2021-2022 Spring Season Baseball


Plattsburg (1-0)
Class 2 District 15 
10
Albany (0-1)
Class 2 District 16 
0
Albany Final
Mountain Grove
Class 4 District 10 
13
Alton (0-1)
 
0
Van Buren Tournament,  Van Buren Final
Drexel
Class 1 District 10 
2
Archie
Class 2 District 14 
8
WEMO tournament,  Archie Final
Skyline (1-2)
Class 2 District 12 
1
Aurora (2-0)
Class 4 District 11 
11
Springfield Final
Valmeyer (Valmeyer, IL)
 
3
Bayless (1-0)
Class 4 District 3 
9
St. Louis Final
Pleasant Hill (1-0)
Class 4 District 12 
15
Belton (0-2)
Class 6 District 7 
3
Belton Final
Blue Valley West (Olathe, KS)
 
14
Belton (0-2)
Class 6 District 7 
0
Belton Final
Risco
Class 1 District 1 
2
Bernie
Class 2 District 1 
12
Risco Round Robin,  Risco Final
Richland (Essex) (0-2)
Class 1 District 1 
0
Bernie
Class 2 District 1 
18
Risco Round Robin,  Final
St. Elizabeth
Class 1 District 6 
4
Blair Oaks (1-1)
Class 4 District 8 
7
Jefferson City Final
St. Elizabeth
Class 1 District 6 
7
Blair Oaks (1-1)
Class 4 District 8 
1
Jefferson City Final
Staley
Class 6 District 8 
0
Blue Springs
Class 6 District 5 
8
KC Metro Classic,  Parkville Final
Park Hill
Class 6 District 8 
5
Blue Springs
Class 6 District 5 
10
Metro Leadoff Tournament,  Parkville, Final
Park Hill South (1-1)
Class 6 District 8 
1
Blue Springs South (2-0)
Class 6 District 5 
2
Blue Springs Final (8)
Fort Osage (0-2)
Class 6 District 5 
5
Blue Springs South (2-0)
Class 6 District 5 
10
Blue Springs Final
Capital City (1-1)
Class 5 District 5 
6
Boonville (0-2)
Class 4 District 13 
5
Boonville Final
Fatima (2-0)
Class 4 District 8 
23
Boonville (0-2)
Class 4 District 13 
3
Boonville Final
Sparta (1-0)
Class 3 District 10 
15
Bradleyville (0-1)
Class 1 District 4 
0
Bradleyville Final
Poplar Bluff (0-2)
Class 6 District 1 
0
Branson (3-0)
Class 5 District 6 
10
Branson Final
Diamond
Class 3 District 11 
2
Butler (2-1)
Class 3 District 14 
3
Lamar Tiger Classic ,  Lamar Final
Harrisburg (1-1)
Class 2 District 7 
0
California (2-0)
Class 4 District 9 
15
California Final
Centralia
Class 4 District 7 
1
California (2-0)
Class 4 District 9 
11
California Final
Monett (1-1)
Class 4 District 11 
6
Carl Junction (0-2)
Class 5 District 7 
5
Neosho Final
Northwestern (Mendon) with Brunswick, Keytesville
Class 2 District 7 
2
Carrollton
Class 3 District 16 
4
Carrollton Tournament,  Carrollton Final
Lone Jack
Class 2 District 14 
14
Carrollton
Class 3 District 16 
4
Carrollton, (Lone Jack, Northwestern/Brunswick/Keytesville),  Carrollton Final
Kennett (1-1)
Class 4 District 1 
12
Carthage (0-2)
Class 6 District 6 
2
Springfield Final
Potosi (1-1)
Class 4 District 2 
5
Central (Cape Girardeau) (3-0)
Class 5 District 1 
6
Cape Girardeau Final
Goreville (Goreville, IL)
 
