2017-2018 Spring Season Baseball


4 West Platte (9-13)
Class 2 District 16 
4
5 North Platte (9-10)
Class 2 District 16 
6
Class 2 District 16 Quarterfinal 2, Weston Final
2 Concordia (14-7)
Class 2 District 16 
17
7 Lutheran (Kansas City) (1-12)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Quarterfinal 3, Weston Final
3 Crest Ridge (14-6)
Class 2 District 16 
11
6 Wellington-Napoleon (7-10)
Class 2 District 16 
7
Class 2 District 16 Quarterfinal 4, Weston Final
Carnahan (12-1)
Class 3 District 4 
5
Bayless (8-16)
Class 4 District 4 
19
St. Louis Final
Twin Rivers (3-14)
Class 3 District 2 
5
Bernie (14-5)
Class 2 District 1 
8
Bernie Final
Vienna (21-4)
Class 2 District 8 
6
Bourbon (5-12-1)
Class 3 District 9 
0
Bourbon Final
Aurora (25-1)
Class 4 District 11 
10
Branson (6-17)
Class 5 District 11 
0
Branson Final
Conway (13-13)
Class 3 District 11 
6
Buffalo (9-16)
Class 4 District 10 
3
Buffalo Final
Lincoln (21-5)
Class 2 District 15 
14
Bunceton (6-6)
Class 1 District 11 
0
Bunceton Final
East Buchanan (14-6)
Class 3 District 16 
11
Cameron (6-16)
Class 4 District 16 
1
Cameron Final
Montgomery County (12-6)
Class 3 District 7 
8
Centralia (12-10)
Class 3 District 7 
9
Centralia Final
St. James (12-9)
Class 4 District 9 
14
Crocker (6-12-1)
Class 2 District 9 
7
Crocker Final
Advance (16-9)
Class 1 District 2 
3
Dexter (5-15)
Class 4 District 1 
6
Dexter Final
Wheatland (3-16)
Class 1 District 9 
3
El Dorado Springs (12-8)
Class 3 District 12 
19
El Dorado Springs Final
Iberia (15-2)
Class 2 District 8 
5
Eldon (4-13)
Class 4 District 10 
2
Eldon Final (10)
Liberty (Mountain View) (4-13)
Class 3 District 10 
10
Eminence (13-3)
Class 1 District 4 
7
Eminence Final
Marquette (13-15)
Class 5 District 3 
0
Eureka (20-3)
Class 5 District 3 
3
Eureka Final
Marshfield (19-8)
Class 4 District 10 
1
Fair Grove (15-9)
Class 3 District 11 
5
Fair Grove Final
Lutheran South (21-8)
Class 4 District 3 
3
Festus (15-7)
Class 4 District 2 
25
Festus Final
Stoutland (3-20)
Class 2 District 9 
0
Fordland (12-7)
Class 2 District 10 
10
Fordland Final
Warrenton (17-8)
Class 4 District 7 
7
Francis Howell North (16-14)
Class 5 District 7 
8
St. Charles Final
Mt. Vernon (11-11)
Class 4 District 11 
2
Galena (Galena, KS)
 
3
Galena, KS Final (8)
Woodland (3-16)
Class 3 District 3 
7
Greenville (9-10)
Class 3 District 2 
19
Greenville Final
Dora (17-6)
Class 1 District 5 
1
Halfway (17-4)
Class 1 District 7 
2
Halfway Final (8)
Affton (9-11)
Class 4 District 3 
7
Hancock (12-9)
Class 3 District 4 
5
St. Louis Final
Sikeston (15-9-1)
Class 4 District 1 
12
Hazelwood West (13-13)
Class 5 District 6 
0
St. Louis Final
Smith-Cotton (18-10)
Class 5 District 9 
6
Helias Catholic (17-7)
Class 4 District 9 
7
Jefferson City Final
Chadwick (0-11)
Class 1 District 5 
0
Hurley (12-9)
Class 1 District 6 
18
Hurley Final
Moberly (10-8)
Class 4 District 8 
3
Kirksville (16-13)
Class 4 District 8 
2
Kirksville Final
Weaubleau (15-10)
Class 1 District 7 
4
Lakeland (18-4)
Class 1 District 7 
8
Deepwater Final
Platte County (15-12)
Class 5 District 16 
2
Liberty (23-10)
Class 5 District 15 
3
Northland,  Liberty Final
Sarcoxie (6-15)
Class 3 District 12 
2
Lockwood (11-7)
Class 2 District 13 
7
Pierce City Final
Monett (13-10)
Class 4 District 12 
3
Logan-Rogersville (15-10)
Class 4 District 11 
6
Rogersville Final
Ritenour (0-16)
Class 5 District 5 
3
Lutheran North (6-18)
Class 3 District 5 
4
St. Louis Final (9)
Blue Eye (5-11)
Class 2 District 11 
5
Marionville (11-10)
Class 2 District 11 
15
Marionville Final
Riverview Gardens (1-13)
Class 5 District 6 
0
McCluer (11-6)
Class 5 District 6 
14
Florissant Final
Cleveland NJROTC (2-9)
Class 3 District 4 
0
McKinley Classical Leadership (3-5)
 
