2015-2016 Boys Basketball


1 Farmington (17-11)
Class 4 District 2 
34
2 Ste. Genevieve (17-11)
Class 4 District 2 
44
Class 4 District 2 Tournament, Desoto Final
1 Hillsboro (21-7)
Class 4 District 3 
75
2 Lutheran South (21-6)
Class 4 District 3 
87
Class 4 District 3 Tournament, Festus Final
1 Westminster Christian Academy (19-6)
Class 4 District 4 
62
4 University City (16-11)
Class 4 District 4 
71
Class 4 District 4 Tournament, Chesterfield Final
2 Parkway West (22-5)
Class 4 District 4 
55
3 MICDS (18-9)
Class 4 District 4 
44
Class 4 District 4 Tournament, Chesterfield Final
1 St. Charles West (17-7)
Class 4 District 7 
39
5 St. Dominic (13-13)
Class 4 District 7 
35
Class 4 District 7 Tournament, O'Fallon Final
2 St. Charles (14-11)
Class 4 District 7 
64
3 McCluer (13-13)
Class 4 District 7 
81
Class 4 District 7 Tournament, O'Fallon Final
1 Kirksville (17-6)
Class 4 District 8 
66
5 Warrenton (10-17)
Class 4 District 8 
37
Class 4 District 8 Tournament, Hannibal Final
2 Moberly (16-9)
Class 4 District 8 
50
3 Fulton (17-11)
Class 4 District 8 
53
Class 4 District 8 Tournament, Hannibal Final 2 OT
1 Rolla (24-2)
Class 4 District 10 
51
4 Marshfield (15-11)
Class 4 District 10 
37
Class 4 District 10 Tournament, Jefferson City Final
2 Helias Catholic (17-9)
Class 4 District 10 
61
3 Salem (16-11)
Class 4 District 10 
42
Class 4 District 10 Tournament, Jefferson City Final
1 Glendale (17-9)
Class 4 District 11 
52
5 Hillcrest (10-18)
Class 4 District 11 
49
Class 4 District 11 Tournament, Rogersville Final
2 West Plains (15-12)
Class 4 District 11 
46
3 Aurora (19-9)
Class 4 District 11 
64
Class 4 District 11 Tournament, Rogersville Final
1 Webb City (20-6)
Class 4 District 12 
46
4 Carthage (11-16)
Class 4 District 12 
41
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
2 McDonald County (21-6)
Class 4 District 12 
44
3 Monett (19-8)
Class 4 District 12 
47
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
1 Raytown South (15-11)
Class 4 District 14 
64
5 Oak Grove (11-13)
Class 4 District 14 
49
Class 4 District 14 Tournament, Oak Grove Final
2 Grandview (17-9)
Class 4 District 14 
58
3 Grain Valley (15-10)
Class 4 District 14 
44
Class 4 District 14 Tournament, Oak Grove Final
1 Lincoln College Prep (17-7)
Class 4 District 15 
70
5 Van Horn (13-15)
Class 4 District 15 
54
Class 4 District 15 Tournament, Kansas City Final
2 Center (19-7)
Class 4 District 15 
62
3 East (Kansas City) (19-6)
Class 4 District 15 
57
Class 4 District 15 Tournament, Kansas City Final
1 Lafayette (St. Joseph) (24-3)
Class 4 District 16 
59
4 Kearney (13-13)
Class 4 District 16 
46
Class 4 District 16 Tournament, Smithville Final
2 Benton (20-6)
Class 4 District 16 
63
3 Smithville (16-10)
Class 4 District 16 
48
Class 4 District 16 Tournament, Smithville Final
1 Poplar Bluff (17-10)
Class 5 District 1 
66
2 Jackson (16-13)
Class 5 District 1 
75
Class 5 District 1 Tournament, Cedar Hill Final
1 Hazelwood Central (25-4)
Class 5 District 5 
61
2 DeSmet (13-15)
Class 5 District 5 
47
Class 5 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Chaminade College Prep (22-5)
Class 5 District 6 
103
5 Ritenour (15-11)
Class 5 District 6 
49
Class 5 District 6 Tournament, St. Louis Final
2 Hazelwood East (14-11)
Class 5 District 6 
59
3 Ladue Horton Watkins (14-11)
Class 5 District 6 
56
Class 5 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 Rock Bridge (20-7)
Class 5 District 9 
48
2 Blue Springs South (16-11)
Class 5 District 9 
51
Class 5 District 9 Tournament, Sedalia Final
1 Jefferson City (18-9)
Class 5 District 10 
56
2 Waynesville (15-12)
Class 5 District 10 
61
Class 5 District 10 Tournament, Lebanon Final
1 Republic (21-7)
Class 5 District 12 
41
2 Nixa (23-5)
Class 5 District 12 
64
Class 5 District 12 Tournament, Joplin Final
1 Liberty North (23-3)
Class 5 District 15 
44
4 North Kansas City (10-14)
Class 5 District 15 
41
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final 1 OT
2 Liberty (14-12)
Class 5 District 15 
83
3 Fort Osage (8-17)
Class 5 District 15 
63
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final



Processing. Please wait.