2014-2015 Girls Volleyball


St. Vincent (25-11-1)
Class 1 District 3 
2
Bernie (25-11)
Class 1 District 2 
0
Class 1 State Tournament, Clarkton Final
Winona (26-5-3)
Class 1 District 6 
2
Eminence (18-14-2)
Class 1 District 5 
0
Class 1 State Tournament, Eminence Final
New Haven (31-5)
Class 1 District 9 
2
Green Ridge (22-10-2)
Class 1 District 10 
0
Class 1 State Tournament, New Haven Final
Lutheran (Kansas City) (23-13-1)
Class 1 District 15 
0
Santa Fe (31-2-1)
Class 1 District 14 
2
Class 1 State Tournament, Cleveland Final
St. Vincent (25-11-1)
Class 1 District 3 
2
Clarkton (24-10-1)
Class 1 District 1 
0
Class 1 State Tournament, Clarkton Final
Bismarck (22-12-1)
Class 1 District 4 
1
Bernie (25-11)
Class 1 District 2 
2
Class 1 State Tournament, Clarkton Final
Sparta (29-4-1)
Class 1 District 7 
1
Eminence (18-14-2)
Class 1 District 5 
2
Class 1 State Tournament, Eminence Final
Winona (26-5-3)
Class 1 District 6 
2
Billings (22-7)
Class 1 District 8 
0
Class 1 State Tournament, Eminence Final
New Haven (31-5)
Class 1 District 9 
2
Liberal (16-12-2)
Class 1 District 11 
0
Class 1 State Tournament, New Haven Final
Osceola (26-6-1)
Class 1 District 12 
0
Green Ridge (22-10-2)
Class 1 District 10 
2
Class 1 State Tournament, New Haven Final
Lutheran (Kansas City) (23-13-1)
Class 1 District 15 
2
Midway (24-7-3)
Class 1 District 13 
0
Class 1 State Tournament, Cleveland Final
Santa Fe (31-2-1)
Class 1 District 14 
2
Rock Port (19-15-1)
Class 1 District 16 
0
Class 1 State Tournament, Cleveland Final
Jefferson (Festus) (20-13-2)
Class 2 District 3 
1
Bloomfield (25-11-2)
Class 2 District 2 
2
Class 2 State Tournament, Portageville Final
Lutheran St. Charles (28-3-1)
Class 2 District 6 
1
Fatima (32-3-1)
Class 2 District 7 
2
Class 2 State Tournament, St. Louis Final
Strafford (35-3)
Class 2 District 10 
1
Liberty (Mountain View) (36-3)
Class 2 District 9 
2
Class 2 State Tournament, Mountain View Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (32-4-2)
Class 2 District 14 
2
Cole Camp (28-8-2)
Class 2 District 13 
1
Class 2 State Tournament, Cole Camp Final
Jefferson (Festus) (20-13-2)
Class 2 District 3 
2
Portageville (28-5-1)
Class 2 District 1 
0
Class 2 State Tournament, Portageville Final
Principia (15-18)
Class 2 District 4 
0
Bloomfield (25-11-2)
Class 2 District 2 
2
Class 2 State Tournament, Portageville Final
Trinity Catholic (11-19)
Class 2 District 5 
0
Fatima (32-3-1)
Class 2 District 7 
2
Class 2 State Tournament, St. Louis Final
Lutheran St. Charles (28-3-1)
Class 2 District 6 
2
Steelville (19-6-2)
Class 2 District 8 
1
Class 2 State Tournament, St. Louis Final
Liberty (Mountain View) (36-3)
Class 2 District 9 
2
Clever (22-13)
Class 2 District 11 
0
Class 2 State Tournament, Mountain View Final
Strafford (35-3)
Class 2 District 10 
2
El Dorado Springs (23-10-1)
Class 2 District 12 
0
Class 2 State Tournament, Mountain View Final
Summit Christian Academy (25-6)
Class 2 District 15 
1
Cole Camp (28-8-2)
Class 2 District 13 
2
Class 2 State Tournament, Cole Camp Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (32-4-2)
Class 2 District 14 
2
Bishop LeBlond (26-6-3)
Class 2 District 16 
0
Class 2 State Tournament, Cole Camp Final
St. Pius X (Festus) (32-5-1)
Class 3 District 2 
2
Bishop DuBourg (27-7-1)
Class 3 District 3 
1
Class 3 State Tournament, Dexter Final
Villa Duchesne (29-8-2)
Class 3 District 5 
2
St. Francis Borgia (26-7-2)
Class 3 District 8 
0
Class 3 State Tournament, St. Louis Final
Helias Catholic (39-0-1)
Class 3 District 12 
2
Logan-Rogersville (35-2)
Class 3 District 9 
