2016-2017 Girls Basketball


1 Bronaugh (21-5)
Class 1 District 6 
63
4 Hume (14-13)
Class 1 District 6 
38
Class 1 District 6 Tournament, Drexel Final
2 Montrose (18-9)
Class 1 District 6 
31
3 Drexel (16-11)
Class 1 District 6 
44
Class 1 District 6 Tournament, Drexel Final
1 Leeton (25-2)
Class 1 District 8 
51
4 Northwest (Hughesville) (10-17)
Class 1 District 8 
21
Class 1 District 8 Tournament, Leeton Final
2 Otterville (10-17)
Class 1 District 8 
53
3 Kingsville (15-11)
Class 1 District 8 
56
Class 1 District 8 Tournament, Leeton Final
1 Glasgow (17-11)
Class 1 District 9 
50
4 Prairie Home (21-8)
Class 1 District 9 
55
Class 1 District 9 Tournament, Bunceton Final
2 St. Elizabeth (16-11)
Class 1 District 9 
58
3 Pilot Grove (11-14)
Class 1 District 9 
43
Class 1 District 9 Tournament, Bunceton Final
1 Green City (18-5)
Class 1 District 11 
64
4 Atlanta (10-15)
Class 1 District 11 
32
Class 1 District 11 Tournament, Green City Final
2 Grundy County with Newtown-Harris (16-11)
Class 1 District 11 
46
3 Linn County (10-16)
Class 1 District 11 
52
Class 1 District 11 Tournament, Green City Final
1 Orrick (21-4)
Class 1 District 13 
54
4 Braymer (11-16)
Class 1 District 13 
40
Class 1 District 13 Tournament, Orrick Final
2 Southwest (Livingston County) (17-8)
Class 1 District 13 
57
3 Hardin-Central (14-13)
Class 1 District 13 
44
Class 1 District 13 Tournament, Orrick Final
1 DeKalb (20-7)
Class 1 District 15 
57
4 Stewartsville (11-15)
Class 1 District 15 
46
Class 1 District 15 Tournament, St. Joseph Final
2 North Andrew (14-14)
Class 1 District 15 
19
3 King City (14-11)
Class 1 District 15 
35
Class 1 District 15 Tournament, St. Joseph Final
1 Clopton (26-1)
Class 2 District 6 
63
5 South Shelby (13-14)
Class 2 District 6 
40
Class 2 District 6 Tournament, Clarksville Final
2 Scotland County (24-1)
Class 2 District 6 
42
3 Paris with Faith Walk (21-6)
Class 2 District 6 
24
Class 2 District 6 Tournament, Clarksville Final
1 Westran (20-7)
Class 2 District 7 
41
4 Salisbury (14-12)
Class 2 District 7 
38
Class 2 District 7 Tournament, Salisbury Final
2 Northeast (Cairo) (22-6)
Class 2 District 7 
46
3 Schuyler County (20-7)
Class 2 District 7 
47
Class 2 District 7 Tournament, Salisbury Final
1 New Bloomfield (21-6)
Class 2 District 8 
57
5 Sturgeon (12-15)
Class 2 District 8 
38
Class 2 District 8 Tournament, Sturgeon Final
2 Eugene (17-11)
Class 2 District 8 
73
6 Calvary Lutheran (15-10)
Class 2 District 8 
53
Class 2 District 8 Tournament, Sturgeon Final
1 Skyline (25-2)
Class 2 District 10 
76
4 New Covenant Academy with The Summit Preparatory (15-10)
Class 2 District 10 
25
Class 2 District 10 Tournament, Urbana Final
2 Spokane (22-5)
Class 2 District 10 
73
3 Fair Play (15-11)
Class 2 District 10 
37
Class 2 District 10 Tournament, Urbana Final
1 Blue Eye (20-5)
Class 2 District 11 
58
4 Verona (16-12)
Class 2 District 11 
41
Class 2 District 11 Tournament, Galena Final
2 Miller (17-9)
Class 2 District 11 
47
3 Crane (13-15)
Class 2 District 11 
57
Class 2 District 11 Tournament, Galena Final
1 Purdy (24-1)
Class 2 District 12 
61
4 McAuley Catholic (15-12)
Class 2 District 12 
50
Class 2 District 12 Tournament, Sarcoxie Final
2 Pierce City (23-4)
Class 2 District 12 
57
3 Sarcoxie (22-3)
Class 2 District 12 
37
Class 2 District 12 Tournament, Sarcoxie Final
1 Adrian (26-1)
Class 2 District 13 
63
5 Rich Hill (14-13)
Class 2 District 13 
30
Class 2 District 13 Tournament, Rich Hill Final
2 Midway (18-7)
Class 2 District 13 
55
3 Lockwood (17-10)
Class 2 District 13 
52
Class 2 District 13 Tournament, Rich Hill Final
1 Tipton (23-6)
Class 2 District 14 
49
4 Sweet Springs with Malta Bend (13-14)
Class 2 District 14 
50
Class 2 District 14 Tournament, Smithton Final
2 New Franklin (19-8)
Class 2 District 14 
50
3 Sacred Heart (17-10)
Class 2 District 14 
48
Class 2 District 14 Tournament, Smithton Final
1 Santa Fe (26-1)
Class 2 District 15 
54
5 Concordia (13-14)
Class 2 District 15 
35
Class 2 District 15 Tournament, Lone Jack Final
2 Wellington-Napoleon (21-5)
Class 2 District 15 
67
3 Northland Christian (17-12)
