2016-2017 Boys Basketball


1 Montrose (19-7)
Class 1 District 6 
43
4 Bronaugh (9-17)
Class 1 District 6 
42
Class 1 District 6 Tournament, Drexel Final
2 Drexel (11-16)
Class 1 District 6 
44
3 Sheldon (16-11)
Class 1 District 6 
48
Class 1 District 6 Tournament, Drexel Final
1 Hermitage (26-3)
Class 1 District 7 
86
4 Lakeland (14-12)
Class 1 District 7 
56
Class 1 District 7 Tournament, Halfway Final
2 Wheatland (21-6)
Class 1 District 7 
66
3 Macks Creek (13-15)
Class 1 District 7 
39
Class 1 District 7 Tournament, Halfway Final
1 Chamois (19-8)
Class 1 District 10 
56
4 Madison (9-17)
Class 1 District 10 
52
Class 1 District 10 Tournament, Madison Final 1 OT
2 Wellsville-Middletown (17-9)
Class 1 District 10 
67
3 North Shelby (10-16)
Class 1 District 10 
45
Class 1 District 10 Tournament, Madison Final
1 Mercer (22-5)
Class 1 District 14 
69
4 North Harrison (11-16)
Class 1 District 14 
33
Class 1 District 14 Tournament, Eagleville Final
2 Worth County (20-7)
Class 1 District 14 
53
3 Pattonsburg (13-14)
Class 1 District 14 
38
Class 1 District 14 Tournament, Eagleville Final
1 Jefferson (Conception) with South Nodaway (20-7)
Class 1 District 16 
42
4 Nodaway-Holt (13-13)
Class 1 District 16 
30
Class 1 District 16 Tournament, Mound City Final
2 Mound City with Craig (16-11)
Class 1 District 16 
60
3 South Nodaway (14-11)
Class 1 District 16 
47
Class 1 District 16 Tournament, Mound City Final
1 Hartville (23-5)
Class 2 District 4 
73
4 Plato (18-12)
Class 2 District 4 
41
Class 2 District 4 Tournament, Sparta Final
2 Mansfield (22-6)
Class 2 District 4 
72
3 Fordland (18-10)
Class 2 District 4 
57
Class 2 District 4 Tournament, Sparta Final
1 McKinley Classical Leadership (18-7)
Class 2 District 5 
40
5 New Haven (7-20)
Class 2 District 5 
35
Class 2 District 5 Tournament, New Haven Final
2 Elsberry (11-15)
Class 2 District 5 
49
3 Barat Academy (12-15)
Class 2 District 5 
48
Class 2 District 5 Tournament, New Haven Final
1 Newburg (20-7)
Class 2 District 9 
71
4 Crocker (17-13)
Class 2 District 9 
58
Class 2 District 9 Tournament, Laquey Final
2 Iberia (19-7)
Class 2 District 9 
56
3 Richland (12-14)
Class 2 District 9 
55
Class 2 District 9 Tournament, Laquey Final
1 Whitfield (18-9)
Class 3 District 4 
62
4 Principia (8-16)
Class 3 District 4 
23
Class 3 District 4 Tournament, Valley Park Final
2 Hancock (22-3)
Class 3 District 4 
59
3 Valley Park (16-8)
Class 3 District 4 
56
Class 3 District 4 Tournament, Valley Park Final
1 Cardinal Ritter (20-6)
Class 3 District 5 
58
4 Brentwood (15-10)
Class 3 District 5 
24
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 Carnahan (15-12)
Class 3 District 5 
44
3 Maplewood-Richmond Hts. (13-13)
Class 3 District 5 
53
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Transportation and Law (16-10)
Class 3 District 6 
75
5 McCluer South-Berkeley (14-10)
Class 3 District 6 
50
Class 3 District 6 Tournament, St. Charles Final
6 Orchard Farm (12-12)
Class 3 District 6 
53
7 Lutheran North (14-13)
Class 3 District 6 
61
Class 3 District 6 Tournament, St. Charles Final
1 Monroe City (26-3)
Class 3 District 8 
62
5 Palmyra (11-17)
Class 3 District 8 
47
Class 3 District 8 Tournament, Palmyra Final
2 Hallsville (21-6)
Class 3 District 8 
53
3 Clark County (21-5)
Class 3 District 8 
51
Class 3 District 8 Tournament, Palmyra Final
Christian Brothers College (17-8)
Class 5 District 6 
62
Althoff Catholic (Belleville, IL)
 
60
Belleville, IL Final
Lutheran South (15-10)
Class 4 District 3 
60
Clayton (9-15)
Class 4 District 4 
55
Clayton Final 1 OT
Potosi (11-14)
Class 4 District 2 
50
Festus (15-10)
Class 4 District 2 
69
Festus Final
Hazelwood West (4-20)
Class 5 District 3 
55
Francis Howell (21-5)
Class 5 District 5 
63
St. Charles Final
Washington (12-13)
Class 5 District 5 
36
Ft. Zumwalt East (8-17)
Class 4 District 7 
38
St. Peters Final
Vashon (21-3)
Class 4 District 4 
64
Hazelwood Central (18-7)
Class 5 District 3 
50
St. Louis Final
Riverview Gardens (4-17)
Class 4 District 7 
46
Jennings (21-4)
Class 4 District 7 
74
St. Louis Final
Francis Howell North (5-18)
Class 5 District 3 
36
Parkway West (19-6)
Class 4 District 6 
50
Ballwin Final
Jennings (21-4)
Class 4 District 7 
74
Riverview Gardens (4-17)
Class 4 District 7 
185
St. Louis Final
John Burroughs (8-16)
Class 4 District 5 
71
Windsor (Imperial) (9-15)
Class 4 District 3 
51
Imperial Final



Processing. Please wait.