2020-2021 Boys Basketball



Viewing Perryville High School
Windsor (Imperial) (11-11)
Class 5 District 3 
66
Perryville (3-16)
Class 5 District 1 
43
Perryville Final
1 Risco (9-13)
Class 1 District 1 
57
5 Scott County Central (5-11)
Class 1 District 1 
61
Class 1 District 1 Semifinal 1, Sikeston Final
2 Gideon (10-13)
Class 1 District 1 
70
3 Richland (Essex) (9-14)
Class 1 District 1 
50
Class 1 District 1 Semifinal 2, Gideon Final
4 Oak Ridge (3-16)
Class 1 District 2 
77
5 Bell City (1-20)
Class 1 District 2 
44
Class 1 District 2 Quarterfinal 2, Oak Ridge Final
3 Zalma (9-12)
Class 1 District 2 
92
6 Marquand-Zion (0-17)
Class 1 District 2 
40
Class 1 District 2 Quarterfinal 4, Zalma Final
1 South Iron (20-4)
Class 1 District 3 
107
4 St. Paul Lutheran (Farmington) (8-14)
Class 1 District 3 
14
Class 1 District 3 Semifinal 1, Annapolis Final
2 Bunker (18-6)
Class 1 District 3 
68
3 Eminence (8-12)
Class 1 District 3 
39
Class 1 District 3 Semifinal 2, Bunker Final
1 Chadwick (23-3)
Class 1 District 4 
58
4 School of the Ozarks (3-5)
Class 1 District 4 
27
Class 1 District 4 Semifinal 1, Chadwick Final
2 Niangua (10-14)
Class 1 District 4 
44
3 Bradleyville (8-10)
Class 1 District 4 
57
Class 1 District 4 Semifinal 2, Niangua Final
1 Lockwood (23-1)
Class 1 District 6 
65
4 Fair Play (11-13)
Class 1 District 6 
39
Class 1 District 6 Semifinal 1, Lockwood Final
2 Golden City (21-4)
Class 1 District 6 
59
3 Dadeville (16-10)
Class 1 District 6 
57
Class 1 District 6 Semifinal 2, Golden City Final
1 Thomas Jefferson Independent (18-5)
Class 1 District 7 
76
4 Rich Hill (10-14)
Class 1 District 7 
51
Class 1 District 7 Semifinal 1, Joplin Final
2 McAuley Catholic (9-15)
Class 1 District 7 
55
3 Hume (12-6)
Class 1 District 7 
40
Class 1 District 7 Semifinal 2, Joplin Final
1 Higbee (16-5)
Class 1 District 10 
30
4 Chamois (5-11)
Class 1 District 10 
28
Class 1 District 10 Semifinal 1, Higbee Final
2 Jamestown (10-12)
Class 1 District 10 
46
3 Community (5-19)
Class 1 District 10 
50
Class 1 District 10 Semifinal 2, California Final
1 Novinger (14-4)
Class 1 District 11 
85
4 North Shelby (11-11)
Class 1 District 11 
68
Class 1 District 11 Semifinal 1, Novinger Final
2 Green City (23-4)
Class 1 District 11 
72
3 Atlanta (13-8)
Class 1 District 11 
63
Class 1 District 11 Semifinal 2, Green City Final
1 Orrick (14-6)
Class 1 District 13 
64
4 Norborne (6-12)
Class 1 District 13 
41
Class 1 District 13 Semifinal 1, Orrick Final
2 Southwest (Livingston County) (16-4)
Class 1 District 13 
71
6 Santa Fe (4-16)
Class 1 District 13 
30
Class 1 District 13 Semifinal 2, Alma Final
1 Winston (24-1)
Class 1 District 15 
43
5 St. Joseph Christian (16-10)
Class 1 District 15 
42
Class 1 District 15 Semifinal 1, Winston Final
2 Stanberry (16-7)
Class 1 District 15 
66
3 Pattonsburg (17-8)
Class 1 District 15 
54
Class 1 District 15 Semifinal 2, Stanberry Final
