2015-2016 Girls Volleyball


1 Jasper (25-7-2)
Class 1 District 11 
2
2 Liberal (13-9-2)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Tournament, Liberal Final
1 Jasper (25-7-2)
Class 1 District 11 
2
4 Golden City (10-17-4)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Tournament, Liberal Final
2 Liberal (13-9-2)
Class 1 District 11 
2
3 McAuley Catholic (14-14-1)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Tournament, Liberal Final
1 Midway (22-6)
Class 1 District 13 
1
2 Drexel (16-10)
Class 1 District 13 
2
Class 1 District 13 Tournament, Cleveland Final
1 Midway (22-6)
Class 1 District 13 
2
4 Archie (15-13)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Tournament, Cleveland Final
2 Drexel (16-10)
Class 1 District 13 
2
3 Lone Jack (14-13-4)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Tournament, Cleveland Final
1 Santa Fe (31-1)
Class 1 District 14 
2
2 Concordia (28-5-2)
Class 1 District 14 
1
Class 1 District 14 Tournament, Alma Final
1 Santa Fe (31-1)
Class 1 District 14 
2
4 Wellington-Napoleon (13-12-1)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Tournament, Alma Final
2 Concordia (28-5-2)
Class 1 District 14 
2
3 Crest Ridge (14-10-3)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Tournament, Alma Final
1 Lutheran (Kansas City) (20-6-3)
Class 1 District 15 
0
3 Northland Christian (22-4-3)
Class 1 District 15 
2
Class 1 District 15 Tournament, Dearborn Final
1 Mound City with Craig (24-6-1)
Class 1 District 16 
2
2 Nodaway-Holt (15-12-1)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Tournament, Oregon Final
1 Mound City with Craig (24-6-1)
Class 1 District 16 
2
4 Rock Port (11-19)
Class 1 District 16 
1
Class 1 District 16 Tournament, Oregon Final
2 Nodaway-Holt (15-12-1)
Class 1 District 16 
2
3 South Holt (11-10)
Class 1 District 16 
1
Class 1 District 16 Tournament, Oregon Final
1 Jefferson (Festus) (21-10-1)
Class 2 District 3 
0
2 Arcadia Valley (23-8-1)
Class 2 District 3 
2
Class 2 District 3 Tournament, Park Hills Final
1 Jefferson (Festus) (21-10-1)
Class 2 District 3 
2
5 Herculaneum (16-13)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Tournament, Park Hills Final
2 Arcadia Valley (23-8-1)
Class 2 District 3 
2
3 Valle Catholic (24-9)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Tournament, Park Hills Final
1 Holden (22-6-2)
Class 2 District 13 
1
3 Cole Camp (26-6-2)
Class 2 District 13 
2
Class 2 District 13 Tournament, Windsor Final
1 Holden (22-6-2)
Class 2 District 13 
2
4 Butler (16-13-2)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Tournament, Windsor Final
2 Adrian (23-4-1)
Class 2 District 13 
1
3 Cole Camp (26-6-2)
Class 2 District 13 
2
Class 2 District 13 Tournament, Windsor Final
1 St. Paul Lutheran (Concordia) (18-12-3)
Class 2 District 14 
2
2 Lafayette County (14-16-2)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Higginsville Final
1 St. Paul Lutheran (Concordia) (18-12-3)
Class 2 District 14 
2
4 Carrollton (11-15)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Higginsville Final
2 Lafayette County (14-16-2)
Class 2 District 14 
2
3 Lexington (13-15-3)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Higginsville Final
1 Bishop LeBlond (31-1-2)
Class 2 District 16 
2
3 East Buchanan (16-11-2)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Tournament, St. Joseph Final
1 Miller Career Academy (19-10)
Class 3 District 4 
2
4 Normandy Collaborative (4-11)
Class 3 District 4 
0
Class 3 District 4 Tournament, St. Louis Final
2 Soldan International Studies (6-6)
Class 3 District 4 
0
3 Vashon (8-2)
Class 3 District 4 
2
Class 3 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Villa Duchesne (28-6-1)
Class 3 District 5 
2
2 MICDS (9-14-1)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Villa Duchesne (28-6-1)
Class 3 District 5 
2
5 John F. Kennedy (5-21)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 MICDS (9-14-1)
Class 3 District 5 
2
3 John Burroughs (12-15)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Duchesne (20-9-2)
Class 3 District 6 
2
2 St. Charles (13-13-2)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Tournament, St. Charles Final
1 Duchesne (20-9-2)
Class 3 District 6 
2
