2019-2020 Girls Basketball



No Games for Webb City High School on this date.
Central (Park Hills) (20-4)
Class 4 District 2 
67
Arcadia Valley (15-10)
Class 3 District 2 
49
Ironton Final
Appleton City (11-11)
Class 1 District 6 
40
Archie (17-5)
Class 2 District 14 
58
Archie Final
East Newton (9-14)
Class 3 District 12 
41
Aurora (6-18)
Class 3 District 12 
40
Big 8 Showdown,  Aurora Final
Versailles (5-18)
Class 3 District 9 
21
Blair Oaks (13-11)
Class 3 District 9 
73
Jefferson City Final
Clever (16-8)
Class 3 District 12 
49
Blue Eye (21-4)
Class 2 District 11 
65
Blue Eye Final
Park Hill (15-8)
Class 5 District 16 
49
Blue Springs (17-5)
Class 5 District 14 
57
Blue Springs Final
Lee's Summit West (15-5)
Class 5 District 13 
62
Blue Springs South (16-5)
Class 5 District 14 
41
Blue Springs Final
Marshall (11-9)
Class 4 District 10 
24
Boonville (19-3)
Class 4 District 10 
70
Boonville Final
Ava (15-8)
Class 3 District 4 
46
Cabool (12-9)
Class 2 District 10 
56
Cabool Final
Maryville (17-5)
Class 3 District 16 
52
Cameron (14-8)
Class 3 District 16 
34
Cameron Final
Knob Noster (7-16)
Class 3 District 10 
47
Carrollton (13-8)
Class 3 District 14 
53
Carrollton Final
Chaffee (9-15)
Class 2 District 3 
23
Central (Cape Girardeau) (15-8)
Class 4 District 1 
70
Cape Girardeau Final
Kickapoo (14-10)
Class 5 District 11 
65
Central (Springfield) (13-11)
Class 5 District 11 
24
Springfield Final
Park Hill South (8-15)
Class 5 District 16 
20
Central (St. Joseph) (13-10)
Class 5 District 16 
54
St. Joseph Final
New Bloomfield (7-15)
Class 2 District 8 
47
Centralia (10-13)
Class 3 District 13 
61
Centralia Final
Niangua (10-14)
Class 1 District 4 
22
Chadwick (18-5)
Class 1 District 4 
63
Chadwick Final
Central (Cape Girardeau) (15-8)
Class 4 District 1 
70
Chaffee (9-15)
Class 2 District 3 
23
Chaffee Final
South Pemiscot (2-16)
Class 2 District 1 
1
Charleston (10-14)
Class 3 District 1 
0
Charleston Forfeit
Montrose (21-3)
Class 1 District 6 
49
Chilhowee (8-13)
Class 1 District 8 
30
Chilhowee Final
Van Buren (8-14)
Class 2 District 2 
55
Clearwater (4-15)
Class 3 District 2 
42
Piedmont Final
Golden City with Lockwood (16-8)
Class 2 District 12 
37
College Heights Christian (22-2)
Class 2 District 12 
74
Joplin Final
Paris with Faith Walk (12-10)
Class 2 District 5 
34
Community (22-1)
Class 1 District 10 
63
Laddonia Final
Hartville (20-4)
Class 2 District 10 
60
Conway (7-16)
Class 3 District 11 
24
Conway Final
Southwest (Washburn) (7-16)
Class 2 District 12 
53
Crane (7-16)
Class 2 District 11 
73
Crane Final
East (Kansas City) (0-13)
Class 4 District 15 
25
Cristo Rey (3-10)
Class 3 District 16 
57
Kansas City Final
Jefferson (Festus) (12-12)
Class 3 District 3 
60
Crystal City (4-19)
Class 2 District 4 
35
Crystal City Final
Vienna (7-12)
Class 2 District 9 
45
Cuba (12-13)
Class 3 District 3 
78
Cuba Final
Bloomfield (2-9)
Class 2 District 3 
28
Delta (16-8)
Class 1 District 2 
60
Delta Final
Poplar Bluff (14-8)
Class 5 District 1 
68
Dexter (4-19)
Class 4 District 1 
