2021-2022 Boys Basketball


1 Leopold (18-6)
Class 1 District 2 
65
5 Delta (6-18)
Class 1 District 2 
29
Class 1 District 2 Semifinal 1, Essex Final
2 Scott County Central (10-12)
Class 1 District 2 
86
3 Richland (Essex) (10-16)
Class 1 District 2 
79
Class 1 District 2 Semifinal 2, Essex Final
1 South Iron (23-4)
Class 1 District 3 
84
5 Lesterville (4-20)
Class 1 District 3 
47
Class 1 District 3 Semifinal 1, Bunker Final
2 Bunker (21-5)
Class 1 District 3 
64
3 Eminence (12-9)
Class 1 District 3 
49
Class 1 District 3 Semifinal 2, Bunker Final
1 Chadwick (21-4)
Class 1 District 4 
63
4 Niangua (11-14)
Class 1 District 4 
31
Class 1 District 4 Semifinal 1, Chadwick Final
2 Lutie (8-14)
Class 1 District 4 
64
3 Exeter (9-17)
Class 1 District 4 
39
Class 1 District 4 Semifinal 2, Chadwick Final
1 Dadeville (18-7)
Class 1 District 7 
44
4 Hermitage (18-10)
Class 1 District 7 
41
Class 1 District 7 Semifinal 1, Bolivar Final
2 Humansville (16-12)
Class 1 District 7 
30
3 Wheatland (18-10)
Class 1 District 7 
50
Class 1 District 7 Semifinal 2, Bolivar Final
1 Meadville (12-13)
Class 1 District 12 
50
4 Brunswick (16-11)
Class 1 District 12 
55
Class 1 District 12 Semifinal 1, Meadville Final
2 Northwestern (Mendon) (17-9)
Class 1 District 12 
55
3 Hale with Bosworth (15-11)
Class 1 District 12 
48
Class 1 District 12 Semifinal 2, Meadville Final
1 Mound City with Craig (26-1)
Class 1 District 16 
64
5 Rock Port (14-10)
Class 1 District 16 
37
Class 1 District 16 Semifinal 1, Mound City Final
2 South Nodaway with Jefferson (Conception) (18-8)
Class 1 District 16 
40
3 Worth County (16-6)
Class 1 District 16 
61
Class 1 District 16 Semifinal 2, Mound City Final
1 Alton (22-5)
Class 2 District 2 
59
4 Van Buren (10-13)
Class 2 District 2 
35
Class 2 District 2 Semifinal 1, Van Buren Final
2 Summersville (22-7)
Class 2 District 2 
50
3 East Carter (20-6)
Class 2 District 2 
67
Class 2 District 2 Semifinal 2, Van Buren Final
1 Bernie (25-1)
Class 2 District 3 
83
5 Oak Ridge (12-13)
Class 2 District 3 
55
Class 2 District 3 Semifinal 1, Bloomfield Final
2 Advance (22-5)
Class 2 District 3 
47
3 Meadow Heights (18-8)
Class 2 District 3 
45
Class 2 District 3 Semifinal 2, Bloomfield Final
4 Scotland County (8-16)
Class 2 District 6 
56
5 Princeton (10-16)
Class 2 District 6 
59
Class 2 District 6 Quarterfinal 2, Queen City Final
3 Schuyler County (11-15)
Class 2 District 6 
67
6 Canton (8-16)
Class 2 District 6 
69
Class 2 District 6 Quarterfinal 4, Queen City Final 1 OT
1 Norwood (26-1)
Class 2 District 10 
65
5 Bakersfield (14-13)
Class 2 District 10 
41
Class 2 District 10 Semifinal 1, Cabool Final
2 Gainesville (16-11)
Class 2 District 10 
51
3 Seymour (19-7)
Class 2 District 10 
53
Class 2 District 10 Semifinal 2, Cabool Final 1 OT
1 Blue Eye (22-4)
Class 2 District 11 
64
5 Billings (11-17)
Class 2 District 11 
42
Class 2 District 11 Semifinal 1, Billings Final
2 Crane (13-14)
Class 2 District 11 
60
3 Galena (14-13)
Class 2 District 11 
42
Class 2 District 11 Semifinal 2, Billings Final
1 College Heights Christian (22-4)
