2021-2022 Girls Volleyball


2 Southland (10-8-3)
Class 1 District 1 
3
7 Hayti (1-20)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Quarterfinal 3, Cooter Final
3 Delta (Deering) (7-11)
Class 1 District 1 
3
6 South Pemiscot (2-17)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Quarterfinal 4, Cooter Final
2 Bernie (16-10-1)
Class 1 District 2 
3
7 Campbell (6-18-2)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Quarterfinal 3, Clarkton Final
3 Clarkton (25-8)
Class 1 District 2 
3
6 Richland (Essex) (18-12)
Class 1 District 2 
2
Class 1 District 2 Quarterfinal 4, Clarkton Final
4 Leopold (10-12-2)
Class 1 District 3 
3
5 Oran (3-25-1)
Class 1 District 3 
1
Class 1 District 3 Quarterfinal 2, Advance Final
2 Advance (17-12-2)
Class 1 District 3 
3
7 Marquand-Zion (0-11)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Quarterfinal 3, Advance Final
3 Bell City (15-11)
Class 1 District 3 
3
6 Zalma (1-17)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Quarterfinal 4, Advance Final
4 Bunker (23-10-1)
Class 1 District 5 
3
5 Bismarck (9-12-2)
Class 1 District 5 
1
Class 1 District 5 Quarterfinal 2, Bunker Final
1 Blue Eye (18-6-2)
Class 1 District 7 
3
4 School of the Ozarks (11-17-4)
Class 1 District 7 
1
Class 1 District 7 Semifinal 1, Blue Eye Final
2 Galena (23-8-2)
Class 1 District 7 
3
3 Chadwick (9-17-2)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Semifinal 2, Blue Eye Final
2 Hurley (14-12-1)
Class 1 District 8 
3
7 Purdy (2-26-1)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Quarterfinal 3, Billings Final
3 Billings (8-16-3)
Class 1 District 8 
3
6 Exeter (5-22-2)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Quarterfinal 4, Billings Final
4 Lockwood (6-21-4)
Class 1 District 10 
3
5 Everton (11-17-2)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Quarterfinal 2, Miller Final
4 Chilhowee (15-10)
Class 1 District 12 
3
5 Lakeland (6-22)
Class 1 District 12 
2
Class 1 District 12 Quarterfinal 2, Centerview Final
3 Smithton (12-19)
Class 1 District 13 
3
6 Chamois (1-12)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Quarterfinal 4, Otterville Final
1 Clearwater (9-21-3)
Class 2 District 2 
3
4 Puxico (9-12)
Class 2 District 2 
1
Class 2 District 2 Semifinal 1, Broseley Final
2 Bloomfield (10-15)
Class 2 District 2 
3
3 Twin Rivers (12-15-1)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Semifinal 2, Broseley Final
1 Hermann (26-5-1)
Class 2 District 6 
3
5 Linn (3-15)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Semifinal 1, Hermann Final
2 Whitfield (15-11)
Class 2 District 6 
0
3 Duchesne (15-9-3)
Class 2 District 6 
3
Class 2 District 6 Semifinal 2, Hermann Final
1 Stover (27-2-1)
Class 2 District 7 
3
5 Russellville (12-10)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Semifinal 1, Stover Final
2 Father Tolton Regional Catholic (9-13-2)
Class 2 District 7 
3
3 Tipton (7-20-2)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Semifinal 2, Stover Final
1 Pleasant Hope (23-7)
Class 2 District 10 
3
5 Ash Grove (9-19-1)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Semifinal 1, Sparta Final
2 New Covenant Academy (14-13-2)
Class 2 District 10 
3
3 Spokane (12-19-3)
Class 2 District 10 
1
Class 2 District 10 Semifinal 2, Sparta Final
1 Barstow (17-7-1)
Class 2 District 13 
2
4 Adrian (13-13-2)
Class 2 District 13 
3
Class 2 District 13 Semifinal 1, Adrian Final
2 Summit Christian Academy (15-10)
Class 2 District 13 
3
3 Sherwood (16-12-1)
Class 2 District 13 
2
Class 2 District 13 Semifinal 2, Adrian Final
1 Notre Dame (St. Louis) (5-13)
Class 3 District 3 
3
5 Hancock (4-19-1)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Herculaneum (7-15-3)
Class 3 District 3 
3
3 Bayless (16-10-2)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Miller Career Academy (8-14)
Class 3 District 4 
3
4 KIPP St. Louis Sr. (3-12)
Class 3 District 4 
0
Class 3 District 4 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Confluence Prep Academy Charter (7-12)
Class 3 District 4 
3
3 Vashon (2-8)
