2021-2022 Girls Volleyball


2 Southland (12-8-3)
Class 1 District 1 
3
4 Cooter (9-15)
Class 1 District 1 
1
Class 1 District 1 Championship, Cooter Final
1 Meadow Heights (20-8)
Class 1 District 3 
1
2 Advance (19-12-2)
Class 1 District 3 
3
Class 1 District 3 Championship, Advance Final
2 St. Vincent (11-15-3)
Class 1 District 4 
3
5 Crystal City (14-11-1)
Class 1 District 4 
1
Class 1 District 4 Championship, Perryville Final
1 South Iron (24-8-1)
Class 1 District 5 
3
2 Lesterville (23-8-4)
Class 1 District 5 
2
Class 1 District 5 Championship, Bunker Final
1 Winona (29-9)
Class 1 District 6 
3
3 Cabool (15-18-2)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Championship, Cabool Final
1 Wheaton (23-5)
Class 1 District 8 
2
3 Billings (10-16-3)
Class 1 District 8 
3
Class 1 District 8 Championship, Billings Final
1 Miller (30-3-1)
Class 1 District 10 
3
2 Greenfield (17-9-5)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Championship, Miller Final
1 Midway (29-6)
Class 1 District 11 
3
2 Archie (24-8-2)
Class 1 District 11 
1
Class 1 District 11 Championship, Drexel Final
1 Osceola (13-16-1)
Class 1 District 12 
3
2 Appleton City with Montrose (14-17-3)
Class 1 District 12 
1
Class 1 District 12 Championship, Centerview Final
1 Santa Fe (23-0)
Class 1 District 14 
3
3 Sacred Heart (22-9-1)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Championship, Alma Final
1 St. Joseph Christian (23-6)
Class 1 District 15 
2
2 Wellington-Napoleon (23-10-1)
Class 1 District 15 
3
Class 1 District 15 Championship, Plattsburg Final
1 Rock Port (17-8)
Class 1 District 16 
1
3 Tarkio with Fairfax (19-11)
Class 1 District 16 
3
Class 1 District 16 Championship, Tarkio Final
1 Portageville (18-10-3)
Class 2 District 1 
3
2 Malden (8-16-2)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Championship, Portageville Final
1 Woodland (25-5)
Class 2 District 3 
2
2 Saxony Lutheran (15-13-3)
Class 2 District 3 
3
Class 2 District 3 Championship, Park Hills Final
1 Stockton (21-10-3)
Class 2 District 12 
0
2 Skyline (18-8-4)
Class 2 District 12 
3
Class 2 District 12 Championship, Cole Camp Final
1 Lawson (27-5-2)
Class 2 District 14 
3
3 Lafayette County (12-15-3)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Championship, Higginsville Final
1 Notre Dame (Cape Girardeau) (25-5-4)
Class 3 District 1 
3
2 Dexter (19-10-1)
Class 3 District 1 
0
Class 3 District 1 Championship, Dexter Final
1 Valle Catholic (29-4-3)
Class 3 District 2 
3
2 Ste. Genevieve (18-10-1)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Championship, Park Hills Final
1 Hallsville (25-6-2)
Class 3 District 7 
3
2 Centralia (20-8)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Championship, Montgomery City Final
1 Odessa (31-3-2)
Class 3 District 14 
3
2 Clinton (19-10-1)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Championship, Odessa Final
1 Farmington (24-5-1)
Class 4 District 1 
3
3 Central (Cape Girardeau) (13-12-2)
Class 4 District 1 
0
Class 4 District 1 Championship, Cape Girardeau Final
1 St. Pius X (Festus) (23-8-4)
Class 4 District 2 
3
2 North County (22-9-2)
Class 4 District 2 
0
Class 4 District 2 Championship, Bonne Terre Final
1 Rosati-Kain (12-9-2)
Class 4 District 4 
3
2 Collegiate School of Med-Bio Science with Central Visual and Performing Arts (10-13)
Class 4 District 4 
0
Class 4 District 4 Championship, Saint Louis Final
1 Westminster Christian Academy (22-8)
Class 4 District 5 
3
2 Clayton (20-4-1)
Class 4 District 5 
2
Class 4 District 5 Championship, Chesterfield Final
1 Lutheran St. Charles (20-10-2)
Class 4 District 7 
3
2 St. Charles (17-8-2)
Class 4 District 7 
0
Class 4 District 7 Championship, St. Charles Final
1 Pacific (16-12-1)
Class 4 District 9 
3
2 Rolla (21-12-3)
Class 4 District 9 
2
Class 4 District 9 Championship, Union Final
1 Jefferson City (19-14-2)
Class 4 District 10 
3
2 Bolivar (14-14-4)
Class 4 District 10 
1
Class 4 District 10 Championship, Osage Beach Final
1 Willard (27-4-1)
Class 4 District 11 
1
2 Logan-Rogersville (20-11-1)
Class 4 District 11 
3
Class 4 District 11 Championship, Rogersville Final
1 Pleasant Hill (22-10)
Class 4 District 13 
3
2 Harrisonville (13-10-2)
Class 4 District 13 
0
Class 4 District 13 Championship, Pleasant Hill Final
1 St. Pius X (Kansas City) (25-2-2)
Class 4 District 15 
3
2 Kearney (15-15)
Class 4 District 15 
0
Class 4 District 15 Championship, Kansas City Final
1 Smithville (26-5-5)
Class 4 District 16 
3
2 Savannah (22-11-2)
Class 4 District 16 
2
Class 4 District 16 Championship, St. Joseph Final
1 Oakville (21-8)
Class 5 District 2 
0
2 Cor Jesu Academy (19-5-3)
Class 5 District 2 
3
Class 5 District 2 Championship, St. Louis Final
1 Eureka (30-4)
Class 5 District 3 
2
3 Lafayette (Wildwood) (32-4-1)
Class 5 District 3 
3
Class 5 District 3 Championship, Washington Final
1 Marquette (27-7-2)
Class 5 District 4 
3
3 Kirkwood (21-13-3)
Class 5 District 4 
0
Class 5 District 4 Championship, Kirkwood Final
1 Central (Springfield) (20-8-3)
Class 5 District 10 
0
2 Lebanon (26-6-3)
Class 5 District 10 
3
Class 5 District 10 Championship, Springfield Final
1 Nixa (30-4)
Class 5 District 11 
3
2 Kickapoo (26-8)
Class 5 District 11 
1
Class 5 District 11 Championship, Springfield Final
1 Blue Springs (21-12)
Class 5 District 14 
3
3 Blue Springs South (8-27)
Class 5 District 14 
0
Class 5 District 14 Championship, Blue Springs Final
1 Liberty North (31-3)
Class 5 District 15 
3
2 Liberty (26-5)
Class 5 District 15 
2
Class 5 District 15 Championship, Liberty Final
1 Platte County (24-10)
Class 5 District 16 
2
2 Park Hill (12-15-1)
Class 5 District 16 
3
Class 5 District 16 Championship, Kansas City Final



Processing. Please wait.