2019-2020 Girls Volleyball



Viewing Caruthersville High School
Campbell (22-3-2)
Class 1 District 2 
2
Caruthersville (10-9-3)
Class 2 District 1 
0
Bootheel Conf Tournament,  Steele Final
Fox (7-9)
Class 4 District 2 
1
Affton (13-6-2)
Class 3 District 3 
2
St. Louis Final
St. Charles West (4-15)
Class 3 District 7 
0
Duchesne (6-18-2)
Class 3 District 6 
2
St. Charles Final
Blue Eye (18-5-1)
Class 1 District 7 
2
Galena (11-9-2)
Class 1 District 7 
0
Galena Final
Seckman (14-8-3)
Class 4 District 2 
2
Hazelwood Central (9-9-1)
Class 4 District 5 
0
St. Louis Final
Scott City (4-20)
Class 2 District 2 
0
Jackson (19-7-3)
Class 4 District 1 
2
Jackson Final
Maplewood-Richmond Hts. (18-2)
Class 2 District 5 
2
Jennings (12-9-1)
Class 3 District 6 
0
St. Louis Final
Normandy Collaborative (1-10)
Class 3 District 6 
0
John Burroughs (8-14-1)
Class 3 District 5 
2
St. Louis Final
Hillsboro (16-11-1)
Class 4 District 1 
0
Lindbergh (23-6)
Class 4 District 2 
2
St. Louis Final
Orrick (2-20)
Class 1 District 15 
1
Lone Jack (7-10-2)
Class 2 District 14 
2
Lone Jack Final
Senath-Hornersville (9-13-3)
Class 2 District 1 
0
Malden (11-9-3)
Class 2 District 1 
2
BOOTHEEL CONFERENCE TOURNAMENT ,  Steele Final
Hogan Prep Academy Charter (6-11-1)
Class 3 District 14 
0
Mid-Buchanan (15-9)
Class 2 District 16 
2
Faucett Final
Visitation Academy (14-14-1)
Class 3 District 5 
0
Nerinx Hall (12-15-2)
Class 4 District 4 
2
St. Louis Final
West Nodaway (4-15)
Class 1 District 16 
2
Nodaway-Holt (13-7)
Class 1 District 16 
1
Graham Final
Mehlville (8-15-6)
Class 4 District 2 
0
Oakville (25-1-1)
Class 4 District 2 
2
St. Louis Final
Parkway West (10-14-3)
Class 4 District 3 
2
Parkway South (13-12-4)
Class 4 District 3 
0
Manchester Final
St. Vincent (6-14-5)
Class 2 District 3 
0
Perryville (21-6-2)
Class 3 District 1 
2
Perry Park Center Final
Pattonville (18-7-1)
Class 4 District 6 
2
Ritenour (20-9-1)
Class 4 District 5 
0
St. Louis Final
Battle (10-16-2)
Class 4 District 8 
0
Rock Bridge (16-9-1)
Class 4 District 8 
2
Columbia Final
Lovejoy (madison, IL)
 
2
Roosevelt (2-11-2)
Class 3 District 3 
1
St. Louis Final
Metro (22-5)
Class 2 District 5 
0
Rosati-Kain (8-4)
Class 3 District 4 
2
St. Louis Final
Kingston (2-21)
Class 2 District 3 
0
St. Paul Lutheran (Farmington) (14-5)
Class 1 District 4 
2
Farmington Final
Blue Valley North (Overland Park, KS)
 
0
St. Teresa's Academy (22-4)
Class 4 District 15 
2
Kansas City Final
McCluer North (5-9-3)
Class 4 District 5 
1
Trinity Catholic (7-11-1)
Class 3 District 6 
2
St. Louis Final
Parkway North (4-18-1)
Class 4 District 6 
0
Troy Buchanan (12-10-3)
Class 4 District 8 
2
Troy Final
Raytown (6-13-2)
Class 4 District 13 
2
Van Horn (14-10-1)
Class 4 District 14 
1
Independence Final
St. Pius X (Festus) (16-5-2)
Class 2 District 4 
1
Villa Duchesne (5-18-3)
Class 3 District 5 
2
St. Louis Final
Odessa (24-0-1)
Class 3 District 15 
2
Warrensburg (12-9-2)
Class 4 District 12 
0
Warrensburg Final
Brentwood (6-13-1)
Class 2 District 5 
0
Whitfield (11-11-1)
Class 2 District 6 
2
St. Louis Final
Potosi (8-14)
Class 3 District 2 
0
Windsor (Imperial) (13-8-3)
Class 3 District 3 
2
Imperial Final



Processing. Please wait.