6
Central (Cape Girardeau) (3-0)
Class 5 District 1 
7
Cape Girardeau Final
Harrisburg (1-1)
Class 2 District 7 
11
Centralia
Class 4 District 7 
3
California Final
California (2-0)
Class 4 District 9 
11
Centralia
Class 4 District 7 
1
Centralia, California, Harrisburg ,  California Final
Rockwood Summit (2-1)
Class 5 District 3 
1
Chaminade College Prep (1-1)
Class 5 District 3 
4
Creve Coeur Final
Rockwood Summit (2-1)
Class 5 District 3 
9
Chaminade College Prep (1-1)
Class 5 District 3 
6
Creve Coeur Final (9)
Moberly (1-0)
Class 4 District 7 
12
Clark County (0-1)
Class 3 District 6 
5
Kahoka Final
Malden (2-0)
Class 3 District 1 
13
Clearwater (0-2)
Class 3 District 2 
11
Piedmont Final
Dexter (1-1)
Class 4 District 1 
16
Clearwater (0-2)
Class 3 District 2 
1
Piedmont Final
DeSmet (2-1)
Class 6 District 3 
7
Cooter (1-1)
Class 1 District 1 
6
Sikeston Final (9)
DeSmet (2-1)
Class 6 District 3 
7
Cooter (Cooter, MO)
 
6
Sikeston Final (9)
Lafayette County (1-1)
Class 3 District 15 
10
Crest Ridge (0-2)
Class 2 District 14 
6
Knob Noster Final
St. Joseph Christian
Class 1 District 16 
17
DeKalb
Class 1 District 16 
1
Blue Jay Bash,  Weston Final
West Platte
Class 2 District 15 
8
DeKalb
Class 1 District 16 
4
Bluejay Bash,  Weston Final
Valle Catholic (2-0)
Class 4 District 2 
10
DeSoto (0-2)
Class 5 District 1 
6
Ste. Gen Final
Ste. Genevieve
Class 4 District 2 
8
DeSoto (0-2)
Class 5 District 1 
0
Opening Day Tournament ,  Ste Genevieve Final
Malden (2-0)
Class 3 District 1 
8
Dexter (1-1)
Class 4 District 1 
7
Piedmont Final
Perryville (2-0)
Class 4 District 2 
12
Doniphan (1-1)
Class 4 District 1 
7
Cape Girardeau Final
Scott City (0-2)
Class 3 District 2 
3
Doniphan (1-1)
Class 4 District 1 
6
Cape Girardeau Final
Van Buren (1-1)
Class 2 District 2 
9
Dora
Class 1 District 4 
0
Van Buren Godfather's Pizza Wood Bat Weekend,  Van Buren Final
Gateway Legacy Sr. H. (2-0)
 
18
Duchesne (0-2)
Class 3 District 5 
1
Final
Portageville (2-0)
Class 2 District 1 
15
East Carter (0-2)
Class 2 District 2 
0
Ellsinore Final
Oran (1-1)
Class 1 District 2 
8
East Carter (0-2)
Class 2 District 2 
2
Ellsinore Final
College Heights Christian
Class 2 District 12 
17
El Dorado Springs
Class 3 District 13 
2
Purdy Tournament,  Purdy Final
Pierce City
Class 3 District 11 
17
El Dorado Springs
Class 3 District 13 
2
Purdy Tournament,  Purdy Final
Eugene (1-1)
Class 2 District 8 
6
Eldon (1-2)
Class 4 District 9 
11
Eldon Final
Woodland (2-0)
Class 3 District 2 
9
Ellington (1-1)
Class 2 District 3 
1
Ellington Final
Mammoth Spring (Mammoth Spring , AR)
 
2
Ellington (1-1)
Class 2 District 3 
14
Ellington Final
Pittsfield (Pittsfield, IL)
 
9
Elsberry (0-2)
Class 3 District 5 
8
Elsberry Final
Montgomery County
Class 3 District 7 
8
Elsberry (0-2)
Class 3 District 5 
2
Elsberry Final
Westminster Christian Academy (2-1)
Class 5 District 3 
4
Episcopal (Alexandria, VA)
 
