2012-2013 Girls Volleyball


1 Valle Catholic (27-0)
Class 1 District 5 
2
3 New Haven (20-11-3)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, Bismarck Final
1 Valle Catholic (27-0)
Class 1 District 5 
2
4 Chamois (11-8-1)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, Bismarck Final
2 Bismarck (19-10-1)
Class 1 District 5 
0
3 New Haven (20-11-3)
Class 1 District 5 
2
Class 1 District 5 Tournament, Bismarck Final
1 Green Ridge (29-4-1)
Class 1 District 12 
1
2 Osceola (24-10)
Class 1 District 12 
2
Class 1 District 12 Tournament, Green Ridge Final
1 West Platte (24-6-1)
Class 1 District 15 
2
3 St. Mary's (Independence) (19-12-1)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Tournament, Weston Final
1 Tarkio with Fairfax (16-9)
Class 1 District 16 
0
2 Rock Port (15-12-1)
Class 1 District 16 
2
Class 1 District 16 Tournament, Mound City Final
1 Tarkio with Fairfax (16-9)
Class 1 District 16 
2
5 South Holt (10-17-2)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Tournament, Mound City Final
2 Rock Port (15-12-1)
Class 1 District 16 
2
6 Fairfax (7-18-1)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Tournament, Mound City Final
1 Barat Academy (13-13)
Class 2 District 5 
0
3 Whitfield (14-14)
Class 2 District 5 
2
Class 2 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 St. Paul Lutheran (Concordia) (31-2-1)
Class 2 District 14 
2
2 Lafayette County (13-15-2)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Higginsville Final
1 St. Paul Lutheran (Concordia) (31-2-1)
Class 2 District 14 
2
4 Carrollton (10-13-2)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Higginsville Final
2 Lafayette County (13-15-2)
Class 2 District 14 
2
3 Lexington (13-12-2)
Class 2 District 14 
1
Class 2 District 14 Tournament, Higginsville Final
1 Bishop LeBlond (33-1-2)
Class 2 District 16 
2
2 Lathrop (18-15-1)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Tournament, Lathrop Final
5 Windsor (Imperial) (23-10-1)
Class 3 District 2 
1
6 DeSoto (21-14-2)
Class 3 District 2 
2
Class 3 District 2 Tournament, Park Hills Final
1 North County (19-6-1)
Class 3 District 2 
0
5 Windsor (Imperial) (23-10-1)
Class 3 District 2 
2
Class 3 District 2 Tournament, Park Hills Final
2 Potosi (21-5-1)
Class 3 District 2 
0
6 DeSoto (21-14-2)
Class 3 District 2 
2
Class 3 District 2 Tournament, Park Hills Final
1 Lutheran South (24-6-2)
Class 3 District 3 
2
2 Bishop DuBourg (20-10-1)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Tournament, St. Louis Final
2 University City (7-18-2)
Class 3 District 4 
2
4 Roosevelt (13-12-3)
Class 3 District 4 
0
Class 3 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Miller Career Academy (8-6)
Class 3 District 4 
0
4 Roosevelt (13-12-3)
Class 3 District 4 
2
Class 3 District 4 Tournament, St. Louis Final
2 University City (7-18-2)
Class 3 District 4 
2
6 Soldan International Studies (6-7-1)
Class 3 District 4 
0
Class 3 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Villa Duchesne (24-12-1)
Class 3 District 5 
1
2 Westminster Christian Academy (24-6-1)
Class 3 District 5 
2
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Villa Duchesne (24-12-1)
Class 3 District 5 
2
4 MICDS (15-13)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 Westminster Christian Academy (24-6-1)
Class 3 District 5 
2
3 Visitation Academy (9-7)
Class 3 District 5 
1
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Buffalo (27-8)
Class 3 District 10 
0
2 Logan-Rogersville (27-9-1)
Class 3 District 10 
2
Class 3 District 10 Tournament, Bolivar Final
1 Buffalo (27-8)
Class 3 District 10 
2
5 Bolivar (12-14)
Class 3 District 10 
1
Class 3 District 10 Tournament, Bolivar Final
2 Logan-Rogersville (27-9-1)
Class 3 District 10 
2
3 Marshfield (16-16-2)
Class 3 District 10 
0
Class 3 District 10 Tournament, Bolivar Final
1 Pleasant Hill (31-1-2)
Class 3 District 12 
2
2 Carl Junction (22-6-6)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Tournament, Clinton Final
1 O'Hara (17-11)
Class 3 District 13 
2
2 Pembroke Hill (20-10-4)
Class 3 District 13 
0
Class 3 District 13 Tournament, Kansas City Final
1 Grain Valley (19-10-1)
Class 3 District 14 
2
2 Odessa (14-15-1)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Tournament, Oak Grove Final
1 Grain Valley (19-10-1)
Class 3 District 14 
2
4 Oak Grove (9-18-1)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Tournament, Oak Grove Final