41
Dexter Final
Sarcoxie (12-9)
Class 3 District 12 
49
Diamond (1-23)
Class 2 District 12 
27
Diamond Final
Licking (18-6)
Class 3 District 4 
88
Dixon (10-12)
Class 3 District 4 
43
Dixon Final
Gallatin (3-18)
Class 2 District 15 
9
East Buchanan (20-3)
Class 2 District 16 
65
Gower Final
Sherwood (5-16)
Class 3 District 10 
22
El Dorado Springs (22-2)
Class 3 District 10 
69
El Dorado Springs Final
Wellsville-Middletown (8-12)
Class 1 District 10 
24
Elsberry (14-9)
Class 2 District 5 
34
Elsberry Final
South Callaway (21-2)
Class 3 District 9 
63
Eugene (17-3)
Class 2 District 8 
37
Eugene Final
Russellville (13-9)
Class 2 District 8 
32
Fatima (11-9)
Class 3 District 9 
51
Westphalia Final
North County (17-5)
Class 4 District 2 
63
Festus (7-10)
Class 4 District 3 
41
Festus Final
Mansfield (19-6)
Class 2 District 10 
50
Forsyth (18-5)
Class 3 District 11 
51
Forsyth Final
Perryville (11-10)
Class 4 District 1 
40
Fredericktown (5-18)
Class 3 District 2 
54
Fredericktown Final
Norwood (16-7)
Class 1 District 4 
64
Gainesville (9-13)
Class 2 District 10 
49
Gainesville Final
Purdy (5-19)
Class 2 District 12 
51
Galena (11-14)
Class 2 District 11 
43
Galena Final
Rolla (20-3)
Class 4 District 9 
53
Glendale (5-17)
Class 5 District 10 
20
Springfield Final
Smithville (16-7)
Class 4 District 16 
42
Grandview (14-8)
Class 4 District 13 
43
Grandview Final
Novinger (3-16)
Class 1 District 11 
30
Green City (20-1)
Class 1 District 12 
74
Green City Final
Leeton (19-2)
Class 1 District 8 
69
Green Ridge (13-10)
Class 1 District 8 
41
Green Ridge Final
Woodland (10-14)
Class 3 District 2 
63
Greenville (3-21)
Class 2 District 2 
33
Greenville Final
Eldon (6-13)
Class 3 District 9 
68
Hallsville (14-10)
Class 3 District 13 
87
Hallsville Final
Southern Boone (19-3)
Class 3 District 9 
56
Helias Catholic (10-10)
Class 4 District 10 
66
Jefferson City Final
Union (16-4)
Class 4 District 9 
59
Hermann (17-6)
Class 3 District 8 
38
Hermann Final
Northeast Vernon County (8-11)
Class 1 District 6 
33
Hermitage (5-18)
Class 1 District 7 
29
Hermitage Final
Battle (7-13)
Class 5 District 9 
45
Hickman (9-14)
Class 5 District 9 
54
Columbia Final
Calvary Lutheran (1-18)
Class 2 District 8 
49
Higbee (7-14)
Class 1 District 10 
39
Higbee Final
Seneca (14-11)
Class 3 District 12 
37
Hollister (16-9)
Class 3 District 11 
57
Hollister Final
Salem (15-8)
Class 4 District 9 
54
Houston (8-15)
Class 3 District 4 
20
Houston Final
Saxony Lutheran (14-11)
Class 3 District 2 
58
Jackson (12-9)
Class 5 District 1 
61
Jackson Final
St. Paul Lutheran (Farmington) (14-10)
Class 1 District 3 
66
Kingston (9-15)
Class 3 District 3 
31
Cadet Final
Bunceton with Prairie Home (15-7)
Class 1 District 9 
58
Kingsville (5-13)
Class 1 District 8 
32
Kingsville Final
Carrollton (13-8)
Class 3 District 14 
56
Knob Noster (7-16)
Class 3 District 10 
51
Knob Noster Final
Couch (1-18)
Class 1 District 1 
47
Koshkonong (13-10)
Class 1 District 1 
75
Koshkonong Final
Reeds Spring (6-15)
Class 4 District 11 
40