Class 3 District 4 
0
Class 3 District 4 Semifinal 2, St. Louis Final
1 John Burroughs (21-3-5)
Class 3 District 5 
3
4 Metro (25-8)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Semifinal 1, St Louis Final
2 Maplewood-Richmond Hts. (15-11-1)
Class 3 District 5 
2
3 MICDS (9-15)
Class 3 District 5 
3
Class 3 District 5 Semifinal 2, St Louis Final
1 Orchard Farm (17-9-1)
Class 3 District 6 
3
4 Wright City (8-18-1)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Semifinal 1, St. Charles Final
2 Winfield (14-15)
Class 3 District 6 
0
3 Christian (10-13-2)
Class 3 District 6 
3
Class 3 District 6 Semifinal 2, St. Charles Final
1 Notre Dame de Sion (14-14)
Class 3 District 15 
3
4 Southeast (2-8)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Northeast (Kansas City) HS (9-5)
Class 3 District 15 
3
6 Ewing Marion Kauffman HS (1-12)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Semifinal 2, Kansas City Final
1 Farmington (23-5-1)
Class 4 District 1 
3
5 Perryville (6-20-2)
Class 4 District 1 
0
Class 4 District 1 Semifinal 1, Cape Girardeau Final
2 Fredericktown (27-7-1)
Class 4 District 1 
0
3 Central (Cape Girardeau) (13-11-2)
Class 4 District 1 
3
Class 4 District 1 Semifinal 2, Cape Girardeau Final
4 DeSoto (10-16-2)
Class 4 District 2 
0
5 Hillsboro (6-17-2)
Class 4 District 2 
3
Class 4 District 2 Quarterfinal 2, Bonne Terre Final
1 Nerinx Hall (18-10-4)
Class 4 District 3 
3
5 Ursuline Academy (5-16)
Class 4 District 3 
0
Class 4 District 3 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Rockwood Summit (9-16-3)
Class 4 District 3 
0
3 Windsor (Imperial) (27-3-3)
Class 4 District 3 
3
Class 4 District 3 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Westminster Christian Academy (21-8)
Class 4 District 5 
3
4 Villa Duchesne (16-13)
Class 4 District 5 
1
Class 4 District 5 Semifinal 1, Chesterfield Final
2 Clayton (20-3-1)
Class 4 District 5 
3
3 Parkway Central (14-13-4)
Class 4 District 5 
2
Class 4 District 5 Semifinal 2, Chesterfield Final
1 Lincoln College Prep (17-15)
Class 4 District 14 
3
4 Raytown South (7-20-1)
Class 4 District 14 
0
Class 4 District 14 Semifinal 1, Raytown Final
2 Pembroke Hill (14-11-2)
Class 4 District 14 
3
3 Center (6-19)
Class 4 District 14 
0
Class 4 District 14 Semifinal 2, Raytown Final
1 Northwest (Cedar Hill) (26-5-3)
Class 5 District 1 
3
4 Seckman (13-15)
Class 5 District 1 
0
Class 5 District 1 Semifinal 1, Imperial Final
2 Jackson (29-5-3)
Class 5 District 1 
3
3 Fox (8-11)
Class 5 District 1 
0
Class 5 District 1 Semifinal 2, Imperial Final
1 St. Joseph's Academy (16-10-2)
Class 5 District 5 
3
4 Ladue Horton Watkins (8-18-6)
Class 5 District 5 
0
Class 5 District 5 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Incarnate Word Academy (14-18-1)
Class 5 District 5 
3
3 Webster Groves (4-20-3)
Class 5 District 5 
0
Class 5 District 5 Semifinal 2, St. Louis Final
1 St. Dominic (17-8-3)
Class 5 District 7 
3
4 Liberty (Wentzville) (17-10-4)
Class 5 District 7 
0
Class 5 District 7 Semifinal 1, Lake St. Louis Final
2 Ft. Zumwalt West (20-10-2)
Class 5 District 7 
3
3 Ft. Zumwalt South (21-8)
Class 5 District 7 
1
Class 5 District 7 Semifinal 2, Lake St. Louis Final
1 Timberland (17-12-4)
Class 5 District 8 
3
4 Holt (12-14)
Class 5 District 8 
1
Class 5 District 8 Semifinal 1, Wentzville Final
2 Hickman (17-12-3)
Class 5 District 8 
3
3 Troy Buchanan (8-21-1)
Class 5 District 8 
0
Class 5 District 8 Semifinal 2, Wentzville Final
1 Central (Springfield) (20-7-3)
Class 5 District 10 
3
4 Waynesville (13-20)
Class 5 District 10 
0
Class 5 District 10 Semifinal 1, Springfield Final
2 Lebanon (25-6-3)
Class 5 District 10 
3
3 Glendale (14-18-2)
Class 5 District 10 
1
Class 5 District 10 Semifinal 2, Springfield Final
Eagle Ridge Christian
 
2
Berean Christian Sr.
 
0
Joplin Final
Eagle Ridge Christian
 
2
Crosspoint Christian HS (Villa Ridge, MO)
 
0
Joplin Final
Southland (10-8-3)
Class 1 District 1 
3
Hayti (1-20)
Class 1 District 1 
0
District tournament,  tba Final



Processing. Please wait.