2012-2013 Boys Basketball


Pilot Grove (26-7)
Class 1 District 8 
48
Drexel (28-2)
Class 1 District 7 
67
Class 1 State Tournament, Harrisonville Final
Marion County (21-7)
Class 1 District 10 
50
Glasgow (24-6)
Class 1 District 9 
48
Class 1 State Tournament, Sturgeon Final 1 OT
Meadville (28-1)
Class 1 District 11 
76
Hale with Bosworth (10-18)
Class 1 District 12 
34
Class 1 State Tournament, Chillicothe Final
Sacred Heart (25-4)
Class 2 District 14 
80
Skyline (21-9)
Class 2 District 13 
59
Class 2 State Tournament, Clinton Final
West Platte (29-0)
Class 2 District 15 
67
Albany (21-7)
Class 2 District 16 
55
Class 2 State Tournament, Kansas City Final
1 Sikeston (24-2)
Class 4 District 1 
77
2 Central (Cape Girardeau) (16-11)
Class 4 District 1 
61
Class 4 District 1 Tournament, Dexter Final
1 Farmington (16-11)
Class 4 District 2 
72
4 Ste. Genevieve (14-13)
Class 4 District 2 
56
Class 4 District 2 Tournament, Park Hills Final
2 Central (Park Hills) (20-6)
Class 4 District 2 
78
6 Potosi (6-19)
Class 4 District 2 
49
Class 4 District 2 Tournament, Park Hills Final
1 Hillsboro (20-7)
Class 4 District 3 
57
5 DeSoto (16-10)
Class 4 District 3 
55
Class 4 District 3 Tournament, DeSoto Final
2 Lutheran South (14-12)
Class 4 District 3 
78
3 Festus (16-9)
Class 4 District 3 
81
Class 4 District 3 Tournament, DeSoto Final
1 Gateway (12-13)
Class 4 District 4 
82
2 St. Mary's (St. Louis) (12-12)
Class 4 District 4 
64
Class 4 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Miller Career Academy (21-7)
Class 4 District 5 
67
5 McCluer South-Berkeley (8-19)
Class 4 District 5 
26
Class 4 District 5 Tournament, St.Louis Final
1 Normandy Collaborative (16-8)
Class 4 District 6 
63
2 Clayton (15-12)
Class 4 District 6 
58
Class 4 District 6 Tournament, Clayton Final
4 Kirksville (9-12)
Class 4 District 8 
53
5 Marshall (10-14)
Class 4 District 8 
44
Class 4 District 8 Tournament, Mexico Final
1 St. Francis Borgia (18-7)
Class 4 District 9 
44
4 St. Clair (11-14)
Class 4 District 9 
35
Class 4 District 9 Tournament, Pacific Final
2 Pacific (16-10)
Class 4 District 9 
28
3 Sullivan (19-8)
Class 4 District 9 
39
Class 4 District 9 Tournament, Pacific Final
1 Hillcrest (21-5)
Class 4 District 10 
82
4 Salem (12-15)
Class 4 District 10 
40
Class 4 District 10 Tournament, Marshfield Final
2 Bolivar (18-9)
Class 4 District 10 
44
3 Marshfield (14-8)
Class 4 District 10 
42
Class 4 District 10 Tournament, Marshfield Final
1 Republic (23-4)
Class 4 District 11 
49
5 Reeds Spring (11-15)
Class 4 District 11 
21
Class 4 District 11 Tournament, Rogersville Final
2 Logan-Rogersville (16-9)
Class 4 District 11 
77
3 West Plains (15-13)
Class 4 District 11 
67
Class 4 District 11 Tournament, Rogersville Final
4 Carthage (10-16)
Class 4 District 12 
67
5 Monett (7-19)
Class 4 District 12 
37
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
3 Carl Junction (17-10)
Class 4 District 12 
51
6 McDonald County (7-19)
Class 4 District 12 
44
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
4 Warrensburg (11-15)
Class 4 District 13 
38
5 Odessa (12-15)
Class 4 District 13 
46
Class 4 District 13 Tournament, Pleasant Hill Final
3 Harrisonville (14-12)
Class 4 District 13 
58
6 Clinton (3-22)
Class 4 District 13 
44
Class 4 District 13 Tournament, Pleasant Hill Final
3 Grandview (12-12)
Class 4 District 14 
64
6 Southwest Early College (9-17)
Class 4 District 14 
51
Class 4 District 14 Tournament, Grandview Final
4 Lincoln College Prep (14-12)
Class 4 District 15 
64
5 Excelsior Springs (9-14)
Class 4 District 15 
57
Class 4 District 15 Tournament, Liberty Final
3 East (Kansas City) (18-8)
Class 4 District 15 
59
6 Van Horn (10-16)
Class 4 District 15 
46
Class 4 District 15 Tournament, Liberty Final
1 Lafayette (St. Joseph) (23-3)
Class 4 District 16 
73
5 Chillicothe (8-17)
Class 4 District 16 
40
Class 4 District 16 Tournament, St. Joseph Final
2 Smithville (19-7)
Class 4 District 16 
52
3 Savannah (10-14)
Class 4 District 16 
35
Class 4 District 16 Tournament, St. Joseph Final
1 Washington (17-8)
Class 5 District 10 
39
3 Waynesville (15-13)
Class 5 District 10 
36
Class 5 District 10 Tournament, Rolla Final
1 Nixa (22-5)
Class 5 District 11 
61
4 Ozark (17-11)
Class 5 District 11 
56
Class 5 District 11 Tournament, Branson Final
2 Branson (19-8)
Class 5 District 11 
66
3 Kickapoo (20-6)
Class 5 District 11 
68
Class 5 District 11 Tournament, Branson Final
1 Parkview (22-6)
Class 5 District 12 
51
2 Willard (17-8)
Class 5 District 12 
60
Class 5 District 12 Tournament, Springfield Final
1 Rockhurst (21-5)
Class 5 District 13 
69
4 Ruskin (12-12)
Class 5 District 13 
46
Class 5 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
2 Lee's Summit West (21-4)
Class 5 District 13 
63
3 Raymore-Peculiar (4-16)
Class 5 District 13 
43
Class 5 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
1 Blue Springs South (23-2)
Class 5 District 14 
73
4 Lee's Summit (10-16)
Class 5 District 14 
59
Class 5 District 14 Tournament, Blue Springs Final
2 Lee's Summit North (10-7)
Class 5 District 14 
67
3 Blue Springs (16-10)
Class 5 District 14 
78
Class 5 District 14 Tournament, Blue Springs Final
1 Liberty (18-7)
Class 5 District 15 
51
4 Winnetonka (16-9)
Class 5 District 15 
37
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final
2 Fort Osage (20-4)
Class 5 District 15 
67
6 William Chrisman (13-11)
Class 5 District 15 
44
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final
4 North Kansas City (6-19)
Class 5 District 16 
42
5 Park Hill (4-19)
Class 5 District 16 
56
Class 5 District 16 Tournament, Riverside Final
3 Oak Park (11-14)
Class 5 District 16 
53
6 Staley (4-19)
Class 5 District 16 
49
Class 5 District 16 Tournament, Riverside Final



Processing. Please wait.