2019-2020 Girls Basketball


1 Ste. Genevieve (25-1)
Class 4 District 1 
60
4 Sikeston (15-11)
Class 4 District 1 
48
Class 4 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
2 Notre Dame (Cape Girardeau) (22-4)
Class 4 District 1 
72
3 Central (Cape Girardeau) (19-9)
Class 4 District 1 
40
Class 4 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
1 Central (Park Hills) (21-5)
Class 4 District 2 
59
4 Potosi (13-14)
Class 4 District 2 
46
Class 4 District 2 Tournament, Park Hills Final
2 Farmington (11-13)
Class 4 District 2 
61
3 North County (19-8)
Class 4 District 2 
49
Class 4 District 2 Tournament, Park Hills Final
1 Westminster Christian Academy (24-4)
Class 4 District 4 
63
4 St. Francis Borgia (16-10)
Class 4 District 4 
57
Class 4 District 4 Tournament, Town And Country Final
2 Rockwood Summit (24-3)
Class 4 District 4 
55
3 St. Joseph's Academy (13-11)
Class 4 District 4 
45
Class 4 District 4 Tournament, Town And Country Final
1 Ladue Horton Watkins (21-4)
Class 4 District 5 
78
4 Clayton (14-12)
Class 4 District 5 
31
Class 4 District 5 Tournament, Clayton Final
2 MICDS (14-11)
Class 4 District 5 
26
3 John Burroughs (17-11)
Class 4 District 5 
52
Class 4 District 5 Tournament, Clayton Final
2 Jennings (16-10)
Class 4 District 6 
45
3 Rosati-Kain (11-12)
Class 4 District 6 
37
Class 4 District 6 Tournament, St Louis Final
4 Kirksville (11-14)
Class 4 District 8 
34
5 Moberly (12-13)
Class 4 District 8 
27
Class 4 District 8 Tournament, Mexico Final
3 Warrenton (14-8)
Class 4 District 8 
39
6 Fulton (6-19)
Class 4 District 8 
11
Class 4 District 8 Tournament, Mexico Final
1 Rolla (23-3)
Class 4 District 9 
64
5 Salem (17-11)
Class 4 District 9 
26
Class 4 District 9 Tournament, Union Final
2 Sullivan (23-2)
Class 4 District 9 
54
3 Union (20-5)
Class 4 District 9 
46
Class 4 District 9 Tournament, Union Final
1 Boonville (22-3)
Class 4 District 10 
61
5 Osage (10-15)
Class 4 District 10 
19
Class 4 District 10 Tournament, Jefferson City Final
2 Camdenton (18-8)
Class 4 District 10 
62
3 Helias Catholic (14-12)
Class 4 District 10 
70
Class 4 District 10 Tournament, Jefferson City Final
1 West Plains (26-1)
Class 4 District 11 
67
4 Bolivar (7-19)
Class 4 District 11 
47
Class 4 District 11 Tournament, Marshfield Final
2 Logan-Rogersville (14-13)
Class 4 District 11 
57
3 Marshfield (15-11)
Class 4 District 11 
52
Class 4 District 11 Tournament, Marshfield Final
1 Grain Valley (18-7)
Class 4 District 14 
52
5 Oak Grove (9-16)
Class 4 District 14 
28
Class 4 District 14 Tournament, Oak Grove Final
2 Center (13-13)
Class 4 District 14 
69
3 Odessa (18-9)
Class 4 District 14 
58
Class 4 District 14 Tournament, Oak Grove Final
1 Lincoln College Prep (15-9-1)
Class 4 District 15 
60
4 Excelsior Springs (8-17)
Class 4 District 15 
35
Class 4 District 15 Tournament, Kansas City Final
2 Van Horn (15-9)
Class 4 District 15 
44
3 Winnetonka (7-20)
Class 4 District 15 
51
Class 4 District 15 Tournament, Kansas City Final
1 Kearney (25-1)
Class 4 District 16 
50
5 Savannah (10-14)
Class 4 District 16 
30
Class 4 District 16 Tournament, Kearney Final
2 Smithville (16-10)
Class 4 District 16 
44
3 Benton (11-16)
Class 4 District 16 
53
Class 4 District 16 Tournament, Kearney Final
1 Poplar Bluff (17-9)
Class 5 District 1 
50
4 Northwest (Cedar Hill) (5-21)
Class 5 District 1 
16
Class 5 District 1 Tournament, Poplar Bluff Final
2 Jackson (14-12)
Class 5 District 1 
45
3 Seckman (15-9)
Class 5 District 1 
26
Class 5 District 1 Tournament, Poplar Bluff Final
1 Oakville (17-8)
Class 5 District 2 
50
4 Fox (11-14)
Class 5 District 2 
18
Class 5 District 2 Tournament, Saint Louis Final
2 Cor Jesu Academy (14-13)
Class 5 District 2 
60
3 Lindbergh (9-17)
Class 5 District 2 
30
Class 5 District 2 Tournament, Saint Louis Final
4 Francis Howell (8-18)
Class 5 District 8 
49
5 Liberty (Wentzville) (13-13)
Class 5 District 8 
35
Class 5 District 8 Tournament, Troy Final
4 Smith-Cotton (12-13)
Class 5 District 9 
70
5 Battle (7-15)
Class 5 District 9 
36
Class 5 District 9 Tournament, Columbia Final
1 Ozark (21-6)
Class 5 District 10 
59
4 Waynesville (5-18)
Class 5 District 10 
43
Class 5 District 10 Tournament, Lebanon Final
2 Lebanon (18-9)
Class 5 District 10 
76
3 Glendale (6-19)
Class 5 District 10 
52
Class 5 District 10 Tournament, Lebanon Final
1 Kickapoo (17-10)
Class 5 District 11 
78
4 Branson (16-12)
Class 5 District 11 
53
Class 5 District 11 Tournament, Springfield Final
2 Nixa (13-13)
Class 5 District 11 
57
3 Central (Springfield) (14-13)
Class 5 District 11 
42
Class 5 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Willard (18-8)
Class 5 District 12 
61
4 Joplin (4-22)
Class 5 District 12 
38
Class 5 District 12 Tournament, Carthage Final
2 Republic (18-9)
Class 5 District 12 
51
3 Carthage (12-14)
Class 5 District 12 
34
Class 5 District 12 Tournament, Carthage Final
4 Lee's Summit North (8-16)
Class 5 District 13 
55
5 Lee's Summit (3-21)
Class 5 District 13 
34
Class 5 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
1 Blue Springs (21-5)
Class 5 District 14 
49
4 Raytown (14-12)
Class 5 District 14 
46
Class 5 District 14 Tournament, Raytown Final
2 Blue Springs South (19-7)
Class 5 District 14 
51
3 Truman (16-10)
Class 5 District 14 
56
Class 5 District 14 Tournament, Raytown Final
1 Liberty (25-0)
Class 5 District 15 
28
4 William Chrisman (14-13)
Class 5 District 15 
15
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final
2 Liberty North (18-8)
Class 5 District 15 
63
3 North Kansas City (17-9)
Class 5 District 15 
31
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final
1 Park Hill (18-9)
Class 5 District 16 
54
4 Staley (19-7)
Class 5 District 16 
61
Class 5 District 16 Tournament, Kansas City Final
2 Central (St. Joseph) (15-11)
Class 5 District 16 
76
3 Oak Park (17-9)
Class 5 District 16 
63
Class 5 District 16 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.