1 Mound City with Craig (25-1)
Class 1 District 16 
93
5 West Nodaway (12-12)
Class 1 District 16 
41
Class 1 District 16 Semifinal 1, Mound City Final
2 South Nodaway with Jefferson (Conception) (14-13)
Class 1 District 16 
66
3 Northeast Nodaway (17-9)
Class 1 District 16 
44
Class 1 District 16 Semifinal 2, Conception Junction Final
1 Campbell (20-4)
Class 2 District 1 
78
4 South Pemiscot (17-8)
Class 2 District 1 
68
Class 2 District 1 Semifinal 1, Campbell Final
2 Bernie (20-5)
Class 2 District 1 
73
3 Hayti (9-11)
Class 2 District 1 
50
Class 2 District 1 Semifinal 2, Bernie Final
4 Meadow Heights (14-9)
Class 2 District 3 
47
5 Valle Catholic (17-8)
Class 2 District 3 
61
Class 2 District 3 Quarterfinal 2, Patton Final
3 St. Vincent (19-4)
Class 2 District 3 
62
6 Puxico (5-18)
Class 2 District 3 
47
Class 2 District 3 Quarterfinal 4, Perryville Final
4 Slater (18-4)
Class 2 District 7 
58
5 New Franklin (13-7)
Class 2 District 7 
44
Class 2 District 7 Quarterfinal 2, Slater Final
2 Salisbury (18-2)
Class 2 District 7 
68
7 Glasgow (4-14)
Class 2 District 7 
46
Class 2 District 7 Quarterfinal 3, Salisbury Final
3 Westran (19-5)
Class 2 District 7 
70
6 Marceline (8-14)
Class 2 District 7 
39
Class 2 District 7 Quarterfinal 4, Huntsville Final
4 Sacred Heart (16-5)
Class 2 District 8 
74
5 Calvary Lutheran (8-12)
Class 2 District 8 
52
Class 2 District 8 Quarterfinal 2, Sedalia Final
3 Eugene (14-8)
Class 2 District 8 
76
6 Green Ridge (5-18)
Class 2 District 8 
30
Class 2 District 8 Quarterfinal 4, Eugene Final
1 Liberal (15-10)
Class 2 District 12 
83
5 Jasper (8-17)
Class 2 District 12 
69
Class 2 District 12 Semifinal 1, Liberal Final
2 Wheaton (12-11)
Class 2 District 12 
54
3 College Heights Christian (16-9)
Class 2 District 12 
68
Class 2 District 12 Semifinal 2, Wheaton Final
4 Osceola (11-11)
Class 2 District 13 
45
5 Midway (12-13)
Class 2 District 13 
41
Class 2 District 13 Quarterfinal 2, Osceola Final
3 Archie (13-11)
Class 2 District 13 
74
6 Appleton City (9-12)
Class 2 District 13 
46
Class 2 District 13 Quarterfinal 4, Archie Final
1 Mid-Buchanan (20-5)
Class 2 District 15 
66
5 Maysville (10-13)
Class 2 District 15 
36
Class 2 District 15 Semifinal 1, Faucett Final
2 Gallatin (20-3)
Class 2 District 15 
68
3 Plattsburg (13-12)
Class 2 District 15 
50
Class 2 District 15 Semifinal 2, Gallatin Final
1 Bishop LeBlond (16-10)
Class 2 District 16 
58
4 Albany (12-8)
Class 2 District 16 
40
Class 2 District 16 Semifinal 1, St. Joseph Final
2 North Andrew (19-8)
Class 2 District 16 
56
3 Princeton (14-11)
Class 2 District 16 
40
Class 2 District 16 Semifinal 2, Rosendale Final
1 Charleston (11-8)
Class 3 District 2 
83
4 East Prairie (10-11)
Class 3 District 2 
49
Class 3 District 2 Semifinal 1, Charleston Final
2 Scott City (16-6)
Class 3 District 2 
41
6 Saxony Lutheran (8-13)
Class 3 District 2 
