2017-2018 Girls Volleyball


1 Valle Catholic (28-3)
Class 1 District 4 
2
2 St. Vincent (18-14-2)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Tournament, Crystal City Final
1 Valle Catholic (28-3)
Class 1 District 4 
2
4 Bismarck (7-21-2)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Tournament, Crystal City Final
2 St. Vincent (18-14-2)
Class 1 District 4 
2
3 Oak Ridge (17-10-4)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Tournament, Crystal City Final
1 New Haven (24-7-3)
Class 1 District 12 
2
2 Calvary Lutheran (21-6-2)
Class 1 District 12 
1
Class 1 District 12 Tournament, Jefferson City Final
1 Midway (25-6-2)
Class 1 District 13 
2
2 Drexel (16-10-4)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Tournament, Archie Final
1 Midway (25-6-2)
Class 1 District 13 
2
4 Archie (8-19-1)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Tournament, Archie Final
2 Drexel (16-10-4)
Class 1 District 13 
2
3 Kingsville (10-8)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Tournament, Archie Final
1 Santa Fe (32-2)
Class 1 District 14 
2
2 Sacred Heart (19-11-5)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Tournament, Concordia Final
1 Santa Fe (32-2)
Class 1 District 14 
2
4 Crest Ridge (12-16)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Tournament, Concordia Final
2 Sacred Heart (19-11-5)
Class 1 District 14 
2
6 Sweet Springs with Malta Bend (11-16-2)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Tournament, Concordia Final
1 Northland Christian (30-3-3)
Class 1 District 15 
2
3 Wellington-Napoleon (23-10-3)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Tournament, Weston Final
1 Northland Christian (30-3-3)
Class 1 District 15 
2
5 Orrick (14-12-1)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Tournament, Weston Final
2 Lone Jack (21-9-3)
Class 1 District 15 
0
3 Wellington-Napoleon (23-10-3)
Class 1 District 15 
2
Class 1 District 15 Tournament, Weston Final
1 Tarkio with Fairfax (20-10-1)
Class 1 District 16 
2
2 Rock Port (21-11)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Tournament, Mound City Final
1 Tarkio with Fairfax (20-10-1)
Class 1 District 16 
2
4 St. Joseph Christian (18-14-1)
Class 1 District 16 
1
Class 1 District 16 Tournament, Mound City Final
2 Rock Port (21-11)
Class 1 District 16 
2
3 Mound City with Craig (20-12)
Class 1 District 16 
1
Class 1 District 16 Tournament, Mound City Final
1 Twin Rivers (23-7-2)
Class 2 District 1 
0
2 Malden (23-7-1)
Class 2 District 1 
2
Class 2 District 1 Tournament, Malden Final
1 St. Pius X (Festus) (22-8)
Class 2 District 3 
2
3 Saxony Lutheran (24-11)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Tournament, Festus Final
1 St. Pius X (Festus) (22-8)
Class 2 District 3 
2
4 Jefferson (Festus) (16-12-4)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Tournament, Festus Final
2 Arcadia Valley (25-7-1)
Class 2 District 3 
0
3 Saxony Lutheran (24-11)
Class 2 District 3 
2
Class 2 District 3 Tournament, Festus Final
1 Metro (26-4)
Class 2 District 4 
2
2 Hancock (10-14-1)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Metro (26-4)
Class 2 District 4 
2
4 McKinley Classical Leadership (3-17)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Tournament, St. Louis Final
2 Hancock (10-14-1)
Class 2 District 4 
2
6 Cardinal Ritter (2-12-1)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Tournament, St. Louis Final
3 Windsor (19-10-1)
Class 2 District 13 
0
4 Holden (15-13-1)
Class 2 District 13 
2
Class 2 District 13 Tournament, Cole Camp Final
1 Cole Camp (17-12-3)
Class 2 District 13 
0
4 Holden (15-13-1)
Class 2 District 13 
2
Class 2 District 13 Tournament, Cole Camp Final
2 Versailles (13-14-4)
Class 2 District 13 
0
3 Windsor (19-10-1)
Class 2 District 13 
2
Class 2 District 13 Tournament, Cole Camp Final
2 Summit Christian Academy (22-7-2)
Class 2 District 14 
1
4 St. Michael the Archangel (16-14-2)
Class 2 District 14 
2
Class 2 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 Adrian (21-7-2)
Class 2 District 14 
0
4 St. Michael the Archangel (16-14-2)