Lamar (6-19)
Class 3 District 12 
44
Big 8 Crossover,  Final
Crocker (17-6)
Class 2 District 9 
46
Laquey (4-17)
Class 2 District 9 
19
Laquey Final
Princeton (12-11)
Class 1 District 14 
53
Lathrop (6-16)
Class 3 District 16 
58
Lathrop Final
Parkview (5-18)
Class 5 District 11 
42
Lebanon (16-7)
Class 5 District 10 
63
Lebanon Final
Raymore-Peculiar (9-13)
Class 5 District 13 
35
Lee's Summit North (7-13)
Class 5 District 13 
53
Lee's Summit Final
Holden (11-12)
Class 3 District 15 
53
Lexington (1-22)
Class 3 District 14 
35
Lexington Final
Midway (15-7)
Class 2 District 14 
58
Liberal (5-17)
Class 1 District 5 
42
Liberal Final
Tuscumbia (6-17)
Class 1 District 9 
35
Linn (13-9)
Class 2 District 8 
51
Linn Final
Monett (11-12)
Class 4 District 12 
45
Logan-Rogersville (13-12)
Class 4 District 11 
62
Rogersville Final
Silex (6-15)
Class 2 District 5 
46
Louisiana (0-19)
Class 2 District 5 
27
Louisiana Final
Herculaneum (18-7)
Class 3 District 3 
42
Lutheran South (16-7)
Class 3 District 5 
70
St. Louis Final
Climax Springs (16-8)
Class 1 District 7 
66
Macks Creek (10-11)
Class 1 District 7 
51
Macks Creek Final
Glasgow (10-11)
Class 1 District 10 
51
Madison (8-12)
Class 1 District 10 
37
Madison Final
Cassville (8-15)
Class 4 District 12 
25
Marshfield (13-10)
Class 4 District 11 
40
Marshfield Final
Bismarck (0-23)
Class 2 District 4 
21
Meadow Heights (5-15)
Class 2 District 3 
73
Patton Final
Grundy County with Newtown-Harris (18-4)
Class 1 District 12 
54
Mercer (13-9)
Class 1 District 14 
51
Mercer Final
Vashon (11-9)
Class 4 District 6 
52
Miller Career Academy (15-5)
Class 3 District 6 
48
St. Louis Final
Nevada (18-3)
Class 4 District 13 
61
Mt. Vernon (19-6)
Class 3 District 12 
48
Mount Vernon Final
Mt. Vernon (19-6)
Class 3 District 12 
48
Nevada (18-3)
Class 4 District 13 
61
Big 8 Crossover Game,  Mt. Vernon Final
Greenwood (18-5)
Class 2 District 11 
38
New Covenant Academy with The Summit Preparatory (13-10)
Class 3 District 11 
70
Springfield Final
Republic (15-8)
Class 5 District 12 
44
Nixa (11-12)
Class 5 District 11 
35
Nixa Final
Northwest (Cedar Hill) (4-19)
Class 5 District 1 
39
Normandy Collaborative (2-16)
Class 4 District 5 
10
St. Louis Final
Braymer (14-6)
Class 1 District 13 
54
North Andrew (8-13)
Class 2 District 16 
46
Rosendale Final
Gilman City with North Daviess (2-16)
Class 1 District 14 
40
North Harrison (9-14)
Class 1 District 14 
50
Eagleville Final
Pilot Grove (7-14)
Class 1 District 9 
55
Northeast (Cairo) (14-9)
Class 1 District 10 
63
Cairo Final
North Nodaway (13-10)
Class 1 District 16 
56
Northeast Nodaway (4-16)
Class 1 District 16 
18
Ravenwood Final
Ballard (4-18)
Class 1 District 6 
27
Northwest (Hughesville) (1-21)
Class 1 District 8 
17
Hughesville Final
Farmington (8-12)
Class 4 District 2 
35
Notre Dame (Cape Girardeau) (19-3)
Class 4 District 1 
61
Cape Girardeau Final
Bishop DuBourg (5-14)
Class 3 District 5 
19
Notre Dame (St. Louis) (6-14)
Class 4 District 3 
46
St. Louis Final
St. Vincent (10-13)
Class 2 District 3 