43
Class 3 District 2 Semifinal 2, Scott City Final
1 Greenville (10-11)
Class 3 District 3 
51
4 Kingston (9-12)
Class 3 District 3 
64
Class 3 District 3 Semifinal 1, Greenville Final
2 Arcadia Valley (9-8)
Class 3 District 3 
61
3 West County (7-12)
Class 3 District 3 
41
Class 3 District 3 Semifinal 2, Ironton Final
4 Missouri Military Academy (6-9)
Class 3 District 7 
52
5 New Bloomfield (2-18)
Class 3 District 7 
36
Class 3 District 7 Quarterfinal 2, Mexico Final
3 Fayette (14-10)
Class 3 District 7 
84
6 South Shelby (9-16)
Class 3 District 7 
71
Class 3 District 7 Quarterfinal 4, Fayette Final
4 Stover (8-13)
Class 3 District 8 
61
5 Russellville (9-17)
Class 3 District 8 
83
Class 3 District 8 Quarterfinal 2, Stover Final
3 Tipton (15-11)
Class 3 District 8 
68
6 Belle (5-11)
Class 3 District 8 
43
Class 3 District 8 Quarterfinal 4, Tipton Final
4 Sarcoxie (7-15)
Class 3 District 12 
60
5 Pierce City (5-18)
Class 3 District 12 
43
Class 3 District 12 Quarterfinal 2, Sarcoxie Final
3 Southwest (Washburn) (10-11)
Class 3 District 12 
76
6 Diamond (5-19)
Class 3 District 12 
55
Class 3 District 12 Quarterfinal 4, Washburn Final
McDonald County (8-13)
Class 5 District 11 
88
Aurora (11-12)
Class 4 District 12 
74
Aurora Final
Macon (13-10)
Class 4 District 7 
95
Battle (13-7)
Class 6 District 8 
97
Columbia Final 1 OT
Versailles (10-12)
Class 4 District 10 
58
Blair Oaks (19-4)
Class 4 District 9 
106
Jefferson City Final
Liberty (20-3)
Class 6 District 15 
73
Blue Springs (17-5)
Class 6 District 14 
60
Blue Springs Final
Park Hill (16-3)
Class 6 District 16 
67
Blue Springs South (11-10)
Class 6 District 14 
38
Blue Springs Final
Central (Springfield) (5-16)
Class 6 District 10 
70
Camdenton (3-21)
Class 5 District 9 
63
Camdenton Final
Chillicothe (14-8)
Class 4 District 16 
61
Cameron (9-16)
Class 4 District 16 
55
Cameron Final
Webb City (16-8)
Class 5 District 12 
62
Carthage (7-18)
Class 6 District 12 
46
Carthage Final
Central (Cape Girardeau) (10-8)
Class 5 District 1 
58
Central (Park Hills) (12-10)
Class 4 District 2 
52
Park Hills Final
Oakville (11-11)
Class 6 District 2 
40
Clayton (3-18)
Class 5 District 5 
30
Clayton Final
Oakville (11-11)
Class 6 District 2 
40
Clayton (3-18)
Class 5 District 5 
30
Clayton Final
Herculaneum (6-15)
Class 4 District 2 
42
Cuba (4-12)
Class 4 District 9 
29
Cuba Final
Vashon (8-1)
Class 4 District 4 
41
DeSmet (12-6)
Class 5 District 7 
48
St. Louis Final
Farmington (15-7)
Class 5 District 2 
79
DeSoto (13-11)
Class 5 District 2 
49
Desoto Final
Rock Bridge (12-7)
Class 6 District 8 
68
East (Kansas City) (1-13)
Class 5 District 14 
26
Kansas City Final
Buffalo (17-9)
Class 4 District 10 
50
El Dorado Springs (7-16)
Class 4 District 13 
58
El Dorado Springs Final
Kirkwood (18-5)
Class 6 District 4 
48
Francis Howell (16-4)
Class 6 District 6 
29
St. Charles Final
Lafayette (Wildwood) (12-13)
