2015-2016 Girls Basketball

4 Kennett (15-10)
Class 4 District 1 
51
5 Central (Cape Girardeau) (4-20)
Class 4 District 1 
41
Class 4 District 1 Tournament, Sikeston Final
3 Notre Dame (Cape Girardeau) (11-15)
Class 4 District 1 
61
6 Perryville (10-14)
Class 4 District 1 
24
Class 4 District 1 Tournament, Sikeston Final
1 North County (19-7)
Class 4 District 2 
66
4 Potosi (19-11)
Class 4 District 2 
57
Class 4 District 2 Tournament, Desoto Final
2 Fredericktown (18-9)
Class 4 District 2 
60
6 DeSoto (13-13)
Class 4 District 2 
43
Class 4 District 2 Tournament, Desoto Final
1 Notre Dame (St. Louis) (15-11)
Class 4 District 3 
54
4 Bishop DuBourg (14-14)
Class 4 District 3 
42
Class 4 District 3 Tournament, Festus Final
2 Festus (17-11)
Class 4 District 3 
51
3 Lutheran South (20-9)
Class 4 District 3 
58
Class 4 District 3 Tournament, Festus Final
1 Miller Career Academy (13-12)
Class 4 District 5 
52
4 Vashon (5-6)
Class 4 District 5 
28
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 Gateway (12-9)
Class 4 District 5 
52
3 Rosati-Kain (8-19)
Class 4 District 5 
44
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Incarnate Word Academy (22-4)
Class 4 District 6 
54
4 Soldan International Studies (13-13)
Class 4 District 6 
18
Class 4 District 6 Tournament, St. Louis Final
4 McCluer (10-15)
Class 4 District 7 
38
5 Ft. Zumwalt East (8-18)
Class 4 District 7 
47
Class 4 District 7 Tournament, O'Fallon Final
3 St. Charles West (8-18)
Class 4 District 7 
57
6 Liberty (Wentzville) (8-18)
Class 4 District 7 
67
Class 4 District 7 Tournament, O'Fallon Final 2 OT
4 Mexico (8-16)
Class 4 District 8 
48
5 Moberly (5-20)
Class 4 District 8 
33
Class 4 District 8 Tournament, Hannibal Final
3 Fulton (16-9)
Class 4 District 8 
58
6 Hannibal (7-18)
Class 4 District 8 
35
Class 4 District 8 Tournament, Hannibal Final
4 Pacific (13-14)
Class 4 District 9 
51
5 Sullivan (8-17)
Class 4 District 9 
46
Class 4 District 9 Tournament, Owensville Final
3 St. Clair (13-13)
Class 4 District 9 
52
6 Union (7-19)
Class 4 District 9 
39
Class 4 District 9 Tournament, Owensville Final
4 Marshfield (14-11)
Class 4 District 10 
64
5 Eldon (15-9)
Class 4 District 10 
54
Class 4 District 10 Tournament, Jefferson City Final
3 Salem (22-4)
Class 4 District 10 
58
6 Rolla (6-19)
Class 4 District 10 
37
Class 4 District 10 Tournament, Jefferson City Final
4 Cassville (14-12)
Class 4 District 12 
43
5 McDonald County (4-22)
Class 4 District 12 
32
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
3 Webb City (11-14)
Class 4 District 12 
48
6 Monett (2-25)
Class 4 District 12 
13
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final
4 Nevada (10-16)
Class 4 District 13 
54
5 Harrisonville (7-18)
Class 4 District 13 
47
Class 4 District 13 Tournament, Clinton Final
3 Warrensburg (12-11)
Class 4 District 13 
59
6 Pleasant Hill (4-21)
Class 4 District 13 
44
Class 4 District 13 Tournament, Clinton Final
4 Van Horn (13-11)
Class 4 District 15 
61
5 East (Kansas City) (7-14)
Class 4 District 15 
21
Class 4 District 15 Tournament, Kansas City Final
2 Center (20-5)
Class 4 District 15 
59
7 Excelsior Springs (0-27)
Class 4 District 15 
34
Class 4 District 15 Tournament, Kansas City Final
3 Notre Dame de Sion (11-14)
Class 4 District 15 
65
