2015-2016 Boys Basketball


Gideon (25-4)
Class 1 District 1 
90
Advance (24-6)
Class 1 District 2 
71
Class 1 State Tournament, Bloomfield Final
School of the Ozarks (25-3)
Class 1 District 4 
72
Eminence (14-14)
Class 1 District 3 
52
Class 1 State Tournament, Cabool Final
Weaubleau (22-7)
Class 1 District 6 
69
Walnut Grove (28-2)
Class 1 District 5 
76
Class 1 State Tournament, Bolivar Final
Otterville (18-10)
Class 1 District 8 
40
Drexel (18-8)
Class 1 District 7 
56
Class 1 State Tournament, Lee's Summit Final
Glasgow (25-3)
Class 1 District 10 
44
Chamois (12-15)
Class 1 District 9 
27
Class 1 State Tournament, Sturgeon Final
Mercer (22-4)
Class 1 District 12 
52
Wellsville-Middletown (20-7)
Class 1 District 11 
50
Class 1 State Tournament, Kirksville Final
Winston (30-0)
Class 1 District 14 
54
Hardin-Central (19-9)
Class 1 District 13 
39
Class 1 State Tournament, Liberty Final
Stanberry (28-0)
Class 1 District 15 
60
North Andrew (22-6)
Class 1 District 16 
47
Class 1 State Tournament, St. Joseph Final
1 Sikeston (26-1)
Class 4 District 1 
81
5 Dexter (15-12)
Class 4 District 1 
51
Class 4 District 1 Tournament, Sikeston Final
2 Central (Cape Girardeau) (21-6)
Class 4 District 1 
56
6 Kennett (12-15)
Class 4 District 1 
52
Class 4 District 1 Tournament, Sikeston Final
1 Farmington (17-10)
Class 4 District 2 
56
4 DeSoto (6-20)
Class 4 District 2 
48
Class 4 District 2 Tournament, Desoto Final
2 Ste. Genevieve (16-11)
Class 4 District 2 
65
3 North County (14-14)
Class 4 District 2 
60
Class 4 District 2 Tournament, Desoto Final
1 Hillsboro (21-6)
Class 4 District 3 
58
4 Windsor (Imperial) (17-11)
Class 4 District 3 
52
Class 4 District 3 Tournament, Festus Final
2 Lutheran South (20-6)
Class 4 District 3 
81
3 Festus (19-8)
Class 4 District 3 
63
Class 4 District 3 Tournament, Festus Final
1 Vashon (21-4)
Class 4 District 5 
76
4 Confluence Prep Academy Charter (15-14)
Class 4 District 5 
54
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 Miller Career Academy (21-5)
Class 4 District 5 
55
3 St. Mary's (St. Louis) (20-7)
Class 4 District 5 
60
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Jennings (21-4)
Class 4 District 6 
55
4 McCluer South-Berkeley (11-13)
Class 4 District 6 
51
Class 4 District 6 Tournament, St. Louis Final
4 Union (12-14)
Class 4 District 9 
68
5 Owensville (11-15)
Class 4 District 9 
58
Class 4 District 9 Tournament, Owensville Final
3 Pacific (17-9)
Class 4 District 9 
62
6 St. Clair (7-18)
Class 4 District 9 
40
Class 4 District 9 Tournament, Owensville Final
4 Carthage (11-15)
Class 4 District 12 
64
5 Cassville (8-18)
Class 4 District 12 
43
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
3 Monett (18-8)
Class 4 District 12 
62
6 Carl Junction (2-20)
Class 4 District 12 
44
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
1 Bolivar (23-4)
Class 4 District 13 
69
4 Warrensburg (9-18)
Class 4 District 13 
53
Class 4 District 13 Tournament, Clinton Final
2 Nevada (14-12)
Class 4 District 13 
63
6 Harrisonville (10-15)
Class 4 District 13 
79
Class 4 District 13 Tournament, Clinton Final
4 Northeast (Kansas City) HS (10-15)
Class 4 District 15 
45
5 Van Horn (13-14)
Class 4 District 15 
46
Class 4 District 15 Tournament, Kansas City Final
3 East (Kansas City) (19-5)
Class 4 District 15 
65
6 Excelsior Springs (8-17)
Class 4 District 15 
28
Class 4 District 15 Tournament, Kansas City Final
1 Poplar Bluff (17-9)
Class 5 District 1 
73
5 Fox (4-22)
Class 5 District 1 
51