Class 2 District 14 
2
Class 2 District 14 Tournament, Kansas City Final
2 Summit Christian Academy (22-7-2)
Class 2 District 14 
2
3 Barstow (11-7)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 Lexington (21-9-2)
Class 2 District 15 
2
3 Lafayette County (7-22-3)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Tournament, Higginsville Final
1 Lexington (21-9-2)
Class 2 District 15 
2
4 St. Paul Lutheran (Concordia) (11-21-1)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Tournament, Higginsville Final
2 Trenton (12-16-1)
Class 2 District 15 
0
3 Lafayette County (7-22-3)
Class 2 District 15 
2
Class 2 District 15 Tournament, Higginsville Final
1 Bishop LeBlond (27-3-5)
Class 2 District 16 
2
3 Mid-Buchanan (23-8-1)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Tournament, Gower Final
1 Bishop LeBlond (27-3-5)
Class 2 District 16 
2
4 East Buchanan (20-11-2)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Tournament, Gower Final
2 Lawson (21-9-2)
Class 2 District 16 
0
3 Mid-Buchanan (23-8-1)
Class 2 District 16 
2
Class 2 District 16 Tournament, Gower Final
1 Lutheran South (28-4-2)
Class 3 District 3 
2
2 Notre Dame (St. Louis) (16-12)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Tournament, St. Louis Final
1 Lutheran South (28-4-2)
Class 3 District 3 
2
5 Bishop DuBourg (10-13)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Tournament, St. Louis Final
2 Notre Dame (St. Louis) (16-12)
Class 3 District 3 
2
3 Affton (9-18)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Tournament, St. Louis Final
1 Villa Duchesne (9-24-2)
Class 3 District 5 
2
2 Visitation Academy (5-13-5)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Tournament, Saint Louis Final
1 Villa Duchesne (9-24-2)
Class 3 District 5 
2
4 MICDS (6-14-4)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Tournament, Saint Louis Final
2 Visitation Academy (5-13-5)
Class 3 District 5 
2
3 John Burroughs (20-10)
Class 3 District 5 
1
Class 3 District 5 Tournament, Saint Louis Final
1 Incarnate Word Academy (16-14-1)
Class 3 District 6 
2
2 Duchesne (13-10-1)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Tournament, St. Charles Final
1 Incarnate Word Academy (16-14-1)
Class 3 District 6 
2
4 St. Charles (14-15-3)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Tournament, St. Charles Final
2 Duchesne (13-10-1)
Class 3 District 6 
2
3 Orchard Farm (14-13)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Tournament, St. Charles Final
1 California (30-5)
Class 3 District 8 
2
2 Kirksville (16-12-2)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Tournament, Marshall Final
1 California (30-5)
Class 3 District 8 
2
5 Southern Boone (9-18-3)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Tournament, Marshall Final
2 Kirksville (16-12-2)
Class 3 District 8 
2
3 Boonville (13-12-2)
Class 3 District 8 
1
Class 3 District 8 Tournament, Marshall Final
1 Aurora (29-3-2)
Class 3 District 12 
2
2 Mt. Vernon (16-16-1)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Tournament, Mount Vernon Final
1 Aurora (29-3-2)
Class 3 District 12 
2
5 Cassville (18-12-2)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Tournament, Mount Vernon Final
2 Mt. Vernon (16-16-1)
Class 3 District 12 
2
3 Nevada (17-15-1)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Tournament, Mount Vernon Final
1 Pleasant Hill (26-6-1)
Class 3 District 13 
2
2 Warrensburg (24-8)
Class 3 District 13 
0
Class 3 District 13 Tournament, Clinton Final
1 Pleasant Hill (26-6-1)
Class 3 District 13 
2
4 Odessa (17-13)
Class 3 District 13 
0
Class 3 District 13 Tournament, Clinton Final
2 Warrensburg (24-8)
Class 3 District 13 
2
3 Oak Grove (19-10)
Class 3 District 13 
1
Class 3 District 13 Tournament, Clinton Final
1 Pembroke Hill (19-10-4)
Class 3 District 14 
2
5 Center (3-13)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Tournament, Kansas City Final
2 Lincoln College Prep (19-6-1)
Class 3 District 14 
2
3 Cristo Rey (12-9-2)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 St. Pius X (Kansas City) (30-2-3)
Class 3 District 15 
