Skyline High School

2017-2018 Girls Basketball Schedule
3rd Place Class 2

Last Game
3/9 vs Northeast (Cairo)  
Varsity:   Win 64 - 35

Date Opponent Outcome Score Matchup
11/27-12/2 Warsaw Basketball Tournament    
 »  11/27 Knob Noster   (4-20) W   91 - 23  
 »  11/29 Conway   (13-12) W   59 - 30  
11/30 Warsaw   (6-19) W   51 - 33  
 »  12/1 Butler   (18-8) W   67 - 25  
12/7 Marshfield   (14-12) W   52 - 31  
12/7 Marshfield   (14-12) L   39 - 49  
12/8 at Warsaw   (6-19) W   65 - 31  
12/12 Buffalo   (15-13) W   64 - 41  
12/14 Webb City   (12-15) W   56 - 21  
12/14 Webb City   (12-15) L   22 - 54  
12/16 vs Adrian   (18-9) W   69 - 41  
12/26-29 Pink & White Lady Classic    
 »  12/26 Lebanon   (10-17) W   55 - 26  
 »  12/27 Logan-Rogersville   (20-9) W   50 - 47  
 »  12/28 Nixa   (19-10) W   58 - 43  
 »  12/29 Fair Grove   (20-7) W   65 - 53  
1/4 at Strafford   (33-0) L   59 - 64  
1/4 at Strafford   (33-0) L   23 - 40  
1/6-13 11th Annual Skyline Girls' Basketball Tournament    
 »  1/6 Climax Springs   (3-18) W   72 - 12  
1/6-13 Skyline (Varsity) Tournament    
 »  1/6 Fair Grove (Varsity)   L   19 - 60  
 »  1/9 Weaubleau   (15-11) W   80 - 29  
 »  1/10 Halfway (Varsity)   L   22 - 46  
 »  1/13 Fair Grove   (20-7) W   54 - 50  
1/18 at California   (26-5) W   67 - 41  
1/18 at California   (26-5) W   35 - 26  
1/22 at Nixa   (19-10) W   48 - 44  
1/22 at Nixa   (19-10) L   23 - 62  
1/25 Stockton   (4-20) W   76 - 42  
1/25 Stockton   (4-20) Cancelled  
1/29 at Clever   (22-7) L   40 - 60  
1/29 at Clever   (22-7) W   35 - 16  
2/1 at Fair Grove   (20-7) W   68 - 61  
2/1 at Fair Grove   (20-7) L   39 - 42  
2/3 Boonville   (23-4) W   63 - 43  
2/3 Boonville   (23-4) W   37 - 18  
2/5 at Walnut Grove   (26-4) 2/10  
2/5 at Walnut Grove   (26-4) 2/10  
2/8 Osage   (22-7) W   70 - 59  
2/8 Osage   (22-7) L   30 - 36  
2/10 at Walnut Grove   (26-4) 2/14  
2/10 at Walnut Grove   (26-4) 2/14  
2/12 Ash Grove   (6-18) W   69 - 14  
2/12 Ash Grove   (6-18) W   61 - 9  
2/14 at Walnut Grove   (26-4) W   61 - 56  
2/14 at Walnut Grove   (26-4) W   22 - 11  
2/15 at Pleasant Hope   (9-18) W   81 - 23  
2/15 at Pleasant Hope   (9-18) W   48 - 14  
2/17-24 Class 2 District 10 Tournament    
 »  2/17 Osceola   (6-20) W   87 - 32  
 »  2/20 Pleasant Hope   (9-18) W   86 - 29  
 »  2/23 Spokane   (19-9) W   67 - 51  
2/28-3/9 Class 2 State Tournament    
 »  2/28 Richland   (30-3) W   59 - 38  
 »  3/3 Blue Eye   (24-6) W   67 - 30  
 »  3/8 Neelyville   (30-3) L   57 - 63  
 »  3/9 Northeast (Cairo)   (24-8) W   64 - 35