2015-2016 Boys Basketball


1 Hermitage (22-7)
Class 1 District 6 
50
2 Weaubleau (22-6)
Class 1 District 6 
54
Class 1 District 6 Tournament, Macks Creek Final
3 Chamois (12-14)
Class 1 District 9 
47
5 St. Elizabeth (8-16)
Class 1 District 9 
40
Class 1 District 9 Tournament, Jamestown Final
1 Wellsville-Middletown (20-6)
Class 1 District 11 
72
2 La Plata (18-9)
Class 1 District 11 
57
Class 1 District 11 Tournament, Madison Final
1 Braymer (21-7)
Class 1 District 13 
38
3 Hardin-Central (19-8)
Class 1 District 13 
39
Class 1 District 13 Tournament, Norborne Final
1 Winston (29-0)
Class 1 District 14 
56
3 DeKalb (16-12)
Class 1 District 14 
18
Class 1 District 14 Tournament, Dekalb Final
1 Stanberry (27-0)
Class 1 District 15 
58
2 Jefferson (Conception) with South Nodaway (21-7)
Class 1 District 15 
44
Class 1 District 15 Tournament, Stanberry Final
1 Louisiana (20-7)
Class 2 District 5 
49
3 Canton (20-10)
Class 2 District 5 
58
Class 2 District 5 Tournament, Monroe City Final
1 Knox County (19-9)
Class 2 District 6 
55
2 Marceline (20-8)
Class 2 District 6 
45
Class 2 District 6 Tournament, Queen City Final
2 Westran (20-8)
Class 2 District 7 
62
4 Harrisburg (11-16)
Class 2 District 7 
60
Class 2 District 7 Tournament, Harrisburg Final
1 Iberia (25-3)
Class 2 District 8 
53
3 Linn (19-8)
Class 2 District 8 
28
Class 2 District 8 Tournament, New Bloomfield Final
1 Mansfield (21-7)
Class 2 District 10 
52
2 Bakersfield (21-8)
Class 2 District 10 
47
Class 2 District 10 Tournament, Mansfield Final
1 Rich Hill (28-0)
Class 2 District 13 
75
3 Lockwood (20-8)
Class 2 District 13 
57
Class 2 District 13 Tournament, Rich Hill Final
4 Skyline (16-11)
Class 2 District 14 
61
6 Windsor (17-11)
Class 2 District 14 
33
Class 2 District 14 Tournament, Windsor Final
1 Penney (22-3)
Class 2 District 16 
63
2 Mid-Buchanan (22-7)
Class 2 District 16 
55
Class 2 District 16 Tournament, Maysville Final
1 Cardinal Ritter (23-6)
Class 3 District 5 
58
3 Transportation and Law (15-11)
Class 3 District 5 
56
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 North Technical (16-10)
Class 3 District 6 
38
2 Duchesne (16-12)
Class 3 District 6 
34
Class 3 District 6 Tournament, O'Fallon Final
1 Clark County (19-8)
Class 3 District 7 
65
2 Palmyra (16-12)
Class 3 District 7 
59
Class 3 District 7 Tournament, Ewing Final
1 Father Tolton Regional Catholic (27-3)
Class 3 District 8 
58
2 Southern Boone (25-4)
Class 3 District 8 
29
Class 3 District 8 Tournament, Ashland Final
1 Fatima (17-10)
Class 3 District 9 
67
2 Blair Oaks (19-9)
Class 3 District 9 
55
Class 3 District 9 Tournament, Westphalia Final
1 Mountain Grove (25-4)
Class 3 District 10 
70
3 Liberty (Mountain View) (20-9)
Class 3 District 10 
54
Class 3 District 10 Tournament, Mountain Grove Final
2 Fair Grove (26-4)
Class 3 District 11 
53
4 Conway (19-9)
Class 3 District 11 
50
Class 3 District 11 Tournament, Fair Grove Final
1 Lamar (20-7)
Class 3 District 12 
37
3 East Newton (18-11)
Class 3 District 12 
39
Class 3 District 12 Tournament, Stockton Final
1 Boonville (21-8)
Class 3 District 13 
76
3 Sherwood (17-10)
Class 3 District 13 
51
Class 3 District 13 Tournament, Cole Camp Final
1 Barstow (24-3)
Class 3 District 14 
71
3 Hogan Prep Academy Charter (22-6)
Class 3 District 14 
64
Class 3 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 Maryville (19-7)
Class 3 District 16 
48
2 East Buchanan (21-9)
Class 3 District 16 
44
Class 3 District 16 Tournament, Gower Final
4 DeSoto (6-19)
Class 4 District 2 
55
5 Potosi (10-17)
Class 4 District 2 
48
Class 4 District 2 Tournament, Desoto Final
3 North County (14-13)
Class 4 District 2 
57
6 Fredericktown (4-20)
Class 4 District 2 
22
Class 4 District 2 Tournament, Desoto Final
4 Windsor (Imperial) (17-10)
Class 4 District 3 
57
5 Affton (10-12)
Class 4 District 3 
44
Class 4 District 3 Tournament, Festus Final
3 Festus (19-7)
Class 4 District 3 
65
6 Bishop DuBourg (8-17)
Class 4 District 3 
50
Class 4 District 3 Tournament, Festus Final
4 Confluence Prep Academy Charter (15-13)
Class 4 District 5 
63
5 Roosevelt (7-12)
Class 4 District 5 
43
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
3 St. Mary's (St. Louis) (19-7)
Class 4 District 5 
79
6 Gateway (4-4)
Class 4 District 5 
43
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
4 McCluer South-Berkeley (11-12)
Class 4 District 6 
62
5 Normandy Collaborative (6-17)
Class 4 District 6 
47
Class 4 District 6 Tournament, St. Louis Final
3 Soldan International Studies (17-9)
Class 4 District 6 
49
6 Sumner (3-17)
Class 4 District 6 
35
Class 4 District 6 Tournament, St. Louis Final
4 Northwest (Cedar Hill) (7-16)
Class 5 District 1 
41
5 Fox (4-21)
Class 5 District 1 
52
Class 5 District 1 Tournament, Cedar Hill Final
4 Mehlville (9-14)
Class 5 District 2 
28
5 Oakville (8-17)
Class 5 District 2 
43
Class 5 District 2 Tournament, St. Louis Final
4 Parkway North (10-15)
Class 5 District 5 
58
5 Hazelwood West (11-13)
Class 5 District 5 
75
Class 5 District 5 Tournament, St. Louis Final
4 McCluer North (12-15)
Class 5 District 6 
69
5 Ritenour (15-10)
Class 5 District 6 
78
Class 5 District 6 Tournament, St. Louis Final
4 Eureka (12-12)
Class 5 District 7 
61
5 Washington (9-17)
Class 5 District 7 
42
Class 5 District 7 Tournament, Chesterfield Final
4 Vianney (15-12)
Class 5 District 8 
62
5 Rockwood Summit (2-21)
Class 5 District 8 
25
Class 5 District 8 Tournament, Kirkwood Final
4 Parkview (11-16)
Class 5 District 11 
53
5 Central (Springfield) (8-18)
Class 5 District 11 
60
Class 5 District 11 Tournament, Branson Final
4 Neosho (9-19)
Class 5 District 12 
56
5 Joplin (3-22)
Class 5 District 12 
52
Class 5 District 12 Tournament, Joplin Final
Hollister (6-20)
Class 3 District 10 
73
Buffalo (1-24)
Class 3 District 11 
38
Conway Invitational,  Conway Final



Processing. Please wait.