2014-2015 Girls Basketball


2 Couch (18-6)
Class 1 District 1 
38
3 Koshkonong (11-13)
Class 1 District 1 
36
Class 1 District 1 Semifinal 2, Clarkton Final
1 Oran (13-10)
Class 1 District 2 
47
4 The Fulton School at St. Albans (15-10)
Class 1 District 2 
15
Class 1 District 2 Semifinal 1, Bell City Final
2 Delta (9-13)
Class 1 District 2 
33
3 St. Paul Lutheran (Farmington) (12-13)
Class 1 District 2 
47
Class 1 District 2 Semifinal 2, Bell City Final
1 Bunker (14-11)
Class 1 District 3 
67
4 Lesterville (1-20)
Class 1 District 3 
20
Class 1 District 3 Semifinal 1, Annapolis Final
2 South Iron (15-8)
Class 1 District 3 
55
3 Eminence (1-21)
Class 1 District 3 
25
Class 1 District 3 Semifinal 2, Annapolis Final
1 Macks Creek (19-6)
Class 1 District 6 
76
8 Humansville (1-23)
Class 1 District 6 
15
Class 1 District 6 Quarterfinal 1, Halfway Final
4 Weaubleau (14-11)
Class 1 District 6 
48
5 Halfway (9-17)
Class 1 District 6 
47
Class 1 District 6 Quarterfinal 2, Halfway Final
2 Hermitage (16-9)
Class 1 District 6 
55
7 Wheatland (6-17)
Class 1 District 6 
32
Class 1 District 6 Quarterfinal 3, Halfway Final
3 Lakeland (12-12)
Class 1 District 6 
52
6 Climax Springs (4-20)
Class 1 District 6 
38
Class 1 District 6 Quarterfinal 4, Halfway Final
1 Drexel (26-0)
Class 1 District 7 
59
8 Northeast Vernon County (7-13)
Class 1 District 7 
20
Class 1 District 7 Quarterfinal 1, Appleton City Final
4 Hume (15-8)
Class 1 District 7 
62
5 Ballard (11-12)
Class 1 District 7 
43
Class 1 District 7 Quarterfinal 2, Appleton City Final
2 Bronaugh (18-7)
Class 1 District 7 
65
7 Montrose (7-19)
Class 1 District 7 
26
Class 1 District 7 Quarterfinal 3, Appleton City Final
3 Appleton City (14-13)
Class 1 District 7 
53
6 Miami (7-18)
Class 1 District 7 
32
Class 1 District 7 Quarterfinal 4, Appleton City Final
1 La Monte (16-11)
Class 1 District 8 
68
8 Calhoun (4-20)
Class 1 District 8 
23
Class 1 District 8 Quarterfinal 1, Hughesville Final
4 Northwest (Hughesville) (9-19)
Class 1 District 8 
55
5 Kingsville (9-16)
Class 1 District 8 
32
Class 1 District 8 Quarterfinal 2, Hughesville Final
2 Green Ridge (14-17)
Class 1 District 8 
52
7 Chilhowee (1-19)
Class 1 District 8 
12
Class 1 District 8 Quarterfinal 3, Hughesville Final
3 Leeton (12-13)
Class 1 District 8 
23
6 Otterville (7-20)
Class 1 District 8 
43
Class 1 District 8 Quarterfinal 4, Hughesville Final
2 Keytesville (17-9)
Class 1 District 10 
67
7 Malta Bend (9-11)
Class 1 District 10 
19
Class 1 District 10 Quarterfinal 3, Glasgow Final
3 Higbee (20-6)
Class 1 District 10 
61
6 Hale with Bosworth (5-18)
Class 1 District 10 
49
Class 1 District 10 Quarterfinal 4, Glasgow Final
1 Community (18-6)
Class 1 District 11 
64
8 Marion County (1-23)
Class 1 District 11 
29
Class 1 District 11 Quarterfinal 1, Laddonia Final
1 Mercer (26-0)
Class 1 District 12 
61
8 Newtown-Harris (7-16)
Class 1 District 12 
21
Class 1 District 12 Quarterfinal 1, Purdin Final
4 Meadville (12-14)
Class 1 District 12 
35
5 Green City (11-14)
Class 1 District 12 
47
Class 1 District 12 Quarterfinal 2, Purdin Final
2 Linn County (21-4)
Class 1 District 12 
72
7 Novinger (4-20)
Class 1 District 12 
41
Class 1 District 12 Quarterfinal 3, Purdin Final
3 Bucklin (16-9)
Class 1 District 12 