6 Northeast (Kansas City) HS (4-17)
Class 4 District 15 
16
Class 4 District 15 Tournament, Kansas City Final
1 Jackson (22-4)
Class 5 District 1 
63
4 Northwest (Cedar Hill) (9-18)
Class 5 District 1 
30
Class 5 District 1 Tournament, Cedar Hill Final
2 Fox (19-7)
Class 5 District 1 
55
3 Poplar Bluff (10-16)
Class 5 District 1 
51
Class 5 District 1 Tournament, Cedar Hill Final
1 Cor Jesu Academy (13-14)
Class 5 District 2 
54
4 Lindbergh (12-15)
Class 5 District 2 
42
Class 5 District 2 Tournament, St. Louis Final
2 Webster Groves (18-9)
Class 5 District 2 
54
3 Oakville (11-15)
Class 5 District 2 
42
Class 5 District 2 Tournament, St. Louis Final
4 Battle (9-15)
Class 5 District 3 
30
5 Troy Buchanan (6-16)
Class 5 District 3 
39
Class 5 District 3 Tournament, Troy Final
4 Francis Howell North (12-12)
Class 5 District 4 
49
5 Ft. Zumwalt South (14-11)
Class 5 District 4 
52
Class 5 District 4 Tournament, St. Peters Final
1 St. Joseph's Academy (13-12)
Class 5 District 6 
65
5 Hazelwood East (7-19)
Class 5 District 6 
30
Class 5 District 6 Tournament, St. Louis Final
2 McCluer North (16-10)
Class 5 District 6 
41
3 Ladue Horton Watkins (16-10)
Class 5 District 6 
27
Class 5 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 Washington (24-2)
Class 5 District 7 
61
4 Lafayette (Wildwood) (11-15)
Class 5 District 7 
31
Class 5 District 7 Tournament, Chesterfield Final
2 Parkway Central (19-6)
Class 5 District 7 
63
3 Eureka (14-12)
Class 5 District 7 
51
Class 5 District 7 Tournament, Chesterfield Final
1 Kirkwood (22-4)
Class 5 District 8 
66
4 Rockwood Summit (11-16)
Class 5 District 8 
20
Class 5 District 8 Tournament, Kirkwood Final
2 Ursuline Academy (17-8)
Class 5 District 8 
69
3 Parkway South (14-13)
Class 5 District 8 
60
Class 5 District 8 Tournament, Kirkwood Final
4 Blue Springs (7-19)
Class 5 District 9 
43
5 Smith-Cotton (2-23)
Class 5 District 9 
29
Class 5 District 9 Tournament, Sedalia Final
1 Camdenton (18-8)
Class 5 District 10 
64
4 Waynesville (19-7)
Class 5 District 10 
73
Class 5 District 10 Tournament, Lebanon Final
2 Jefferson City (22-4)
Class 5 District 10 
63
3 Lebanon (18-8)
Class 5 District 10 
47
Class 5 District 10 Tournament, Lebanon Final
1 Kickapoo (24-3)
Class 5 District 11 
71
4 Parkview (5-21)
Class 5 District 11 
28
Class 5 District 11 Tournament, Branson Final
2 Branson (22-4)
Class 5 District 11 
69
3 Ozark (14-13)
Class 5 District 11 
54
Class 5 District 11 Tournament, Branson Final
1 Republic (24-1)
Class 5 District 12 
75
4 Willard (5-20)
Class 5 District 12 
34
Class 5 District 12 Tournament, Joplin Final
2 Nixa (15-11)
Class 5 District 12 
49
3 Neosho (12-14)
Class 5 District 12 
33
Class 5 District 12 Tournament, Joplin Final
4 Lee's Summit West (8-15)
Class 5 District 13 
63
5 Ruskin (1-23)
Class 5 District 13 
44
Class 5 District 13 Tournament, Peculiar Final
4 Lee's Summit (12-13)
Class 5 District 14 
37
5 Raytown (8-20)
Class 5 District 14 
33
Class 5 District 14 Tournament, Independence Final
4 Fort Osage (7-19)
Class 5 District 15 
46
5 Winnetonka (3-21)
Class 5 District 15 
38
Class 5 District 15 Tournament, Liberty Final
4 Park Hill South (12-13)
Class 5 District 16 
55
5 Oak Park (8-18)
Class 5 District 16 
44
Class 5 District 16 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.