3 Hazelwood Central (16-11-3)
Class 4 District 5 
0
Class 4 District 5 Tournament, Florissant Final
1 McCluer North (15-11)
Class 4 District 5 
2
4 McCluer (19-12)
Class 4 District 5 
0
Class 4 District 5 Tournament, Florissant Final
2 Hazelwood West (6-15-1)
Class 4 District 5 
0
3 Hazelwood Central (16-11-3)
Class 4 District 5 
2
Class 4 District 5 Tournament, Florissant Final
1 Incarnate Word Academy (12-14)
Class 4 District 6 
2
2 Francis Howell North (13-16-2)
Class 4 District 6 
0
Class 4 District 6 Tournament, St. Charles Final
1 Incarnate Word Academy (12-14)
Class 4 District 6 
2
4 Parkway North (9-17-3)
Class 4 District 6 
0
Class 4 District 6 Tournament, St. Charles Final
2 Francis Howell North (13-16-2)
Class 4 District 6 
2
3 Ft. Zumwalt East (13-14)
Class 4 District 6 
0
Class 4 District 6 Tournament, St. Charles Final
1 St. Joseph's Academy (24-8)
Class 4 District 7 
2
2 Parkway West (25-8-2)
Class 4 District 7 
0
Class 4 District 7 Tournament, St. Louis Final
1 St. Joseph's Academy (24-8)
Class 4 District 7 
2
5 Ladue Horton Watkins (15-12-1)
Class 4 District 7 
0
Class 4 District 7 Tournament, St. Louis Final
2 Parkway West (25-8-2)
Class 4 District 7 
2
3 Marquette (16-16-1)
Class 4 District 7 
0
Class 4 District 7 Tournament, St. Louis Final
1 Francis Howell (22-8-3)
Class 4 District 8 
2
3 Ft. Zumwalt West (22-11-1)
Class 4 District 8 
0
Class 4 District 8 Tournament, St. Charles Final
1 Smith-Cotton (21-6-1)
Class 4 District 9 
1
2 Rock Bridge (25-6-2)
Class 4 District 9 
2
Class 4 District 9 Tournament, Sedalia Final
1 Smith-Cotton (21-6-1)
Class 4 District 9 
2
5 Hannibal (17-15)
Class 4 District 9 
0
Class 4 District 9 Tournament, Sedalia Final
2 Rock Bridge (25-6-2)
Class 4 District 9 
2
3 Jefferson City (11-19-1)
Class 4 District 9 
0
Class 4 District 9 Tournament, Sedalia Final
1 Ozark (30-5)
Class 4 District 11 
2
3 Glendale (25-6-5)
Class 4 District 11 
0
Class 4 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Carl Junction (25-8-1)
Class 4 District 12 
2
3 Republic (13-14-4)
Class 4 District 12 
0
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
1 Carl Junction (25-8-1)
Class 4 District 12 
2
4 Joplin (16-14-1)
Class 4 District 12 
0
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
2 Carthage (25-9-2)
Class 4 District 12 
1
3 Republic (13-14-4)
Class 4 District 12 
2
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
3 Raymore-Peculiar (11-17-2)
Class 4 District 13 
2
6 Grandview (2-27)
Class 4 District 13 
0
Class 4 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
1 Lee's Summit North (16-14-1)
Class 4 District 14 
1
2 Blue Springs (22-13)
Class 4 District 14 
2
Class 4 District 14 Tournament, Independence Final
1 Liberty (29-0-2)
Class 4 District 15 
2
2 Park Hill South (19-11-3)
Class 4 District 15 
0
Class 4 District 15 Tournament, Kansas City Final
1 Platte County (32-2-2)
Class 4 District 16 
2
2 Oak Park (21-8-2)
Class 4 District 16 
1
Class 4 District 16 Tournament, Kansas City Final
1 Platte County (32-2-2)
Class 4 District 16 
2
5 Park Hill (11-19-2)
Class 4 District 16 
0
Class 4 District 16 Tournament, Kansas City Final
2 Oak Park (21-8-2)
Class 4 District 16 
2
3 Staley (25-9)
Class 4 District 16 
0
Class 4 District 16 Tournament, Kansas City Final
Arcadia Valley (20-10-3)
Class 2 District 3 
2
Potosi (7-18-2)
Class 3 District 2 
0
MAAA Conference Tournament,  Final



Processing. Please wait.