3
Vero Beach Final
Mexico
Class 4 District 8 
4
Excelsior Springs
Class 4 District 15 
2
Mexico Triangular ,  Excelsior Springs Final
Marshfield
Class 5 District 6 
6
Excelsior Springs
Class 4 District 15 
4
Mexico Triangular ,  Excelsior Springs Final
Marion C. Early (0-1)
Class 2 District 12 
3
Fair Grove (1-0)
Class 3 District 12 
8
Ozark Final
Capital City (1-1)
Class 5 District 5 
0
Fatima (2-0)
Class 4 District 8 
11
Boonville Final
Fox (1-1)
Class 6 District 1 
12
Festus (1-1)
Class 5 District 1 
10
Festus Final
Notre Dame (Cape Girardeau) (1-1)
Class 4 District 1 
1
Festus (1-1)
Class 5 District 1 
2
Festus Final
Chouteau (Chouteau, OK)
 
1
Forsyth (1-1)
Class 4 District 10 
9
Forsyth Final
Notre Dame (Cape Girardeau) (1-1)
Class 4 District 1 
15
Fox (1-1)
Class 6 District 1 
6
Festus Final
Timberland
Class 6 District 4 
6
Francis Howell (1-1)
Class 6 District 4 
4
St. Charles Final
Liberty (Wentzville)
Class 6 District 4 
1
Francis Howell (1-1)
Class 6 District 4 
8
St. Charles Final
Christian Brothers College
Class 6 District 2 
13
Francis Howell Central
Class 6 District 3 
1
Troy Baseball Classic,  St. Charles Final
Ft. Zumwalt North (0-1)
Class 6 District 4 
3
Francis Howell Central
Class 6 District 3 
10
St. Charles Final
Parkway Central (3-0)
Class 5 District 3 
1
Francis Howell North (0-2)
Class 6 District 3 
0
St. Charles Final
St. Dominic (1-1)
Class 5 District 4 
2
Ft. Zumwalt East
Class 5 District 4 
3
St. Peters Final
Francis Howell Central
Class 6 District 3 
10
Ft. Zumwalt North (0-1)
Class 6 District 4 
3
Troy Baseball Classic ,  Troy Final
Washington
Class 5 District 5 
1
Ft. Zumwalt West
Class 6 District 4 
16
Troy Baseball Classic ,  Troy Final
Holt
Class 6 District 4 
4
Ft. Zumwalt West
Class 6 District 4 
3
Troy Baseball Classic ,  Troy Final
Palmyra (0-2)
Class 3 District 6 
2
Fulton (1-1)
Class 4 District 8 
10
Ashland Final
Seymour (1-0)
Class 2 District 10 
4
Galena (0-1)
Class 2 District 11 
3
Galena Final
Carthage (0-2)
Class 6 District 6 
6
Glendale (1-1)
Class 5 District 6 
12
Springfield Final
Verdigris (Verdigris, OK)
 
8
Glendale (1-1)
Class 5 District 6 
1
Springfield Final
Potosi (1-1)
Class 4 District 2 
5
Goreville (Goreville, IL)
 
2
Cape Girardeau Final
West County
Class 3 District 3 
8
Grandview (Hillsboro) HS
Class 3 District 3 
0
Jefferson Opening Weekend Tournament,  Festus Final
Jefferson (Festus)
Class 3 District 3 
10
Grandview (Hillsboro) HS
Class 3 District 3 
6
Opening Weekend Tournament,  Festus Final
Battle with Columbia Independent HS
Class 6 District 5 
1
Hannibal
Class 5 District 4 
17
Troy Baseball Classic ,  Troy Final
Parkway West (3-0)
Class 6 District 2 
5
Hannibal
Class 5 District 4 
3
Troy Baseball Classic ,  Troy Final
Mehlville
Class 5 District 2 
1
Hazelwood West
Class 6 District 3 
5
Lindbergh/Mehlville Tournament,  St. Louis Final
St. Pius X (Festus)
Class 3 District 3 
7
Herculaneum
Class 4 District 3 
4
Jefferson R-7 Tournament,  Festus Final
Union
Class 5 District 3 
8
Hermann
Class 3 District 8 
1
FRC Conference Tournament,  Union Final
Wheatland (1-1)
Class 1 District 6 
10
Hermitage (0-2)
Class 1 District 6 
0
New Bloomfield Final
North Kansas City (0-2)
Class 6 District 8 
2
Hickman (1-1)
Class 6 District 5 
6
Columbia Final
Willard (2-0)
Class 5 District 6 
7
Hickman (1-1)
Class 6 District 5 
4
Columbia Final
Advance (1-1)
Class 1 District 2 
3
Holcomb (2-0)
Class 2 District 1 
15
Holcomb Final
Rector (Rector , AR)
 
