2017-2018 Spring Season Baseball


1 Oran (13-8)
Class 1 District 2 
13
4 Zalma (8-7)
Class 1 District 2 
3
Class 1 District 2 Tournament, Oran Final
2 Advance (17-9)
Class 1 District 2 
3
3 Bell City (9-10)
Class 1 District 2 
7
Class 1 District 2 Tournament, Oran Final
4 Campbell (7-11)
Class 2 District 1 
17
5 Holcomb (5-10)
Class 2 District 1 
7
Class 2 District 1 Tournament, Bernie Final
2 Bernie (15-5)
Class 2 District 1 
10
7 Hayti (2-8)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Tournament, Bernie Final
3 Senath-Hornersville (11-9)
Class 2 District 1 
10
6 Bloomfield (6-14)
Class 2 District 1 
6
Class 2 District 1 Tournament, Bernie Final
4 Meadow Heights (10-8)
Class 2 District 3 
6
5 St. Vincent (7-14)
Class 2 District 3 
2
Class 2 District 3 Tournament, Ste Genevieve Final
2 Valle Catholic (19-9)
Class 2 District 3 
15
7 Crystal City (1-13)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Tournament, Ste Genevieve Final
3 Bismarck (13-9)
Class 2 District 3 
7
6 Kingston (6-13)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Tournament, Ste Genevieve Final
4 Crossroads College Preparatory (3-15)
Class 2 District 4 
1
5 New Haven (2-13)
Class 2 District 4 
11
Class 2 District 4 Tournament, Louisiana Final
4 Eugene (10-5)
Class 2 District 8 
10
5 Linn (7-11)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Tournament, Vienna Final
3 Belle (19-5)
Class 2 District 8 
3
6 Newburg (9-12)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Tournament, Vienna Final
4 Richland (3-15)
Class 2 District 9 
6
5 Stoutland (3-21)
Class 2 District 9 
5
Class 2 District 9 Tournament, Stoutland Final
3 Crocker (7-12-1)
Class 2 District 9 
13
6 Laquey (1-22)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Tournament, Stoutland Final
4 Fordland (12-7)
Class 2 District 10 
7
5 Gainesville (9-13)
Class 2 District 10 
8
Class 2 District 10 Tournament, Seymour Final
3 Norwood (11-11)
Class 2 District 10 
19
6 Sparta (5-13)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Tournament, Seymour Final
4 Southwest (Washburn) (9-9)
Class 2 District 12 
5
5 McAuley Catholic (4-10)
Class 2 District 12 
6
Class 2 District 12 Tournament, Pierce City Final
3 College Heights Christian (9-7)
Class 2 District 12 
8
6 Miller (3-17)
Class 2 District 12 
2
Class 2 District 12 Tournament, Pierce City Final
4 Montrose with Appleton City (12-7)
Class 2 District 14 
8
5 Rich Hill (4-9)
Class 2 District 14 
7
Class 2 District 14 Tournament, Urbana Final
3 Archie (13-7)
Class 2 District 14 
13
6 Osceola (3-11)
Class 2 District 14 
3
Class 2 District 14 Tournament, Urbana Final
4 Tipton (8-11)
Class 2 District 15 
0
5 Windsor (8-9)
Class 2 District 15 
7
Class 2 District 15 Tournament, Smithton Final
2 Smithton (7-9)
Class 2 District 15 
1
7 Sweet Springs with Malta Bend (9-11)
Class 2 District 15 
7
Class 2 District 15 Tournament, Smithton Final
3 Sacred Heart (10-9)
Class 2 District 15 
8
6 Stover (6-11)
Class 2 District 15 
1
Class 2 District 15 Tournament, Smithton Final
1 Portageville (17-7)
Class 3 District 1 
12
5 Kelly (11-13)
Class 3 District 1 
11
Class 3 District 1 Tournament, Charleston Final
2 Scott City (16-11)
Class 3 District 1 
5
3 Caruthersville (12-6)
Class 3 District 1 
1
Class 3 District 1 Tournament, Charleston Final
4 Clearwater (16-5)
Class 3 District 2 
15
5 Greenville (9-11)
Class 3 District 2 
2
Class 3 District 2 Tournament, Greenville Final
2 East Carter (12-9)
Class 3 District 2 
11
7 Puxico (0-16)
Class 3 District 2 
1
Class 3 District 2 Tournament, Greenville Final
3 Doniphan (11-9)
Class 3 District 2 
7
6 Twin Rivers (3-15)
Class 3 District 2 
