2019-2020 Boys Basketball


No Games for Seymour High School on this date.
Northeast Nodaway (0-1)
Class 1 District 16 
44
Albany (1-0)
Class 1 District 16 
46
Albany Final
Gainesville (1-0)
Class 2 District 10 
58
Bakersfield (0-1)
Class 2 District 10 
56
Bakersfield Final
Central (St. Joseph) (1-0)
Class 5 District 16 
53
Benton (0-1)
Class 4 District 16 
28
St. Joseph Final
Higbee (2-0)
Class 1 District 10 
60
Bevier (0-2)
Class 1 District 11 
32
Bevier Final
Valley (0-1)
Class 2 District 4 
54
Bourbon (1-0)
Class 3 District 3 
62
Bourbon Final
Hartville (1-0)
Class 2 District 10 
82
Bradleyville (0-1)
Class 1 District 4 
29
Bradleyville Final
Putnam County (0-1)
Class 2 District 6 
48
Brookfield (1-0)
Class 3 District 14 
62
Brookfield Final
New Bloomfield (0-2)
Class 2 District 8 
29
Calvary Lutheran (1-0)
Class 2 District 8 
77
Jefferson City Final
Macon (1-0)
Class 3 District 13 
61
Cameron (0-1)
Class 3 District 16 
45
Cameron Final
Knox County (1-0)
Class 2 District 6 
49
Canton (0-1)
Class 1 District 11 
45
Canton Final
Lafayette (St. Joseph) (1-0)
Class 4 District 16 
54
Center (1-0)
Class 4 District 14 
68
Kansas City Final
Billings (1-0)
Class 2 District 11 
66
Chadwick (1-1)
Class 1 District 4 
49
Chadwick Final
Vienna (1-1)
Class 2 District 9 
59
Chamois (0-1)
Class 1 District 9 
52
Chamois Final 1 OT
Northwest (Hughesville) (1-0)
Class 1 District 8 
68
Chilhowee (0-1)
Class 1 District 8 
65
Chilhowee Final
Ellington (0-1)
Class 2 District 2 
58
Clearwater (2-0)
Class 3 District 2 
82
93rd Annual Arcadia Valley Thanksgiving Tournament,  Arcadia Valley Final
East Newton (0-1)
Class 3 District 12 
46
Clever (1-0)
Class 3 District 12 
57
Clever Final
Laquey (0-1)
Class 2 District 9 
22
Climax Springs (1-1)
Class 1 District 7 
56
Climax Springs Final
Knob Noster (1-0)
Class 3 District 10 
76
Clinton (0-1)
Class 3 District 10 
59
Clinton Final
Osage (0-1)
Class 4 District 10 
39
Cole Camp (1-0)
Class 2 District 7 
47
Cole Camp Final
Holden (0-1)
Class 3 District 15 
51
Concordia (2-0)
Class 1 District 8 
65
Concordia Final
Stover (1-0)
Class 2 District 7 
45
Crocker (1-1)
Class 2 District 9 
42
Crocker Final
Pocahontas (Pocahontas , AR)
 
51
Doniphan (1-1)
Class 3 District 1 
52
Doniphan Final
Pembroke Hill (1-0)
Class 4 District 14 
77
East (Kansas City) (0-1)
Class 4 District 15 
48
Kansas City Final
Cardinal Ritter (2-0)
Class 3 District 6 
56
East St. Louis (East St. Louis, IL)
 