1
Holcomb (2-0)
Class 2 District 1 
8
Holcomb Final
New Franklin (1-1)
Class 2 District 7 
3
Iberia (2-0)
Class 2 District 8 
10
Versailles Final
Lakeland
Class 1 District 8 
11
Jasper
Class 2 District 12 
12
WEMO CONFERENCE TOURNAMENT,  Adrian Final
West County
Class 3 District 3 
12
Jefferson (Festus)
Class 3 District 3 
2
Jefferson Opening Weekend Tournament,  Festus Final
Hollister (2-0)
Class 4 District 10 
7
Joplin (0-2)
Class 6 District 6 
0
Joplin Final
Hollister (2-0)
Class 4 District 10 
15
Joplin (0-2)
Class 6 District 6 
3
Joplin Final
Staley
Class 6 District 8 
6
Kearney
Class 5 District 8 
2
KC Metro Classic,  Parkville Final
Liberty North
Class 6 District 8 
8
Kearney
Class 5 District 8 
2
Metro Leadoff Tournament,  Final
Valle Catholic (2-0)
Class 4 District 2 
9
Kelly (0-2)
Class 3 District 2 
3
Ste. Genevieve Final
Ste. Genevieve
Class 4 District 2 
9
Kelly (0-2)
Class 3 District 2 
6
Opening Day Tournament ,  Ste Genevieve Final
Lutheran South (0-4)
Class 5 District 2 
1
Kennedy Catholic Preparatory (Somers, NY)
 
9
Tampa Final
Bishop Kelley (Bishop Kelley, OK)
 
0
Kickapoo (2-0)
Class 6 District 6 
4
Springfield Final
Jefferson City (0-2)
Class 5 District 5 
4
Kickapoo (2-0)
Class 6 District 6 
7
Springfield Final
St. Pius X (Festus)
Class 3 District 3 
15
Kingston
Class 3 District 3 
0
Jefferson R-7 Tournament,  Festus Final
North Callaway HS (1-1)
Class 3 District 7 
18
Kirksville (0-2)
Class 4 District 7 
8
Mokane Final
South Callaway (2-0)
Class 3 District 7 
6
Kirksville (0-2)
Class 4 District 7 
5
Mokane Final
Vianney (2-0)
Class 6 District 1 
15
Kirkwood
Class 6 District 2 
5
Lindbergh Tournament,  St. Louis Final
Mehlville
Class 5 District 2 
7
Kirkwood
Class 6 District 2 
6
Lindbergh Tournament,  St. Louis Final
Vianney (2-0)
Class 6 District 1 
15
Kirkwood (St. Louis, MO)
 