6
Class 3 District 2 Tournament, Greenville Final (10)
4 Jefferson (Festus) (10-13)
Class 3 District 3 
1
5 Saxony Lutheran (16-6)
Class 3 District 3 
6
Class 3 District 3 Tournament, Festus Final
3 Arcadia Valley (12-10)
Class 3 District 3 
4
6 Woodland (3-17)
Class 3 District 3 
2
Class 3 District 3 Tournament, Festus Final
4 Grandview (Hillsboro) (8-13)
Class 3 District 4 
10
5 Gateway Science Charter (2-8)
Class 3 District 4 
0
Class 3 District 4 Tournament, St. Louis Final
4 Centralia (12-11)
Class 3 District 7 
5
5 Bowling Green (5-13)
Class 3 District 7 
11
Class 3 District 7 Tournament, Montgomery City Final
3 Montgomery County (13-6)
Class 3 District 7 
11
6 Elsberry (4-11)
Class 3 District 7 
1
Class 3 District 7 Tournament, Montgomery City Final
4 Ash Grove (7-16)
Class 3 District 12 
13
5 Diamond (5-16)
Class 3 District 12 
3
Class 3 District 12 Tournament, Ash Grove Final
3 El Dorado Springs (13-8)
Class 3 District 12 
20
6 Sarcoxie (6-16)
Class 3 District 12 
6
Class 3 District 12 Tournament, Ash Grove Final
4 Lexington with Norborne (5-15)
Class 3 District 15 
3
5 St. Paul Lutheran (Concordia) (8-10)
Class 3 District 15 
4
Class 3 District 15 Tournament, Higginsville Final
2 Lafayette County (18-5)
Class 3 District 15 
14
7 Southeast (4-8-1)
Class 3 District 15 
1
Class 3 District 15 Tournament, Higginsville Final
3 Lawson (11-13)
Class 3 District 15 
15
6 University Academy Charter with Ewing Marion Kauffman HS (3-15)
Class 3 District 15 
3
Class 3 District 15 Tournament, Higginsville Final
4 Perryville (14-9)
Class 4 District 1 
17
5 Central (New Madrid County) (8-14)
Class 4 District 1 
1
Class 4 District 1 Tournament, Sikeston Final
2 Kennett (16-8)
Class 4 District 1 
11
7 Dexter (5-16)
Class 4 District 1 
1
Class 4 District 1 Tournament, Sikeston Final
3 Notre Dame (Cape Girardeau) (15-11)
Class 4 District 1 
10
6 Fredericktown (8-11)
Class 4 District 1 
3
Class 4 District 1 Tournament, Sikeston Final
4 North County (16-11)
Class 4 District 2 
5
5 Potosi (15-10)
Class 4 District 2 
8
Class 4 District 2 Tournament, Ste Genevieve Final (8)
2 Festus (16-7)
Class 4 District 2 
6
7 Windsor (Imperial) (5-16)
Class 4 District 2 
1
Class 4 District 2 Tournament, Ste Genevieve Final
3 Central (Park Hills) (16-8)
Class 4 District 2 
3
6 DeSoto (8-15)
Class 4 District 2 
2
Class 4 District 2 Tournament, Ste Genevieve Final (9)
1 Lutheran South (22-8)
Class 4 District 3 
16
4 Pacific (10-10)
Class 4 District 3 
6
Class 4 District 3 Tournament, Pacific Final
2 St. Francis Borgia (18-9)
Class 4 District 3 
6
6 St. Clair (7-15-1)
Class 4 District 3 
5
Class 4 District 3 Tournament, Pacific Final
4 Soldan International Studies (4-6)
Class 4 District 4 
6
5 Miller Career Academy (5-4)
Class 4 District 4 
16
Class 4 District 4 Tournament, St. Louis Final
4 University City (9-10)
Class 4 District 5 
3
5 McCluer South-Berkeley (7-5)
Class 4 District 5 
6
Class 4 District 5 Tournament, University City Final
2 Clayton (7-17)
Class 4 District 5 
7
7 Normandy Collaborative (1-9)
Class 4 District 5 
0
Class 4 District 5 Tournament, Clayton Final
3 MICDS (11-11)
Class 4 District 5 
20
6 Jennings (3-10)
Class 4 District 5 
2
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
4 Duchesne (9-18)
Class 4 District 6 
8
5 Priory (7-13)
Class 4 District 6 
4
Class 4 District 6 Tournament, St. Charles Final
3 St. Charles West (8-13)
Class 4 District 6 
3
6 St. Charles (4-19)
Class 4 District 6 
2
Class 4 District 6 Tournament, St. Charles Final
4 St. Dominic (13-15)
Class 4 District 7 
11
5 Christian (12-11)
Class 4 District 7 
1
Class 4 District 7 Tournament, Winfield Final