2
2 Excelsior Springs (21-11)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Tournament, Smithville Final
1 St. Pius X (Kansas City) (30-2-3)
Class 3 District 15 
2
4 Richmond (9-17-2)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Tournament, Smithville Final
2 Excelsior Springs (21-11)
Class 3 District 15 
2
3 Smithville (12-18)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Tournament, Smithville Final
1 Jackson (27-9-2)
Class 4 District 1 
1
3 Farmington (24-11)
Class 4 District 1 
2
Class 4 District 1 Tournament, Farmington Final
1 Cor Jesu Academy (24-9)
Class 4 District 2 
2
2 Mehlville (23-9)
Class 4 District 2 
0
Class 4 District 2 Tournament, Arnold Final
1 Cor Jesu Academy (24-9)
Class 4 District 2 
2
4 Oakville (12-13-1)
Class 4 District 2 
0
Class 4 District 2 Tournament, Arnold Final
2 Mehlville (23-9)
Class 4 District 2 
2
3 Hillsboro (23-9-4)
Class 4 District 2 
0
Class 4 District 2 Tournament, Arnold Final
1 St. Joseph's Academy (27-3)
Class 4 District 4 
2
4 Kirkwood (17-13-4)
Class 4 District 4 
0
Class 4 District 4 Tournament, Kirkwood Final
2 Nerinx Hall (17-13-2)
Class 4 District 4 
2
3 Webster Groves (21-8-3)
Class 4 District 4 
0
Class 4 District 4 Tournament, Kirkwood Final
1 Ritenour (15-13-1)
Class 4 District 5 
2
3 Hazelwood West (18-9-1)
Class 4 District 5 
0
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Ritenour (15-13-1)
Class 4 District 5 
2
4 McCluer North (12-14)
Class 4 District 5 
0
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 Hazelwood Central (14-13)
Class 4 District 5 
1
3 Hazelwood West (18-9-1)
Class 4 District 5 
2
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Francis Howell (27-6-1)
Class 4 District 7 
1
2 St. Dominic (22-10-2)
Class 4 District 7 
2
Class 4 District 7 Tournament, St. Peters Final
1 Timberland (30-2-1)
Class 4 District 8 
2
2 Holt (19-10)
Class 4 District 8 
0
Class 4 District 8 Tournament, Lake St. Louis Final
1 Blue Springs South (24-9)
Class 4 District 9 
1
3 Jefferson City (21-9-5)
Class 4 District 9 
2
Class 4 District 9 Tournament, Grain Valley Final
1 Blue Springs South (24-9)
Class 4 District 9 
2
5 Hickman (15-12)
Class 4 District 9 
1
Class 4 District 9 Tournament, Grain Valley Final
2 Grain Valley (22-8-2)
Class 4 District 9 
1
3 Jefferson City (21-9-5)
Class 4 District 9 
2
Class 4 District 9 Tournament, Grain Valley Final
1 Ozark (28-7-2)
Class 4 District 11 
2
2 Kickapoo (28-7)
Class 4 District 11 
1
Class 4 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Ozark (28-7-2)
Class 4 District 11 
2
5 Branson (20-11)
Class 4 District 11 
0
Class 4 District 11 Tournament, Springfield Final
2 Kickapoo (28-7)
Class 4 District 11 
2
3 Nixa (22-11)
Class 4 District 11 
0
Class 4 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Carthage (22-9-1)
Class 4 District 12 
0
2 Carl Junction (25-8)
Class 4 District 12 
2
Class 4 District 12 Tournament, Carl Junction Final
1 Carthage (22-9-1)
Class 4 District 12 
2
4 Republic (12-17-1)
Class 4 District 12 
0
Class 4 District 12 Tournament, Carl Junction Final
2 Carl Junction (25-8)
Class 4 District 12 
2
3 Joplin (22-12)
Class 4 District 12 
0
Class 4 District 12 Tournament, Carl Junction Final
1 Lee's Summit (25-8-2)
Class 4 District 13 
1
2 Lee's Summit West (18-10-2)
Class 4 District 13 
2
Class 4 District 13 Tournament, Peculiar Final
1 St. Teresa's Academy (23-4-2)
Class 4 District 14 
2
3 Truman (15-13-4)
Class 4 District 14 
0
Class 4 District 14 Tournament, Blue Springs Final
1 Liberty (21-7-2)
Class 4 District 15 
2
2 Kearney (19-11-3)
Class 4 District 15 
0
Class 4 District 15 Tournament, Liberty Final
1 Park Hill South (23-6-2)
Class 4 District 16 
2
2 Park Hill (21-13-3)
Class 4 District 16 
0
Class 4 District 16 Tournament, Kansas City Final
1 Park Hill South (23-6-2)
Class 4 District 16 
2
4 Staley (21-10-3)
Class 4 District 16 
1
Class 4 District 16 Tournament, Kansas City Final
2 Park Hill (21-13-3)
Class 4 District 16 
2
3 Oak Park (18-14-1)
Class 4 District 16 
0
Class 4 District 16 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.