46
6 Grundy County with Newtown-Harris (13-12)
Class 1 District 12 
64
Class 1 District 12 Quarterfinal 4, Purdin Final
1 Pattonsburg (19-7)
Class 1 District 14 
60
8 Union Star (2-21)
Class 1 District 14 
12
Class 1 District 14 Quarterfinal 1, Pattonsburg Final
4 Winston (16-9)
Class 1 District 14 
55
5 St. Joseph Christian (4-19)
Class 1 District 14 
43
Class 1 District 14 Quarterfinal 2, Pattonsburg Final
2 King City (12-14)
Class 1 District 14 
56
7 Osborn with Stewartsville (2-22)
Class 1 District 14 
16
Class 1 District 14 Quarterfinal 3, Pattonsburg Final
3 DeKalb (9-15)
Class 1 District 14 
48
6 Stewartsville (6-19)
Class 1 District 14 
31
Class 1 District 14 Quarterfinal 4, Pattonsburg Final
1 North Andrew (21-5)
Class 1 District 16 
74
8 Tarkio with Fairfax (4-21)
Class 1 District 16 
45
Class 1 District 16 Quarterfinal 1, Graham Final
4 Fairfax (15-9)
Class 1 District 16 
46
5 Rock Port (16-9)
Class 1 District 16 
31
Class 1 District 16 Quarterfinal 2, Graham Final
2 Mound City with Craig (18-9)
Class 1 District 16 
57
7 Nodaway-Holt (12-15)
Class 1 District 16 
23
Class 1 District 16 Quarterfinal 3, Graham Final
3 South Nodaway (23-5)
Class 1 District 16 
63
6 South Holt (19-8)
Class 1 District 16 
50
Class 1 District 16 Quarterfinal 4, Graham Final
4 Greenville (17-8)
Class 2 District 2 
57
5 Van Buren (9-15)
Class 2 District 2 
62
Class 2 District 2 Quarterfinal 2, Van Buren Final
2 Alton (19-6)
Class 2 District 2 
60
7 East Carter (0-18)
Class 2 District 2 
19
Class 2 District 2 Quarterfinal 3, Van Buren Final
3 Thayer (17-6)
Class 2 District 2 
79
6 Puxico (9-14)
Class 2 District 2 
46
Class 2 District 2 Quarterfinal 4, Van Buren Final
4 Crystal City (8-16)
Class 2 District 4 
43
5 Crossroads College Preparatory (5-17)
Class 2 District 4 
23
Class 2 District 4 Quarterfinal 2, Chesterfield Final
3 New Haven (8-18)
Class 2 District 4 
46
6 Barat Academy (0-10)
Class 2 District 4 
15
Class 2 District 4 Quarterfinal 4, Chesterfield Final
2 Paris with Faith Walk (21-5)
Class 2 District 5 
41
7 Louisiana (5-21)
Class 2 District 5 
32
Class 2 District 5 Quarterfinal 3, Sturgeon Final
3 Monroe City (14-12)
Class 2 District 5 
60
6 South Shelby (4-19)
Class 2 District 5 
47
Class 2 District 5 Quarterfinal 4, Sturgeon Final
4 Marceline (16-11)
Class 2 District 6 
43
5 Putnam County (9-15)
Class 2 District 6 
26
Class 2 District 6 Quarterfinal 2, Queen City Final
1 Plato (19-5)
Class 2 District 9 
82
8 Laquey (3-21)
Class 2 District 9 
25
Class 2 District 9 Quarterfinal 1, Laquey Final
4 Stoutland (12-12)
Class 2 District 9 
56
5 Hartville (10-14)
Class 2 District 9 
52
Class 2 District 9 Quarterfinal 2, Laquey Final
2 Crocker (16-7)
Class 2 District 9 
73
7 Cabool (6-18)
Class 2 District 9 
35
Class 2 District 9 Quarterfinal 3, Laquey Final
3 Newburg (13-10)
Class 2 District 9 
36
6 Richland (12-13)
Class 2 District 9 
41
Class 2 District 9 Quarterfinal 4, Laquey Final
1 Jasper (25-1)
Class 2 District 13 
65
8 Liberal (8-17)
Class 2 District 13 
23
Class 2 District 13 Quarterfinal 1, Butler Final
4 Adrian (20-7)
Class 2 District 13 
53
5 Midway (17-8)
Class 2 District 13 
45
Class 2 District 13 Quarterfinal 2, Butler Final
2 Archie (19-7)
Class 2 District 13 
62
7 Rich Hill (11-15)