5
St. Louis, MO Final
Crest Ridge (0-2)
Class 2 District 14 
1
Knob Noster (1-1)
Class 4 District 13 
11
Knob Noster Final
Russellville (3-0)
Class 2 District 8 
15
Knob Noster (1-1)
Class 4 District 13 
3
Knob Noster Final
Russellville (3-0)
Class 2 District 8 
12
Lafayette County (1-1)
Class 3 District 15 
2
Knob Noster Final
Diamond
Class 3 District 11 
0
Lamar (2-0)
Class 3 District 11 
7
Lamar Final
Lexington (0-2)
Class 3 District 15 
0
Lawson (2-0)
Class 3 District 15 
15
Lawson Final
Lexington (0-2)
Class 3 District 15 
0
Lawson (2-0)
Class 3 District 15 
15
Lawson Final
Odessa (0-2)
Class 4 District 13 
1
Lee's Summit (2-0)
Class 6 District 7 
2
Lee's Summit Final
Springfield Catholic (1-1)
Class 3 District 10 
3
Lee's Summit (2-0)
Class 6 District 7 
8
Lee's Summit Final
Grain Valley
Class 6 District 5 
11
Lee's Summit North
Class 6 District 7 
6
Liberty Invitational,  Liberty Final
Liberty
Class 6 District 8 
10
Lee's Summit North
Class 6 District 7 
0
Liberty Invitational,  Liberty Final
Liberty North
Class 6 District 8 
3
Lee's Summit West
Class 6 District 7 
0
Metro Leadoff Tournament,  Final
Grain Valley
Class 6 District 5 
3
Lee's Summit West
Class 6 District 7 
9
Metro Leadoff Tournament,  Parkville Final
Osceola
Class 2 District 13 
3
Liberal
Class 1 District 8 
13
WEMO Tournament ,  Adrian Final
Rockhurst
Class 6 District 7 
0
Liberty
Class 6 District 8 
7
Metro Leadoff Tournament,  Parkville Final
Northwest (Cedar Hill)
Class 6 District 1 
2
Lindbergh
Class 6 District 1 
12
Lindbergh Tournament,  Lindbergh Final
Butler (2-1)
Class 3 District 14 
15
Lockwood
Class 1 District 7 
5
Lamar Final
Northwestern (Mendon) with Brunswick, Keytesville
Class 2 District 7 
0
Lone Jack
Class 2 District 14 
10
Carrollton Tournament,  Carrollton Final
SLUH (4-1)
Class 6 District 3 
5
Loomis Chaffee (Windsor, CT)
 
11
Vero Beach Final
Mexico
Class 4 District 8 
8
Marshfield
Class 5 District 6 
7
Mexico Triangular ,  Marshfield Final (8)
Excelsior Springs
Class 4 District 15 
4
Marshfield
Class 5 District 6 
6
Mexico Triangular ,  Marshfield Final
Excelsior Springs
Class 4 District 15 
2
Mexico
Class 4 District 8 
4
Mexico Triangular ,  Mexico Final
Clark County (0-1)
Class 3 District 6 
5
Moberly (1-0)
Class 4 District 7 
12
Moberly Final
Van Buren (1-1)
Class 2 District 2 
1
Mountain Grove
Class 4 District 10 
6
Van Buren Tournament,  Van Buren Final
Monett (1-1)
Class 4 District 11 
4
Neosho (2-0)
Class 5 District 7 
7
Neosho Final
Carl Junction (0-2)
Class 5 District 7 
6
Neosho (2-0)
Class 5 District 7 
8
Neosho Final
Hermitage (0-2)
Class 1 District 6 
0
New Bloomfield (2-0)
Class 2 District 8 
14
New Bloomfield Final
Wheatland (1-1)
Class 1 District 6 
0
New Bloomfield (2-0)
Class 2 District 8 
11
New Bloomfield Final
Aurora (2-0)
Class 4 District 11 
8
New Covenant Academy (0-2)
Class 3 District 10 
4
Springfield Final
Skyline (1-2)
Class 2 District 12 
3
New Covenant Academy (0-2)
Class 3 District 10 
0
Springfield Final
Kennett (1-1)
Class 4 District 1 
2
Nixa (1-0)
Class 6 District 6 
8
Nixa Final
Willard (2-0)
Class 5 District 6 
10
North Kansas City (0-2)
Class 6 District 8 
1
Columbia Final
Lutheran South (0-4)
Class 5 District 2 
6
Northside Christian School (St. Petersburg, FL)
 
