2012-2013 Girls Basketball

1 Farmington (15-11)
Class 4 District 2 
34
3 North County (20-6)
Class 4 District 2 
45
Class 4 District 2 Tournament, Park Hills Final
1 Incarnate Word Academy (27-0)
Class 4 District 5 
82
2 Miller Career Academy (21-6)
Class 4 District 5 
62
Class 4 District 5 Tournament, Saint Louis Final
3 Duchesne (16-11)
Class 4 District 7 
45
4 St. Dominic (15-13)
Class 4 District 7 
50
Class 4 District 7 Tournament, O'Fallon Final 1 OT
1 Kirksville (22-1)
Class 4 District 8 
44
4 Moberly (14-11)
Class 4 District 8 
37
Class 4 District 8 Tournament, Mexico Final
2 Helias Catholic (17-8)
Class 4 District 8 
37
3 Mexico (17-10)
Class 4 District 8 
40
Class 4 District 8 Tournament, Mexico Final
1 Pacific (21-5)
Class 4 District 9 
62
5 Owensville (13-12)
Class 4 District 9 
35
Class 4 District 9 Tournament, Pacific Final
2 Sullivan (22-4)
Class 4 District 9 
51
3 St. Francis Borgia (19-7)
Class 4 District 9 
42
Class 4 District 9 Tournament, Pacific Final
1 Republic (25-2)
Class 4 District 11 
58
2 West Plains (27-1)
Class 4 District 11 
59
Class 4 District 11 Tournament, Rogersville Final 1 OT
1 Pleasant Hill (20-4)
Class 4 District 13 
50
4 Odessa (11-16)
Class 4 District 13 
34
Class 4 District 13 Tournament, Pleasant Hill Final
2 Harrisonville (17-8)
Class 4 District 13 
52
6 Oak Grove (7-18)
Class 4 District 13 
44
Class 4 District 13 Tournament, Pleasant Hill Final
1 Notre Dame de Sion (18-6)
Class 4 District 14 
72
4 Raytown South (11-14)
Class 4 District 14 
46
Class 4 District 14 Tournament, Grandview Final
2 Grain Valley (18-9)
Class 4 District 14 
32
3 Pembroke Hill (19-8)
Class 4 District 14 
37
Class 4 District 14 Tournament, Grandview Final
1 Lincoln College Prep (13-12)
Class 4 District 15 
42
4 Excelsior Springs (3-22)
Class 4 District 15 
35
Class 4 District 15 Tournament, Liberty Final
2 Liberty North (14-11)
Class 4 District 15 
76
3 Van Horn (7-18)
Class 4 District 15 
23
Class 4 District 15 Tournament, Liberty Final
1 Benton (21-7)
Class 4 District 16 
27
2 Smithville (23-4)
Class 4 District 16 
40
Class 4 District 16 Tournament, St. Joseph Final
1 Jackson (15-12)
Class 5 District 1 
47
2 Oakville (12-13)
Class 5 District 1 
40
Class 5 District 1 Tournament, St. Louis Final
1 Parkway North (27-2)
Class 5 District 4 
47
2 Parkway Central (21-8)
Class 5 District 4 
54
Class 5 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Troy Buchanan (19-7)
Class 5 District 6 
30
2 Ft. Zumwalt West (17-12)
Class 5 District 6 
34
Class 5 District 6 Tournament, St. Charles Final
1 Ft. Zumwalt South (15-12)
Class 5 District 7 
35
3 Ft. Zumwalt North (11-18)
Class 5 District 7 
32
Class 5 District 7 Tournament, St. Charles Final
1 Ozark (20-7)
Class 5 District 11 
55
2 Nixa (23-5)
Class 5 District 11 
64
Class 5 District 11 Tournament, Branson Final
1 St. Teresa's Academy (11-15)
Class 5 District 13 
59
2 Lee's Summit West (7-18)
Class 5 District 13 
57
Class 5 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
1 Blue Springs (26-2)
Class 5 District 14 
53
3 Blue Springs South (12-13)
Class 5 District 14 
41
Class 5 District 14 Tournament, Blue Springs Final
1 Truman (22-1)
Class 5 District 15 
35
2 Kearney (24-2)
Class 5 District 15 
40
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final



Processing. Please wait.