Class 2 District 12 
31
4 Miller (8-19)
Class 2 District 12 
21
Class 2 District 12 Semifinal 1, Verona Final
2 Marionville (20-6)
Class 2 District 12 
54
3 Verona (17-10)
Class 2 District 12 
64
Class 2 District 12 Semifinal 2, Verona Final
1 Weaubleau (15-12)
Class 2 District 13 
56
4 Osceola (11-14)
Class 2 District 13 
40
Class 2 District 13 Semifinal 1, Weaubleau Final
2 Marion C. Early (20-7)
Class 2 District 13 
58
3 Liberal (14-14)
Class 2 District 13 
44
Class 2 District 13 Semifinal 2, Weaubleau Final
1 Caruthersville (17-5)
Class 3 District 1 
71
4 Malden (12-15)
Class 3 District 1 
49
Class 3 District 1 Semifinal 1, Charleston Final
2 Charleston (24-3)
Class 3 District 1 
68
3 Portageville (16-11)
Class 3 District 1 
66
Class 3 District 1 Semifinal 2, Charleston Final
1 Saxony Lutheran (19-7)
Class 3 District 2 
43
5 Scott City (13-14)
Class 3 District 2 
28
Class 3 District 2 Semifinal 1, Chaffee Final
2 Kelly (19-8)
Class 3 District 2 
67
3 Woodland (15-9)
Class 3 District 2 
44
Class 3 District 2 Semifinal 2, Chaffee Final
1 Kingston (18-7)
Class 3 District 3 
70
4 Arcadia Valley (9-16)
Class 3 District 3 
45
Class 3 District 3 Semifinal 1, Park Hills Final
2 Greenville (18-7)
Class 3 District 3 
54
3 West County (12-14)
Class 3 District 3 
46
Class 3 District 3 Semifinal 2, Park Hills Final
4 Louisiana (18-9)
Class 3 District 5 
68
5 Lutheran North (4-9)
Class 3 District 5 
54
Class 3 District 5 Quarterfinal 2, Louisiana Final
3 Duchesne (11-16)
Class 3 District 5 
71
6 Sumner (2-12)
Class 3 District 5 
33
Class 3 District 5 Quarterfinal 4, Louisiana Final
4 South Shelby (10-15)
Class 3 District 6 
50
5 Mark Twain (7-17)
Class 3 District 6 
47
Class 3 District 6 Quarterfinal 2, Monroe City Final
3 Highland (18-9)
Class 3 District 6 
69
6 Clark County (3-22)
Class 3 District 6 
46
Class 3 District 6 Quarterfinal 4, Monroe City Final
4 South Callaway (15-10)
Class 3 District 7 
51
5 Missouri Military Academy (6-13)
Class 3 District 7 
45
Class 3 District 7 Quarterfinal 2, Mokane Final
3 Montgomery County (15-12)
Class 3 District 7 
53
6 New Bloomfield (3-22)
Class 3 District 7 
37
Class 3 District 7 Quarterfinal 4, Mokane Final
4 Windsor (10-14)
Class 3 District 8 
48
5 Russellville (13-13)
Class 3 District 8 
61
Class 3 District 8 Quarterfinal 2, Cole Camp Final
3 Stover (14-11)
Class 3 District 8 
49
6 Warsaw (2-20)
Class 3 District 8 
27
Class 3 District 8 Quarterfinal 4, Cole Camp Final
1 Thayer (25-1)
Class 3 District 10 
62
4 Liberty (Mountain View) (14-12)
Class 3 District 10 
41
Class 3 District 10 Semifinal 1, Houston Final
2 Hartville (19-7)
Class 3 District 10 
45
3 Mansfield (16-11)
Class 3 District 10 
36
Class 3 District 10 Semifinal 2, Houston Final
1 Skyline (18-8)
Class 3 District 11 
55
4 Sparta (18-10)
Class 3 District 11 
57
Class 3 District 11 Semifinal 1, Sparta Final
2 Greenwood (20-8)
Class 3 District 11 
56
3 Strafford (19-8)
Class 3 District 11 
57
Class 3 District 11 Semifinal 2, Sparta Final
4 Butler (17-8)
Class 3 District 13 
69
5 Holden (6-20)
Class 3 District 13 
65