50
East St. Louis, IL Final
North Platte (0-1)
Class 2 District 16 
39
Ewing Marion Kauffman HS (1-0)
Class 3 District 15 
63
Kansas City Final
Hillcrest (0-1)
Class 4 District 11 
72
Fair Grove (1-0)
Class 3 District 11 
81
Fair Grove Final
Eldon (0-2)
Class 3 District 9 
52
Fatima (2-0)
Class 3 District 9 
58
Westphalia Final
West County (0-2)
Class 3 District 2 
32
Fredericktown (1-1)
Class 3 District 2 
52
92nd Annual Arcadia Valley Thanksgiving Tournament,  Ironton Final
Jasper (0-1)
Class 2 District 12 
58
Golden City (1-0)
Class 1 District 5 
90
Golden City Final
Hermitage (0-2)
Class 1 District 7 
55
Green Ridge (2-1)
Class 1 District 8 
66
Green Ridge Final
Bowling Green (0-1)
Class 3 District 8 
34
Hannibal (1-0)
Class 4 District 8 
50
Hannibal Final
Southern Boone (1-0)
Class 3 District 9 
66
Harrisburg (1-1)
Class 2 District 8 
38
Harrisburg Final
Branson (0-1)
Class 5 District 11 
47
Harrison (Harrison, AR)
 
70
Harrison, AR Final
McCluer (1-0)
Class 4 District 7 
57
Hazelwood West (0-1)
Class 5 District 5 
50
St. Louis Final
Wright City (1-1)
Class 3 District 8 
56
Hermann (0-1)
Class 3 District 8 
52
Hermann Final
Spokane (2-0)
Class 2 District 11 
59
Hollister (0-1)
Class 3 District 11 
58
Hollister Final
Cuba (0-1)
Class 3 District 3 
39
Houston (1-1)
Class 3 District 4 
67
Houston Final
Appleton City (0-1)
Class 1 District 6 
42
Hume (1-0)
Class 1 District 6 
50
Hume Final
St. Elizabeth (1-0)
Class 1 District 9 
79
Jamestown (0-1)
Class 1 District 9 
49
Jamestown Final
King City (0-1)
Class 1 District 15 
7
Jefferson (Conception) with South Nodaway (1-0)
Class 1 District 16 
76
Conception Jct. Final
Smith-Cotton (1-0)
Class 5 District 9 
81
Jefferson City (0-1)
Class 5 District 9 
64
Jefferson City Final
Crest Ridge (2-0)
Class 2 District 14 
74
Kingsville (0-2)
Class 1 District 8 
25
Kingsville Final
Highland (0-1)
Class 3 District 13 
28
Kirksville (1-0)
Class 4 District 8 
67
Kirksville Final
McAuley Catholic (0-1)
Class 1 District 5 
55
Liberal (1-0)
Class 1 District 5 
75
Liberal Final
Galena (2-0)
Class 2 District 11 
69
Lutie (0-2)
Class 1 District 4 
33
Theodosia Final
Forsyth (1-0)
Class 3 District 11 
59
Mansfield (0-1)
Class 2 District 10 
38
Mansfield Final
Gateway (1-0)
Class 4 District 3 
66
Maplewood-Richmond Hts. (0-1)
Class 3 District 5 
57
St. Louis Final
North Shelby (2-0)
Class 1 District 11 
56
Marion County (0-1)
Class 1 District 11 
16
Philadelphia Final
Chaffee (1-0)
Class 2 District 3 
76
Marquand-Zion (0-1)
Class 1 District 3 
32
Marquand Final
Troy Buchanan (1-0)
Class 5 District 8 
82
Marquette (0-1)
Class 5 District 3 
70
Chesterfield Final
Tarkio with Fairfax (1-0)
Class 2 District 16 
64
Maysville (0-1)
Class 2 District 15 
38
Maysville Final
Transportation and Law (0-2)
Class 2 District 4 
25
McCluer North (1-0)
Class 5 District 5 
80
Florissant Final
Lakeland (1-0)
Class 2 District 13 
82
Montrose (1-1)
Class 1 District 6 
38
Montrose Final
Pea Ridge (Pea Ridge, AR)
 
48
Neosho (1-0)
Class 4 District 12 
59
Neosho Final
Blue Eye (1-0)
Class 2 District 11 
59
New Covenant Academy with The Summit Preparatory (0-2)
Class 3 District 11 
30
Springfield Final
Belle (0-1)
Class 2 District 8 
66
New Haven (1-0)
Class 2 District 8 
84
New Haven Final
Silex (0-2)
Class 2 District 5 
43
North County Christian Sr (1-0)
 
