2012-2013 Girls Basketball


Drexel (21-8)
Class 1 District 7 
56
Bunceton with Prairie Home (23-2)
Class 1 District 8 
22
Class 1 State Tournament, Harrisonville Final
Marion County (20-10)
Class 1 District 10 
33
Chamois (21-6)
Class 1 District 9 
59
Class 1 State Tournament, Sturgeon Final
Norborne (26-2)
Class 1 District 12 
48
Meadville (21-9)
Class 1 District 11 
38
Class 1 State Tournament, Chillicothe Final
Windsor (23-5)
Class 2 District 14 
38
Skyline (24-6)
Class 2 District 13 
47
Class 2 State Tournament, Clinton Final
North Platte (18-9)
Class 2 District 15 
39
Maysville (25-4)
Class 2 District 16 
47
Class 2 State Tournament, Kansas City Final
1 Dexter (24-3)
Class 4 District 1 
48
2 Notre Dame (Cape Girardeau) (21-6)
Class 4 District 1 
46
Class 4 District 1 Tournament, Dexter Final
1 Lutheran South (13-12)
Class 4 District 3 
57
4 Hillsboro (7-19)
Class 4 District 3 
44
Class 4 District 3 Tournament, DeSoto Final
2 DeSoto (7-15)
Class 4 District 3 
42
3 Windsor (Imperial) (16-11)
Class 4 District 3 
30
Class 4 District 3 Tournament, DeSoto Final
1 Notre Dame (St. Louis) (10-15)
Class 4 District 4 
43
3 Rosati-Kain (10-17)
Class 4 District 4 
47
Class 4 District 4 Tournament, St. Louis Final
2 Miller Career Academy (21-5)
Class 4 District 5 
59
3 Jennings (12-13)
Class 4 District 5 
35
Class 4 District 5 Tournament, Saint Louis Final
1 MICDS (24-2)
Class 4 District 6 
74
2 Westminster Christian Academy (20-6)
Class 4 District 6 
65
Class 4 District 6 Tournament, Clayton Final 1 OT
1 St. Charles (22-3)
Class 4 District 7 
32
4 St. Dominic (14-13)
Class 4 District 7 
39
Class 4 District 7 Tournament, O'Fallon Final 1 OT
2 St. Charles West (17-8)
Class 4 District 7 
33
3 Duchesne (16-10)
Class 4 District 7 
40
Class 4 District 7 Tournament, O'Fallon Final
3 Mexico (16-10)
Class 4 District 8 
50
6 Marshall (12-13)
Class 4 District 8 
33
Class 4 District 8 Tournament, Mexico Final
1 Marshfield (16-11)
Class 4 District 10 
62
4 Eldon (19-6)
Class 4 District 10 
48
Class 4 District 10 Tournament, Marshfield Final
2 Bolivar (18-7)
Class 4 District 10 
55
3 Hillcrest (14-11)
Class 4 District 10 
52
Class 4 District 10 Tournament, Marshfield Final
1 Webb City (21-5)
Class 4 District 12 
83
4 Carl Junction (15-11)
Class 4 District 12 
65
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
2 Nevada (14-11)
Class 4 District 12 
32
3 Carthage (17-10)
Class 4 District 12 
49
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
4 Odessa (11-15)
Class 4 District 13 
34
5 Warrensburg (9-17)
Class 4 District 13 
33
Class 4 District 13 Tournament, Pleasant Hill Final
3 Clinton (14-12)
Class 4 District 13 
58
6 Oak Grove (7-17)
Class 4 District 13 
64
Class 4 District 13 Tournament, Pleasant Hill Final
4 Raytown South (11-13)
Class 4 District 14 
64
5 Center (12-13)
Class 4 District 14 
44
Class 4 District 14 Tournament, Grandview Final
2 Grain Valley (18-8)
Class 4 District 14 
57
7 Southwest Early College (5-21)
Class 4 District 14 
19
Class 4 District 14 Tournament, Grandview Final
3 Pembroke Hill (18-8)
Class 4 District 14 
36
6 Grandview (6-19)
Class 4 District 14 
28
Class 4 District 14 Tournament, Grandview Final
4 Excelsior Springs (3-21)
Class 4 District 15 
48
5 East (Kansas City) (2-14)
Class 4 District 15 
10
Class 4 District 15 Tournament, Liberty Final
3 Van Horn (7-17)
Class 4 District 15 
61
6 Northeast (Kansas City) HS (0-20)