Class 2 District 15 
59
Class 2 District 15 Tournament, Lone Jack Final
1 Mid-Buchanan (21-5)
Class 2 District 16 
62
4 Plattsburg (16-10)
Class 2 District 16 
36
Class 2 District 16 Tournament, Faucett Final
2 Gallatin (22-7)
Class 2 District 16 
49
3 Stanberry (23-4)
Class 2 District 16 
51
Class 2 District 16 Tournament, Faucett Final
1 Lutheran St. Charles (19-8)
Class 3 District 7 
59
4 Montgomery County (11-16)
Class 3 District 7 
37
Class 3 District 7 Tournament, Montgomery City Final
2 North Callaway (19-8)
Class 3 District 7 
57
3 Bowling Green (18-9)
Class 3 District 7 
42
Class 3 District 7 Tournament, Montgomery City Final
1 St. James (27-0)
Class 3 District 9 
57
4 Hermann (18-10)
Class 3 District 9 
31
Class 3 District 9 Tournament, Jefferson City Final
2 Father Tolton Regional Catholic (21-6)
Class 3 District 9 
43
3 Southern Boone (22-5)
Class 3 District 9 
51
Class 3 District 9 Tournament, Jefferson City Final
1 Licking (22-5)
Class 3 District 10 
71
4 Liberty (Mountain View) (13-13)
Class 3 District 10 
54
Class 3 District 10 Tournament, Cabool Final
2 Houston (14-15)
Class 3 District 10 
60
3 Willow Springs (14-12)
Class 3 District 10 
40
Class 3 District 10 Tournament, Cabool Final
1 Strafford (28-0)
Class 3 District 11 
68
4 Springfield Catholic (17-10)
Class 3 District 11 
29
Class 3 District 11 Tournament, Fair Grove Final
2 Clever (21-6)
Class 3 District 11 
63
3 Fair Grove (18-9)
Class 3 District 11 
59
Class 3 District 11 Tournament, Fair Grove Final
1 Boonville (23-3)
Class 3 District 13 
65
4 Sherwood (16-9)
Class 3 District 13 
34
Class 3 District 13 Tournament, Versailles Final
2 California (23-5)
Class 3 District 13 
69
3 Cole Camp (21-6)
Class 3 District 13 
39
Class 3 District 13 Tournament, Versailles Final
1 O'Hara (16-9)
Class 3 District 14 
48
4 Barstow (10-14)
Class 3 District 14 
34
Class 3 District 14 Tournament, Kansas City Final
2 Southeast (17-5)
Class 3 District 14 
57
6 University Academy Charter (11-16-1)
Class 3 District 14 
50
Class 3 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 Lawson (15-11)
Class 3 District 15 
55
4 Lexington (10-16)
Class 3 District 15 
41
Class 3 District 15 Tournament, Higginsville Final
2 Richmond (13-13)
Class 3 District 15 
51
6 St. Paul Lutheran (Concordia) (5-21)
Class 3 District 15 
43
Class 3 District 15 Tournament, Higginsville Final 1 OT
1 Trenton (24-3)
Class 3 District 16 
48
5 Penney (11-16)
Class 3 District 16 
38
Class 3 District 16 Tournament, Lathrop Final
2 East Buchanan (19-8)
Class 3 District 16 
43
3 Lathrop (21-6)
Class 3 District 16 
62
Class 3 District 16 Tournament, Lathrop Final
Staley (14-10)
Class 5 District 16 
30
Benton (14-10)
Class 4 District 16 
27
St. Joseph Final
Nerinx Hall (14-10)
Class 5 District 4 
70
Cor Jesu Academy (12-13)
Class 5 District 7 
66
St. Louis Final 2 OT
North Kansas City (16-8)
Class 5 District 14 
46
Fort Osage (2-21)
Class 5 District 15 
11
Independence Final
Clayton (20-4)
Class 4 District 4 
46
Hazelwood West (15-9)
Class 5 District 3 
55
St. Louis Final
Riverview Gardens (6-17)
Class 4 District 7 
33
Jennings (10-12)
Class 4 District 7 
64
St. Louis Final
Savannah (10-13-1)
Class 4 District 16 
34
Lafayette (St. Joseph) (14-8)
Class 4 District 16 
49
St. Joseph Final
Perryville (5-18)
Class 4 District 1 
29
North County (20-6)
Class 4 District 2 
69
Bonne Terre Final
Logan-Rogersville (20-6)
Class 4 District 9 
52
Republic (16-11)
Class 5 District 12 
48
Republic Final
Lafayette (St. Joseph) (14-8)
Class 4 District 16 
49
Savannah (10-13-1)
Class 4 District 16 
34
Savannah Final
Sikeston (10-15)
Class 4 District 1 
51
Ste. Genevieve (20-7)
Class 4 District 1 
59
Ste Genevieve Final
Raytown (3-20)
Class 5 District 14 
39
Truman (20-5)
Class 5 District 15 
59
Independence Final
John Burroughs (10-14)
Class 4 District 5 
64
Windsor (Imperial) (4-20)
Class 4 District 3 
40
Imperial Final
Fort Zumwalt West (O'Fallon, MO)
 
Troy Buchanan (7-16)
Class 5 District 8 
Troy 7:00 PM
Ft. Zumwalt West (8-16)
Class 5 District 2 
Troy Buchanan (7-16)
Class 5 District 8 
Troy 7:00 PM



Processing. Please wait.