3 Winfield (17-8)
Class 4 District 7 
4
6 Wright City (7-16)
Class 4 District 7 
1
Class 4 District 7 Tournament, Winfield Final
4 Moberly (10-9)
Class 4 District 8 
9
5 Mexico (6-16)
Class 4 District 8 
21
Class 4 District 8 Tournament, Boonville Final
3 Marshall (16-9)
Class 4 District 8 
9
6 Fulton (3-19)
Class 4 District 8 
2
Class 4 District 8 Tournament, Boonville Final
4 Sullivan (12-13)
Class 4 District 9 
6
5 Blair Oaks (14-17)
Class 4 District 9 
13
Class 4 District 9 Tournament, Sullivan Final (9)
2 Southern Boone (13-4)
Class 4 District 9 
3
7 Owensville (8-12)
Class 4 District 9 
1
Class 4 District 9 Tournament, Sullivan Final
3 St. James (13-8)
Class 4 District 9 
14
6 Salem (9-12)
Class 4 District 9 
3
Class 4 District 9 Tournament, Sullivan Final
4 Osage (8-15)
Class 4 District 10 
1
5 Clinton (8-17)
Class 4 District 10 
12
Class 4 District 10 Tournament, Marshfield Final
3 Buffalo (9-17)
Class 4 District 10 
0
6 Eldon (5-13)
Class 4 District 10 
10
Class 4 District 10 Tournament, Marshfield Final
4 Logan-Rogersville (16-10)
Class 4 District 11 
12
5 Reeds Spring (13-10)
Class 4 District 11 
8
Class 4 District 11 Tournament, Hollister Final
3 Springfield Catholic (22-7)
Class 4 District 11 
11
6 Mt. Vernon (10-12)
Class 4 District 11 
0
Class 4 District 11 Tournament, Hollister Final
4 Carl Junction (12-16)
Class 4 District 12 
5
5 Cassville (5-17)
Class 4 District 12 
4
Class 4 District 12 Tournament, Carl Junction Final
3 Nevada (13-8)
Class 4 District 12 
12
6 East Newton (2-18)
Class 4 District 12 
2
Class 4 District 12 Tournament, Carl Junction Final
4 Warrensburg (9-13)
Class 4 District 13 
14
5 Harrisonville (7-13-1)
Class 4 District 13 
6
Class 4 District 13 Tournament, Odessa Final
3 Oak Grove (11-12)
Class 4 District 13 
10
6 Center (9-13)
Class 4 District 13 
0
Class 4 District 13 Tournament, Odessa Final
4 Cristo Rey (5-9)
Class 4 District 14 
14
5 Central Academy (5-9)
Class 4 District 14 
9
Class 4 District 14 Tournament, Kansas City Final
3 Guadalupe Centers Charter (5-5)
Class 4 District 14 
11
6 East (Kansas City) (0-13)
Class 4 District 14 
1
Class 4 District 14 Tournament, Kansas City Final
4 Van Horn (11-14)
Class 4 District 15 
5
5 Richmond (6-15)
Class 4 District 15 
6
Class 4 District 15 Tournament, Smithville Final
3 St. Pius X (Kansas City) (11-7)
Class 4 District 15 
21
6 Northeast (Kansas City) HS (3-10-1)
Class 4 District 15 
0
Class 4 District 15 Tournament, Smithville Final
4 Benton (14-11)
Class 4 District 16 
3
5 Maryville (8-10)
Class 4 District 16 
0
Class 4 District 16 Tournament, St. Joseph Final
3 Chillicothe (12-10)
Class 4 District 16 
3
6 Cameron (6-17)
Class 4 District 16 
1
Class 4 District 16 Tournament, St. Joseph Final
1 Jackson (20-8)
Class 5 District 1 
11
5 Hillsboro (10-10)
Class 5 District 1 
4
Class 5 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
2 Poplar Bluff (21-2)
Class 5 District 1 
7
6 Northwest (Cedar Hill) (9-14-1)
Class 5 District 1 
1
Class 5 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
4 Lafayette (Wildwood) (14-9)
Class 5 District 3 
8
5 Parkway West (15-10)
Class 5 District 3 
1
Class 5 District 3 Tournament, Eureka Final
3 Parkway South (10-15)
Class 5 District 3 
3
6 Washington (9-16)
Class 5 District 3 
1
Class 5 District 3 Tournament, Eureka Final
4 Ladue Horton Watkins (15-8)
Class 5 District 4 
10
5 Webster Groves (13-16)
Class 5 District 4 
3
Class 5 District 4 Tournament, St. Louis Final
3 St. Louis University (15-7)
Class 5 District 4 
1
6 Gateway (2-4)
Class 5 District 4 
0
Class 5 District 4 Tournament, St. Louis Forfeit
4 Christian Brothers College (17-12-1)