53
Florissant Final
Central Academy (1-0)
Class 3 District 16 
77
Northeast (Kansas City) HS (0-1)
Class 4 District 15 
49
Kansas City Final
Milan (1-0)
Class 2 District 6 
92
Novinger (0-1)
Class 1 District 11 
50
Novinger Final
Raytown (1-0)
Class 5 District 14 
60
Oak Park (0-1)
Class 5 District 16 
53
Kansas City Final
Norborne (0-1)
Class 1 District 13 
32
Orrick (1-0)
Class 1 District 13 
57
Orrick Final
Gilman City with North Daviess (0-1)
Class 1 District 14 
37
Osborn (1-0)
Class 1 District 15 
56
Osborn Final
Mark Twain (0-1)
Class 2 District 5 
57
Paris with Faith Walk (1-0)
Class 2 District 5 
66
Paris Final
Logan-Rogersville (0-1)
Class 4 District 11 
40
Parkview (1-0)
Class 5 District 11 
42
Springfield Final
Parkway West
Class 5 District 3 
34
Parkway Central (1-0)
Class 5 District 6 
52
Parkway TipOff Classic,  Chesterfield Final
Parkway South (1-0)
Class 5 District 3 
73
Parkway North
Class 4 District 7 
67
Parkway Tournament,  Manchester Final
Gallatin (1-0)
Class 2 District 15 
78
Pattonsburg (0-1)
Class 1 District 14 
52
Pattonsburg Final
Norwood (2-0)
Class 1 District 4 
65
Plato (1-1)
Class 2 District 9 
54
Plato Final
McKinley Classical Leadership (2-0)
Class 3 District 6 
69
Principia (1-1)
Class 3 District 5 
53
St. Louis Final
Ash Grove (0-1)
Class 2 District 13 
41
Purdy (1-0)
Class 2 District 12 
49
Purdy Final
Pleasant Hill (0-1)
Class 4 District 13 
61
Raymore-Peculiar (1-0)
Class 5 District 13 
82
Peculiar Final
College Heights Christian (2-0)
Class 2 District 12 
74
Rich Hill (1-1)
Class 1 District 6 
58
Rich Hill Final
New Franklin (2-0)
Class 2 District 7 
64
Salisbury (0-1)
Class 2 District 6 
40
Salisbury Final
La Monte (0-1)
Class 1 District 8 
27
Santa Fe (1-0)
Class 1 District 13 
47
Alma Final
Northeast (Cairo) (1-0)
Class 1 District 10 
81
Schuyler County (0-1)
Class 2 District 6 
30
Queen City Final
Pilot Grove (0-1)
Class 1 District 9 
64
Smithton (1-1)
Class 2 District 7 
70
Smithton Final
Winston (0-1)
Class 1 District 14 
44
South Harrison (1-0)
Class 2 District 15 
47
Bethany Final
Westran (1-0)
Class 2 District 6 
58
South Shelby (0-1)
Class 2 District 5 
55
Shelbina Final
Exeter (0-3)
Class 1 District 4 
68
Southwest (Washburn) (1-0)
Class 2 District 12 
85
Washburn Final
Mountain Grove (0-1)
Class 3 District 4 
41
Springfield Catholic (1-0)
Class 3 District 11 
75
Springfield Final
St. Charles West (0-1)
Class 4 District 7 
40
St. Charles (1-0)
Class 4 District 7 
63
St. Charles Final
DeKalb (0-1)
Class 1 District 15 
30
St. Joseph Christian (1-0)
Class 2 District 16 
59
St. Joseph Final
Bunker (1-0)
Class 1 District 3 
68
St. Paul Lutheran (Farmington) (0-2)
Class 1 District 3 
37
Farmington Final
Dixon (0-1)
Class 3 District 4 
56
Steelville (1-0)
Class 3 District 3 
75
Steelville Final
Warsaw (0-1)
Class 3 District 10 
29
Stockton (1-0)
Class 3 District 10 
40
Stockton Final
Madison (0-2)
Class 1 District 10 
19
Sturgeon (1-0)
Class 1 District 10 
70
Sturgeon Final
Battle
Class 5 District 9 
87
Sumner (0-2)
Class 2 District 4 
42
St. Louis Final
Bronaugh (0-2)
Class 1 District 5 
29
Thomas Jefferson Independent (2-0)
Class 2 District 12 
60
Joplin Final
Westminster Christian Academy (1-0)
Class 4 District 4 
63
Timberland (0-1)
Class 5 District 8 
42
Wentzville Final
DeSmet (1-0)
Class 5 District 6 
59
To be determined
 