Class 3 District 13 Quarterfinal 2, Butler Final
3 El Dorado Springs (14-12)
Class 3 District 13 
56
6 Sherwood (1-23)
Class 3 District 13 
24
Class 3 District 13 Quarterfinal 4, Butler Final
4 Lexington (17-9)
Class 3 District 14 
62
5 Summit Christian Academy (9-16)
Class 3 District 14 
44
Class 3 District 14 Quarterfinal 2, Higginsville Final
2 St. Michael the Archangel (16-11)
Class 3 District 14 
49
7 St. Paul Lutheran (Concordia) (13-12)
Class 3 District 14 
39
Class 3 District 14 Quarterfinal 3, Higginsville Final
3 Lone Jack (23-2)
Class 3 District 14 
60
6 University Academy Charter (6-13)
Class 3 District 14 
51
Class 3 District 14 Quarterfinal 4, Higginsville Final
1 St. Pius X (Kansas City) (15-12)
Class 3 District 15 
64
5 East Buchanan (10-17)
Class 3 District 15 
30
Class 3 District 15 Semifinal 1, Lawson Final
2 Mid-Buchanan (20-6)
Class 3 District 15 
47
3 Lathrop (13-14)
Class 3 District 15 
44
Class 3 District 15 Semifinal 2, Lawson Final
Cassville (8-17)
Class 4 District 12 
37
Aurora (19-7)
Class 4 District 12 
67
Aurora Final
Grain Valley (11-13)
Class 6 District 7 
45
Belton (13-12)
Class 6 District 6 
53
Belton Final
Helias Catholic (13-12)
Class 5 District 7 
64
Bolivar (22-3)
Class 5 District 6 
54
Bolivar Final
Wright City (3-20)
Class 4 District 7 
35
Bowling Green (12-12)
Class 4 District 7 
71
Bowling Green Final
Willard (14-12)
Class 5 District 6 
52
Branson (9-15)
Class 5 District 5 
58
Branson Final
Nixa (23-3)
Class 6 District 5 
74
Carl Junction (4-21)
Class 5 District 6 
25
Carl Junction Final
Central (Park Hills) (18-5)
Class 4 District 2 
58
Central (Cape Girardeau) (19-5)
Class 5 District 1 
76
Cape Girardeau Final
Hillcrest (10-15)
Class 5 District 6 
60
Central (Springfield) (8-15)
Class 6 District 5 
59
Springfield Final
Oak Park (16-9)
Class 6 District 8 
60
Central (St. Joseph) (3-22)
Class 6 District 8 
44
St. Joseph Final
Hallsville (10-14)
Class 4 District 8 
53
Centralia (12-13)
Class 4 District 8 
48
Centralia Final
Cameron (6-19)
Class 4 District 16 
48
Chillicothe (17-7)
Class 4 District 16 
66
Chillicothe Final
Warrensburg (12-12)
Class 5 District 7 
81
Clinton (5-18)
Class 4 District 13 
72
Clinton Final
Notre Dame (Cape Girardeau) (11-14)
Class 4 District 1 
71
Dexter (14-11)
Class 4 District 1 
56
Dexter Final
DeSoto (3-21)
Class 5 District 1 
41
Farmington (12-12)
Class 5 District 1 
81
Farmington Final
Truman (6-18)
Class 6 District 6 
55
Fort Osage (7-18)
Class 6 District 7 
56
Independence Final
Holt (9-16)
Class 6 District 4 
49
Ft. Zumwalt North (12-13)
Class 6 District 4 
44
O'fallon Final
St. Charles (16-7)
Class 4 District 6 
52
Ft. Zumwalt West (11-12)
Class 6 District 4 
57
O'fallon Final 1 OT
Affton (16-10)
Class 4 District 4 
81
Gateway (5-11)
Class 5 District 3 
55
St. Louis Final
Kickapoo (22-3)
Class 6 District 5 
63
Glendale (12-11)
Class 5 District 5 
45
Springfield Final
Ruskin (15-10)
Class 5 District 7 
58
Grandview (7-12)
Class 5 District 7 
46
Grandview Final
Frontier School of Excellence Charter (3-10)
Class 3 District 15 
51
Guadalupe Centers Charter (0-2)
 