0
Class 3 State Tournament, Rogersville Final
St. Pius X (Kansas City) (29-5-3)
Class 3 District 14 
2
Boonville (24-7-3)
Class 3 District 13 
0
Class 3 State Tournament, Boonville Final
Bishop DuBourg (27-7-1)
Class 3 District 3 
2
Dexter (30-4-1)
Class 3 District 1 
1
Class 3 State Tournament, Dexter Final
St. Pius X (Festus) (32-5-1)
Class 3 District 2 
2
Miller Career Academy (18-15)
Class 3 District 4 
0
Class 3 State Tournament, Dexter Final
Villa Duchesne (29-8-2)
Class 3 District 5 
2
St. Dominic (20-12-2)
Class 3 District 7 
0
Class 3 State Tournament, St. Louis Final
St. Francis Borgia (26-7-2)
Class 3 District 8 
2
Duchesne (13-7)
Class 3 District 6 
0
Class 3 State Tournament, St. Louis Final
Pleasant Hill (29-4-1)
Class 3 District 11 
0
Logan-Rogersville (35-2)
Class 3 District 9 
2
Class 3 State Tournament, Rogersville Final
Helias Catholic (39-0-1)
Class 3 District 12 
2
Aurora (23-10-1)
Class 3 District 10 
0
Class 3 State Tournament, Rogersville Final
Pembroke Hill (12-16-3)
Class 3 District 15 
0
Boonville (24-7-3)
Class 3 District 13 
2
Class 3 State Tournament, Boonville Final
St. Pius X (Kansas City) (29-5-3)
Class 3 District 14 
2
Savannah (29-3-2)
Class 3 District 16 
0
Class 3 State Tournament, Boonville Final
Cor Jesu Academy (27-8)
Class 4 District 2 
1
Lafayette (Wildwood) (25-7)
Class 4 District 3 
2
Class 4 State Tournament, Farmington Final
St. Joseph's Academy (26-8)
Class 4 District 7 
2
Francis Howell (23-9-3)
Class 4 District 8 
0
Class 4 State Tournament, Florissant Final
Ozark (32-5)
Class 4 District 11 
2
Carl Junction (26-9-1)
Class 4 District 12 
0
Class 4 State Tournament, Columbia Final
Platte County (33-3-2)
Class 4 District 16 
0
Liberty (31-0-2)
Class 4 District 15 
2
Class 4 State Tournament, Lee's Summit Final
Lafayette (Wildwood) (25-7)
Class 4 District 3 
2
Farmington (23-10-1)
Class 4 District 1 
0
Class 4 State Tournament, Farmington Final
Cor Jesu Academy (27-8)
Class 4 District 2 
2
Kirkwood (20-11-3)
Class 4 District 4 
0
Class 4 State Tournament, Farmington Final
St. Joseph's Academy (26-8)
Class 4 District 7 
2
McCluer North (15-12)
Class 4 District 5 
0
Class 4 State Tournament, Florissant Final
Incarnate Word Academy (12-15)
Class 4 District 6 
1
Francis Howell (23-9-3)
Class 4 District 8 
2
Class 4 State Tournament, Florissant Final
Rock Bridge (25-7-2)
Class 4 District 9 
0
Ozark (32-5)
Class 4 District 11 
2
Class 4 State Tournament, Columbia Final
Willard (28-7)
Class 4 District 10 
0
Carl Junction (26-9-1)
Class 4 District 12 
2
Class 4 State Tournament, Columbia Final
Liberty (31-0-2)
Class 4 District 15 
2
Lee's Summit West (25-7-1)
Class 4 District 13 
1
Class 4 State Tournament, Lee's Summit Final
Platte County (33-3-2)
Class 4 District 16 
2
Blue Springs (22-14)
Class 4 District 14 
1
Class 4 State Tournament, Lee's Summit Final
Webb City (8-19-2)
Class 4 District 12 
1
To be determined
 
2
Carl Junction Tourney,  Carl Junction Final
Diamond (16-13-2)
Class 2 District 12 
0
Webb City (8-19-2)
Class 4 District 12 
2
Carl Junction Tourney,  Carl Junction Final
Lebanon (19-12-3)
Class 4 District 10 
2
Webb City (8-19-2)
Class 4 District 12 
0
Carl Junction Tourney,  Carl Junction Final
Neosho (7-19-4)
Class 4 District 12 
2
Webb City (8-19-2)
Class 4 District 12 
1
Carl Junction Tourney,  Carl Junction Final
Helias Catholic (39-0-1)
Class 3 District 12 
2
Webb City (8-19-2)
Class 4 District 12 
0
Carl Junction Tourney,  Carl Junction Final
Lindbergh (8-14-4)
Class 4 District 2 
SECTIONAL/QUARTER FINALS (TBA, MO)
 
TBA TBD



Processing. Please wait.