2015-2016 Girls Basketball


Oran (23-4)
Class 1 District 2 
42
Naylor (21-7)
Class 1 District 1 
61
Class 1 State Tournament, Bloomfield Final
Bunker (19-9)
Class 1 District 3 
64
Bradleyville (23-6)
Class 1 District 4 
56
Class 1 State Tournament, Cabool Final
Wheatland (22-7)
Class 1 District 6 
38
Walnut Grove (21-9)
Class 1 District 5 
66
Class 1 State Tournament, Bolivar Final
Otterville (14-14)
Class 1 District 8 
38
Drexel (25-4)
Class 1 District 7 
47
Class 1 State Tournament, Lee's Summit Final
Prairie Home (27-6)
Class 1 District 9 
34
Glasgow (23-5)
Class 1 District 10 
45
Class 1 State Tournament, Sturgeon Final
Mercer (26-1)
Class 1 District 12 
42
Community (23-5)
Class 1 District 11 
48
Class 1 State Tournament, Kirksville Final
Winston (18-13)
Class 1 District 14 
52
Norborne (23-3)
Class 1 District 13 
60
Class 1 State Tournament, Liberty Final
Jefferson (Conception) (26-3)
Class 1 District 15 
42
Mound City with Craig (27-1)
Class 1 District 16 
53
Class 1 State Tournament, St. Joseph Final
1 MICDS (21-4)
Class 4 District 4 
56
5 Visitation Academy (9-17)
Class 4 District 4 
21
Class 4 District 4 Tournament, Chesterfield Final
2 Clayton (20-5)
Class 4 District 4 
50
3 Villa Duchesne (10-15)
Class 4 District 4 
31
Class 4 District 4 Tournament, Chesterfield Final
2 McCluer South-Berkeley (11-9)
Class 4 District 6 
44
3 Jennings (12-13)
Class 4 District 6 
58
Class 4 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 St. Charles (19-7)
Class 4 District 7 
56
5 Ft. Zumwalt East (8-19)
Class 4 District 7 
31
Class 4 District 7 Tournament, O'Fallon Final
2 St. Dominic (16-10)
Class 4 District 7 
64
6 Liberty (Wentzville) (8-19)
Class 4 District 7 
19
Class 4 District 7 Tournament, O'Fallon Final
1 West Plains (17-10)
Class 4 District 11 
57
4 Hillcrest (15-11)
Class 4 District 11 
71
Class 4 District 11 Tournament, Rogersville Final
2 Logan-Rogersville (17-9)
Class 4 District 11 
53
3 Aurora (15-9)
Class 4 District 11 
26
Class 4 District 11 Tournament, Rogersville Final
1 Bolivar (12-13)
Class 4 District 13 
61
4 Nevada (10-17)
Class 4 District 13 
36
Class 4 District 13 Tournament, Clinton Final
2 Clinton (16-9)
Class 4 District 13 
41
3 Warrensburg (12-12)
Class 4 District 13 
36
Class 4 District 13 Tournament, Clinton Final
1 Grain Valley (21-5)
Class 4 District 14 
63
4 Oak Grove (15-11)
Class 4 District 14 
47
Class 4 District 14 Tournament, Oak Grove Final
2 Grandview (15-11)
Class 4 District 14 
52
3 Odessa (20-7)
Class 4 District 14 
60
Class 4 District 14 Tournament, Oak Grove Final
1 Benton (27-0)
Class 4 District 16 
37
4 Lafayette (St. Joseph) (18-8)
Class 4 District 16 
21
Class 4 District 16 Tournament, Smithville Final
2 Kearney (18-9)
Class 4 District 16 
26
3 Smithville (19-6)
Class 4 District 16 
41
Class 4 District 16 Tournament, Smithville Final
1 Holt (17-8)
Class 5 District 3 
56
5 Troy Buchanan (6-17)
Class 5 District 3 
26
Class 5 District 3 Tournament, Troy Final
2 Ft. Zumwalt West (13-15)
Class 5 District 3 
39
3 Timberland (10-14)
Class 5 District 3 
37
Class 5 District 3 Tournament, Troy Final
1 Francis Howell (24-3)
Class 5 District 4 
62
5 Ft. Zumwalt South (14-12)
Class 5 District 4 
35
Class 5 District 4 Tournament, St. Peters Final
2 Francis Howell Central (17-9)
Class 5 District 4 
48
3 Ft. Zumwalt North (16-10)
Class 5 District 4 
27
Class 5 District 4 Tournament, St. Peters Final
1 Hazelwood Central (21-6)
Class 5 District 5 
69
4 Hazelwood West (9-15)
Class 5 District 5 
28
Class 5 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 Parkway North (23-4)
Class 5 District 5 
72
3 Pattonville (15-9)
Class 5 District 5 
58
Class 5 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Hickman (23-4)
Class 5 District 9 
46
4 Blue Springs (7-20)
Class 5 District 9 
30
Class 5 District 9 Tournament, Sedalia Final
2 Blue Springs South (17-9)
Class 5 District 9 
62
3 Rock Bridge (11-16)
Class 5 District 9 
46
Class 5 District 9 Tournament, Sedalia Final
1 St. Teresa's Academy (21-4)
Class 5 District 13 
54
4 Lee's Summit West (8-16)
Class 5 District 13 
31
Class 5 District 13 Tournament, Peculiar Final
2 Raymore-Peculiar (13-12)
Class 5 District 13 
43
3 Belton (14-12)
Class 5 District 13 
51
Class 5 District 13 Tournament, Peculiar Final
1 Liberty (23-3)
Class 5 District 15 
74
4 Fort Osage (7-20)
Class 5 District 15 
46
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final
2 North Kansas City (24-2)
Class 5 District 15 
65
3 Liberty North (8-18)
Class 5 District 15 
36
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final



Processing. Please wait.