2019-2020 Boys Basketball


1 Golden City (25-2)
Class 1 District 5 
56
3 Liberal (17-10)
Class 1 District 5 
35
Class 1 District 5 Championship, Liberal Final
2 Green Ridge (18-8)
Class 1 District 8 
51
4 Sacred Heart (17-11)
Class 1 District 8 
41
Class 1 District 8 Championship, Sedalia Final
1 St. Elizabeth (22-5)
Class 1 District 9 
65
3 Jamestown (17-9)
Class 1 District 9 
51
Class 1 District 9 Championship, Jefferson City Final
1 Northeast (Cairo) (24-4)
Class 1 District 10 
60
2 Sturgeon (17-11)
Class 1 District 10 
52
Class 1 District 10 Championship, Sturgeon Final
1 Meadville (25-2)
Class 1 District 12 
60
3 Brunswick (17-11)
Class 1 District 12 
36
Class 1 District 12 Championship, Meadville Final
1 Princeton (24-4)
Class 1 District 14 
49
2 Mercer (21-7)
Class 1 District 14 
34
Class 1 District 14 Championship, Trenton Final
1 Mound City with Craig (23-5)
Class 1 District 15 
70
2 Stewartsville with Osborn (18-9)
Class 1 District 15 
37
Class 1 District 15 Championship, King City Final
1 Clopton (19-9)
Class 2 District 5 
36
2 Van-Far (22-6)
Class 2 District 5 
48
Class 2 District 5 Championship, Clarksville Final
1 Milan (23-3)
Class 2 District 6 
62
2 Westran (18-7)
Class 2 District 6 
46
Class 2 District 6 Championship, Queen City Final
1 New Franklin (27-1)
Class 2 District 7 
59
6 Smithton (16-10)
Class 2 District 7 
45
Class 2 District 7 Championship, Smithton Final
1 Eugene (19-6)
Class 2 District 8 
56
2 New Haven (19-8)
Class 2 District 8 
38
Class 2 District 8 Championship, New Bloomfield Final
1 Greenwood (25-3)
Class 2 District 11 
72
2 Crane (25-3)
Class 2 District 11 
63
Class 2 District 11 Championship, Point Lookout Final
1 Skyline (27-2)
Class 2 District 13 
67
3 Lakeland (23-5)
Class 2 District 13 
55
Class 2 District 13 Championship, Weaubleau Final
1 Crest Ridge (25-2)
Class 2 District 14 
76
2 Adrian (23-4)
Class 2 District 14 
56
Class 2 District 14 Championship, Archie Final
1 Plattsburg (17-9)
Class 2 District 15 
72
2 Gallatin (18-10)
Class 2 District 15 
69
Class 2 District 15 Championship, Hamilton Final
1 East Buchanan (19-8)
Class 2 District 16 
46
2 Mid-Buchanan (21-7)
Class 2 District 16 
51
Class 2 District 16 Championship, Gower Final
1 Cardinal Ritter (21-6)
Class 3 District 6 
87
2 Lift for Life Academy Charter (20-10)
Class 3 District 6 
72
Class 3 District 6 Championship, St. Louis Final
1 Trinity Catholic (23-6)
Class 3 District 7 
79
2 Lutheran North (21-8)
Class 3 District 7 
87
Class 3 District 7 Championship, St. Louis Final
1 Blair Oaks (26-2)
Class 3 District 9 
58
2 Father Tolton Regional Catholic (20-5)
Class 3 District 9 
57
Class 3 District 9 Championship, Eldon Final 2 OT
3 Stockton (9-17)
Class 3 District 10 
48
5 Butler (15-13)
Class 3 District 10 
56
Class 3 District 10 Championship, Clinton Final
1 Strafford (18-10)
Class 3 District 11 
31
3 Fair Grove (21-7)
Class 3 District 11 
34
Class 3 District 11 Championship, Strafford Final
1 Mt. Vernon (18-11)
Class 3 District 12 
72
6 Pierce City (23-6)
Class 3 District 12 
77
Class 3 District 12 Championship, Aurora Final 4 OT
1 Monroe City (26-2)
Class 3 District 13 
49
2 Palmyra (22-5)
Class 3 District 13 
43
Class 3 District 13 Championship, Palmyra Final
1 Chillicothe (21-5)
Class 3 District 14 
52
2 Richmond (25-3)
Class 3 District 14 
53
Class 3 District 14 Championship, Chillicothe Final
1 Central (Kansas City) (22-6)
Class 3 District 16 
55
2 Maryville (15-11)
Class 3 District 16 
44
Class 3 District 16 Championship, Cameron Final
4 Dexter (15-11)
Class 4 District 1 
76
5 Ste. Genevieve (13-15)
Class 4 District 1 
55
Class 4 District 1 Quarterfinal 2, Cape Girardeau Final
3 Sikeston (16-9)
Class 4 District 1 
85
6 Perryville (4-21)
Class 4 District 1 
28
Class 4 District 1 Quarterfinal 4, Cape Girardeau Final
4 Farmington (17-10)
Class 4 District 2 
79
5 DeSoto (8-18)
Class 4 District 2 
49
Class 4 District 2 Quarterfinal 2, Park Hills Final
3 North County (20-7)
Class 4 District 2 
65
6 Potosi (4-21)
Class 4 District 2 
56
Class 4 District 2 Quarterfinal 4, Park Hills Final
4 Festus (12-13)
Class 4 District 3 
62
5 Affton (6-19)
Class 4 District 3 