Class 2 District 13 
39
Class 2 District 13 Quarterfinal 3, Butler Final
3 Lockwood (20-6)
Class 2 District 13 
54
6 Greenfield (11-13)
Class 2 District 13 
40
Class 2 District 13 Quarterfinal 4, Butler Final
4 Clark County (12-10)
Class 3 District 7 
43
5 Bowling Green (13-12)
Class 3 District 7 
28
Class 3 District 7 Quarterfinal 2, Palmyra Final
2 Palmyra (19-6)
Class 3 District 7 
61
7 Mark Twain (10-14)
Class 3 District 7 
27
Class 3 District 7 Quarterfinal 3, Palmyra Final
3 Centralia (16-8)
Class 3 District 7 
40
6 Highland (13-13)
Class 3 District 7 
34
Class 3 District 7 Quarterfinal 4, Palmyra Final
1 Pembroke Hill (16-9)
Class 3 District 14 
49
8 Central (Kansas City) (9-13)
Class 3 District 14 
13
Class 3 District 14 Quarterfinal 1, Kansas City Final
4 Barstow (9-14)
Class 3 District 14 
37
5 Summit Christian Academy (8-15)
Class 3 District 14 
43
Class 3 District 14 Quarterfinal 2, Kansas City Final
2 O'Hara (11-15)
Class 3 District 14 
40
7 Southeast (11-11)
Class 3 District 14 
31
Class 3 District 14 Quarterfinal 3, Kansas City Final
3 University Academy Charter (12-13)
Class 3 District 14 
39
6 Hogan Prep Academy Charter (8-18)
Class 3 District 14 
38
Class 3 District 14 Quarterfinal 4, Kansas City Final 1 OT
1 Chillicothe (23-3)
Class 3 District 15 
72
8 Carrollton (0-23)
Class 3 District 15 
17
Class 3 District 15 Quarterfinal 1, Richmond Final
4 Richmond (20-5)
Class 3 District 15 
33
5 Trenton (13-13)
Class 3 District 15 
44
Class 3 District 15 Quarterfinal 2, Richmond Final
2 Brookfield (20-5)
Class 3 District 15 
62
7 Lexington (5-20)
Class 3 District 15 
30
Class 3 District 15 Quarterfinal 3, Richmond Final
3 Lawson (17-8)
Class 3 District 15 
54
6 Lafayette County (12-14)
Class 3 District 15 
40
Class 3 District 15 Quarterfinal 4, Richmond Final
Reeds Spring (4-20)
Class 4 District 11 
37
Bolivar (21-4)
Class 4 District 13 
84
Bolivar Final
Center (7-18)
Class 4 District 15 
50
Clinton (13-11)
Class 4 District 13 
64
Clinton Final
Kirkwood (19-4)
Class 5 District 2 
70
Eureka (9-14)
Class 5 District 8 
42
Eureka Final
Odessa (19-6)
Class 4 District 14 
51
Excelsior Springs (2-21)
Class 4 District 15 
26
Excelsior Springs Final
Farmington (12-11)
Class 4 District 2 
51
Festus (15-6)
Class 4 District 3 
42
Festus Final
Hazelwood West (11-11)
Class 5 District 6 
64
Fox (17-8)
Class 5 District 1 
67
Arnold Final
Westminster Christian Academy (17-8)
Class 4 District 4 
43
Francis Howell (20-4)
Class 5 District 5 
46
St. Charles Final
St. Charles West (19-6)
Class 4 District 7 
51
Ft. Zumwalt East (3-21)
Class 4 District 7 
15
St. Peters Final
Oak Grove (7-14)
Class 4 District 14 
29
Grain Valley (20-3)
Class 4 District 14 
62
Grain Valley Final
Parkway North (21-3)
Class 5 District 6 
62
Hazelwood Central (20-6)
Class 5 District 6 
58
St. Louis Final
Washington (19-5)
Class 5 District 8 
51
Holt (15-8)
Class 5 District 4 
54
Wentzville Final
Ursuline Academy (9-15)
Class 5 District 2 
23
Incarnate Word Academy (23-2)
Class 4 District 6 
66
St. Louis Final
Rolla (0-23)
Class 4 District 10 
14
Kickapoo (21-4)
Class 5 District 11 
71
Springfield Final
McCluer North (16-7)
Class 5 District 7 
48
Lafayette (Wildwood) (11-12)
Class 5 District 8 
38
Wildwood Final
