2012-2013 Girls Basketball


Naylor (17-8)
Class 1 District 1 
52
Chadwick (24-5)
Class 1 District 4 
61
Class 1 State Tournament, Dexter Final
Walnut Grove (28-2)
Class 1 District 5 
64
Drexel (21-9)
Class 1 District 7 
45
Class 1 State Tournament, Clinton Final
Norborne (26-3)
Class 1 District 12 
24
Chamois (22-6)
Class 1 District 9 
45
Class 1 State Tournament, Kirksville Final
North Andrew (25-5)
Class 1 District 14 
39
Mercer (28-1)
Class 1 District 15 
59
Class 1 State Tournament, St. Joseph Final
New Haven (20-10)
Class 2 District 4 
58
Neelyville (22-9)
Class 2 District 2 
56
Class 2 State Tournament, Farmington Final 1 OT
Sturgeon (26-3)
Class 2 District 7 
37
Marceline (28-4)
Class 2 District 6 
41
Class 2 State Tournament, Moberly Final
Crocker (27-3)
Class 2 District 9 
66
Crane (28-3)
Class 2 District 11 
69
Class 2 State Tournament, Springfield Final
Skyline (25-6)
Class 2 District 13 
61
Maysville (25-5)
Class 2 District 16 
33
Class 2 State Tournament, Independence Final
Lutheran St. Charles (26-4)
Class 3 District 4 
72
Twin Rivers (23-8)
Class 3 District 1 
56
Class 3 State Tournament, Hillsboro Final
Palmyra (24-6)
Class 3 District 7 
53
North Technical (19-6)
Class 3 District 5 
55
Class 3 State Tournament, Moberly Final
St. James (26-4)
Class 3 District 9 
63
Ash Grove (24-7)
Class 3 District 12 
54
Class 3 State Tournament, Springfield Final
Stockton (16-13)
Class 3 District 13 
52
Cameron (19-11)
Class 3 District 16 
55
Class 3 State Tournament, Independence Final
1 Lutheran South (14-12)
Class 4 District 3 
52
2 DeSoto (7-16)
Class 4 District 3 
51
Class 4 District 3 Tournament, DeSoto Final
1 Kirksville (23-1)
Class 4 District 8 
53
3 Mexico (17-11)
Class 4 District 8 
47
Class 4 District 8 Tournament, Mexico Final
1 Pacific (21-6)
Class 4 District 9 
37
2 Sullivan (23-4)
Class 4 District 9 
39
Class 4 District 9 Tournament, Pacific Final
1 Marshfield (16-12)
Class 4 District 10 
38
2 Bolivar (19-7)
Class 4 District 10 
43
Class 4 District 10 Tournament, Marshfield Final
1 Webb City (22-5)
Class 4 District 12 
49
3 Carthage (17-11)
Class 4 District 12 
42
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
1 Pleasant Hill (21-4)
Class 4 District 13 
49
2 Harrisonville (17-9)
Class 4 District 13 
33
Class 4 District 13 Tournament, Pleasant Hill Final
1 Lincoln College Prep (13-13)
Class 4 District 15 
27
2 Liberty North (15-11)
Class 4 District 15 
43
Class 4 District 15 Tournament, Liberty Final
1 Parkway South (24-3)
Class 5 District 3 
67
2 Marquette (11-4)
Class 5 District 3 
53
Class 5 District 3 Tournament, Chesterfield Final
1 Webster Groves (18-10)
Class 5 District 5 
45
2 Cor Jesu Academy (19-9)
Class 5 District 5 
51
Class 5 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Hazelwood Central (19-8)
Class 5 District 8 
52
2 Hazelwood East (21-6)
Class 5 District 8 
42
Class 5 District 8 Tournament, St. Louis Final
1 Rock Bridge (21-5)
Class 5 District 9 
50
2 Hickman (21-5)
Class 5 District 9 
38
Class 5 District 9 Tournament, Columbia Final
2 North Kansas City (23-3)
Class 5 District 16 
53
4 Staley (14-11)
Class 5 District 16 
43
Class 5 District 16 Tournament, Riverside Final



Processing. Please wait.