1
St. Louis Forfeit
South Pemiscot (8-9)
Class 2 District 1 
5
Neelyville (15-6)
Class 2 District 2 
2
Neelyville Final
East Newton (2-17)
Class 4 District 12 
1
Neosho (12-12)
Class 5 District 12 
2
Neosho Final
Hartville (14-10)
Class 2 District 9 
4
New Covenant Academy (20-5)
Class 2 District 11 
2
Springfield Final
Willard (24-6)
Class 5 District 10 
1
Nixa (22-6)
Class 5 District 11 
4
Nixa Final
Hazelwood East (5-10)
Class 5 District 6 
16
Normandy Collaborative (1-8)
Class 4 District 5 
2
St. Louis Final
Whitfield (6-10)
Class 3 District 6 
3
Orchard Farm (10-15)
Class 4 District 6 
2
St. Charles Final
Waynesville (7-15)
Class 5 District 10 
9
Owensville (8-11)
Class 4 District 9 
10
Owensville Final
Lockwood (11-7)
Class 2 District 13 
3
Pierce City (17-4)
Class 2 District 12 
8
Pierce City Final
Liberty (23-10)
Class 5 District 15 
3
Platte County (15-12)
Class 5 District 16 
2
Platte City Final
St. Pius X (Festus) (18-2)
Class 3 District 3 
20
Principia (10-8)
Class 3 District 6 
0
St. Louis Final
Campbell (6-11)
Class 2 District 1 
16
Puxico (0-15)
Class 3 District 2 
4
Puxico Final
Cole Camp (10-11)
Class 3 District 13 
1
Skyline (21-6)
Class 2 District 14 
11
Urbana Final
DeSmet (17-7)
Class 5 District 5 
5
SLUH (15-7)
Class 5 District 4 
6
St. Louis Final
Lindbergh (17-11)
Class 5 District 2 
4
St. Mary's (St. Louis) (13-10)
Class 4 District 4 
1
St. Louis Final
Carthage (8-20)
Class 5 District 12 
9
(Pittsburg, KS)'> St. Mary's Colgan HS (Pittsburg, KS)
 
3
Pittsburg, KS Final
Greenfield (9-12)
Class 1 District 6 
0
Stockton (17-7)
Class 3 District 12 
13
Stockton Final
Roosevelt (5-4)
Class 4 District 4 
1
Sumner (0-6)
Class 3 District 5 
0
St. Louis Forfeit
Russellville (15-13)
Class 2 District 7 
18
Tipton (8-10)
Class 2 District 15 
1
Tipton Final
Jennings (4-9)
Class 4 District 5 
3
University City (9-9)
Class 4 District 5 
11
St. Louis Final
Fair Play (9-8)
Class 2 District 13 
5
Walnut Grove (18-1)
Class 1 District 7 
10
Walnut Grove Final
Francis Howell North (16-14)
Class 5 District 7 
8
Warrenton (17-8)
Class 4 District 7 
7
Warrenton Final
Notre Dame (Cape Girardeau) (14-12)
Class 4 District 1 
4
Westminster Christian Academy (26-2)
Class 4 District 6 
17
Chesterfield Final
El Dorado Springs (12-8)
Class 3 District 12 
19
Wheatland (3-16)
Class 1 District 9 
3
Wheatland Final
Licking (13-8)
Class 3 District 10 
7
Willow Springs (11-10)
Class 3 District 10 
5
Willow Springs Final
Ellington (14-7)
Class 2 District 2 
15
Winona (3-10)
Class 1 District 4 
0
Winona Final
St. Louis Patriots Sr.
 
Parkway South (9-15)
Class 5 District 3 
Manchester 4:30 PM
Everton
 
Verona (3-13)
Class 1 District 6 
Verona 4:30 PM



Processing. Please wait.