Hazelwood East (11-13)
Class 5 District 7 
53
Lindbergh (6-19)
Class 5 District 3 
45
St. Louis Final
Kirksville (15-8)
Class 4 District 8 
37
Marshall (9-14)
Class 4 District 14 
20
Marshall Final
Pattonville (11-10)
Class 5 District 6 
40
Mehlville (5-11)
Class 5 District 3 
19
St. Louis Final
Hannibal (1-20)
Class 4 District 8 
33
Mexico (8-16)
Class 4 District 8 
60
Mexico Final
Hannibal (1-20)
Class 4 District 8 
33
Mexico (8-16)
Class 4 District 8 
60
Mexico Final
Ft. Zumwalt South (17-7)
Class 5 District 5 
53
Nerinx Hall (6-20)
Class 5 District 2 
59
St. Louis Final
Smith-Cotton (6-17)
Class 5 District 9 
31
Nevada (19-3)
Class 4 District 13 
61
Nevada Final
McCluer (8-17)
Class 4 District 7 
34
Northwest (Cedar Hill) (8-17)
Class 5 District 1 
28
Cedar Hill Final
Warrensburg (8-17)
Class 4 District 13 
34
Notre Dame de Sion (9-15)
Class 4 District 15 
55
Kansas City Final
Riverview Gardens (1-16)
Class 4 District 6 
41
Oakville (10-14)
Class 5 District 3 
56
St. Louis Final
Excelsior Springs (2-21)
Class 4 District 15 
26
Odessa (19-6)
Class 4 District 14 
51
Odessa Final
Sullivan (16-8)
Class 4 District 9 
53
Owensville (16-8)
Class 4 District 9 
67
Owensville Final
Timberland (10-14)
Class 5 District 4 
39
Parkway Central (16-11)
Class 5 District 8 
31
Chesterfield Final
Rockwood Summit (13-10)
Class 5 District 2 
68
Parkway South (7-20)
Class 5 District 2 
75
Manchester Final
Fredericktown (15-9)
Class 4 District 2 
61
Perryville (8-16)
Class 4 District 1 
31
Perryville Final
Harrisonville (4-20)
Class 4 District 13 
50
Pleasant Hill (12-11)
Class 4 District 13 
55
Pleasant Hill Final
Naylor (19-6)
Class 1 District 1 
43
Poplar Bluff (6-16)
Class 5 District 1 
51
Poplar Bluff Final
Central (Cape Girardeau) (8-16)
Class 4 District 1 
24
Sikeston (19-4)
Class 4 District 1 
64
Sikeston Final
Francis Howell North (10-14)
Class 5 District 5 
30
St. Charles (23-1)
Class 4 District 7 
56
St. Charles Final
St. Dominic (15-8)
Class 4 District 7 
34
St. Joseph's Academy (14-11)
Class 5 District 7 
50
St. Louis Final
Benton (24-2)
Class 4 District 16 
52
Staley (11-12)
Class 5 District 16 
40
Kansas City Final
Parkway Central (16-11)
Class 5 District 8 
31
Timberland (10-14)
Class 5 District 4 
39
Wentzville Final
Francis Howell Central (9-15)
Class 5 District 5 
23
Troy Buchanan (5-19)
Class 5 District 4 
45
Troy Final
Liberty (Wentzville) (1-15)
Class 4 District 7 
14
Union (13-10)
Class 4 District 9 
53
Union Final
Ladue Horton Watkins (19-4-1)
Class 5 District 7 
58
Visitation Academy (12-11)
Class 4 District 4 
562
St. Louis Final
Normandy Collaborative (0-16)
Class 4 District 6 
Clayton (9-13)
Class 4 District 4 
Clayton TBD
Kirkwood (St. Louis, MO)
 
Eureka (9-14)
Class 5 District 8 
Eureka 7:00 PM
Moberly (5-18)
Class 4 District 8 
Fulton (14-10)
Class 4 District 8 
Fulton 11:30 PM
Normandy Collaborative (0-16)
Class 4 District 6 
Hazelwood West (11-11)
Class 5 District 6 
St. Louis 5:00 PM
Webster Groves (16-9)
Class 5 District 3 
Marquette (13-9)
Class 5 District 8 
Chesterfield 7:00 PM
tba (st louis, mo)
 
Mehlville (5-11)
Class 5 District 3 
St. Louis TBD
Fredericktown (15-9)
Class 4 District 2 
Perryville (8-16)
Class 4 District 1 
Perryville 6:00 PM



Processing. Please wait.