8
Tampa Final
J.C. Harmon (Kansas City, KS)
 
0
Oak Park (2-0)
Class 6 District 8 
15
Kansas City Final
J.C. Harmon (Kansas City, KS)
 
0
Oak Park (2-0)
Class 6 District 8 
15
Kansas City Final
Webster Groves
Class 5 District 2 
6
Oakville
Class 6 District 1 
9
Lindbergh / Mehlville Tournament,  St. Louis Final
Springfield Catholic (1-1)
Class 3 District 10 
16
Odessa (0-2)
Class 4 District 13 
5
Lee's Summit Final
Portageville (2-0)
Class 2 District 1 
5
Oran (1-1)
Class 1 District 2 
3
Ellsinore, MO Final
St. James (0-1)
Class 4 District 4 
1
Owensville
Class 4 District 4 
13
FRC Tournament,  Owensville Final
Jefferson City (0-2)
Class 5 District 5 
8
Ozark (3-0)
Class 6 District 6 
11
Ozark Final
Smithville
Class 5 District 8 
11
Park Hill
Class 6 District 8 
9
Metro Leadoff Tournament,  Parkville Final
Fort Osage (0-2)
Class 6 District 5 
2
Park Hill South (1-1)
Class 6 District 8 
8
Blue Springs Final
Francis Howell North (0-2)
Class 6 District 3 
0
Parkway Central (3-0)
Class 5 District 3 
1
Chesterfield Final
Troy Buchanan
Class 6 District 4 
0
Parkway West (3-0)
Class 6 District 2 
10
Troy Baseball Classic ,  Troy Final
Scott City (0-2)
Class 3 District 2 
1
Perryville (2-0)
Class 4 District 2 
5
Cape Girardeau Final
Platte County (1-2)
Class 5 District 8 
4
Pompano Beach (Pompano Beach, FL)
 
9
Pompano Beach Final
SLUH (4-1)
Class 6 District 3 
7
Priory
Class 4 District 5 
4
Vero Beach Spring Training,  Vero Beach Final
Westminster Christian Academy (2-1)
Class 5 District 3 
10
Priory
Class 4 District 5 
0
Vero Beach Spring Training,  Vero Beach Final
College Heights Christian
Class 2 District 12 
3
Purdy
Class 2 District 11 
12
Purdy Invitational ,  Purdy Final
Pierce City
Class 3 District 11 
2
Purdy
Class 2 District 11 
3
Purdy Tournament,  Purdy Final
Advance (1-1)
Class 1 District 2 
12
Rector (Rector, AR)
 
0
Holcomb Final
Holden (2-0)
Class 3 District 14 
15
Reeds Spring (1-2)
Class 4 District 11 
6
Reeds Spring Final
Holden (2-0)
Class 3 District 14 
17
Reeds Spring (1-2)
Class 4 District 11 
9
Reeds Spring Final
Risco
Class 1 District 1 
16
Richland (Essex) (0-2)
Class 1 District 1 
1
Risco Round Robin,  Risco Final
Richland (Essex) (0-2)
Class 1 District 1 
1
Risco
Class 1 District 1 
16
Risco Final
Republic (2-1)
Class 6 District 6 
0
Rock Bridge (2-0)
Class 6 District 5 
10
Columbia Final
Rolla (0-2)
Class 5 District 5 
2
Rock Bridge (2-0)
Class 6 District 5 
8
Columbia Final
Republic (2-1)
Class 6 District 6 
13
Rolla (0-2)
Class 5 District 5 
3
Columbia Final
Twin Rivers
Class 3 District 1 
6
Salem
Class 4 District 4 
1
Godfather's Wood Bat Weekend,  Ellington Final
Woodland (2-0)
Class 3 District 2 
9
Salem
Class 4 District 4 
6
Van Buren Wood Bat Challenge,  Final
Washington
Class 5 District 5 
8
Seckman
Class 6 District 1 
10
Troy Baseball Classic ,  Troy Final
Holt
Class 6 District 4 
6
Seckman
Class 6 District 1 
3
Troy Baseball Classic ,  Troy Final (8)
TBD
 
7
Sikeston
Class 5 District 1 
2
Sikeston/Desmet/Cooter Tri,  Sikeston Final
DeSmet (2-1)
Class 6 District 3 
14
Sikeston
Class 5 District 1 
4
Sikeston/Desmet/Cooter Tri,  Sikeston Final