2011-2012 Boys Basketball


1 Notre Dame (Cape Girardeau) (20-6)
Class 4 District 1 
70
5 Fredericktown (18-10)
Class 4 District 1 
60
Class 4 District 1 Tournament, Sikeston Final
2 Sikeston (21-4)
Class 4 District 1 
82
3 Perryville (22-7)
Class 4 District 1 
55
Class 4 District 1 Tournament, Sikeston Final
1 Westminster Christian Academy (22-4)
Class 4 District 6 
85
4 Clayton (9-16)
Class 4 District 6 
70
Class 4 District 6 Tournament, St. Louis Final
2 University City (17-7)
Class 4 District 6 
51
3 MICDS (15-9)
Class 4 District 6 
49
Class 4 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 Duchesne (18-8)
Class 4 District 7 
70
4 St. Charles West (7-19)
Class 4 District 7 
48
Class 4 District 7 Tournament, St. Charles Final
2 St. Dominic (14-11)
Class 4 District 7 
57
3 St. Charles (12-15)
Class 4 District 7 
56
Class 4 District 7 Tournament, St. Charles Final
1 Hannibal (20-6)
Class 4 District 8 
77
5 Marshall (11-16)
Class 4 District 8 
29
Class 4 District 8 Tournament, Mexico Final
2 Mexico (22-4)
Class 4 District 8 
56
3 Moberly (16-9)
Class 4 District 8 
38
Class 4 District 8 Tournament, Mexico Final
1 Helias Catholic (18-8)
Class 4 District 10 
66
4 Boonville (11-13)
Class 4 District 10 
25
Class 4 District 10 Tournament, Eldon Final
2 Eldon (20-5)
Class 4 District 10 
70
3 Fulton (9-16)
Class 4 District 10 
58
Class 4 District 10 Tournament, Eldon Final
1 Grandview (20-6)
Class 4 District 13 
68
4 Harrisonville (17-10)
Class 4 District 13 
55
Class 4 District 13 Tournament, Harrisonville Final
2 Warrensburg (18-8)
Class 4 District 13 
56
3 Pleasant Hill (17-9)
Class 4 District 13 
51
Class 4 District 13 Tournament, Harrisonville Final
1 Center (20-4)
Class 4 District 14 
62
5 East (Kansas City) (12-12)
Class 4 District 14 
58
Class 4 District 14 Tournament, Kansas City Final
2 Northeast (Kansas City) HS (19-5)
Class 4 District 14 
67
3 Lincoln College Prep (15-13)
Class 4 District 14 
74
Class 4 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 Central (Cape Girardeau) (20-6)
Class 5 District 1 
64
4 Northwest (Cedar Hill) (6-21)
Class 5 District 1 
40
Class 5 District 1 Tournament, Jackson Final
2 Poplar Bluff (9-15)
Class 5 District 1 
59
3 Jackson (15-13)
Class 5 District 1 
51
Class 5 District 1 Tournament, Jackson Final
1 Webster Groves (20-5)
Class 5 District 2 
72
5 St. Louis University (13-15)
Class 5 District 2 
63
Class 5 District 2 Tournament, St. Louis Final
2 Christian Brothers College (16-9)
Class 5 District 2 
76
3 Ladue Horton Watkins (20-9)
Class 5 District 2 
64
Class 5 District 2 Tournament, St. Louis Final
1 Parkway South (20-7)
Class 5 District 3 
40
5 Marquette (15-9)
Class 5 District 3 
50
Class 5 District 3 Tournament, Manchester Final
2 Lafayette (Wildwood) (18-8)
Class 5 District 3 
50
3 Rockwood Summit (16-9)
Class 5 District 3 
49
Class 5 District 3 Tournament, Manchester Final
1 DeSmet (19-8)
Class 5 District 4 
72
4 Hazelwood West (13-15)
Class 5 District 4 
52
Class 5 District 4 Tournament, Chesterfield Final
2 Parkway North (20-6)
Class 5 District 4 
49
3 Parkway Central (17-10)
Class 5 District 4 
45
Class 5 District 4 Tournament, Chesterfield Final
1 Vianney (25-1)
Class 5 District 5 
45
4 Oakville (6-18)
Class 5 District 5 