Class 5 District 5 
5
5 Parkway Central (13-14)
Class 5 District 5 
0
Class 5 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 Parkway North (21-8)
Class 5 District 5 
6
7 Ritenour (0-17)
Class 5 District 5 
1
Class 5 District 5 Tournament, Creve Coeur Final
3 Chaminade College Prep (18-11)
Class 5 District 5 
10
6 Pattonville (5-20)
Class 5 District 5 
0
Class 5 District 5 Tournament, Creve Coeur Final
4 McCluer (12-6)
Class 5 District 6 
14
5 Hazelwood East (5-11)
Class 5 District 6 
0
Class 5 District 6 Tournament, Hazelwood Final
3 Hazelwood Central (15-9)
Class 5 District 6 
23
6 Riverview Gardens (1-14)
Class 5 District 6 
0
Class 5 District 6 Tournament, Hazelwood Final
4 Francis Howell Central (11-14-1)
Class 5 District 7 
3
5 Francis Howell (12-21)
Class 5 District 7 
2
Class 5 District 7 Tournament, St. Peters Final (8)
3 Ft. Zumwalt South (17-10)
Class 5 District 7 
16
6 Ft. Zumwalt East (7-20)
Class 5 District 7 
6
Class 5 District 7 Tournament, St. Peters Final
1 Holt (24-4)
Class 5 District 8 
5
5 Ft. Zumwalt West (14-20)
Class 5 District 8 
4
Class 5 District 8 Tournament, Wentzville Final
2 Troy Buchanan (19-10)
Class 5 District 8 
13
6 Hannibal (16-7)
Class 5 District 8 
3
Class 5 District 8 Tournament, Wentzville Final
4 Battle (15-14)
Class 5 District 9 
1
5 Smith-Cotton (19-10)
Class 5 District 9 
4
Class 5 District 9 Tournament, Camdenton Final
3 Jefferson City (18-13)
Class 5 District 9 
6
6 Camdenton (17-10)
Class 5 District 9 
5
Class 5 District 9 Tournament, Camdenton Final
4 Waynesville (7-16)
Class 5 District 10 
1
5 Hillcrest (4-23)
Class 5 District 10 
2
Class 5 District 10 Tournament, Springfield Final
3 Rolla (21-6-1)
Class 5 District 10 
16
6 Central (Springfield) (6-14)
Class 5 District 10 
0
Class 5 District 10 Tournament, Springfield Final
4 Nixa (23-6)
Class 5 District 11 
13
5 West Plains (9-13)
Class 5 District 11 
2
Class 5 District 11 Tournament, Springfield Final
2 Kickapoo (21-10)
Class 5 District 11 
10
7 Branson (6-18)
Class 5 District 11 
0
Class 5 District 11 Tournament, Springfield Final
3 Ozark (19-8)
Class 5 District 11 
22
6 Parkview (10-17)
Class 5 District 11 
2
Class 5 District 11 Tournament, Springfield Final
4 Joplin (12-16)
Class 5 District 12 
6
5 Republic (9-16)
Class 5 District 12 
4
Class 5 District 12 Tournament, Carthage Final
3 McDonald County (14-12)
Class 5 District 12 
0
6 Carthage (9-20)
Class 5 District 12 
12
Class 5 District 12 Tournament, Carthage Final
4 Belton (18-11)
Class 5 District 13 
3
5 Raymore-Peculiar (7-19)
Class 5 District 13 
12
Class 5 District 13 Tournament, Peculiar Final
2 Lee's Summit West (18-11-1)
Class 5 District 13 
12
7 Ruskin (0-16)
Class 5 District 13 
0
Class 5 District 13 Tournament, Peculiar Final
3 Rockhurst (17-9)
Class 5 District 13 
5
6 Grandview (8-18)
Class 5 District 13 
1
Class 5 District 13 Tournament, Peculiar Final
4 Fort Osage (16-13)
Class 5 District 15 
14
5 Winnetonka (7-13)
Class 5 District 15 
2
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final
2 Liberty (24-10)
Class 5 District 15 
13
7 William Chrisman (6-20)
Class 5 District 15 
3
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final
3 Kearney (22-9)
Class 5 District 15 
2
6 North Kansas City (7-18)
Class 5 District 15 
0
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final
4 Platte County (15-13)
Class 5 District 16 
1
5 Park Hill South (15-16)
Class 5 District 16 
5
Class 5 District 16 Tournament, Riverside Final
3 Park Hill (16-16)
Class 5 District 16 
4
6 Oak Park (11-15)
Class 5 District 16 
5
Class 5 District 16 Tournament, Riverside Final



Processing. Please wait.