37
Class 4 District 3 Quarterfinal 2, St Louis Final
3 Gateway (10-9)
Class 4 District 3 
79
6 Roosevelt (4-20)
Class 4 District 3 
68
Class 4 District 3 Quarterfinal 4, St Louis Final
4 St. Francis Borgia (14-12)
Class 4 District 4 
60
5 Rockwood Summit (12-14)
Class 4 District 4 
37
Class 4 District 4 Quarterfinal 2, Town And Country Final
3 Washington (18-8)
Class 4 District 4 
51
6 Pacific (11-15)
Class 4 District 4 
36
Class 4 District 4 Quarterfinal 4, Town And Country Final
4 John Burroughs (9-16)
Class 4 District 5 
36
5 Clayton (13-12)
Class 4 District 5 
44
Class 4 District 5 Quarterfinal 2, Clayton Final
3 University City (18-8)
Class 4 District 5 
73
6 Normandy Collaborative (12-13)
Class 4 District 5 
36
Class 4 District 5 Quarterfinal 4, Clayton Final
4 Jennings (12-10)
Class 4 District 6 
82
5 Riverview Gardens (6-19)
Class 4 District 6 
71
Class 4 District 6 Quarterfinal 2, St Louis Final
3 Confluence Prep Academy Charter (10-5)
Class 4 District 6 
66
6 KIPP St. Louis Sr. (16-9)
Class 4 District 6 
35
Class 4 District 6 Quarterfinal 4, St Louis Final
4 Rolla (10-16)
Class 4 District 9 
66
5 Owensville (9-16)
Class 4 District 9 
51
Class 4 District 9 Quarterfinal 2, Union Final
3 St. Clair (13-13)
Class 4 District 9 
34
6 Union (5-21)
Class 4 District 9 
40
Class 4 District 9 Quarterfinal 4, Union Final
4 Camdenton (5-21)
Class 4 District 10 
72
5 Capital City High (3-21)
Class 4 District 10 
61
Class 4 District 10 Quarterfinal 2, Jefferson City Final
3 Osage (5-20)
Class 4 District 10 
35
6 Marshall (5-19)
Class 4 District 10 
42
Class 4 District 10 Quarterfinal 4, Jefferson City Final
4 West Plains (13-13)
Class 4 District 11 
64
5 Reeds Spring (14-13)
Class 4 District 11 
42
Class 4 District 11 Quarterfinal 2, Marshfield Final
3 Hillcrest (7-18)
Class 4 District 11 
52
6 Marshfield (9-16)
Class 4 District 11 
45
Class 4 District 11 Quarterfinal 4, Marshfield Final
4 McDonald County (5-19)
Class 4 District 12 
49
5 Monett (7-19)
Class 4 District 12 
70
Class 4 District 12 Quarterfinal 2, Monett Final
3 Carl Junction (6-19)
Class 4 District 12 
55
6 Cassville (10-16)
Class 4 District 12 
51
Class 4 District 12 Quarterfinal 4, Monett Final
4 Warrensburg (16-10)
Class 4 District 13 
49
5 Harrisonville (17-8)
Class 4 District 13 
51
Class 4 District 13 Quarterfinal 2, Harrisonville Final
3 Nevada (22-3)
Class 4 District 13 
63
6 Pleasant Hill (11-15)
Class 4 District 13 
52
Class 4 District 13 Quarterfinal 4, Harrisonville Final
4 Oak Grove (13-11)
Class 4 District 14 
58
5 Odessa (13-12)
Class 4 District 14 
60
Class 4 District 14 Quarterfinal 2, Oak Grove Final
3 Grain Valley (16-10)
Class 4 District 14 
62
6 Pembroke Hill (11-15)
Class 4 District 14 
53
Class 4 District 14 Quarterfinal 4, Oak Grove Final
4 East (Kansas City) (5-21)
Class 4 District 15 
40
5 Winnetonka (3-21)
Class 4 District 15 
47
Class 4 District 15 Quarterfinal 2, Kansas City Final 1 OT
3 Northeast (Kansas City) HS (7-18)
Class 4 District 15 
52
6 Excelsior Springs (1-24)
Class 4 District 15 
44
Class 4 District 15 Quarterfinal 4, Kansas City Final
4 Platte County (13-13)
Class 4 District 16 
68
5 Smithville (7-16)
Class 4 District 16 
57
Class 4 District 16 Quarterfinal 2, Kearney Final
3 Benton (17-9)
Class 4 District 16 
44
6 Savannah (13-12)
Class 4 District 16 
46
Class 4 District 16 Quarterfinal 4, Kearney Final
4 Lindbergh (10-16)
Class 5 District 2 
65
5 Fox (7-19)
Class 5 District 2 
47
Class 5 District 2 Quarterfinal 2, Saint Louis Final
4 Parkway South (10-16)
Class 5 District 3 
53
5 Parkway West (11-14)
Class 5 District 3 
62
Class 5 District 3 Quarterfinal 2, Manchester Final
4 Parkway Central (11-15)
Class 5 District 6 
62
5 Francis Howell North (1-25)
Class 5 District 6 
42
Class 5 District 6 Quarterfinal 2, Chesterfield Final
4 Branson (10-17)
Class 5 District 11 
56
5 Central (Springfield) (5-19)
Class 5 District 11 
43
Class 5 District 11 Quarterfinal 2, Springfield Final
4 Central (St. Joseph) (9-17)
Class 5 District 16 
72
5 Oak Park (10-15)
Class 5 District 16 
57
Class 5 District 16 Quarterfinal 2, Kansas City Final



Processing. Please wait.