2015-2016 Girls Volleyball


Bismarck (21-13-1)
Class 1 District 4 
1
Bernie (24-8-2)
Class 1 District 2 
2
Class 1 State Tournament, Bernie Final
Winona (25-8-2)
Class 1 District 6 
2
Miller (14-15-3)
Class 1 District 8 
0
Class 1 State Tournament, Winona Final
Osceola (20-11-1)
Class 1 District 12 
0
New Haven (29-6-1)
Class 1 District 9 
2
Class 1 State Tournament, Stover Final
Northland Christian (23-5-3)
Class 1 District 15 
0
Santa Fe (33-1)
Class 1 District 14 
2
Class 1 State Tournament, Alma Final
St. Vincent (24-8-3)
Class 1 District 3 
0
Bismarck (21-13-1)
Class 1 District 4 
2
Class 1 State Tournament, Bernie Final
Gideon (22-8-1)
Class 1 District 1 
0
Bernie (24-8-2)
Class 1 District 2 
2
Class 1 State Tournament, Bernie Final
Miller (14-15-3)
Class 1 District 8 
2
Purdy (21-10-5)
Class 1 District 7 
1
Class 1 State Tournament, Winona Final
Winona (25-8-2)
Class 1 District 6 
2
Eminence (26-11)
Class 1 District 5 
1
Class 1 State Tournament, Winona Final
Osceola (20-11-1)
Class 1 District 12 
2
Jasper (25-8-2)
Class 1 District 11 
1
Class 1 State Tournament, Stover Final
Stover (20-9-3)
Class 1 District 10 
0
New Haven (29-6-1)
Class 1 District 9 
2
Class 1 State Tournament, Stover Final
Northland Christian (23-5-3)
Class 1 District 15 
2
Mound City with Craig (24-7-1)
Class 1 District 16 
0
Class 1 State Tournament, Alma Final
Santa Fe (33-1)
Class 1 District 14 
2
Drexel (16-11)
Class 1 District 13 
0
Class 1 State Tournament, Alma Final
Arcadia Valley (25-8-1)
Class 2 District 3 
2
Bloomfield (18-12-2)
Class 2 District 2 
0
Class 2 State Tournament, Bloomfield Final
Lutheran St. Charles (26-5-1)
Class 2 District 6 
2
Fatima (21-12-4)
Class 2 District 7 
0
Class 2 State Tournament, St. Peters Final
Strafford (32-3-1)
Class 2 District 10 
2
Crane (31-5-1)
Class 2 District 11 
0
Class 2 State Tournament, Strafford Final
Bishop LeBlond (33-1-2)
Class 2 District 16 
2
Cole Camp (27-7-2)
Class 2 District 13 
0
Class 2 State Tournament, Concordia Final
Principia (18-11-1)
Class 2 District 4 
1
Arcadia Valley (25-8-1)
Class 2 District 3 
2
Class 2 State Tournament, Bloomfield Final
Central (New Madrid County) (20-13-3)
Class 2 District 1 
0
Bloomfield (18-12-2)
Class 2 District 2 
2
Class 2 State Tournament, Bloomfield Final
Fatima (21-12-4)
Class 2 District 7 
2
Cuba (15-14-2)
Class 2 District 8 
0
Class 2 State Tournament, St. Peters Final
Trinity Catholic (17-12)
Class 2 District 5 
0
Lutheran St. Charles (26-5-1)
Class 2 District 6 
2
Class 2 State Tournament, St. Peters Final
Crane (31-5-1)
Class 2 District 11 
2
El Dorado Springs (12-20-1)
Class 2 District 12 
0
Class 2 State Tournament, Strafford Final
Strafford (32-3-1)
Class 2 District 10 
2
Liberty (Mountain View) (33-4)
Class 2 District 9 
1
Class 2 State Tournament, Strafford Final
Bishop LeBlond (33-1-2)
Class 2 District 16 
2
Barstow (13-5)
Class 2 District 15 
0
Class 2 State Tournament, Concordia Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (18-13-3)
Class 2 District 14 
1
Cole Camp (27-7-2)
Class 2 District 13 
2
Class 2 State Tournament, Concordia Final
St. Pius X (Festus) (32-3)
Class 3 District 2 
2
Lutheran South (25-11-1)
Class 3 District 3 
0