23
Oran (19-4)
Class 2 District 3 
72
Oran Final
Tina-Avalon (9-13)
Class 1 District 13 
32
Orrick (10-13)
Class 1 District 13 
36
Orrick Final
California (19-4)
Class 3 District 9 
67
Osage (7-12)
Class 4 District 10 
36
Osage Beach Final
Smithton (9-13)
Class 2 District 7 
28
Otterville (15-7)
Class 1 District 9 
61
Otterville Final
New Haven (10-12)
Class 2 District 8 
21
Owensville (10-13)
Class 4 District 9 
49
Owensville Final
Central (St. Joseph) (13-10)
Class 5 District 16 
54
Park Hill South (8-15)
Class 5 District 16 
20
Riverside Final
Visitation Academy (7-14)
Class 4 District 4 
67
Parkway South (8-14)
Class 5 District 3 
75
Manchester Final
Marionville (12-10)
Class 2 District 11 
38
Pierce City (13-12)
Class 3 District 12 
43
Pierce City Final
Excelsior Springs (6-13)
Class 4 District 15 
59
Pleasant Hill (7-15)
Class 4 District 13 
52
Pleasant Hill Final
Brussels (Brussels , IL)
 
30
Principia (10-13)
Class 3 District 5 
57
St. Louis Final
Canton (13-9)
Class 1 District 11 
61
Putnam County (7-16)
Class 2 District 6 
42
Unionville Final
Fort Osage (7-15)
Class 5 District 15 
30
Raytown (11-10)
Class 5 District 14 
66
Raytown Final
Kearney (21-1)
Class 4 District 16 
54
Raytown South (1-18)
Class 4 District 14 
26
Raytown Final
Lamar (6-19)
Class 3 District 12 
44
Reeds Spring (6-15)
Class 4 District 11 
40
Reeds Spring Final
Iberia (6-17)
Class 2 District 9 
52
Richland (15-5)
Class 2 District 9 
64
Richland Final
Tri-County (16-8)
Class 1 District 14 
65
Ridgeway with Cainsville (1-15)
Class 1 District 14 
39
Cainsville Final
Oak Park (14-8)
Class 5 District 16 
59
Ruskin (2-20)
Class 4 District 13 
30
Kansas City Final
Wellington-Napoleon (22-0)
Class 2 District 15 
66
Sacred Heart (13-11)
Class 1 District 8 
33
Sedalia Final
Scotland County (20-3)
Class 2 District 6 
52
Salisbury (19-3)
Class 2 District 6 
50
Salisbury Final
Sweet Springs with Malta Bend (9-10)
Class 2 District 14 
39
Santa Fe (18-5)
Class 1 District 13 
51
Alma Final
Everton (1-18)
Class 1 District 5 
17
School of the Ozarks (8-14)
Class 2 District 11 
46
Point Lookout Final
Kelly (15-10)
Class 3 District 2 
60
Scott County Central (16-5)
Class 1 District 2 
50
Sikeston Final
East Prairie (0-19)
Class 3 District 1 
29
Senath-Hornersville (8-12)
Class 2 District 1 
60
Senath Final
Dadeville (9-15)
Class 1 District 5 
47
Sheldon (8-15)
Class 1 District 5 
45
Sheldon Final 1 OT
Bolivar (5-17)
Class 4 District 11 
55
Smith-Cotton (10-10)
Class 5 District 9 
59
Sedalia Final
Neelyville (18-5)
Class 2 District 1 
51
South Iron (20-4)
Class 1 District 3 
56
Annapolis Final
Sparta (17-8)
Class 2 District 10 
83
Spokane (14-9)
Class 2 District 11 
67
Spokane Final
McDonald County (9-13)
Class 4 District 12 
43
Springfield Catholic (5-18)
Class 3 District 11 
37
Springfield Final
Pacific (10-13)
Class 4 District 4 
38
St. Clair (14-6)
Class 4 District 9 
64
St. Clair Final
Tipton (19-4)
Class 2 District 7 
44
St. Elizabeth (8-13)
Class 1 District 9 
57
St. Elizabeth Final
Cole Camp (11-10)