30
GPAC Conference Tournament,  Olathe Final
St. Louis Patriots Sr.
 
59
Hancock (3-20)
Class 4 District 2 
57
St. Louis Final
Mexico (25-0)
Class 4 District 8 
76
Hannibal (9-15)
Class 5 District 4 
57
Hannibal Final
Pleasant Hill (10-13)
Class 4 District 13 
54
Harrisonville (5-20)
Class 4 District 13 
48
Harrisonville Final
STEAM Academy (3-12)
Class 4 District 6 
33
Hazelwood West (11-12)
Class 6 District 3 
66
St. Louis Final
Cuba (14-12)
Class 4 District 3 
25
Herculaneum (16-8)
Class 4 District 2 
56
Herculaneum Final
Battle (9-14)
Class 6 District 7 
62
Jefferson City (11-14)
Class 5 District 7 
64
Jefferson City Final
Neosho (16-9)
Class 5 District 6 
63
Joplin (18-7)
Class 6 District 5 
67
Joplin Final
Raytown South (10-15)
Class 5 District 7 
38
Kearney (8-17)
Class 5 District 8 
54
Kearney Final
Marshall (1-22)
Class 4 District 15 
42
Kirksville (19-4)
Class 4 District 8 
68
Kirksville Final
Francis Howell (18-8)
Class 6 District 3 
54
Kirkwood (9-13)
Class 6 District 2 
32
Kirkwood Final
Lutheran St. Charles (12-11)
Class 4 District 7 
44
Ladue Horton Watkins (15-10)
Class 5 District 3 
57
St. Louis Final
Richmond (19-5)
Class 4 District 15 
44
Lafayette (St. Joseph) (16-6)
Class 4 District 16 
56
St. Joseph Final
Francis Howell Central (7-17)
Class 6 District 3 
44
Lafayette (Wildwood) (14-10)
Class 6 District 2 
46
Wildwood Final
Rolla (18-8)
Class 5 District 5 
72
Lebanon (5-18)
Class 6 District 5 
46
Lebanon Final
Staley (22-4)
Class 6 District 8 
56
Lee's Summit (21-4)
Class 6 District 6 
57
Lee's Summit Final
Raymore-Peculiar (10-15)
Class 6 District 6 
34
Lee's Summit West (11-13)
Class 6 District 6 
49
Lee's Summit Final
Blue Springs (21-5)
Class 6 District 7 
48
Liberty (23-2)
Class 6 District 8 
66
Liberty Final
Lee's Summit North (7-17)
Class 6 District 6 
31
Liberty North (12-12)
Class 6 District 8 
50
Liberty Final
California (19-5)
Class 4 District 10 
47
Macon (17-8)
Class 4 District 8 
57
Macon Final
Hazelwood East (6-18)
Class 5 District 4 
57
McCluer (5-18)
Class 5 District 4 
56
Florissant Final
Marquette (11-14)
Class 6 District 2 
55
Mehlville (9-14)
Class 5 District 2 
59
St. Louis Final
Fulton (15-8)
Class 4 District 9 
66
Moberly (9-16)
Class 4 District 8 
60
Moberly Final
Lamar (13-11)
Class 4 District 12 
63
Monett (14-12)
Class 4 District 12 
54
Monett Final
Reeds Spring (8-17)
Class 4 District 11 
70
Mountain Grove (11-13)
Class 4 District 11 
67
Mountain Grove Final
Park Hill South (16-10)
Class 6 District 8 
71
North Kansas City (20-5)
Class 6 District 8 
77
North Kansas City Final
Winnetonka (7-19)
Class 5 District 8 
68
Oak Grove (5-20)
Class 4 District 15 
56
Oak Grove Final
Clayton (11-13)
Class 5 District 3 
59
Oakville (14-10)
Class 6 District 1 
46
St. Louis Final
Blue Knights (St. Louis, MO)
 