28
Class 5 District 5 Tournament, Arnold Final
2 Kirkwood (15-12)
Class 5 District 5 
49
3 Lindbergh (14-13)
Class 5 District 5 
54
Class 5 District 5 Tournament, Arnold Final
1 Troy Buchanan (20-6)
Class 5 District 6 
51
5 Timberland (7-18)
Class 5 District 6 
34
Class 5 District 6 Tournament, Wentzville Final
2 Holt (12-13)
Class 5 District 6 
63
3 Francis Howell (9-17)
Class 5 District 6 
59
Class 5 District 6 Tournament, Wentzville Final
1 Ft. Zumwalt South (15-11)
Class 5 District 7 
61
5 Ft. Zumwalt East (9-16)
Class 5 District 7 
46
Class 5 District 7 Tournament, O'Fallon Final
2 Ft. Zumwalt North (15-11)
Class 5 District 7 
69
3 Francis Howell Central (10-15)
Class 5 District 7 
71
Class 5 District 7 Tournament, O'Fallon Final
1 McCluer North (23-1)
Class 5 District 8 
89
5 Hazelwood East (13-13)
Class 5 District 8 
57
Class 5 District 8 Tournament, Florissant Final
1 Rock Bridge (22-4)
Class 5 District 9 
63
5 Smith-Cotton (8-18)
Class 5 District 9 
17
Class 5 District 9 Tournament, Sedalia Final
2 Jefferson City (7-18)
Class 5 District 9 
60
3 Hickman (15-10)
Class 5 District 9 
74
Class 5 District 9 Tournament, Sedalia Final
1 Rolla (18-8)
Class 5 District 10 
61
4 West Plains (16-12)
Class 5 District 10 
55
Class 5 District 10 Tournament, West Plains Final
2 Lebanon (10-16)
Class 5 District 10 
50
3 Waynesville (9-16)
Class 5 District 10 
53
Class 5 District 10 Tournament, West Plains Final
1 Nixa (26-1)
Class 5 District 11 
53
4 Kickapoo (21-8)
Class 5 District 11 
43
Class 5 District 11 Tournament, Springfield Final
2 Glendale (19-7)
Class 5 District 11 
71
3 Parkview (22-6)
Class 5 District 11 
67
Class 5 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Lee's Summit North (20-5)
Class 5 District 13 
64
5 Blue Springs (13-11)
Class 5 District 13 
58
Class 5 District 13 Tournament, Blue Springs Final
2 Blue Springs South (21-5)
Class 5 District 13 
71
3 Truman (17-10)
Class 5 District 13 
56
Class 5 District 13 Tournament, Blue Springs Final
Lutie (8-17)
Class 1 District 4 
55
Dora (16-9)
Class 2 District 10 
77
Dora Final
Pleasant Hope (5-20)
Class 3 District 11 
34
Greenwood (18-7)
Class 2 District 11 
56
Springfield Final
DeKalb (22-2)
Class 2 District 16 
59
Jefferson (Conception) with South Nodaway (18-6)
Class 1 District 16 
69
Conception Jct. Final
Gideon (13-10)
Class 1 District 1 
71
Naylor (7-15)
Class 1 District 1 
65
Naylor Final
Renaissance Academy (8-11-1)
Class 3 District 14 
57
Pembroke Hill (5-20)
Class 3 District 14 
49
Kansas City Final
Bourbon (1-20)
Class 3 District 9 
32
Richland (18-7)
Class 2 District 9 
64
Richland Final
Conway (17-6)
Class 3 District 11 
71
Strafford (19-5)
Class 3 District 11 
69
Strafford Final
St. Vincent (9-14)
Class 2 District 4 
42
Valle Catholic (14-11)
Class 2 District 4 
37
Ste Genevieve Final
Brookfield (2-22)
Class 3 District 15 
53
Westran (5-19)
Class 2 District 7 
40
Huntsville Final
Zalma (6-15)
Class 1 District 3 
Bell City (1-12)
Class 1 District 2 
Bell City TBD
Thomas Jefferson Independent (14-7)
Class 1 District 5 
McAuley Catholic (4-15)
Class 2 District 12 
Joplin TBD
University Academy Charter (15-4)
Class 3 District 14 
West Platte (15-7)
Class 2 District 15 
Weston TBD



Processing. Please wait.