Class 2 District 7 
30
St. Paul Lutheran (Concordia) (8-12)
Class 3 District 14 
28
Concordia Final
Valle Catholic (11-12)
Class 2 District 3 
35
St. Pius X (Festus) (20-3)
Class 3 District 3 
37
Festus Final
Chillicothe (14-7)
Class 3 District 14 
47
St. Pius X (Kansas City) (17-4)
Class 3 District 16 
55
Kansas City Final
Lee's Summit (3-18)
Class 5 District 13 
39
Staley (15-5)
Class 5 District 16 
64
Kansas City Final
Bourbon (5-17)
Class 3 District 3 
27
Steelville (17-5)
Class 3 District 3 
67
Steelville Final
Fair Grove (11-12)
Class 3 District 11 
48
Stockton (10-13)
Class 3 District 10 
41
Stockton Final
Newburg (16-7)
Class 2 District 9 
57
Stoutland (11-11)
Class 2 District 9 
42
Stoutland Final
La Monte (9-14)
Class 1 District 8 
21
Stover (17-6)
Class 2 District 7 
61
Stover Final
Skyline (17-7)
Class 2 District 13 
58
Strafford (22-3)
Class 3 District 11 
53
Strafford Final
St. James (17-5)
Class 3 District 4 
46
Sullivan (20-2)
Class 4 District 9 
52
Sullivan Final
Eminence (19-7)
Class 1 District 3 
61
Summersville (0-19)
Class 1 District 3 
40
Summersville Final
Grandview Christian
 
26
Summit Christian Academy (13-9)
Class 3 District 15 
60
Lee's Summit Final
Mountain Grove (5-18)
Class 3 District 4 
22
Thayer (12-8)
Class 2 District 2 
57
Thayer Final
Windsor (Imperial) (6-8)
Class 4 District 3 
46
Trinity Catholic (12-8)
Class 3 District 7 
43
St. Louis Final 1 OT
Warrenton (11-7)
Class 4 District 8 
22
Troy Buchanan (13-9)
Class 5 District 8 
74
Troy Final
Liberty (22-0)
Class 5 District 15 
46
Truman (14-9)
Class 5 District 14 
39
Independence Final 1 OT
St. Dominic (9-12)
Class 4 District 7 
42
Ursuline Academy (12-9)
Class 4 District 3 
41
St. Louis Final
Hurley (1-17)
Class 1 District 4 
44
Verona (10-10)
Class 2 District 12 
65
Verona Final
Clinton (14-10)
Class 3 District 10 
59
Warsaw (4-17)
Class 3 District 10 
47
Warsaw Final
Hillcrest (5-17)
Class 4 District 11 
43
Waynesville (4-15)
Class 5 District 10 
46
Waynesville Final
Osceola (15-7)
Class 2 District 13 
50
Weaubleau (14-8)
Class 2 District 13 
62
Weaubleau Final
Camdenton (16-7)
Class 4 District 10 
37
West Plains (23-1)
Class 4 District 11 
65
West Plains Final
Bishop LeBlond (12-11)
Class 2 District 16 
47
West Platte (2-17)
Class 2 District 16 
495
Weston Final
Fayette (6-14)
Class 2 District 7 
69
Westran (0-17)
Class 2 District 6 
19
Huntsville Final
Ozark (18-6)
Class 5 District 10 
52
Willard (15-8)
Class 5 District 12 
57
Willard Final
North Kansas City (16-7)
Class 5 District 15 
38
William Chrisman (12-10)
Class 5 District 15 
39
Independence Final
Liberty (Mountain View) (18-6)
Class 3 District 4 
55
Willow Springs (10-13)
Class 3 District 4 
63
Willow Springs Final
Osborn (16-6)
Class 1 District 15 
58
Winston (4-16)
Class 1 District 14 
21
Winston Final
Pattonsburg (12-11)
Class 1 District 14 
62
Worth County (19-4)
Class 1 District 16 
73
Grant City Final
Van-Far (3-18)
Class 2 District 5 
49
Wright City (8-15)
Class 3 District 8 
54
Wright City Final



Processing. Please wait.