4 North Technical (8-14)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Tournament, St. Charles Final
2 St. Charles (13-13-2)
Class 3 District 6 
2
3 Orchard Farm (18-13-1)
Class 3 District 6 
1
Class 3 District 6 Tournament, St. Charles Final
4 Warrenton (15-10-2)
Class 3 District 7 
2
5 Liberty (Wentzville) (12-15-3)
Class 3 District 7 
1
Class 3 District 7 Tournament, St. Charles Final
3 Christian (18-9)
Class 3 District 7 
2
6 St. Charles West (3-20-1)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Tournament, St. Charles Final
1 St. Pius X (Kansas City) (22-8-3)
Class 3 District 14 
2
2 Oak Grove (19-10-1)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Tournament, Oak Grove Final
1 Pembroke Hill (10-15-1)
Class 3 District 15 
2
2 Center (5-15-1)
Class 3 District 15 
1
Class 3 District 15 Tournament, Kansas City Final
1 Smithville (17-11-4)
Class 3 District 16 
1
2 Savannah (25-7-2)
Class 3 District 16 
2
Class 3 District 16 Tournament, Savannah Final
1 Cor Jesu Academy (21-13)
Class 4 District 2 
2
2 Lindbergh (16-17-3)
Class 4 District 2 
0
Class 4 District 2 Tournament, Arnold Final
1 Cor Jesu Academy (21-13)
Class 4 District 2 
2
4 Fox (12-13)
Class 4 District 2 
0
Class 4 District 2 Tournament, Arnold Final
2 Lindbergh (16-17-3)
Class 4 District 2 
2
3 Mehlville (18-14-2)
Class 4 District 2 
1
Class 4 District 2 Tournament, Arnold Final
1 Ursuline Academy (24-8)
Class 4 District 4 
2
3 Nerinx Hall (13-13-3)
Class 4 District 4 
1
Class 4 District 4 Tournament, Webster Groves Final
1 Hazelwood Central (16-10-3)
Class 4 District 5 
2
3 McCluer North (11-16)
Class 4 District 5 
0
Class 4 District 5 Tournament, Florissant Final
1 Hazelwood Central (16-10-3)
Class 4 District 5 
2
5 McCluer (15-14)
Class 4 District 5 
0
Class 4 District 5 Tournament, Florissant Final
2 Hazelwood West (6-21)
Class 4 District 5 
1
3 McCluer North (11-16)
Class 4 District 5 
2
Class 4 District 5 Tournament, Florissant Final
1 Incarnate Word Academy (11-12)
Class 4 District 6 
1
3 Ft. Zumwalt East (15-12)
Class 4 District 6 
2
Class 4 District 6 Tournament, Maryland Heights Final
1 Incarnate Word Academy (11-12)
Class 4 District 6 
2
4 Francis Howell North (8-20-1)
Class 4 District 6 
1
Class 4 District 6 Tournament, Maryland Heights Final
2 Parkway North (18-9)
Class 4 District 6 
0
3 Ft. Zumwalt East (15-12)
Class 4 District 6 
2
Class 4 District 6 Tournament, Maryland Heights Final
1 St. Joseph's Academy (23-7)
Class 4 District 7 
2
2 Parkway West (20-9-3)
Class 4 District 7 
0
Class 4 District 7 Tournament, Chesterfield Final
1 St. Joseph's Academy (23-7)
Class 4 District 7 
2
4 Parkway Central (21-9-1)
Class 4 District 7 
0
Class 4 District 7 Tournament, Chesterfield Final
2 Parkway West (20-9-3)
Class 4 District 7 
2
3 Marquette (19-11-4)
Class 4 District 7 
1
Class 4 District 7 Tournament, Chesterfield Final
1 Francis Howell (32-4)
Class 4 District 8 
2
3 Timberland (23-10-1)
Class 4 District 8 
0
Class 4 District 8 Tournament, St. Peters Final
1 Nixa (29-3-1)
Class 4 District 11 
1
2 Ozark (30-5)
Class 4 District 11 
2
Class 4 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Nixa (29-3-1)
Class 4 District 11 
2
4 Kickapoo (20-9)
Class 4 District 11 
0
Class 4 District 11 Tournament, Springfield Final
2 Ozark (30-5)
Class 4 District 11 
2
3 Glendale (29-5-1)
Class 4 District 11 
0
Class 4 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Notre Dame de Sion (19-9-2)
Class 4 District 13 
1
3 Raymore-Peculiar (15-15-1)
Class 4 District 13 
2
Class 4 District 13 Tournament, Peculiar Final
1 Blue Springs South (25-10-1)
Class 4 District 14 
0
2 Blue Springs (21-9-2)
Class 4 District 14 
2
Class 4 District 14 Tournament, Blue Springs Final
1 Park Hill South (29-6-1)
Class 4 District 15 
1
2 St. Teresa's Academy (23-9-3)
Class 4 District 15 
2
Class 4 District 15 Tournament, Liberty Final
1 Staley (26-6-3)
Class 4 District 16 
0
2 Oak Park (21-6-2)
Class 4 District 16 
2
Class 4 District 16 Tournament, Kansas City Final
1 Staley (26-6-3)
Class 4 District 16 
2
4 Kearney (15-14-3)
Class 4 District 16 
0
Class 4 District 16 Tournament, Kansas City Final
2 Oak Park (21-6-2)
Class 4 District 16 
2
3 Platte County (16-14-2)
Class 4 District 16 
0
Class 4 District 16 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.