Class 3 State Tournament, Hillsboro Final
Villa Duchesne (30-6-1)
Class 3 District 5 
2
St. Francis Borgia (28-6-1)
Class 3 District 8 
0
Class 3 State Tournament, St. Charles Final
Pleasant Hill (32-2-1)
Class 3 District 11 
2
Logan-Rogersville (26-11-2)
Class 3 District 9 
0
Class 3 State Tournament, Aurora Final
St. Pius X (Kansas City) (24-8-3)
Class 3 District 14 
2
Savannah (26-8-2)
Class 3 District 16 
1
Class 3 State Tournament, Kansas City Final
Lutheran South (25-11-1)
Class 3 District 3 
2
Miller Career Academy (20-11)
Class 3 District 4 
0
Class 3 State Tournament, Hillsboro Final
St. Pius X (Festus) (32-3)
Class 3 District 2 
2
Notre Dame (Cape Girardeau) (32-4-2)
Class 3 District 1 
0
Class 3 State Tournament, Hillsboro Final
St. Francis Borgia (28-6-1)
Class 3 District 8 
2
Winfield (21-7)
Class 3 District 7 
0
Class 3 State Tournament, St. Charles Final
Villa Duchesne (30-6-1)
Class 3 District 5 
2
Duchesne (20-10-2)
Class 3 District 6 
0
Class 3 State Tournament, St. Charles Final
Helias Catholic (30-4-1)
Class 3 District 12 
0
Pleasant Hill (32-2-1)
Class 3 District 11 
2
Class 3 State Tournament, Aurora Final
Logan-Rogersville (26-11-2)
Class 3 District 9 
2
Aurora (23-11-2)
Class 3 District 10 
0
Class 3 State Tournament, Aurora Final
Pembroke Hill (10-16-1)
Class 3 District 15 
1
Savannah (26-8-2)
Class 3 District 16 
2
Class 3 State Tournament, Kansas City Final
St. Pius X (Kansas City) (24-8-3)
Class 3 District 14 
2
Boonville (22-9-3)
Class 3 District 13 
0
Class 3 State Tournament, Kansas City Final
Cor Jesu Academy (22-14)
Class 4 District 2 
0
Lafayette (Wildwood) (24-7-2)
Class 4 District 3 
2
Class 4 State Tournament, Kirkwood Final
Ft. Zumwalt East (16-13)
Class 4 District 6 
0
St. Joseph's Academy (25-7)
Class 4 District 7 
2
Class 4 State Tournament, St. Peters Final
Willard (31-5-1)
Class 4 District 10 
1
Ozark (32-5)
Class 4 District 11 
2
Class 4 State Tournament, Willard Final
St. Teresa's Academy (25-9-3)
Class 4 District 15 
2
Raymore-Peculiar (16-16-1)
Class 4 District 13 
0
Class 4 State Tournament, Blue Springs Final
Ursuline Academy (24-9)
Class 4 District 4 
0
Lafayette (Wildwood) (24-7-2)
Class 4 District 3 
2
Class 4 State Tournament, St. Louis Final
Cor Jesu Academy (22-14)
Class 4 District 2 
2
Jackson (23-11-3)
Class 4 District 1 
0
Class 4 State Tournament, Kirkwood Final
St. Joseph's Academy (25-7)
Class 4 District 7 
2
Francis Howell (32-5)
Class 4 District 8 
1
Class 4 State Tournament, St. Peters Final
Ft. Zumwalt East (16-13)
Class 4 District 6 
2
Hazelwood Central (16-11-3)
Class 4 District 5 
0
Class 4 State Tournament, St. Peters Final
Republic (14-16-3)
Class 4 District 12 
0
Ozark (32-5)
Class 4 District 11 
2
Class 4 State Tournament, Willard Final
Willard (31-5-1)
Class 4 District 10 
2
Smith-Cotton (26-3-1)
Class 4 District 9 
0
Class 4 State Tournament, Willard Final
St. Teresa's Academy (25-9-3)
Class 4 District 15 
2
Oak Park (21-7-2)
Class 4 District 16 
0
Class 4 State Tournament, Blue Springs Final
Raymore-Peculiar (16-16-1)
Class 4 District 13 
2
Blue Springs (21-10-2)
Class 4 District 14 
0
Class 4 State Tournament, Blue Springs Final



Processing. Please wait.