2019-2020 Boys Basketball


1 Cooter (15-8)
Class 1 District 1 
97
8 North Pemiscot (0-23)
Class 1 District 1 
54
Class 1 District 1 Quarterfinal 1, Cardwell Final
4 Couch (5-17)
Class 1 District 1 
63
5 Southland (6-18)
Class 1 District 1 
46
Class 1 District 1 Quarterfinal 2, Cardwell Final
2 Clarkton (11-13)
Class 1 District 1 
70
7 Koshkonong (2-20)
Class 1 District 1 
44
Class 1 District 1 Quarterfinal 3, Cardwell Final
3 Naylor (8-15)
Class 1 District 1 
77
6 Delta (Deering) (5-16)
Class 1 District 1 
83
Class 1 District 1 Quarterfinal 4, Cardwell Final
1 Delta (22-5)
Class 1 District 2 
100
8 Bell City (2-22)
Class 1 District 2 
59
Class 1 District 2 Quarterfinal 1, Bell City Final
4 Leopold (13-13)
Class 1 District 2 
64
5 Risco (14-11)
Class 1 District 2 
71
Class 1 District 2 Quarterfinal 2, Bell City Final
2 Oak Ridge (17-9)
Class 1 District 2 
82
7 Scott County Central (2-21)
Class 1 District 2 
47
Class 1 District 2 Quarterfinal 3, Bell City Final
3 Gideon (22-5)
Class 1 District 2 
62
6 Richland (Essex) (7-17)
Class 1 District 2 
42
Class 1 District 2 Quarterfinal 4, Bell City Final
1 South Iron (27-0)
Class 1 District 3 
82
8 Marquand-Zion (0-26)
Class 1 District 3 
25
Class 1 District 3 Quarterfinal 1, Annapolis Final
4 Eminence (8-16)
Class 1 District 3 
67
5 Summersville (7-16)
Class 1 District 3 
33
Class 1 District 3 Quarterfinal 2, Annapolis Final
2 Lesterville (20-7)
Class 1 District 3 
81
7 St. Paul Lutheran (Farmington) (5-20)
Class 1 District 3 
50
Class 1 District 3 Quarterfinal 3, Annapolis Final
3 Bunker (15-10)
Class 1 District 3 
84
6 Zalma (5-20)
Class 1 District 3 
28
Class 1 District 3 Quarterfinal 4, Annapolis Final
1 Dora (26-2)
Class 1 District 4 
111
8 Exeter (3-21)
Class 1 District 4 
51
Class 1 District 4 Quarterfinal 1, Norwood Final
4 Bradleyville (12-12)
Class 1 District 4 
59
5 Lutie (8-17)
Class 1 District 4 
57
Class 1 District 4 Quarterfinal 2, Norwood Final
2 Norwood (17-10)
Class 1 District 4 
69
7 Niangua (1-24)
Class 1 District 4 
29
Class 1 District 4 Quarterfinal 3, Norwood Final
3 Chadwick (18-7)
Class 1 District 4 
84
6 Hurley (5-21)
Class 1 District 4 
43
Class 1 District 4 Quarterfinal 4, Norwood Final
1 Fair Play (14-11)
Class 1 District 7 
49
8 Wheatland (6-19)
Class 1 District 7 
43
Class 1 District 7 Quarterfinal 1, Bolivar Final
4 Halfway (13-12)
Class 1 District 7 
58
5 Walnut Grove (9-17)
Class 1 District 7 
41
Class 1 District 7 Quarterfinal 2, Bolivar Final
2 Macks Creek (17-9)
Class 1 District 7 
71
7 Humansville (7-19)
Class 1 District 7 
45
Class 1 District 7 Quarterfinal 3, Bolivar Final
3 Climax Springs (18-8)
Class 1 District 7 
81
6 Hermitage (10-16)
Class 1 District 7 
57
Class 1 District 7 Quarterfinal 4, Bolivar Final
8 Missouri School for the Deaf (8-10)
Class 1 District 9 
46
9 Tuscumbia (0-23)
Class 1 District 9 
44
Class 1 District 9 Championship, Jefferson City Final
1 Southwest (Livingston County) (18-5)
Class 1 District 13 
76
8 Breckenridge (0-14)
Class 1 District 13 
14
Class 1 District 13 Quarterfinal 1, Norborne Final
4 Hardin-Central (4-16)
Class 1 District 13 
34
5 Santa Fe (5-20)
Class 1 District 13 
55
Class 1 District 13 Quarterfinal 2, Norborne Final
2 Orrick (17-8)
Class 1 District 13 
73
7 Braymer (2-17)
Class 1 District 13 
32
Class 1 District 13 Quarterfinal 3, Norborne Final
3 Tina-Avalon (10-14)
Class 1 District 13 
37
6 Norborne (3-19)
Class 1 District 13 
25
Class 1 District 13 Quarterfinal 4, Norborne Final
1 Bernie (22-5)
Class 2 District 1 
68
8 Holcomb (5-17)
Class 2 District 1 
40
Class 2 District 1 Quarterfinal 1, Campbell Final
4 Campbell (18-6)
Class 2 District 1 
42
5 Portageville (12-13)
Class 2 District 1 
44
Class 2 District 1 Quarterfinal 2, Campbell Final 1 OT
2 Hayti (18-8)
Class 2 District 1 
79
7 South Pemiscot (13-12)
Class 2 District 1 
66
Class 2 District 1 Quarterfinal 3, Campbell Final
3 Neelyville (16-9)
Class 2 District 1 
68
6 Senath-Hornersville (13-13)
Class 2 District 1 
54
Class 2 District 1 Quarterfinal 4, Campbell Final
4 East Carter (18-8)
Class 2 District 2 
73
5 Ellington (13-12)
Class 2 District 2 
65
Class 2 District 2 Quarterfinal 2, Van Buren Final