Class 5 District 1 Tournament, Cedar Hill Final
2 Jackson (15-13)
Class 5 District 1 
68
3 Seckman (8-17)
Class 5 District 1 
62
Class 5 District 1 Tournament, Cedar Hill Final 1 OT
1 Webster Groves (25-1)
Class 5 District 2 
61
5 Oakville (8-18)
Class 5 District 2 
37
Class 5 District 2 Tournament, St. Louis Final
2 St. Louis University (17-9)
Class 5 District 2 
66
3 Lindbergh (14-12)
Class 5 District 2 
52
Class 5 District 2 Tournament, St. Louis Final
1 Troy Buchanan (14-10)
Class 5 District 3 
59
4 Holt (10-16)
Class 5 District 3 
36
Class 5 District 3 Tournament, Troy Final
2 Timberland (19-6)
Class 5 District 3 
48
3 Ft. Zumwalt West (9-17)
Class 5 District 3 
47
Class 5 District 3 Tournament, Troy Final
1 Francis Howell (19-7)
Class 5 District 4 
76
4 Francis Howell Central (13-14)
Class 5 District 4 
61
Class 5 District 4 Tournament, St. Peters Final
2 Ft. Zumwalt South (18-5)
Class 5 District 4 
33
3 Ft. Zumwalt North (14-13)
Class 5 District 4 
34
Class 5 District 4 Tournament, St. Peters Final
1 Lafayette (Wildwood) (21-7)
Class 5 District 7 
71
4 Eureka (12-13)
Class 5 District 7 
63
Class 5 District 7 Tournament, Chesterfield Final
2 Parkway Central (19-9)
Class 5 District 7 
62
3 Marquette (17-10)
Class 5 District 7 
59
Class 5 District 7 Tournament, Chesterfield Final
1 Christian Brothers College (18-8)
Class 5 District 8 
68
4 Vianney (15-13)
Class 5 District 8 
50
Class 5 District 8 Tournament, Kirkwood Final
2 Kirkwood (18-8)
Class 5 District 8 
74
3 Parkway South (16-10)
Class 5 District 8 
59
Class 5 District 8 Tournament, Kirkwood Final
1 Rock Bridge (20-6)
Class 5 District 9 
81
4 Smith-Cotton (17-9)
Class 5 District 9 
57
Class 5 District 9 Tournament, Sedalia Final
2 Blue Springs South (15-11)
Class 5 District 9 
77
3 Blue Springs (16-9)
Class 5 District 9 
52
Class 5 District 9 Tournament, Sedalia Final
1 Jefferson City (18-8)
Class 5 District 10 
89
4 Lebanon (6-20)
Class 5 District 10 
82
Class 5 District 10 Tournament, Lebanon Final
2 Waynesville (14-12)
Class 5 District 10 
72
3 Camdenton (12-16)
Class 5 District 10 
52
Class 5 District 10 Tournament, Lebanon Final
1 Kickapoo (25-2)
Class 5 District 11 
80
5 Central (Springfield) (8-19)
Class 5 District 11 
58
Class 5 District 11 Tournament, Branson Final
2 Ozark (19-8)
Class 5 District 11 
65
3 Branson (16-11)
Class 5 District 11 
47
Class 5 District 11 Tournament, Branson Final
1 Republic (21-6)
Class 5 District 12 
63
4 Neosho (9-20)
Class 5 District 12 
42
Class 5 District 12 Tournament, Joplin Final
2 Nixa (22-5)
Class 5 District 12 
55
3 Willard (8-18)
Class 5 District 12 
21
Class 5 District 12 Tournament, Joplin Final
1 Lee's Summit West (19-7)
Class 5 District 13 
47
5 Rockhurst (9-18)
Class 5 District 13 
44
Class 5 District 13 Tournament, Peculiar Final
2 Raymore-Peculiar (15-11)
Class 5 District 13 
52
3 Ruskin (11-16)
Class 5 District 13 
48
Class 5 District 13 Tournament, Peculiar Final 1 OT
1 Lee's Summit (26-0)
Class 5 District 14 
86
5 William Chrisman (4-22)
Class 5 District 14 
39
Class 5 District 14 Tournament, Independence Final
2 Raytown (21-5)
Class 5 District 14 
52
3 Truman (11-13)
Class 5 District 14 
40
Class 5 District 14 Tournament, Independence Final
1 Park Hill (11-11)
Class 5 District 16 
66
4 Staley (17-8)
Class 5 District 16 
71
Class 5 District 16 Tournament, Kansas City Final
2 Central (St. Joseph) (15-11)
Class 5 District 16 
40
3 Park Hill South (15-10)
Class 5 District 16 
61
Class 5 District 16 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.