Class 6 District 3 
32
Francis Howell Central (12-10)
Class 6 District 6 
46
St. Charles Final
Timberland (6-12)
Class 6 District 7 
58
Ft. Zumwalt East (6-11)
Class 5 District 8 
74
St. Peters Final
Moberly (8-13)
Class 5 District 15 
46
Fulton (18-2)
Class 4 District 8 
75
Fulton Final
Hillcrest (14-10)
Class 5 District 10 
74
Glendale (5-15)
Class 6 District 11 
65
Springfield Final
Belton (13-10)
Class 6 District 13 
44
Grain Valley (8-13)
Class 6 District 14 
53
Grain Valley Final
Ruskin (10-13)
Class 5 District 13 
51
Grandview (9-12)
Class 5 District 13 
52
Grandview Final
Bayless (13-6)
Class 4 District 3 
63
Hancock (6-13)
Class 4 District 3 
53
St. Louis Final
McCluer (2-7)
Class 5 District 6 
64
Hazelwood East (6-6)
Class 5 District 6 
68
St. Louis Final
Bolivar (11-11)
Class 5 District 10 
51
Helias Catholic (17-5)
Class 6 District 9 
71
Jefferson City Final
Ft. Zumwalt North (21-2)
Class 6 District 6 
63
Holt (3-15)
Class 6 District 7 
56
Wentzville Final
Van Horn (15-8)
Class 5 District 14 
71
Kansas City Christian (Prairie Village, KS)
 
27
Prairie Village, KS Final
Kickapoo (20-2)
Class 6 District 12 
86
Lebanon (2-19)
Class 6 District 10 
40
Lebanon Final
Liberty North (7-17)
Class 6 District 15 
49
Lee's Summit North (0-16)
Class 6 District 14 
42
Lee's Summit Final
East Newton (23-2)
Class 4 District 12 
42
Logan-Rogersville (18-5)
Class 5 District 11 
50
Rogersville Final
Mehlville (5-17)
Class 6 District 2 
47
Marquette (14-8)
Class 6 District 3 
65
Chesterfield Final
Kirksville (14-5)
Class 5 District 15 
70
Marshall (3-10)
Class 5 District 15 
59
Marshall Final
Ladue Horton Watkins (12-8)
Class 6 District 4 
56
McCluer North (6-2)
Class 5 District 6 
48
Florissant Final
Hannibal (9-12)
Class 5 District 15 
49
Mexico HS (18-3)
Class 5 District 15 
66
Mexico Final
Cassville (4-19)
Class 4 District 12 
27
Monett (7-15)
Class 5 District 11 
52
Monett Final
North Callaway (11-12)
Class 4 District 7 
26
Montgomery County (18-7)
Class 4 District 7 
54
Montgomery City Final
Couch (8-12)
Class 2 District 2 
57
Mountain Grove Acad. HS
 
36
Mountain Grove Final
Hollister (16-6)
Class 4 District 11 
43
Mt. Vernon (14-7)
Class 4 District 12 
55
Mount Vernon Final
Joplin (11-12)
Class 6 District 12 
56
Neosho (12-10)
Class 5 District 11 
57
Neosho Final
Carl Junction (6-18)
Class 5 District 12 
38
Nixa (22-3)
Class 6 District 11 
81
Nixa Final
Seckman (8-10)
Class 6 District 1 
68
North County (19-1)
Class 5 District 2 
72
Bonne Terre Final
Park Hill South (11-6)
Class 6 District 16 
65
North Kansas City (9-12)
Class 6 District 15 
33
North Kansas City Final
Lincoln College Prep (11-9)
Class 5 District 14 
67
Northeast (Kansas City) HS (1-21)
Class 4 District 15 
44
Kansas City Final
Dexter (20-5)
Class 4 District 1 
62
Notre Dame (Cape Girardeau) (18-5)
Class 5 District 1 
66
Cape Girardeau Final
Central (St. Joseph) (14-11)