2 Van Buren (20-5)
Class 2 District 2 
107
7 Greenville (4-16)
Class 2 District 2 
41
Class 2 District 2 Quarterfinal 3, Van Buren Final
3 Alton (20-7)
Class 2 District 2 
64
6 Winona (6-14)
Class 2 District 2 
28
Class 2 District 2 Quarterfinal 4, Van Buren Final
1 Oran (22-5)
Class 2 District 3 
57
8 Bloomfield (6-18)
Class 2 District 3 
27
Class 2 District 3 Quarterfinal 1, Bloomfield Final
4 Valle Catholic (18-9)
Class 2 District 3 
68
5 Meadow Heights (12-14)
Class 2 District 3 
57
Class 2 District 3 Quarterfinal 2, Bloomfield Final
2 St. Vincent (19-6)
Class 2 District 3 
73
7 Puxico (8-16)
Class 2 District 3 
33
Class 2 District 3 Quarterfinal 3, Bloomfield Final
3 Advance (23-4)
Class 2 District 3 
83
6 Chaffee (8-17)
Class 2 District 3 
51
Class 2 District 3 Quarterfinal 4, Bloomfield Final
1 Thomas Jefferson Independent (18-8)
Class 2 District 12 
73
8 Jasper (7-18)
Class 2 District 12 
32
Class 2 District 12 Quarterfinal 1, Webb City Final
4 Diamond (10-15)
Class 2 District 12 
56
5 Wheaton (13-12)
Class 2 District 12 
60
Class 2 District 12 Quarterfinal 2, Webb City Final
2 College Heights Christian (16-10)
Class 2 District 12 
58
7 Verona (5-21)
Class 2 District 12 
37
Class 2 District 12 Quarterfinal 3, Webb City Final
3 Purdy (13-12)
Class 2 District 12 
60
6 Southwest (Washburn) (7-19)
Class 2 District 12 
42
Class 2 District 12 Quarterfinal 4, Webb City Final
1 Charleston (23-4)
Class 3 District 1 
101
8 Twin Rivers (7-17)
Class 3 District 1 
57
Class 3 District 1 Quarterfinal 1, Kennett Final
4 Caruthersville (9-12)
Class 3 District 1 
77
5 Malden (11-14)
Class 3 District 1 
49
Class 3 District 1 Quarterfinal 2, Kennett Final
2 Central (New Madrid County) (17-9)
Class 3 District 1 
78
7 East Prairie (7-17)
Class 3 District 1 
45
Class 3 District 1 Quarterfinal 3, Kennett Final
3 Kennett (20-7)
Class 3 District 1 
73
6 Doniphan (12-15)
Class 3 District 1 
51
Class 3 District 1 Quarterfinal 4, Kennett Final
1 Scott City (18-8)
Class 3 District 2 
71
8 Woodland (6-18)
Class 3 District 2 
33
Class 3 District 2 Quarterfinal 1, Fredericktown Final
4 Saxony Lutheran (10-16)
Class 3 District 2 
73
5 Clearwater (13-12)
Class 3 District 2 
67
Class 3 District 2 Quarterfinal 2, Fredericktown Final
2 Kelly (18-9)
Class 3 District 2 
69
7 West County (7-14)
Class 3 District 2 
35
Class 3 District 2 Quarterfinal 3, Fredericktown Final
3 Arcadia Valley (13-12)
Class 3 District 2 
48
6 Fredericktown (12-13)
Class 3 District 2 
63
Class 3 District 2 Quarterfinal 4, Fredericktown Final
1 Hancock (21-5)
Class 3 District 5 
73
8 Bayless (5-19)
Class 3 District 5 
41
Class 3 District 5 Quarterfinal 1, St. Louis Final
4 Lutheran South (9-17)
Class 3 District 5 
63
5 Maplewood-Richmond Hts. (10-14)
Class 3 District 5 
46
Class 3 District 5 Quarterfinal 2, St. Louis Final
2 Bishop DuBourg (15-11)
Class 3 District 5 
72
7 Principia (5-20)
Class 3 District 5 
27
Class 3 District 5 Quarterfinal 3, St. Louis Final
3 Whitfield (8-18)
Class 3 District 5 
83
6 Valley Park (8-14)
Class 3 District 5 
49
Class 3 District 5 Quarterfinal 4, St. Louis Final
Rockhurst (12-11)
Class 5 District 14 
52
Bishop Miege (Roeland Park, KS)
 
69
Roeland Park, KS Final
Mansfield (4-19)
Class 2 District 10 
73
Cameron (7-18)
Class 3 District 16 
60
Springfield Final
Belleville West (Belleville, IL)
 
52
Chaminade College Prep (17-6)
Class 5 District 4 
62
Creve Coeur Final
Potosi (4-19)
Class 4 District 2 
57
Farmington (15-10)
Class 4 District 2 
68
Farmington Final
Cardinal Ritter (18-6)
Class 3 District 6 
74
Father Tolton Regional Catholic (18-4)
Class 3 District 9 
64
Columbia Final
Poplar Bluff (7-15)
Class 5 District 1 
57
Jefferson City (11-11)
Class 5 District 9 
71
Jefferson City Final
Poplar Bluff (7-15)
Class 5 District 1 
57
Jefferson City (11-11)
Class 5 District 9 
71
Jefferson City Final
Grandview Christian
 
40
Vashon (18-5)
Class 4 District 6 
76
St. Louis Final
Lebanon (16-9)
Class 5 District 10 
71
West Plains (12-11)
Class 4 District 11 
75
West Plains Final
DMI Defenders (Walker, IA)
 
Heartland (Bethel) Sr.
 
Bethel 2:15 PM



Processing. Please wait.