2012-2013 Boys Basketball


Scott County Central (16-14)
Class 1 District 2 
55
Eminence (23-5)
Class 1 District 3 
65
Class 1 State Tournament, Dexter Final
Fair Play (26-4)
Class 1 District 5 
67
Drexel (29-2)
Class 1 District 7 
84
Class 1 State Tournament, Clinton Final
Meadville (29-1)
Class 1 District 11 
42
Marion County (21-8)
Class 1 District 10 
35
Class 1 State Tournament, Kirksville Final
Wellington-Napoleon (22-8)
Class 1 District 13 
51
Stanberry (22-7)
Class 1 District 15 
53
Class 1 State Tournament, St. Joseph Final
Winona (20-9)
Class 2 District 2 
61
Oran (27-3)
Class 2 District 3 
63
Class 2 State Tournament, Farmington Final
Salisbury (28-1)
Class 2 District 7 
68
Canton (27-2)
Class 2 District 5 
34
Class 2 State Tournament, Moberly Final
Pierce City (19-11)
Class 2 District 12 
47
Iberia (27-3)
Class 2 District 9 
52
Class 2 State Tournament, Springfield Final
Sacred Heart (25-5)
Class 2 District 14 
66
West Platte (30-0)
Class 2 District 15 
76
Class 2 State Tournament, Independence Final
College Preparatory (29-2)
Class 3 District 3 
63
Charleston (27-4)
Class 3 District 1 
54
Class 3 State Tournament, Hillsboro Final
Lutheran North (19-12)
Class 3 District 5 
57
Southern Boone (22-7)
Class 3 District 8 
47
Class 3 State Tournament, Moberly Final
Strafford (24-5)
Class 3 District 11 
45
Fatima (28-1)
Class 3 District 9 
65
Class 3 State Tournament, Springfield Final
St. Pius X (Kansas City) (23-6)
Class 3 District 15 
62
Lafayette County (30-2)
Class 3 District 14 
52
Class 3 State Tournament, Independence Final
1 Hillsboro (20-8)
Class 4 District 3 
50
3 Festus (17-9)
Class 4 District 3 
56
Class 4 District 3 Tournament, DeSoto Final
1 Mexico (23-3)
Class 4 District 8 
45
2 Helias Catholic (13-13)
Class 4 District 8 
40
Class 4 District 8 Tournament, Mexico Final
1 St. Francis Borgia (19-7)
Class 4 District 9 
50
3 Sullivan (19-9)
Class 4 District 9 
38
Class 4 District 9 Tournament, Pacific Final
1 Hillcrest (22-5)
Class 4 District 10 
67
2 Bolivar (18-10)
Class 4 District 10 
47
Class 4 District 10 Tournament, Marshfield Final
1 Republic (24-4)
Class 4 District 11 
61
2 Logan-Rogersville (16-10)
Class 4 District 11 
41
Class 4 District 11 Tournament, Rogersville Final
3 Carl Junction (19-10)
Class 4 District 12 
65
4 Carthage (11-17)
Class 4 District 12 
60
Class 4 District 12 Tournament, Carthage Final 1 OT
1 Pleasant Hill (19-8)
Class 4 District 13 
74
3 Harrisonville (15-13)
Class 4 District 13 
70
Class 4 District 13 Tournament, Pleasant Hill Final
1 Center (22-4)
Class 4 District 14 
70
4 Grain Valley (9-17)
Class 4 District 14 
47
Class 4 District 14 Tournament, Grandview Final
2 Raytown South (11-11)
Class 4 District 14 
67
3 Grandview (13-12)
Class 4 District 14 
80
Class 4 District 14 Tournament, Grandview Final
1 Liberty North (21-5)
Class 4 District 15 
64
3 East (Kansas City) (19-9)
Class 4 District 15 
45
Class 4 District 15 Tournament, Liberty Final
1 Lafayette (St. Joseph) (24-3)
Class 4 District 16 
67
2 Smithville (19-8)
Class 4 District 16 
53
Class 4 District 16 Tournament, St. Joseph Final
3 McCluer North (13-12)
Class 5 District 8 
62
5 Hazelwood East (17-11)
Class 5 District 8 
51
Class 5 District 8 Tournament, St. Louis Final
1 Hickman (24-2)
Class 5 District 9 
66
2 Rock Bridge (18-9)
Class 5 District 9 
62
Class 5 District 9 Tournament, Columbia Final
1 Nixa (22-6)
Class 5 District 11 
75
3 Kickapoo (21-6)
Class 5 District 11 
89
Class 5 District 11 Tournament, Branson Final
1 Park Hill South (18-7)
Class 5 District 16 
57
2 Central (St. Joseph) (12-13)
Class 5 District 16 
62
Class 5 District 16 Tournament, Riverside Final 2 OT



Processing. Please wait.