2017-2018 Girls Basketball


1 Hermitage (24-3)
Class 1 District 7 
4 Macks Creek (15-8)
Class 1 District 7 
  Class 1 District 7 Tournament 5:30 PM
2 Wheatland (19-5)
Class 1 District 7 
3 Lakeland (20-6)
Class 1 District 7 
  Class 1 District 7 Tournament 7:00 PM
1 Glasgow (18-7)
Class 1 District 9 
4 Tuscumbia (8-17)
Class 1 District 9 
  Class 1 District 9 Tournament 4:00 PM
6 Bunceton (11-12)
Class 1 District 9 
7 Higbee (17-7)
Class 1 District 9 
  Class 1 District 9 Tournament 5:30 PM
1 Green City (27-0)
Class 1 District 11 
3 Grundy County (20-6)
Class 1 District 11 
  Class 1 District 11 Tournament 6:00 PM
1 Norborne (20-4)
Class 1 District 12 
2 Hale with Bosworth (18-8)
Class 1 District 12 
  Class 1 District 12 Tournament 6:00 PM
1 North Harrison (22-4)
Class 1 District 14 
4 Mercer (10-13)
Class 1 District 14 
  Class 1 District 14 Tournament 4:00 PM
2 Worth County (18-8)
Class 1 District 14 
3 Cainsville with Ridgeway (17-9)
Class 1 District 14 
  Class 1 District 14 Tournament 6:30 PM
1 North Andrew (16-8)
Class 1 District 15 
5 Osborn (10-13)
Class 1 District 15 
  Class 1 District 15 Tournament 8:30 PM
2 King City (16-10)
Class 1 District 15 
6 South Holt (5-18)
Class 1 District 15 
  Class 1 District 15 Tournament 5:30 PM
1 Jefferson (Conception) (21-5)
Class 1 District 16 
5 Rock Port (12-10)
Class 1 District 16 
  Class 1 District 16 Tournament 4:30 PM
2 Mound City with Craig (23-3)
Class 1 District 16 
6 South Nodaway (12-12)
Class 1 District 16 
  Class 1 District 16 Tournament 5:45 PM
1 Hartville (23-3)
Class 2 District 4 
2 Fordland (22-6)
Class 2 District 4 
  Class 2 District 4 Tournament 6:00 PM
1 New Haven (16-9)
Class 2 District 5 
2 Elsberry (16-11)
Class 2 District 5 
  Class 2 District 5 Tournament 5:30 PM
1 Salisbury (19-7)
Class 2 District 7 
4 Marceline (13-13)
Class 2 District 7 
  Class 2 District 7 Tournament 4:30 PM
2 Northeast (Cairo) (20-6)
Class 2 District 7 
3 Schuyler County (16-10)
Class 2 District 7 
  Class 2 District 7 Tournament 7:00 PM
1 Richland (20-6)
Class 2 District 9 
3 Stoutland (17-8)
Class 2 District 9 
  Class 2 District 9 Tournament 6:00 PM
1 Skyline (26-2)
Class 2 District 10 
2 Spokane (19-8)
Class 2 District 10 
  Class 2 District 10 Tournament 6:00 PM
1 Blue Eye (22-5)
Class 2 District 11 
2 Miller (19-8)
Class 2 District 11 
  Class 2 District 11 Tournament 5:30 PM
1 Mid-Buchanan (24-2)
Class 2 District 16 
4 Gallatin (19-7)
Class 2 District 16 
  Class 2 District 16 Tournament 4:30 PM
2 Stanberry (22-3)
Class 2 District 16 
6 Plattsburg (14-11)
Class 2 District 16 
  Class 2 District 16 Tournament 7:00 PM
1 Saxony Lutheran (23-4)
Class 3 District 2 
2 Arcadia Valley (17-10)
Class 3 District 2 
  Class 3 District 2 Tournament 6:00 PM
1 Cardinal Ritter (17-4)
Class 3 District 5 
2 Metro (23-6)
Class 3 District 5 
  Class 3 District 5 Tournament 7:00 PM
1 Christian (19-7)
Class 3 District 7 
3 Bowling Green (18-8)
Class 3 District 7 
  Class 3 District 7 Tournament 5:30 PM
1 South Callaway (25-0)
Class 3 District 9 
2 Hermann (23-4)
Class 3 District 9 
  Class 3 District 9 Tournament 6:00 PM
1 Strafford (26-0)
Class 3 District 11 
5 Buffalo (14-12)
Class 3 District 11 
  Class 3 District 11 Tournament 6:00 PM
2 Clever (21-6)
Class 3 District 11 
3 Fair Grove (20-5)
Class 3 District 11 
  Class 3 District 11 Tournament 7:30 PM
1 Trenton (25-1)
Class 3 District 16 
4 East Buchanan (16-9)
Class 3 District 16 
  Class 3 District 16 Tournament 4:30 PM
2 Penney (19-7)
Class 3 District 16 
3 Maryville (9-10)
Class 3 District 16 
  Class 3 District 16 Tournament 5:45 PM
Nevada (15-8)
Class 4 District 12 
Center (13-9)
Class 4 District 14 
5:30 PM
Francis Howell North (5-19)
Class 5 District 2 
Ft. Zumwalt West (7-16)
Class 5 District 8 
5:30 PM
Liberty North (10-13)
Class 5 District 15 
Kearney (21-3)
Class 4 District 15 
TBD
Warrensburg (7-16)
Class 4 District 12 
Smith-Cotton (8-15)
Class 5 District 9 
TBD
St. Teresa's Academy (10-11)
Class 5 District 14 
Smithville (18-5)
Class 4 District 15 
7:00 PM
Warrenton (14-8)
Class 4 District 8 
St. Charles (14-9)
Class 4 District 7 
6:00 PM
St. Charles West (7-17)
Class 4 District 7 
Timberland (5-18)
Class 5 District 8 
TBD
Ft. Zumwalt South (15-9)
Class 5 District 8 
Troy Buchanan (15-8)
Class 5 District 7 
5:30 PM
St. Charles (14-9)
Class 4 District 7 
Warrenton (14-8)
Class 4 District 8 
6:00 PM
Kirkwood (19-2)
Class 5 District 5 
Webster Groves (12-13)
Class 5 District 6 
TBD


Loading