2015-2016 Boys Basketball


School of the Ozarks (25-4)
Class 1 District 4 
49
Gideon (26-4)
Class 1 District 1 
58
Class 1 State Quarterfinal 1, Van Buren Final
Walnut Grove (29-2)
Class 1 District 5 
76
Drexel (18-9)
Class 1 District 7 
44
Class 1 State Quarterfinal 2, Clinton Final
Mercer (23-5)
Class 1 District 12 
47
Glasgow (26-3)
Class 1 District 10 
49
Class 1 State Quarterfinal 3, Salisbury Final
Winston (30-1)
Class 1 District 14 
41
Stanberry (29-0)
Class 1 District 15 
47
Class 1 State Quarterfinal 4, St. Joseph Final
Clopton (24-5)
Class 2 District 4 
41
Bloomfield (27-3)
Class 2 District 1 
63
Class 2 State Quarterfinal 1, Farmington Final
Knox County (20-10)
Class 2 District 6 
25
Iberia (27-3)
Class 2 District 8 
59
Class 2 State Quarterfinal 2, Moberly Final
Hartville (27-4)
Class 2 District 9 
71
Purdy (20-9)
Class 2 District 12 
48
Class 2 State Quarterfinal 3, Springfield Final
Wellington-Napoleon (27-1)
Class 2 District 15 
63
Skyline (17-12)
Class 2 District 14 
59
Class 2 State Quarterfinal 4, Lee's Summit Final
Whitfield (25-5)
Class 3 District 4 
67
Caruthersville (17-10)
Class 3 District 1 
63
Class 3 State Quarterfinal 1, Hillsboro Final 1 OT
Father Tolton Regional Catholic (29-3)
Class 3 District 8 
84
Cardinal Ritter (24-7)
Class 3 District 5 
59
Class 3 State Quarterfinal 2, Warrenton Final
Mountain Grove (27-4)
Class 3 District 10 
66
Fair Grove (27-5)
Class 3 District 11 
61
Class 3 State Quarterfinal 3, Springfield Final
Barstow (26-3)
Class 3 District 14 
66
Lawson (24-8)
Class 3 District 15 
31
Class 3 State Quarterfinal 4, Lee's Summit Final
2 Parkway West (23-5)
Class 4 District 4 
55
4 University City (16-12)
Class 4 District 4 
31
Class 4 District 4 Championship, Chesterfield Final
1 St. Francis Borgia (20-7)
Class 4 District 9 
49
3 Pacific (18-10)
Class 4 District 9 
40
Class 4 District 9 Championship, Owensville Final
1 Rolla (24-3)
Class 4 District 10 
60
2 Helias Catholic (18-9)
Class 4 District 10 
74
Class 4 District 10 Championship, Jefferson City Final
1 Glendale (18-9)
Class 4 District 11 
68
3 Aurora (19-10)
Class 4 District 11 
66
Class 4 District 11 Championship, Rogersville Final 2 OT
1 Webb City (21-6)
Class 4 District 12 
58
3 Monett (19-9)
Class 4 District 12 
42
Class 4 District 12 Championship, Carthage Final
1 Raytown South (16-11)
Class 4 District 14 
62
2 Grandview (17-10)
Class 4 District 14 
60
Class 4 District 14 Championship, Oak Grove Final
1 Lincoln College Prep (18-7)
Class 4 District 15 
72
2 Center (19-8)
Class 4 District 15 
66
Class 4 District 15 Championship, Kansas City Final
1 Lafayette (St. Joseph) (25-3)
Class 4 District 16 
47
2 Benton (20-7)
Class 4 District 16 
38
Class 4 District 16 Championship, Smithville Final
1 Chaminade College Prep (23-5)
Class 5 District 6 
67
2 Hazelwood East (15-12)
Class 5 District 6 
35
Class 5 District 6 Championship, St. Louis Final
1 Liberty North (24-3)
Class 5 District 15 
45
2 Liberty (14-13)
Class 5 District 15 
44
Class 5 District 15 Championship, Liberty Final



Processing. Please wait.