Class 4 District 15 
19
Class 4 District 15 Tournament, Liberty Final
1 Benton (21-6)
Class 4 District 16 
59
4 Chillicothe (13-14)
Class 4 District 16 
31
Class 4 District 16 Tournament, St. Joseph Final
2 Smithville (22-4)
Class 4 District 16 
63
3 Lafayette (St. Joseph) (18-8)
Class 4 District 16 
36
Class 4 District 16 Tournament, St. Joseph Final
1 Jackson (14-12)
Class 5 District 1 
39
4 Fox (16-10)
Class 5 District 1 
24
Class 5 District 1 Tournament, St. Louis Final
2 Oakville (12-12)
Class 5 District 1 
53
3 Poplar Bluff (14-11)
Class 5 District 1 
49
Class 5 District 1 Tournament, St. Louis Final
1 St. Joseph's Academy (20-5)
Class 5 District 2 
58
2 Nerinx Hall (17-11)
Class 5 District 2 
44
Class 5 District 2 Tournament, St. Louis Final
1 Parkway South (23-3)
Class 5 District 3 
57
4 Lafayette (Wildwood) (12-15)
Class 5 District 3 
51
Class 5 District 3 Tournament, Chesterfield Final
2 Marquette (11-3)
Class 5 District 3 
62
3 Eureka (16-12)
Class 5 District 3 
59
Class 5 District 3 Tournament, Chesterfield Final
1 Webster Groves (18-9)
Class 5 District 5 
46
4 Kirkwood (14-13)
Class 5 District 5 
26
Class 5 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 Cor Jesu Academy (18-9)
Class 5 District 5 
71
3 Ursuline Academy (14-7)
Class 5 District 5 
48
Class 5 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Hazelwood Central (18-8)
Class 5 District 8 
63
4 McCluer North (7-21)
Class 5 District 8 
32
Class 5 District 8 Tournament, St. Louis Final
2 Hazelwood East (21-5)
Class 5 District 8 
54
3 Hazelwood West (12-14)
Class 5 District 8 
50
Class 5 District 8 Tournament, St. Louis Final
1 Rock Bridge (20-5)
Class 5 District 9 
63
5 Jefferson City (3-24)
Class 5 District 9 
11
Class 5 District 9 Tournament, Columbia Final
2 Hickman (21-4)
Class 5 District 9 
67
3 Camdenton (18-8)
Class 5 District 9 
48
Class 5 District 9 Tournament, Columbia Final
1 Waynesville (13-13)
Class 5 District 10 
52
3 Washington (15-12)
Class 5 District 10 
36
Class 5 District 10 Tournament, Rolla Final
1 Parkview (18-9)
Class 5 District 12 
53
2 Willard (11-14)
Class 5 District 12 
40
Class 5 District 12 Tournament, Springfield Final
1 St. Teresa's Academy (10-15)
Class 5 District 13 
42
4 Raymore-Peculiar (10-17)
Class 5 District 13 
35
Class 5 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
2 Lee's Summit West (7-17)
Class 5 District 13 
51
3 Ruskin (12-12)
Class 5 District 13 
43
Class 5 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
1 Blue Springs (25-2)
Class 5 District 14 
44
4 Lee's Summit (10-17)
Class 5 District 14 
27
Class 5 District 14 Tournament, Blue Springs Final
2 Lee's Summit North (14-9)
Class 5 District 14 
27
3 Blue Springs South (12-12)
Class 5 District 14 
44
Class 5 District 14 Tournament, Blue Springs Final
1 Truman (22-0)
Class 5 District 15 
52
4 Liberty (14-12)
Class 5 District 15 
38
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final
2 Kearney (23-2)
Class 5 District 15 
51
3 William Chrisman (15-10)
Class 5 District 15 
37
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final
1 Park Hill South (20-4)
Class 5 District 16 
44
4 Staley (14-10)
Class 5 District 16 
47
Class 5 District 16 Tournament, Riverside Final
2 North Kansas City (22-3)
Class 5 District 16 
59
3 Central (St. Joseph) (16-9)
Class 5 District 16 
41
Class 5 District 16 Tournament, Riverside Final



Processing. Please wait.