41
Tournament of Champions,  Washington Final
Lift for Life Academy Charter (2-0)
Class 3 District 6 
82
To be determined
 
45
Metro East Lutheran Tournament,  Edwardsvikke Final
Stewartsville (1-0)
Class 1 District 15 
55
Tri-County (0-1)
Class 1 District 14 
38
Jamesport Final
Prairie Home with Bunceton (1-1)
Class 1 District 9 
85
Tuscumbia (0-3)
Class 1 District 9 
28
Tuscumbia Final
Pacific (1-0)
Class 4 District 4 
73
Union (0-1)
Class 4 District 9 
30
Turkey Tournament,  Washington Final
St. Clair (1-0)
Class 4 District 9 
71
Valley Park
Class 3 District 5 
42
Valley Park Final
Eugene (1-0)
Class 2 District 8 
96
Versailles (0-1)
Class 3 District 9 
86
Versailles Final
Kingston (1-0)
Class 3 District 3 
69
Viburnum (0-1)
Class 2 District 4 
39
Viburnum Final
Diamond (2-0)
Class 2 District 12 
56
Walnut Grove (0-1)
Class 1 District 7 
35
Walnut Grove Final
Community (0-2)
Class 1 District 10 
44
Wellsville-Middletown (1-0)
Class 1 District 10 
73
Wellsville Final
Sarcoxie (1-0)
Class 3 District 12 
57
Wheaton (1-1)
Class 2 District 12 
40
Wheaton Final
Central (Springfield) (0-1)
Class 5 District 11 
40
Willard (1-0)
Class 5 District 12 
72
Willard Final
Van Horn (0-1)
Class 4 District 15 
51
William Chrisman (1-0)
Class 5 District 15 
84
Independence Final
Montgomery County (1-0)
Class 3 District 8 
60
Winfield (1-1)
Class 3 District 8 
44
Winfield Final
El Dorado Springs
Class 3 District 10 
Adrian
Class 2 District 14 
Adrian 8:00 PM
Lutheran St. Charles
Class 3 District 8 
Bishop DuBourg
Class 3 District 5 
St. Louis 7:30 PM
Scotland County
Class 2 District 6 
Clark County
Class 3 District 13 
Kahoka 7:30 PM
Crane
Class 2 District 11 
Conway (0-1)
Class 3 District 11 
Conway 7:30 PM
Oakville
Class 5 District 2 
Fox
Class 5 District 2 
Arnold 7:00 PM
Ft. Zumwalt West
Class 5 District 7 
Ft. Zumwalt South
Class 5 District 7 
St. Charles 8:30 PM
Fordland
Class 2 District 10 
Hurley
Class 1 District 4 
Hurley TBD
South Nodaway
 
King City (0-1)
Class 1 District 15 
Conception 7:30 PM
Plattsburg
Class 2 District 15 
Polo
Class 2 District 15 
Polo 7:30 PM
Mound City with Craig
Class 1 District 15 
Stanberry
Class 1 District 16 
Stanberry 7:30 PM
Bunceton (0-1)
 
Tuscumbia (0-3)
Class 1 District 9 
Tuscumbia 7:30 PM



Processing. Please wait.