43
Pacific (8-18)
Class 5 District 2 
66
Pacific Final
Blue Springs South (0-23)
Class 6 District 7 
48
Park Hill (16-9)
Class 6 District 8 
81
Kansas City Final
Fox (3-16)
Class 6 District 1 
45
Parkway North (16-8)
Class 5 District 3 
69
Creve Coeur Final
Francis Howell North (8-17)
Class 6 District 3 
48
Parkway South (6-18)
Class 6 District 2 
60
Manchester Final
Ritenour (5-13)
Class 6 District 3 
39
Pattonville (16-10)
Class 6 District 3 
72
Maryland Heights Final
Barstow (9-12)
Class 4 District 13 
61
Piper (Kansas City, KS)
 
79
Kansas City, KS Final
Smithville (19-6)
Class 5 District 8 
62
Platte County (19-4)
Class 5 District 8 
79
Platte City Final
Lutheran South (4-22)
Class 5 District 2 
52
Priory (18-8)
Class 4 District 6 
70
St. Louis Final
William Chrisman (18-7)
Class 5 District 8 
42
Raytown (18-7)
Class 6 District 6 
52
Raytown Final
Ozark (19-7)
Class 6 District 5 
52
Republic (15-11)
Class 6 District 5 
51
Republic Final
Parkway West (23-2)
Class 6 District 2 
70
Rockwood Summit (9-13)
Class 5 District 2 
46
Fenton Final
Pembroke Hill (16-4)
Class 4 District 14 
54
Saint Thomas Aquinas (Overland Park, KS)
 
40
Overland Park, KS Final
St. Clair (10-14)
Class 4 District 3 
24
Salem (3-20)
Class 4 District 3 
40
Salem Final
North County (14-12)
Class 5 District 1 
67
Seckman (16-7)
Class 6 District 1 
70
Imperial Final
Doniphan (15-10)
Class 4 District 1 
62
Sikeston (16-10)
Class 5 District 1 
74
Sikeston Final
Capital City (13-13)
Class 5 District 7 
63
Smith-Cotton (1-23)
Class 6 District 7 
59
Sedalia Final
Lincoln College Prep (18-8)
Class 5 District 8 
74
Southeast (15-10)
Class 4 District 14 
50
Kansas City Final
Fatima (20-4)
Class 4 District 9 
63
Southern Boone (10-14)
Class 4 District 9 
43
Ashland Final
St. Dominic (20-5)
Class 5 District 4 
74
St. Charles West (15-9)
Class 4 District 7 
56
St. Charles Final
Vianney (12-13)
Class 5 District 2 
95
St. Francis Borgia (15-11)
Class 5 District 2 
84
Washington Final
Washington (11-14)
Class 5 District 2 
59
St. James (14-12)
Class 4 District 3 
53
St James Final
Owensville (7-16)
Class 4 District 3 
32
Sullivan (10-14)
Class 4 District 3 
44
Sullivan Final
Frontier STEM (6-8)
Class 4 District 15 
58
TBD
 
25
Conference Tournament,  Olathe Final
Ft. Zumwalt East (2-21)
Class 5 District 4 
58
Timberland (5-17)
Class 6 District 4 
81
Wentzville Final
Hillsboro (18-6)
Class 5 District 1 
74
Union (15-11)
Class 5 District 5 
53
Union Final
DeSmet (18-8)
Class 5 District 3 
50
Vashon (20-4)
Class 4 District 5 
65
St. Louis Final
Camdenton (3-21)
Class 5 District 5 
56
Waynesville (4-15)
Class 6 District 2 
67
Waynesville Final
Carthage (18-7)
Class 6 District 5 
54
Webb City (17-8)
Class 5 District 6 
61
Webb City Final
Jackson (12-13)
Class 6 District 1 
54
Webster Groves (18-7)
Class 5 District 2 
77
Webster Groves Final
Parkview (17-8)
Class 5 District 6 
61
West Plains (14-11)
Class 5 District 5 
51
West Plains Final
Gateway Legacy Sr. H. (9-11)
 
McKinley Classical Leadership (10-7)
Class 3 District 4 
St. Louis 5:30 PM



Processing. Please wait.