Class 6 District 16 
57
Oak Park (10-12)
Class 6 District 16 
37
Kansas City Final
Sullivan (10-10)
Class 5 District 4 
43
Owensville (8-13)
Class 4 District 9 
47
Owensville Final 1 OT
Republic (21-4)
Class 6 District 12 
55
Ozark (18-7)
Class 6 District 11 
67
Ozark Final
Hazelwood West (2-9)
Class 6 District 5 
34
Parkway North (14-9)
Class 5 District 7 
62
Creve Coeur Final
Smithville (12-12)
Class 5 District 16 
49
Platte County (19-4)
Class 5 District 16 
73
Platte City Final
Harrisonville (15-8)
Class 5 District 12 
65
Pleasant Hill (5-15)
Class 4 District 13 
50
Pleasant Hill Final
Liberty North (7-17)
Class 6 District 15 
67
Raymore-Peculiar (12-12)
Class 6 District 13 
54
Peculiar Final
Kearney (11-8)
Class 5 District 16 
0
Raytown South (9-13)
Class 5 District 13 
1
Raytown Forfeit
Lamar (12-12)
Class 4 District 13 
38
Reeds Spring (10-13)
Class 4 District 12 
40
Reeds Spring Final
Pattonville (20-1)
Class 6 District 5 
85
Ritenour (1-6)
Class 6 District 5 
48
St. Louis Final
Parkview (11-10)
Class 6 District 10 
69
Rolla (13-9)
Class 5 District 9 
64
Rolla Final
St. Charles (9-13)
Class 5 District 7 
44
St. Charles West (7-7)
Class 5 District 7 
49
St. Charles Final
Ft. Zumwalt West (5-15)
Class 6 District 6 
45
St. Dominic (19-5)
Class 5 District 8 
77
O'fallon Final
Central (Kansas City) (12-8)
Class 4 District 15 
74
St. Michael the Archangel (17-5)
Class 4 District 14 
85
Lee's Summit Final
Lee's Summit (13-7)
Class 6 District 13 
54
Staley (18-3)
Class 6 District 16 
66
Kansas City Final
Parkway Central (6-15)
Class 5 District 7 
38
Troy Buchanan (16-6)
Class 6 District 7 
60
Troy Final
Fort Osage (6-14)
Class 6 District 15 
40
Truman (18-6)
Class 6 District 15 
70
Independence Final
St. Francis Borgia (12-10)
Class 5 District 4 
55
Vianney (11-9)
Class 5 District 3 
60
St. Louis Final
Clinton (5-15)
Class 4 District 13 
33
Warrensburg (18-4)
Class 5 District 13 
73
Warrensburg Final
Waynesville (11-11)
Class 6 District 10 
46
West Plains (13-9)
Class 5 District 9 
50
West Plains Final
MICDS (19-2)
Class 4 District 5 
41
Westminster Christian Academy (18-5)
Class 4 District 5 
40
Chesterfield Final
Branson (10-12)
Class 6 District 11 
48
Willard (10-15)
Class 5 District 10 
55
Willard Final
Raytown (19-5)
Class 6 District 14 
70
William Chrisman (8-17)
Class 5 District 14 
48
Independence Final
Houston (8-15)
Class 3 District 9 
52
Willow Springs (17-7)
Class 4 District 11 
70
Willow Springs Final
Oak Grove (4-15)
Class 4 District 14 
31
Winnetonka (5-15)
Class 5 District 14 
75
Kansas City Final
Bowling Green (6-14)
Class 4 District 7 
43
Wright City (7-15)
Class 4 District 6 
46
Wright City Final
Aurora (11-12)
Class 4 District 12 
Cassville (4-19)
Class 4 District 12 
Cassville 7:15 PM
Ft. Zumwalt South (13-7)
Class 5 District 8 
Eureka (15-6)
Class 6 District 3 
Eureka TBD



Processing. Please wait.