2 Odessa (14-15-1)
Class 3 District 14 
2
3 Marshall (12-16-3)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Tournament, Oak Grove Final
1 Maryville (23-7-2)
Class 3 District 16 
0
2 Savannah (18-11-2)
Class 3 District 16 
2
Class 3 District 16 Tournament, Maryville Final
1 Farmington (19-12)
Class 4 District 1 
2
2 Poplar Bluff (21-14)
Class 4 District 1 
0
Class 4 District 1 Tournament, Poplar Bluff Final
1 St. Joseph's Academy (30-4)
Class 4 District 4 
2
2 Ursuline Academy (24-8-2)
Class 4 District 4 
0
Class 4 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 St. Joseph's Academy (30-4)
Class 4 District 4 
2
4 Kirkwood (20-14-2)
Class 4 District 4 
0
Class 4 District 4 Tournament, St. Louis Final
2 Ursuline Academy (24-8-2)
Class 4 District 4 
2
3 Nerinx Hall (18-14-3)
Class 4 District 4 
0
Class 4 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Incarnate Word Academy (16-12)
Class 4 District 5 
2
3 Rosati-Kain (19-14-3)
Class 4 District 5 
0
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Incarnate Word Academy (16-12)
Class 4 District 5 
2
4 Ritenour (21-12)
Class 4 District 5 
0
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 Pattonville (15-14-1)
Class 4 District 5 
0
3 Rosati-Kain (19-14-3)
Class 4 District 5 
2
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Marquette (29-6-2)
Class 4 District 7 
2
3 Parkway West (12-19-2)
Class 4 District 7 
0
Class 4 District 7 Tournament, Chesterfield Final
1 Marquette (29-6-2)
Class 4 District 7 
2
4 Parkway North (25-9)
Class 4 District 7 
0
Class 4 District 7 Tournament, Chesterfield Final
2 Parkway Central (14-12)
Class 4 District 7 
0
3 Parkway West (12-19-2)
Class 4 District 7 
2
Class 4 District 7 Tournament, Chesterfield Final
1 Francis Howell (29-5-2)
Class 4 District 8 
2
2 Francis Howell Central (18-11)
Class 4 District 8 
0
Class 4 District 8 Tournament, St. Charles Final
1 Ozark (24-7)
Class 4 District 11 
2
2 Kickapoo (11-9)
Class 4 District 11 
0
Class 4 District 11 Tournament, Ozark Final
1 Ozark (24-7)
Class 4 District 11 
2
4 Central (Springfield) (25-6-1)
Class 4 District 11 
0
Class 4 District 11 Tournament, Ozark Final
2 Kickapoo (11-9)
Class 4 District 11 
2
3 Glendale (10-11-2)
Class 4 District 11 
1
Class 4 District 11 Tournament, Ozark Final
1 Republic (28-7)
Class 4 District 12 
2
2 Nixa (16-10-1)
Class 4 District 12 
1
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
1 Republic (28-7)
Class 4 District 12 
2
4 Joplin (24-12-2)
Class 4 District 12 
0
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
2 Nixa (16-10-1)
Class 4 District 12 
2
3 Carthage (18-12-2)
Class 4 District 12 
0
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
1 Lee's Summit West (30-4)
Class 4 District 13 
2
4 Notre Dame de Sion (13-12-2)
Class 4 District 13 
0
Class 4 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
2 Raymore-Peculiar (13-19-1)
Class 4 District 13 
2
3 Lee's Summit (9-21-2)
Class 4 District 13 
1
Class 4 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
1 Blue Springs (25-7)
Class 4 District 14 
2
3 Blue Springs South (19-15)
Class 4 District 14 
0
Class 4 District 14 Tournament, Blue Springs Final
1 Blue Springs (25-7)
Class 4 District 14 
2
4 Truman (15-15-3)
Class 4 District 14 
0
Class 4 District 14 Tournament, Blue Springs Final
2 Lee's Summit North (25-9-1)
Class 4 District 14 
1
3 Blue Springs South (19-15)
Class 4 District 14 
2
Class 4 District 14 Tournament, Blue Springs Final
1 Park Hill South (32-4-1)
Class 4 District 15 
1
3 St. Teresa's Academy (19-16)
Class 4 District 15 
2
Class 4 District 15 Tournament, Independence Final
1 Park Hill South (32-4-1)
Class 4 District 15 
2
4 Winnetonka (10-5)
Class 4 District 15 
0
Class 4 District 15 Tournament, Independence Final
2 Oak Park (22-11-2)
Class 4 District 15 
0
3 St. Teresa's Academy (19-16)
Class 4 District 15 
2
Class 4 District 15 Tournament, Independence Final
1 Liberty (25-9-1)
Class 4 District 16 
2
3 Staley (25-8-3)
Class 4 District 16 
0
Class 4 District 16 Tournament, Liberty Final
1 Liberty (25-9-1)
Class 4 District 16 
2
4 Kearney (17-16)
Class 4 District 16 
0
Class 4 District 16 Tournament, Liberty Final
2 Park Hill (18-12-3)
Class 4 District 16 
0
3 Staley (25-8-3)
Class 4 District 16 
2
Class 4 District 16 Tournament, Liberty Final



Processing. Please wait.