2011-2012 Girls Basketball


1 North County (17-7)
Class 4 District 2 
55
5 DeSoto (14-12)
Class 4 District 2 
44
Class 4 District 2 Tournament, Potosi Final
2 Farmington (12-14)
Class 4 District 2 
41
3 Central (Park Hills) (19-7)
Class 4 District 2 
49
Class 4 District 2 Tournament, Potosi Final
1 Miller Career Academy (19-5)
Class 4 District 4 
99
5 Imagine College Prep Charter (11-10)
Class 4 District 4 
26
Class 4 District 4 Tournament, St. Louis Final
2 Rosati-Kain (15-10)
Class 4 District 4 
32
3 Bishop DuBourg (11-12)
Class 4 District 4 
25
Class 4 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Jennings (17-8)
Class 4 District 5 
68
4 Beaumont (13-9)
Class 4 District 5 
59
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 Soldan International Studies (11-5)
Class 4 District 5 
34
3 McCluer South-Berkeley (9-15)
Class 4 District 5 
23
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Westminster Christian Academy (23-3)
Class 4 District 6 
58
4 Clayton (12-14)
Class 4 District 6 
25
Class 4 District 6 Tournament, St. Louis Final
2 MICDS (19-5)
Class 4 District 6 
41
3 Villa Duchesne (15-9)
Class 4 District 6 
36
Class 4 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 Kirksville (21-3)
Class 4 District 8 
59
5 Hannibal (5-18)
Class 4 District 8 
31
Class 4 District 8 Tournament, Mexico Final
2 Moberly (18-7)
Class 4 District 8 
42
3 Mexico (15-11)
Class 4 District 8 
52
Class 4 District 8 Tournament, Mexico Final
1 St. Francis Borgia (23-3)
Class 4 District 9 
42
5 Owensville (15-12)
Class 4 District 9 
28
Class 4 District 9 Tournament, Union Final
2 Sullivan (20-6)
Class 4 District 9 
51
3 Union (14-13)
Class 4 District 9 
39
Class 4 District 9 Tournament, Union Final
1 Republic (18-8)
Class 4 District 11 
66
4 Marshfield (15-11)
Class 4 District 11 
36
Class 4 District 11 Tournament, Republic Final
2 Bolivar (20-6)
Class 4 District 11 
61
3 Hillcrest (16-12)
Class 4 District 11 
54
Class 4 District 11 Tournament, Republic Final
1 Aurora (16-10)
Class 4 District 12 
58
4 McDonald County (12-12)
Class 4 District 12 
43
Class 4 District 12 Tournament, Carl Junction Final
2 Carl Junction (10-16)
Class 4 District 12 
57
3 Cassville (13-15)
Class 4 District 12 
45
Class 4 District 12 Tournament, Carl Junction Final 1 OT
1 Pleasant Hill (23-3)
Class 4 District 13 
48
5 Clinton (12-13)
Class 4 District 13 
18
Class 4 District 13 Tournament, Harrisonville Final
2 Harrisonville (18-8)
Class 4 District 13 
39
3 Nevada (15-12)
Class 4 District 13 
45
Class 4 District 13 Tournament, Harrisonville Final
1 Grain Valley (17-8)
Class 4 District 15 
36
4 Odessa (8-19)
Class 4 District 15 
26
Class 4 District 15 Tournament, Oak Grove Final
2 Liberty North (8-17)
Class 4 District 15 
41
3 Oak Grove (10-15)
Class 4 District 15 
33
Class 4 District 15 Tournament, Oak Grove Final 1 OT
1 Smithville (21-5)
Class 4 District 16 
56
4 Savannah (19-6)
Class 4 District 16 
49
Class 4 District 16 Tournament, Chillicothe Final
2 Benton (14-12)
Class 4 District 16 
43
3 Lafayette (St. Joseph) (13-14)
Class 4 District 16 
28
Class 4 District 16 Tournament, Chillicothe Final
1 Lafayette (Wildwood) (21-4)
Class 5 District 3 
53
4 Eureka (14-12)
Class 5 District 3 
42
Class 5 District 3 Tournament, Manchester Final
2 Parkway South (15-13)
Class 5 District 3 
59
3 Marquette (16-11)
Class 5 District 3 
56
Class 5 District 3 Tournament, Manchester Final
1 Carthage (20-7)
Class 5 District 12 
57
5 Central (Springfield) (5-20)
Class 5 District 12 
25
Class 5 District 12 Tournament, Carthage Final
2 Willard (15-11)
Class 5 District 12 
38
3 Webb City (15-12)
Class 5 District 12 
54
Class 5 District 12 Tournament, Carthage Final
1 Kearney (20-6)
Class 5 District 14 
54
5 Fort Osage (12-14)
Class 5 District 14 
48
Class 5 District 14 Tournament, Independence Final 1 OT
2 William Chrisman (19-6)
Class 5 District 14 
54
3 North Kansas City (18-9)
Class 5 District 14 
47
Class 5 District 14 Tournament, Independence Final
1 Staley (20-6)
Class 5 District 15 
71
4 Park Hill South (17-10)
Class 5 District 15 
64
Class 5 District 15 Tournament, Kansas City Final
2 Central (St. Joseph) (12-14)
Class 5 District 15 
36
3 Park Hill (16-10)
Class 5 District 15 
37
Class 5 District 15 Tournament, Kansas City Final
1 Lee's Summit West (12-14)
Class 5 District 16 
64
4 Raymore-Peculiar (11-15)
Class 5 District 16 
38
Class 5 District 16 Tournament, Lee's Summit Final
2 St. Teresa's Academy (15-11)
Class 5 District 16 
31
3 Lee's Summit (12-13)
Class 5 District 16 
51
Class 5 District 16 Tournament, Lee's Summit Final
John F. Kennedy (9-13)
Class 3 District 4 
24
Cardinal Ritter (9-8)
Class 3 District 5 
40
St. Louis Final
DeKalb (14-10)
Class 2 District 16 
22
Jefferson (Conception) (22-2)
Class 1 District 16 
64
Conception Jct. Final
Stover (13-9)
Class 2 District 8 
26
Sacred Heart (19-5)
Class 2 District 8 
36
Sedalia Final
Fair Grove (14-10)
Class 3 District 11 
45
Stockton (18-7)
Class 3 District 13 
60
Stockton Final
Herculaneum (8-16)
Class 3 District 4 
26
West County (22-3)
Class 3 District 3 
38
Park Hills Final
Brookfield (9-16)
Class 3 District 15 
46
Westran (5-18)
Class 2 District 7 
40
Huntsville Final
Chamois (18-4)
Class 1 District 9 
Eugene (11-12)
Class 3 District 10 
Eugene TBD
Greenwood (13-11)
Class 2 District 11 
Hurley (3-16)
Class 1 District 4 
Hurley TBD
University Academy Charter (4-16)
Class 3 District 14 
West Platte (6-17)
Class 2 District 15 
Weston TBD



Processing. Please wait.