2019-2020 Boys Basketball



No Games for Russellville High School on this date.
1 Fair Play (15-11)
Class 1 District 7 
49
4 Halfway (13-13)
Class 1 District 7 
42
Class 1 District 7 Tournament, Bolivar Final
2 Macks Creek (17-10)
Class 1 District 7 
68
3 Climax Springs (19-8)
Class 1 District 7 
70
Class 1 District 7 Tournament, Bolivar Final 1 OT
1 Jefferson (Conception) with South Nodaway (25-2)
Class 1 District 16 
65
4 Albany (14-12)
Class 1 District 16 
25
Class 1 District 16 Tournament, Albany Final
2 Stanberry (17-9)
Class 1 District 16 
51
6 Worth County (12-14)
Class 1 District 16 
62
Class 1 District 16 Tournament, Albany Final
1 Brentwood (13-11)
Class 2 District 4 
71
4 Transportation and Law (3-13)
Class 2 District 4 
34
Class 2 District 4 Tournament, Crystal City Final
2 Crystal City (13-12)
Class 2 District 4 
58
3 Valley (9-17)
Class 2 District 4 
42
Class 2 District 4 Tournament, Crystal City Final
1 Iberia (21-4)
Class 2 District 9 
61
4 Plato (11-16)
Class 2 District 9 
50
Class 2 District 9 Tournament, Laquey Final
2 Richland (23-3)
Class 2 District 9 
49
6 Laquey (6-20)
Class 2 District 9 
43
Class 2 District 9 Tournament, Laquey Final
1 Hartville (26-2)
Class 2 District 10 
89
5 Sparta (13-14)
Class 2 District 10 
39
Class 2 District 10 Tournament, Cabool Final
2 Gainesville (16-11)
Class 2 District 10 
57
3 Seymour (17-11)
Class 2 District 10 
60
Class 2 District 10 Tournament, Cabool Final
1 Thomas Jefferson Independent (19-8)
Class 2 District 12 
68
5 Wheaton (13-13)
Class 2 District 12 
56
Class 2 District 12 Tournament, Webb City Final
2 College Heights Christian (16-11)
Class 2 District 12 
42
3 Purdy (14-12)
Class 2 District 12 
49
Class 2 District 12 Tournament, Webb City Final
1 Steelville (24-2)
Class 3 District 3 
79
5 Herculaneum (11-15)
Class 3 District 3 
44
Class 3 District 3 Tournament, Herculaneum Final
2 St. Pius X (Festus) (20-7)
Class 3 District 3 
71
3 Jefferson (Festus) (14-12)
Class 3 District 3 
54
Class 3 District 3 Tournament, Herculaneum Final
1 St. James (22-3)
Class 3 District 4 
64
4 Willow Springs (16-10)
Class 3 District 4 
35
Class 3 District 4 Tournament, Mountain Grove Final
2 Ava (22-5)
Class 3 District 4 
71
3 Liberty (Mountain View) (18-8)
Class 3 District 4 
49
Class 3 District 4 Tournament, Mountain Grove Final
1 Hancock (21-6)
Class 3 District 5 
79
4 Lutheran South (10-17)
Class 3 District 5 
88
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final 1 OT
2 Bishop DuBourg (15-12)
Class 3 District 5 
43
3 Whitfield (9-18)
Class 3 District 5 
49
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Trinity Catholic (23-5)
Class 3 District 7 
69
5 Duchesne (9-18)
Class 3 District 7 
30
Class 3 District 7 Tournament, St. Louis Final
2 Lutheran North (20-8)
Class 3 District 7 
71
3 Soldan International Studies (13-10)
Class 3 District 7 
66
Class 3 District 7 Tournament, St. Louis Final 1 OT
1 Christian (23-5)
Class 3 District 8 
60
4 Hermann (15-12)
Class 3 District 8 
43
Class 3 District 8 Tournament, Winfield Final
2 Montgomery County (25-2)
Class 3 District 8 
53
6 Lutheran St. Charles (11-10)
Class 3 District 8 
40
Class 3 District 8 Tournament, Winfield Final
1 St. Michael the Archangel (22-5)
Class 3 District 15 
74
4 Ewing Marion Kauffman HS (15-13)
Class 3 District 15 
56
Class 3 District 15 Tournament, Lee's Summit Final
2 University Academy Charter (23-1)
Class 3 District 15 
66
3 Summit Christian Academy (14-12)
Class 3 District 15 
49
Class 3 District 15 Tournament, Lee's Summit Final
St. Francis Borgia (13-12)
Class 4 District 4 
57
Francis Howell Central (12-12)
Class 5 District 7 
39
47th Annual Washington Tournament,  Washington Final
SLUH (13-12)
Class 5 District 4 
76
Hickman (4-17)
Class 5 District 9 
55
Columbia Final
Van Horn (15-10)
Class 4 District 15 
51
Lafayette (St. Joseph) (16-9)
Class 4 District 16 
60
St. Joseph Final
Parkway South (10-15)
Class 5 District 3 
46
Lindbergh (9-16)
Class 5 District 2 
40
St. Louis Final
Ladue Horton Watkins (17-7)
Class 4 District 5 
50
McCluer (21-4)
Class 4 District 7 
56
Florissant Final
Westminster Christian Academy (21-4)
Class 4 District 4 
45
MICDS (22-4)
Class 4 District 5 
50
St. Louis Final
University City (16-8)
Class 4 District 5 
56
Normandy Collaborative (11-12)
Class 4 District 5 
48
St. Louis Final
Parkway West (9-14)
Class 5 District 3 
43
Parkway Central (10-15)
Class 5 District 6 
39
Chesterfield Final
Festus (11-13)
Class 4 District 3 
68
Potosi (4-20)
Class 4 District 2 
54
Potosi Final
Blue Springs (14-9)
Class 5 District 14 
52
Rockhurst (13-11)
Class 5 District 14 
74
Kansas City Final
Smithville (7-15)
Class 4 District 16 
54
Savannah (12-12)
Class 4 District 16 
56
Savannah Final
Sullivan (14-11)
Class 4 District 9 
47
St. Charles (13-13)
Class 4 District 7 
45
Washington Tournament,  Washington Final
St. Louis Christian Acad. Sr.
 
64
Vashon (19-5)
Class 4 District 6 
85
St. Louis Final
St. Dominic (14-10)
Class 4 District 7 
53
Washington (17-8)
Class 4 District 4 
44
49th Annual Washington Basketball Tournament,  Washington Final
North County (19-7)
Class 4 District 2 
62
Windsor (Imperial) (15-11)
Class 4 District 3 
59
Imperial Final



Processing. Please wait.